Utorok, 23. október, 2018 | Meniny má Alojzia

Derby v Galante rozhodla penalta v nadstavení

MRZ: V šesťbodovom zápase namočených Nová Ves n/V. porazila Neded 1:0. Palárikovo priviezlo plný zásah z Domaniže.

Galanta - Topoľníky 1:0 (0:0)
Opatrný futbal oboch mužstiev nepriniesol žiadne gólové príležitosti a tak diváci márne čakali na vytúžený gól. Galanta mohla otvoriť skóre v 30. min., keď si na roh nabehol Kováč, ale jeho volej z 15 m letel vysoko nad. Galanta mala územnú prevahu, ich taktikou bolo posielať dlhé centre do šestnástky, kde ale chýbal zakončovateľ. V 40. min. prišiel center Lošonský, na ktorý si nabehol Čerňanský a jeho hlavička rybička letela nad. O 7 minút opäť vystrelil agilný Čerňanský, ktoré bomba minula bránu. V 53. min. nevyužil obrovskú šancu (kto iný ako) Čerňanský, ktorý sólom z polovice ihriska obišiel všetkých protihráčov a brankára, ale nestihol zakončiť z ostrého uhla. Kováčovu tutovku reflexívne vyrazil hosťujúci brankár Pilek, a tak skóre zostalo nezmenené. Hosťujúce mužstvo prišlo o vylúčeného hráča, ďalší hráči sa im zranili, ale domácim sa nepodarilo túto výhodu využiť. Vykúpenie pre Galantu prišlo až v nadstavenom čase, keď faulovali v šestnástke domáceho Péka. Zodpovednosť na seba zobral kapitán Varga, ktorý rozhodol o veľmi dôležitých bodoch pre domácich.
Gól: 90.+ T. Varga (11 m). R Kozolka, ŽK: Železník, T. Varga, Lošonský - Pitel, Keszegh, Nagy, ČK: 66. Nagy (T). 99 divákov. SLOVAN: Bittera - Eliáš, Tóth, Varga, Lošonský - Csandal, Čerňanský, Dovalovský, Hrotko (68. Cuninka) - Železník (84. Pék), Kováč. Tréner M. Kopčan. DRUŽST.: Pilek - P. Nagy, Pavúk, A. Nagy, Fekete - Mandák, Keszegh, Milan (71. Farkaš), Martinka - Frühwald, Pitel. Tréner J. Lépes. (PT)

N. Ves n/V. - Neded 1:0 (1:0)
V dôležitom stretnutí o záchranu začali obe mužstvá s prísnym osobným strážením už v zárodku útokov, a tak si v prvom polčase mužstvá nevytvorili žiadnu príležitosť z hry. V 8. min kopal z polovice ihriska trestný kop Kováč, našiel v šestnástke voľného Končitíka, ktorý presnou hlavičkou k ľavej žrdi skóroval. Hostia mali príležitosť podobne iba z priameho kopu Filipa, keď Fereira poslal hlavičkou loptu vedľa pravej žrde. Začiatkom druhého polčasu sa predsa dokázali domáci individuálne presadiť, keď sa v 53. min uvoľnil Oríšek a jeho strelu vyrazil brankár na roh. V 63. min Šebek ideálne uvoľnil Oríška a ten nechytateľnou strelou trafil brankára a od neho sa lopta odrazila do žrde. Potom prevzali iniciatívu hostia, ale Grznár v 79. min vychytal hlavičku Krcha a následne strelu Valachoviča. Poslednú príležitosť mal Gajdošík v 87. min po centri Kováča, ale jeho hlavička skončila nad brvnom.
Gól: 8. Končitík. R Španka, ŽK: Gardian - Bališ, Kovács, 250 divákov. FC: Krištof - Bališ (79. Kováč), Hambálek, Kukučka, Filip, Kovács, Valachovič, Kalmár, Krcho, Da Fereira (68. Ambruš), Brath. Tréner D. Benkovský. PAVEL PRISTAŠ

Komárno - Beluša 2:1 (2:0)
Prvý polčas sa niesol v plnej réžii domácich, ktorí si okrem gólov vypracovali aj niekoľko dobrých príležitostí. Ich hra sa musela páčiť aj divákom. KFC aj po obrátke pokračoval v nastúpenom trende, avšak v 57. min. prekvapujúco inkasoval. Brankár Kosťukevič po odkope zostal na hranici pokutového územia, čo využil hosťujúci Ondrička a efektne ho prehodil. Domáci po tomto góle viditeľne znervózneli, úplne sa im prestalo dariť. Vyrovnanie mohlo prísť v 79. min., keď kapitán hostí Revák zoči-voči brankárovi namieril dobre k žrdi, avšak domáci gólman bravúrnym zákrokom odčinil svoju chybu pri kontaktnom góle Beluše.
Góly: 27. Szabó, 36. Mészáros - 57. Ondrička. R Fehér, bez kariet, 300 divákov. KFC: A. Kosťukevič - Podlucký, Kökényesi, Speck, Németh, Nagy (68. Szórád), Mészáros, Szabó, Cong (89. Uhrín), Uzola (72. Bottyán), Gonzáles. Tréner I. Gyurenka. (RG)

Domaniža - Palárikovo 0:2 (0:1)
Na začiatku mal šancu Svoboda, ktorý v 18. min. hlavičkoval nad. Hostia sa ujali vedenia v 26. min. Vencelom, ktorý z 20 m trafil z priameho kopu nechytateľne do siete. V 43. min. po rohu krásne vystrelil z voleja Sádecký, no bránu netrafil. V 55. min. pridal druhý gól hostí Jelšic strelou z 25 m pod brvno. Domanižanom sa hra nedarila, gólové šance si nedokázali vypracovať. Hostia v 68. min. mohli pridať ďalší gól, ale Kubiš bravúrne zachránil po strele Pánika. Domáci sa snažili, ale to na súpera nestačilo.
Góly: 26. Vencel, 55. Jelšic. R Otiepka, ŽK: Novota, 180 divákov. OTJ: Novota - Babicz (86. Bujna), Čeman, Víglaský, Žembera, Mikla, Jelšic (85. Španír), Lörinc, Vencel, Lalák, Pánik. Tréner A. Višňovský. RADO HAVIAR

V. Ludince - Bánovce 3:0 (0:0)
Hostia prišli s jasnou taktikou brániť a k tomu prispôsobili aj svoju hru. Domáci boli od úvodu lepším mužstvom, keď mali približne počas 70 percent zápasu loptu na svojich kopačkách. Do polčasu sa však ocitli len v jednej vyloženej šanci, keď v 34. min. Soboňa hlavičkoval tesne nad bránu Križmu. Po polčase sa už domáce Veľké Ludince predsa len dočkali úvodného gólu, keď sa v 58. min. trafil Soboňa. O dve minúty už bolo 2:0, keď po centri z pravej strany Števko zasunul hlavou loptu do siete. V 70. min. mohol Pinter zvyšovať už na 3:0, ale svoju vyloženú šancu nepremenil. Ujala sa až individuálna akcia striedajúceho Adama Kosáka, ktorý v 72. min. uzavrel skóre na 3:0. V zápase podal výborný výkon domáci Pinter.
Góly: 58. Soboňa, 60. Števko, 74 A. Kosák. R Černek, ŽK: Horniak, 250 divákov. DRUŽST.: Benko - Bagala (30. A. Kosák), Flídr, Gonda (74. Homola), Petráš, Horniak, M. Kosák, Pinter, Soboňa, Dulai, Števko. Tréner I. Kasana. (IP)

Skalica - Led. Rovne 5:0 (3:0), 15. a 26. M. Švrček, 43. a 59. Čavojský, 67. Jakúbek.
J. Bohunice - Šúrovce 1:3 (1:2), 40. Krajčovič (11 m) - 16. Juhász, 27. Lalík, 86. Hlavna.

11. Galanta 24 8 3 13 30:46 27 (-12)
12. J. Bohunice 23 6 5 12 30:46 23 (-10)
13. N. Ves n/V. 23 5 7 11 15:31 22 (-14)
14. Domaniža 23 6 3 14 21:42 21 (-15)
15. Neded 24 4 3 17 25:36 15 (-21)
P. Bystrica sa odhlásila zo súťaže.

1. Tatra banka opäť rozdáva vreckové 22 eur k novému Detskému účtu
  2. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?

Premnožili sa potkany, sú aj v nemocničnom parku

S príchodom jesene potkanov pribúda, upozornili na to aj obyvatelia.

Fotogaléria: FC Nitra U19 - Podbrezová 2:1 (+VIDEO)

Starší dorast FC Nitra prerušil sériu piatich kôl bez víťazstva a súperom z Podbrezovej pripravil len tretiu porážku v sezóne.

Vráble doma bez korenia, Šaľa predĺžila svoju úspešnú šnúru

III. LIGA: Rezerva Nitry vyšla znova naprázdno a klesá v tabuľke. Preskočili ju Šaľa a Gabčíkovo, ktoré natiahli svoje série. Nové Zámky schytali desinku.