Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Futsalisti vydreli body s Prešovom

Ak Nitrania v poslednom kole vyhrajú v Žiline, budú určite zachránení.

10. kolo: MFsK Nitra - Slovanet Prešov 5:4 (3:2). V zaujímavom prvom polčase zaskočili Nitrania v úvode súpera. Prešov sa až do 10. min. ťažko vyrovnával s aktívnou hrou domácich, ktorí sa ujali vedenia dvoma gólmi v krátkom slede. Najprv v 8. min. začala rýchla akcia u Peciara, lopta sa dostala ku Galovičovi a jeho prihrávku už Tóth nemal problém dopraviť do prázdnej prešovskej brány. Neprešla ani minúta a Suchan pridal druhý domáci gól po parádnom signále, keď Nitra rozohrávala za faul na Peciara. Potom sa už k slovu dostali aj hostia. Vyrovnali hru, začali viac behať a odmenou im bolo zníženie v podaní Eliaša. V 15. min. bolo už vyrovnané, ale misky váh následne naklonil opäť na nitriansku stranu Peciar, ktorý vystihol rozohrávku Slovanetu a technicky z uhla od žrde stanovil na polčasových 3:2.
Aj po zmene strán pokračovali oba tímy v divácky atraktívnej hre. Prvé veľké šance v druhom polčase mali domáci Suchan a Endrödy, ten ale nastrelil iba žrď. Hostia odpovedali brvnom a pri pokuse Adama sa vyznamenal Velčický. V 25. min. ho však po rýchlej akcii prekvapil R. Beliš a znovu bolo vyrovnané. Neubehla ani minúta, keď Suchan dostal vysokú loptu pred súperovu bránu, dokázal sa s ňou otočiť a popri brankárovi dal na 4:3. Aj na tento gól Prešov odpovedal. V 29. min. sa k lopte dostal Adam a sám pred Velčickým nezaváhal. Aj naďalej videli diváci zaujímavý zápas. Útoky sa striedali na oboch stranách, hral sa rýchly futsal. Rozhodnutie prišlo v 31. min., kedy Suchan, bránený pre prešovským gólmanom, pätičkou posunul loptu nabiehajúcemu Peciarovi, ktorý nemal problém skórovať. Následne už ani jeden tím do konca zápasu gól nepridal, Nitra tak na domácej palubovke zdolala Prešov tesne 5:4 a pripísala si dôležité body.

Góly: 8. Tóth, 9. a 25. Suchan, 16. a 31. Peciar - 11. Eliaš, 15. a 25. R. Beliš, 29. Adam.
MFsK: Velčický, Gaža - J. Kluka, Snop, Pevala, Tóth, Suchan, Peciar, Galovič, Maršala, Kollár, Endrödy.

Anton Suchan, hrajúci tréner: „Vyhrali sme, takže žijeme. Na Prešov sme sa zodpovedne pripravovali. Nastúpili sme v improvizovanej zostave. Vyšiel nám vstup do zápasu, opäť ale našimi nezmyselnými chybami sme dovolili súperovi vyrovnať a nakoniec z toho bola dráma. Teraz potrebujeme vyhrať v Žiline, a tým pádom budeme naisto zachránení. Iné neberieme.“

Skupina o 1.-5. miesto - 9. kolo: Pinerola - Slov-Matic 2:8, PKP Košice - Nové Zámky 3:6, RCS Košice mali voľno.
1. Slov-Matic 7 5 2 0 49:21 22
2. RCS Košice 7 5 1 1 29:16 19
3. Pinerola 7 3 2 2 27:22 13
4. N. Zámky 7 2 0 5 24:44 6
5. PKP Košice 8 0 1 7 15:41 2
Bonifikácie: Slov-Matic 5 b, RCS Košice 3, Pinerola 2, PKP Košice 1.

Skupina o 6.-10. miesto: FTVŠ UK - Žilina 6:2, Čekan mal voľno.
6. FTVŠ UK 8 5 0 3 37:34 16
7. Prešov 7 3 0 4 38:28 14
8. Čekan 7 3 1 3 25:27 13
9. MFsK Nitra 7 3 1 3 35:36 12
10. Žilina 7 3 0 4 23:33 9
Bonifikácie: Prešov 5 b, Čekan Mek. 3, Nitra 2, FTVŠ UK 1.

10. kolo - 31. 5. o 19.30 h Žilina - Nitra.

Fotogaléria zo zápasu

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  4. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  5. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  6. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  8. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  9. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!

Botanická záhrada SPU predstavuje živú fosíliu, vždyzelenú wolémiu

Výstava Farby a plody jesene potrvá do 16. októbra.

Mesto Zlaté Moravce vybuduje na jeseň nové parkovacie miesta

Mesto investuje do výstavby nových parkovacích miest vyše 43.000 eur.

AKTUALIZOVANÉ 19:14

Fotogaléria: Medzinárodný turnaj kadetov v Nitre

Mladí volejbalisti do 18 rokov zo šiestich klubov sa stretli na predsezónnom turnaji v športovej hale SPU.

Slováci postupujú na Európu, v zápase pravdy zdolali Rumunov!

Hra nervov, bitka o všetko. Zverenci Petra Gergelyho v „zápase pravdy“ s Rumunskom boli lepším mužstvom, víťazstvo 4:1 ide do sveta! Výber ZsFZ vyhral kvalifikačnú skupinu a postupuje do budúcoročné ME amatérov!