Utorok, 20. február, 2018 | Meniny má Lívia

Posledný Neded dal päťku aj Komárnu

MRZ: Gabčíkovo dokázalo vyhrať na pôde lídra súťaže. Topoľníky doma nestačili na druhú Skalicu. Na svojom ihrisku zakoplo aj Palárikovo.

Neded - Komárno 5:0 (2:0)
Nededčania sú si vedomí, že svoj osud nemajú vo vlastných v rukách. Po Galante nadelili domáci päťku aj o postup bojujúcemu Komárnu. Tento duel však bol krutý pre Komárno, ktoré hralo dobre, ale doplatilo na hluchú štvrťhodinu v rozmedzí medzi 42. a 57. minútou, keď vstrelil hetrik brazílsky legionár Carlos. Duel bol bohatý na gólové momenty a najmä vďaka výborným výkonom oboch brankárov padol gól až v 33. min., keď po Filipovom technicky zahranom technickom kope stopér Hambálek nebojácne vsietil gól. Hostia sa snažili po obrátke o kontaktný gól, mali dobré príležitosti aj Uzolom, ktorý v 65. min. obišiel aj brankára Nededu, ale Kukučka na bránkovej čiare obetavo zasiahol. O dve minúty neskôr po strele Bottyána pomohlo brankárovi brvno. O tom, že futbal bol rušný do posledných minút, svedčí aj delovka Valachoviča v 74. min. do brvna a naviac piaty gól, ktorý vstrelil striedajúci Benkovský po vtipnej kombinácii domáceho útoku.
Góly: 42., 54. a 57. Carlos, 33. Hambálek, 86. Benkovský. R Otiepka, ŽK: Podlucký (Komárno), 350 divákov. FC: Krištof - Ambruš, Hambálek, Kukučka, Brath (78. Benkovský) - Filip, L. Kalmár, Gy. Kalmár, Kovács - Valachovič, Carlos (83. Bombicz. Tréner D. Benkovský. KFC: A. Kosťukevič - Podlucký, Kökényesi (46. Speck), Szórád, Németh - Nagy, Mészáros (59. Bottyán), Szabó, Gonzáles - Uzola, Cong Nguyen. Tréner I. Gyurenka. JOZEF SKLENÁR

Topoľníky - Skalica 0:1 (0:0)
V prvom polčase sa hral opatrný futbal so šancami na oboch stranách. V 15. min. si Mandák s Frühwaldom nerozumeli a v pätke hostí nakoniec odkopával hosťujúci obranca. Na opačnej strane sa prekľučkoval Šebesta do šestnástky, ale jeho prízemnú strelu ľahko chytil Pilek. K dlhému výkopu domáceho brankára sa dostal Fekete, ale minul bránu. V 42. min. Šebesta spracoval v pokutovom území loptu a jeho technickú strelu reflexne vyrazil domáci brankár Pilek. Po obrátke hostia prevzali iniciatívu, mali územnú prevahu a vypracovali si viacero šancí. Vykúpenie hostí prišlo v 79. min., keď spracoval Jakúbek centrovanú loptu a za pomoci silného vetra strelil jediný gól zápasu.
Gól: 79. M. Jakúbek. R Černák, bez ŽK, 100 divákov. DRUŽST: Pilek - Hrnčár, L. Farkaš, I. Farkaš, Mandák, Keszegh, Fekete, Pitel, Frühwald - Rajkovics, Ujvári. Tréner J. Lépes. LÁSZLÓ BALOGH

Šúrovce - Gabčíkovo 0:2 (0:0)
Domáci začali, ako to už býva zvykom, tlakom, vypracovali si niekoľko rohov, ale gól nepadol. Nedočkali sa ho ani po šanci Hlavnu, ktorý z bezprostrednej blízkosti trafil iba brankára a ani po priamom kope Juhásza, ktorý brankár Rengel bravúrne vyrazil. Hostia mohli prekvapiť z ojedinelého protiútoku v prvom polčase, keď sa sám na Zachara rútil Janoško, ale prestrelil bránu. Aj v druhom dejstve boli domáci futbalovejší, ale v 66. minúte udreli hostia, keď z brejku dorazil loptu do siete Tóth. Šúrovce vrhli všetko do útoku, z čoho vyplynuli brejky hostí a tí jeden využili v samom závere, keď definitívne rozhodol po dorážke Bognár.
Góly: 66. Tóth, 90. Bognár. R Jančok, ŽK: Szöllös, Bolega, Tóth, 200 divákov. TJ: Rengel - Hromkovič, Szöllös, Willmann, Szöcs, Faragó, Kósa, Bognár, Lelkes, Janoško (58. Tóth), Bolega. Tréner Ľ. Luhový. (SC)

Beluša - V. Ludince 2:2 (1:0)
Prvý polčas bol vyrovnaný a do šancí sa dostávali iba Belušania. Po Hederovom centri mieril Ondrička do žrde a po úniku P. Gaža poslal loptu vedľa brány. Po faule na Ondričku premenil v 23. min Revák pokutový kop. V 36. min P. Gažo z päťky prestrelil a v závere polčasu mali šance aj hostia, no Dulai z voleja prekopol bránu a A. Kosák dvakrá minul. V druhom polčase trafil P. Gažo gólmana a v 49. min po chybe Pavla Vavríka A. Kosák strelou k žrdi vyrovnal. Sásik potom mieril vedľa, P. Gažo nedosiahol Revákov center a z protiútoku po Cíbikovom zaváhaní poslal hostí do vedenia v 67 min A. Kosák. Center Čelka usmernil Holeščák do brvna a v 80. min po prízemnej prihrávke Čelka po zemi Ondrička vyrovnal.
Góly: 23. Revák (11 m), 80. Ondrička - 49. a 67. A. Kosák. R Košťál, bez ŽK, 200 divákov. DRUŽST.: Benkó - Balog, Števko (88. Jakab), Flídr, A. Kosák, M. Kosák, Pintér (456. Predajniansky), Dulai, Soboňa, Petráš (46. Sásik), Horniak. Tréner I. Kasana. MARTIN PAGÁČ

Palárikovo - N. Ves n/V. 0:1 (0:0)
Úvod stretnutia bol z oboch strán opatrný. V 25. min. vyrazil strelu Jelšica brankár Grznár. Päť minút pred prestávkou mohli ísť do vedenia hostia, ale Kováč po centri trafil len brvno. Skóre sa do prestávky nemenilo ani po ďalšej Jelšicovej šanci. Po obrátke mal veľkú príležitosť Vencel, ale po samostatnom nájazde bránu minul. O tom, že si hostia odvezú všetky body, rozhodla 71. minúta, v ktorej Šebek po rýchlej akcii dal jediný gól zápasu. Palárikovčania sa až do konca potom márne snažili aspoň o vyrovnanie. Ďalšou domácou stratou sa im prvá trojka vzďaľuje.
Gól: 71. Šebek. R Černek, ŽK: Víglaský - Šebek, Kováč, 110 divákov. OTJ: Novota - Víglaský, Čeman, Žembera, Lancz, Mikla, Jelšic (75. Španír), Lörinc (11. Babicz), Vencel (75. Bujna), Lalák, Pánik.. Tréner A. Višňovský. (RG)

Bánovce - J. Bohunice 1:2 (1:1), 14. Líška - 34. Matusky, 79. Krajčovič st. Led. Rovne - Domaniža 4:0 (2:0), 20. a 80. Prekop, 36. a 50. Detko. Galanta mala voľno.

1. Šúrovce 25 16 4 5 50:27 52 (+16)
2. Skalica 25 15 6 4 49:21 51 (+12)
3. Komárno 24 12 7 5 42:31 43 (+10)
4. Palárikovo 24 11 8 5 32:21 41 (+2)
5. Led. Rovne 24 11 6 7 38:24 39 (0)
6. Gabčíkovo 24 11 6 7 36:28 39 (+6)
7. Topoľníky 24 10 4 10 28:38 34 (-5)
8. V. Ludince 24 9 5 10 35:34 32 (-1)