Piatok, 20. júl, 2018 | Meniny má Iľja Eliáš

Presilovka nepomohla

Kto čakal, že Nitra sa proti Myjave chytí, sa mýlil. Žiadny gól, žiadne body, hľadá sa aj herná tvár.

Najbližšie ku gólu mal útočník Adam Ševčík.(Zdroj: (DT))

Pod Zoborom sa stretli tímy, ktoré v 1. kole prehrali zhodne 0:4. Nitriansky fanúšik bol zvedavý na debut obmeneného celku pod vedením nového trénera, no sobotňajší večer bol sklamaním. Keby Ševčík v 33. min. namiesto brvna poslal loptu do siete, mohol mať zápas úplne iný scenár. Lenže na keby sa nehrá. Domácim nepomohlo ani vylúčenie Kukoľa už v 23. minúte.

Oslabení mali navrch

Iróniou je, že po prestávke hrali desiati Myjavčania lepšie ako jedenásti Nitrania a mohli vyhrať aj vyšším rozdielom. Za druhý polčas si domáci hráči v presilovke vytvorili len jednu veľkú šancu. Viac im pozorná obrana súpera nedovolila.

„Do druhého polčasu sme vstúpili s tým, že musíme zvýšiť pohyb, hrať cez kraje a tak otvoriť obranu súpera. Bohužiaľ, inkasovali sme zo štandardnej situácie a potom sme hrali zvyšok druhého polčasu pod stresom. Naše mužstvo takéto náročné situácie nevie zvládať. Aj väčšie mužstvá majú s týmto problém. Keď je 0:1, hrá sa úplne inak, ako keď vediete 1:0,“ hovoril po zápase tréner Ladislav Šimčo.

Kapitán Nitry Petr Kaspřák, ktorý ako jeden z mála výkonom nesklamal, po zápase len krútil hlavou. „Nevedeli sme prekonať defenzívu Myjavy. Je to ťažké, keď to súper takto zavrie. Hrali sme stále do plných.“

Šimčo: Potrebujeme čas

Stereotypná hra Nitry v útoku nepriniesla žiadny efekt. „Nevedeli sme zareagovať na situáciu. Celý druhý polčas sme kričali na hráčov, nech to hrajú po stranách a aj napriek tomu to nešlo. Toto mužstvo ešte potrebuje čas. Máme mladých, neskúsených hráčov, hráme s tým, čo máme k dispozícii. Napríklad na pozícii špílmachra hral Šmehyl, narodený v roku 1994,“ podotkol Šimčo.

Ešte vo štvrtok trénoval v Nitre aj Brazílčan Franco, ktorý by bol zrejme platnou posilou, ale pre vedenie klubu bol pridrahý, a tak sa pobral preč. V sobotu sa dostal na ihrisko ako striedajúci hráč Vratislav Gajdoš. Ten mal zajačie úmysly, ale napokon predsa podpísal zmluvu, avšak ani on nepomohol mužstvu dostať sa z kŕča. Je však predčasné lámať palicu po dvoch zápasoch. Každá zlá séria sa raz skončí.

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  3. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  4. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  5. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  8. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  9. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?