Streda, 19. december, 2018 | Meniny má Judita

Vlčany zdolali ČFK Nitra

IV. LIGA: Šurany ako jediné uspeli naplno vonku. Rezerva ViOnu iba remizovala s Dvormi 1:1. Kolárovo porazilo pozmenený Močenok hladko 5:0.

Nováčik z Vlčian porazil ČFK Nitra, jediný gól strelil Endre Zsebi (na archívnej snímke v bielom).(Zdroj: (JD))

Vlčany - ČFK Nitra 1:0 (1:0). Už v 8. min. po Takácsovej akcii a centri odvracala obrana loptu, tá sa ale dostala k Zsebimu, ktorý nechytateľne poslal Vlčany do vedenia. Domáci mali v prvom polčase viac z hry, no ďalšie šance zostali nevyužité. Po prestávke sa osmelili aj hostia, v dvoch prípadoch ale domácich podržal gólman. V závere napokon neprišiel ani očakávaný tlak ČFK na vyrovnanie a Vlčany si tak pripísali úvodné tri body.
Gól: 8. E. Zsebi. R Meluš, 120. FK: Bránsky - Šándor, Halászik, Kupec, Šuník, Mónosi, Takács (90. Karvai), Štrbac, Matušica, Zsebi, Cifra (88. Garaj). ČFK: Wagner - M. Dedič, F. Dedič, Čiffáry, Ballabáš, Kramný, Buday, Kurej (71. Serenčéš), Bisák, Javorčík, Klučár.

Kolárovo - Močenok 5:0 (2:0). Okrem piatich pekných gólov nastrelili domáci ešte dve brvná a žrď. Všetky presné zásahy Kolárova padli po pekných kombinačných akciách. V jednoznačnom zápase sa tromi gólmi zaskvel Zs. Magyar. Výsledok hovorí jasne.
Góly: 25., 49. a 60. Zs. Magyar, 38. Zs. Máté, 65. A. Kürthi. R Miksa, 220. FK: Petrušek - P. Máté, Musitz, Zuzula (68. Jancsó), Tóth, R. Kürthi, Glofák, Zs. Máté, R. Kürthi (46. A. Kürthi), Magyar, Czabány. FK: Kollár - Slíž, Packa ml. (46. Soroka), Čiernik, Packa st., Kostoláni, Sýkora (71. Hanák), Koňan, Danada, Majdiak, Bakita.

Štúrovo - Vrakúň 2:2 (1:1). Vo vyrovnanom stretnutí sa vedenia ujali hostia po rohu a Hamarovom teči. Ešte do prestávky však aktívne Štúrovo vyrovnalo. Domáci sa opäť tešili z vedúceho gólu, no v 70. min. dal definitívnu podobu výsledku hosťujúci Bogyai. V nadstavenom čase mohlo Štúrovo strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no Vrakúň bravúrne podržal brankár Izsmán, ktorému hostia vďačia za bod.
Góly: 43. a 57. T. Bábsky - 24. P. Hamar, 70. K. Bogyai. R Štrbo, 120. MŠO: Prohászka - Štugel, Tóth, Saláta, Urblík, Molnár, Kianek (86. Oravec), Góra, Vavrík (81. Repka), Balog, Bábsky. VRAKÚŇ: Izsmán - Végh, Kubík, Molnár, Méri (80. K. Németh), Hamar, Bódis, Zvoncsár, Bogyai, Kétyi, Borbély (46. Rajkó).

Nový Život - Tvrdošovce 1:0 (1:0). Domáci vyvinuli na nováčika obrovský tlak. Do šancí sa postupne dostali Havlík a Kuczman. Strelu G. Skubyho hostia vykopávali z bránovej čiary a padáčik P. Németha skončil na brvne. V ďalšej šanci hlavičkoval Štifter nad bránu. V 40. min. sa už N. Život dočkal, po prihrávke A. Meszárosa poslal loptu popod Molnára P. Németh. Po obrátke mohol v troch veľkých šanciach rozhodnúť Kuczman, ale nestalo sa tak. Hostia mali pološance Lakatošom a Augustínom, v samom závere lob Császára skončil na brvne.
Gól: 40. P. Németh. R Chlebo, 195. N. ŽIVOT: Bodri - G. Skuby (76. T. Meszáros), Adamica, Štifter, Kuczman, Nyársik, A. Meszáros, T. Skuby, A. Skuby, Havlík (90. Farkaš), P. Németh (82. Varyu). ŠK: Molnár - Tóth, Vincze, Augustín, Lakatoš, Kanás, Kluka, Dikács, Benko (89. Császár), Spevák, Máté (60. Farkaš).

DAC B/T. Hradská - Šurany 0:1 (0:1). Hral sa veľmi kvalitný zápas, v ktorom boli hostia šťastnejším tímom, keďže za celý zápas mali dve šance a hneď prvú z nich využili. Domáci si vytvorili veľké množstvo šancí, na ktoré vyhrali v pomere 15:2, ale nedarilo sa im presadiť gólovo. Najväčšiu príležitosť mal Brunczvik, ktorý v 80. min. z 2 m hlavičkoval nepresne. Oporou v bráne Šurian bol gólman Mráz.
Gól: 13. G. Mlynár. R Hegedüs, 400. DAC B: Varga - Adiaba, Božoň, Hegedüs, Brunczvik, Diviš (70. Vágo), Vozár, Galo, Salko, Ravasz (63. Cibula), Boya. ŠK: Mráz - Piskla, Procházka, Hurík (57. Simonides), Halás, Ivan, Gábriš, Dudáš, Tvrdoň, Janák, Mlynár (64. Polák).

Veľké Lovce - Váhovce 3:2 (2:2). Nevyužité tutovky do 10. min. sa domácim vypomstili, z brejku otvoril skóre Borš. O pár minút po faule na Zimu vyrovnal Suchánek, ale hostia išli opäť do vedenia, keď odrazenú loptu poslal do siete Lalúch. V. Lovce nelenili a peknú akciu zakončil volejom Mihók. Váhovce po obrátke vsadili na defenzívu, ale po Zimovom priamom kope neudržal loptu Jeremias a Galovič zblízka zabezpečil víťazstvo.
Góly: 21. L. Suchánek (11 m), 44. M. Mihók, 77. I. Galovič - 16. R. Borš, 43. A. Lalúch. R Divéky, 200. TJ: Madarász - Gočala, Galovič, Pavlatovský (76. Gubrica), Hajko, Endrödy, Zima, Lontoš, M. Bagala, Suchánek (88. Sallai), Mihók. ŠK: Jeremias - Hodúr, Mikulec, Rosinský, Onofrej, Lalúch, Borš, Šercel, Dubnička, Takáč, Holub.

Imeľ - Želiezovce 2:2 (2:0). Imeľ začal dobre a postupne čoraz viacej okupoval súperovu polovicu. Z vytvoreného tlaku padol prvý gól a za stavu 2:0 domáci v kľude dohrali I. polčas. Gólom mohla skončiť aj akcia dvoch Lovászovcov, ale Jozef ju gólom nezakončil. Sám na bránu mal namierené aj jeden z útočníkov hostí, ale Házi ho vychytal. Domácim ušiel vstup do druhého polčasu, následne sa hra vyrovnala. Imeľ po hodine hry kondične trochu odišiel a v čase, keď chceli domáci striedať, hostia strelili vyrovnávajúci gól.
Góly: 33. R. Kender, 38. R. Csontos - 46. M. Dobiáš, 88. S. Rotík. R Šlosár, 100. ČK: 88. D. Duchoň. IMEĽ: Házi - M. Hübsch, A. Šimonič, D. Csontos, Zemanek, M. Lovász, Oršolík (88. Kováč), J. Lovász (81. J. Šimonič), Bakura (67. V. Hübsch), R. Kender, R. Csontos. MŠK: Straňák - Horňák, Začka, Duchoň, Varga (88. Benčík), Berecz, Dobiáš, P. Kokoška, Dobrovocký (72. Štuller), Rotík, Tóth.

ViOn B/Volkovce - Dvory n/Ž. 1:1 (1:0). V dobrom zápase udrel ako prvý ViOn, po rohu Skladana otvoril hlavou skóre Chrapan. Dusno pred Školníkom domáci šťastne vyriešili a do kabín išli s náskokom. V druhom polčase tutovku spálil M. Chovanec a hostia, azda spravodlivo, vyrovnali zo skrumáže umiestnenou strelou Horňáčka.
Góly: 17. P. Chrappan - 77. M. Horňáček. R Volf, 150. VION B: Školník - T. Kozolka, Žembera, Chrappan, Mikuš, Škrováň (60. M. Chovanec), Korman, Skladan, Vnad, Mihálik, J. Chovanec (87. Ruman). DVORY: Alaksa - Dékány, Andrašík, Gašparík, Babic, Horňáček, Haulík, Dobrý (73. Kósa), Hlavačka, Peciar (73. Mach), Gajdoš.

ZOSTAVA KOLA: R. Wagner (ČFK Nitra) - M. Vozár (DAC B/T. Hradská), M. Gajdoš (Dvory n/Ž.), R. Žembera (ViOn B/Volkovce) - P. Kuczman (Nový Život), A. Lalúch (Váhovce), Zs. Magyar (Kolárovo), T. Bábsky (Štúrovo) - L. Matušica (Vlčany), R. Zima (Veľké Lovce), G. Mlynár (Šurany).