Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Vlčany zdolali ČFK Nitra

IV. LIGA: Šurany ako jediné uspeli naplno vonku. Rezerva ViOnu iba remizovala s Dvormi 1:1. Kolárovo porazilo pozmenený Močenok hladko 5:0.

Nováčik z Vlčian porazil ČFK Nitra, jediný gól strelil Endre Zsebi (na archívnej snímke v bielom).(Zdroj: (JD))

Vlčany - ČFK Nitra 1:0 (1:0). Už v 8. min. po Takácsovej akcii a centri odvracala obrana loptu, tá sa ale dostala k Zsebimu, ktorý nechytateľne poslal Vlčany do vedenia. Domáci mali v prvom polčase viac z hry, no ďalšie šance zostali nevyužité. Po prestávke sa osmelili aj hostia, v dvoch prípadoch ale domácich podržal gólman. V závere napokon neprišiel ani očakávaný tlak ČFK na vyrovnanie a Vlčany si tak pripísali úvodné tri body.
Gól: 8. E. Zsebi. R Meluš, 120. FK: Bránsky - Šándor, Halászik, Kupec, Šuník, Mónosi, Takács (90. Karvai), Štrbac, Matušica, Zsebi, Cifra (88. Garaj). ČFK: Wagner - M. Dedič, F. Dedič, Čiffáry, Ballabáš, Kramný, Buday, Kurej (71. Serenčéš), Bisák, Javorčík, Klučár.

Kolárovo - Močenok 5:0 (2:0). Okrem piatich pekných gólov nastrelili domáci ešte dve brvná a žrď. Všetky presné zásahy Kolárova padli po pekných kombinačných akciách. V jednoznačnom zápase sa tromi gólmi zaskvel Zs. Magyar. Výsledok hovorí jasne.
Góly: 25., 49. a 60. Zs. Magyar, 38. Zs. Máté, 65. A. Kürthi. R Miksa, 220. FK: Petrušek - P. Máté, Musitz, Zuzula (68. Jancsó), Tóth, R. Kürthi, Glofák, Zs. Máté, R. Kürthi (46. A. Kürthi), Magyar, Czabány. FK: Kollár - Slíž, Packa ml. (46. Soroka), Čiernik, Packa st., Kostoláni, Sýkora (71. Hanák), Koňan, Danada, Majdiak, Bakita.

Štúrovo - Vrakúň 2:2 (1:1). Vo vyrovnanom stretnutí sa vedenia ujali hostia po rohu a Hamarovom teči. Ešte do prestávky však aktívne Štúrovo vyrovnalo. Domáci sa opäť tešili z vedúceho gólu, no v 70. min. dal definitívnu podobu výsledku hosťujúci Bogyai. V nadstavenom čase mohlo Štúrovo strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no Vrakúň bravúrne podržal brankár Izsmán, ktorému hostia vďačia za bod.
Góly: 43. a 57. T. Bábsky - 24. P. Hamar, 70. K. Bogyai. R Štrbo, 120. MŠO: Prohászka - Štugel, Tóth, Saláta, Urblík, Molnár, Kianek (86. Oravec), Góra, Vavrík (81. Repka), Balog, Bábsky. VRAKÚŇ: Izsmán - Végh, Kubík, Molnár, Méri (80. K. Németh), Hamar, Bódis, Zvoncsár, Bogyai, Kétyi, Borbély (46. Rajkó).

Nový Život - Tvrdošovce 1:0 (1:0). Domáci vyvinuli na nováčika obrovský tlak. Do šancí sa postupne dostali Havlík a Kuczman. Strelu G. Skubyho hostia vykopávali z bránovej čiary a padáčik P. Németha skončil na brvne. V ďalšej šanci hlavičkoval Štifter nad bránu. V 40. min. sa už N. Život dočkal, po prihrávke A. Meszárosa poslal loptu popod Molnára P. Németh. Po obrátke mohol v troch veľkých šanciach rozhodnúť Kuczman, ale nestalo sa tak. Hostia mali pološance Lakatošom a Augustínom, v samom závere lob Császára skončil na brvne.
Gól: 40. P. Németh. R Chlebo, 195. N. ŽIVOT: Bodri - G. Skuby (76. T. Meszáros), Adamica, Štifter, Kuczman, Nyársik, A. Meszáros, T. Skuby, A. Skuby, Havlík (90. Farkaš), P. Németh (82. Varyu). ŠK: Molnár - Tóth, Vincze, Augustín, Lakatoš, Kanás, Kluka, Dikács, Benko (89. Császár), Spevák, Máté (60. Farkaš).

DAC B/T. Hradská - Šurany 0:1 (0:1). Hral sa veľmi kvalitný zápas, v ktorom boli hostia šťastnejším tímom, keďže za celý zápas mali dve šance a hneď prvú z nich využili. Domáci si vytvorili veľké množstvo šancí, na ktoré vyhrali v pomere 15:2, ale nedarilo sa im presadiť gólovo. Najväčšiu príležitosť mal Brunczvik, ktorý v 80. min. z 2 m hlavičkoval nepresne. Oporou v bráne Šurian bol gólman Mráz.
Gól: 13. G. Mlynár. R Hegedüs, 400. DAC B: Varga - Adiaba, Božoň, Hegedüs, Brunczvik, Diviš (70. Vágo), Vozár, Galo, Salko, Ravasz (63. Cibula), Boya. ŠK: Mráz - Piskla, Procházka, Hurík (57. Simonides), Halás, Ivan, Gábriš, Dudáš, Tvrdoň, Janák, Mlynár (64. Polák).

Veľké Lovce - Váhovce 3:2 (2:2). Nevyužité tutovky do 10. min. sa domácim vypomstili, z brejku otvoril skóre Borš. O pár minút po faule na Zimu vyrovnal Suchánek, ale hostia išli opäť do vedenia, keď odrazenú loptu poslal do siete Lalúch. V. Lovce nelenili a peknú akciu zakončil volejom Mihók. Váhovce po obrátke vsadili na defenzívu, ale po Zimovom priamom kope neudržal loptu Jeremias a Galovič zblízka zabezpečil víťazstvo.
Góly: 21. L. Suchánek (11 m), 44. M. Mihók, 77. I. Galovič - 16. R. Borš, 43. A. Lalúch. R Divéky, 200. TJ: Madarász - Gočala, Galovič, Pavlatovský (76. Gubrica), Hajko, Endrödy, Zima, Lontoš, M. Bagala, Suchánek (88. Sallai), Mihók. ŠK: Jeremias - Hodúr, Mikulec, Rosinský, Onofrej, Lalúch, Borš, Šercel, Dubnička, Takáč, Holub.

Imeľ - Želiezovce 2:2 (2:0). Imeľ začal dobre a postupne čoraz viacej okupoval súperovu polovicu. Z vytvoreného tlaku padol prvý gól a za stavu 2:0 domáci v kľude dohrali I. polčas. Gólom mohla skončiť aj akcia dvoch Lovászovcov, ale Jozef ju gólom nezakončil. Sám na bránu mal namierené aj jeden z útočníkov hostí, ale Házi ho vychytal. Domácim ušiel vstup do druhého polčasu, následne sa hra vyrovnala. Imeľ po hodine hry kondične trochu odišiel a v čase, keď chceli domáci striedať, hostia strelili vyrovnávajúci gól.
Góly: 33. R. Kender, 38. R. Csontos - 46. M. Dobiáš, 88. S. Rotík. R Šlosár, 100. ČK: 88. D. Duchoň. IMEĽ: Házi - M. Hübsch, A. Šimonič, D. Csontos, Zemanek, M. Lovász, Oršolík (88. Kováč), J. Lovász (81. J. Šimonič), Bakura (67. V. Hübsch), R. Kender, R. Csontos. MŠK: Straňák - Horňák, Začka, Duchoň, Varga (88. Benčík), Berecz, Dobiáš, P. Kokoška, Dobrovocký (72. Štuller), Rotík, Tóth.

ViOn B/Volkovce - Dvory n/Ž. 1:1 (1:0). V dobrom zápase udrel ako prvý ViOn, po rohu Skladana otvoril hlavou skóre Chrapan. Dusno pred Školníkom domáci šťastne vyriešili a do kabín išli s náskokom. V druhom polčase tutovku spálil M. Chovanec a hostia, azda spravodlivo, vyrovnali zo skrumáže umiestnenou strelou Horňáčka.
Góly: 17. P. Chrappan - 77. M. Horňáček. R Volf, 150. VION B: Školník - T. Kozolka, Žembera, Chrappan, Mikuš, Škrováň (60. M. Chovanec), Korman, Skladan, Vnad, Mihálik, J. Chovanec (87. Ruman). DVORY: Alaksa - Dékány, Andrašík, Gašparík, Babic, Horňáček, Haulík, Dobrý (73. Kósa), Hlavačka, Peciar (73. Mach), Gajdoš.

ZOSTAVA KOLA: R. Wagner (ČFK Nitra) - M. Vozár (DAC B/T. Hradská), M. Gajdoš (Dvory n/Ž.), R. Žembera (ViOn B/Volkovce) - P. Kuczman (Nový Život), A. Lalúch (Váhovce), Zs. Magyar (Kolárovo), T. Bábsky (Štúrovo) - L. Matušica (Vlčany), R. Zima (Veľké Lovce), G. Mlynár (Šurany).

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  4. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  5. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  6. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  8. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  9. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!

Botanická záhrada SPU predstavuje živú fosíliu, vždyzelenú wolémiu

Výstava Farby a plody jesene potrvá do 16. októbra.

Mesto Zlaté Moravce vybuduje na jeseň nové parkovacie miesta

Mesto investuje do výstavby nových parkovacích miest vyše 43.000 eur.

AKTUALIZOVANÉ 19:14

Fotogaléria: Medzinárodný turnaj kadetov v Nitre

Mladí volejbalisti do 18 rokov zo šiestich klubov sa stretli na predsezónnom turnaji v športovej hale SPU.

Slováci postupujú na Európu, v zápase pravdy zdolali Rumunov!

Hra nervov, bitka o všetko. Zverenci Petra Gergelyho v „zápase pravdy“ s Rumunskom boli lepším mužstvom, víťazstvo 4:1 ide do sveta! Výber ZsFZ vyhral kvalifikačnú skupinu a postupuje do budúcoročné ME amatérov!