V Galante znel po čase potlesk

MRZ: V čele je Neded, aj Gabčíkovo a Topoľníky priviezli úlovok od súperov. Domáca premiéra Veľkého Medera bola víťazná. Rezerva Nitry priviezla z Galanty iba bod.

Galanta - Nitra jun. 1:1 (1:1)
Už v 2. min. poslal domáci Modrovič kolmicu na Szabóa, ktorý sa sám rútil na bránu hostí, no jeho kľučku v poslednej chvíli vystihol brankár Stránsky. V 18. min. prišiel perfektný center z ľavej strany od domáceho Kalocsaia, Vígh špičkou nohy lišiacky prehodil brankára a bolo 1:0. Domáci hrali dobre, chceli vyhrať a tak aj vyzerala ich hra. Odpoveď Nitry však prišla v 43. min., keď hosťujúci Čery prešiel stredom ihriska a z 20 m bombou pod brvno vyrovnal. Druhý polčas priniesol boj o každý centimeter ihriska. Obe mužstvá mali na konte nula bodov, túžba po víťazstve bola na oboch stranách obrovská. V 81. min. sa po pravej strane predral domáci Szabó, poslal loptu na Kováča, ktorý z voleja opečiatkoval brvno. Nakoniec sa zrodila deľba bodov a najlepší doterajší výkon Slovana. Po trištvrte roku sa v Galante po futbale tlieskalo.
Góly: 18. Vígh - 43. Čery. R Štrpková, ŽK: Bíro, Modrovič - Kemláge, 100 divákov. SLOVAN: Valenský - Tomič (59. Kováč), Bíro, Modrovič, Kalocsai, Javor, Mészáros, Szabó (89. Schwarz), Hrotko (85. Káčer), Molnár, Vígh. Tréner A. Hrotko. FC: Stránsky - Kemláge, Miškovič, Paukner, Čery, Petráni, Drgoňa, Le Giang, Kováč, Studený, Kutra. Tréner P. Hnilica. PETER TOMIČ

V. Meder - Palárikovo 3:0 (2:0)
Domáci sa ujali vedenia hneď v prvej minúte. Ferencziho v samostatnom úniku fauloval hosťujúci gólman a sám faulovaný premenil nariadenú penaltu. Prvý polčas sa odohrával v domácej réžii, hostia sa snažili hrať kombinačne, ale bez výraznejších šancí. V 42. min. poslal z ľavej strany polocenter pred bránu Rózsa a Tuschel zvýšil na 2:0. Po obrátke sa hostia viac oťukali, no ťažisko ich hry sa odvíjalo prevažne v strede ihriska a s ojedinelými strelami z veľkých vzdialeností nemal Gyürü problém. V 79. min. unikol po pravej strane Csápai, ktorého center premenil na tretí gól Dömötör, čím uzavrel skóre bojovného zápasu.
Góly: 1. Ferenczi (11 m), 42. Tuschel, 79. Dömötör. R Otiepka, ŽK: Föglein, Wilson - Balogh, Janso, 350 divákov. MŠK: Gyürü - Tuschel, Föglein, Rózsa (46. Meszáros), Filipský, Csápai (77. Murányi), Gögh (63. Dömötör), Ferenczi, Musil, Wilson, Čtvrtníček. Tréner P. Lérant. OTJ: Balogh - Víglaský (46. Kisielewski), Chebeň, Blaho, Vajda, Hlaváčik, Lancz, Vencel (66. Gutwirt), Guemache (60. Lörinc), Golenya, Janso. Tréner P. Zelenský. IVAN BOBKOVIČ

Domaniža - Gabčíkovo 0:2 (0:0)
V 16. min po rohu domácich nasledovali tri strely, ale ani jedna z nich v sieti neskončila. O desať minút hosťujúci Willmann vyslal skákavú strelu tesne vedľa. V 34. min sa Labunov priamy kop obtrel okolo šibenice. V 42. min sa dostali domáci do šance, ale strieľaný center J. Krála útočníci nedostihli. Po zmene strán v 52. min bombu Lénártha zdiaľky chytil Zdurienčíka, ale v 54. min domáci stratili v strede ihriska loptu a Szöllös z hranice šestnástky po peknom uvoľnení nechytateľne trafil k žrdi. O tri minúty Bognár vrátil do siete vyrazenú loptu brankárom na 0:2. Hostia potom poľavili a Domaniža mala niekoľko šancí na zmenu stavu. V 66. min Rybár mieril tesne vedľa a v 69. min jeho strelu kryl Rengel. V 82. min po prihrávke Rybára J. Kardoš z voleja tesne minul bránu. Znížiť mohol Lagín, no prehodil brankára aj bránu v 87. min.
Góly: 54. Szöllös, 57. Bognár. R Černek, ŽK: Lagin, Sádecký, 200 divákov. TJ: Rengel - Hromkovič, Ágh, Szöllös, Lelkes (32. Labun), Willmann (67. Kállai), Lénarth, Kósa (74. Fekete), Szöcs, Faragó, Bognár. Tréner S. Preisinger. ĽUBOMÍR KUČÍK

Beluša - Neded 1:2 (1:1)
Zápas začali lepšie domáci a po sklepnutí lopty Peter Vavrík z 20 m vymietol šibenicu. O šesť minút po priamom kope Filip vyrovnal. Po vynútených striedaniach prebrali hostia iniciatívu, Gombár sa vyznamenal pri nájazde Fereiru a jeho ďalšia hlavička netrafila priestor brány. V 30. min namieril Kunovský do rúk brankára a L. Kalmár vystrelil veľa. Po zmene strán prebrala iniciatívu Beluša, Peter Vavrík prekonal brankára, ale obranca vykopol loptu z čiary. V 59. min Holeščák zachraňoval odkopom z päťky a v 65. min Gombára neprekonali Valachovič, Kunovský ani Verchola. V 71. min Ondrašík tesne minul bránu a v 75. min Pavol Vavrík po Hambálkovej ruke opečiatkoval z jedenástky iba brvno. P. Gažovi chýbala razancia a v 84. min si Cíbik zrazil Kunovského center do vlastnej siete.
Góly: 16. Pe. Vavrík - 22. Filip, 84. Kunovský. R Šima, ŽK: Cíbik, Frťala, Hambálek, Verchola, 250 divákov. FC: Lipčák - Bališ, Hambálek, G. Kalmár, L. Kalmár (58. Buchanec), Kovács, Filip, Verchola, Kunovský, Ferreira (58. Valachovič), Mikulčík (54. Brath). Tréner D. Benkovský. MARTIN PAGÁČ

Tr. Stankovce - Topoľníky 0:1 (0:1)
V stretnutí 3. kola podali domáci bojovný výkon, avšak bez streleného gólu sa nedá vyhrať. Hosťom vyšiel jeden z protiútokov v 13. min. a po zaváhaní obrany sa z gólu tešil Halaji. Rozhodca domácim neuznal jeden gól pre údajné nedovolené bránenie v hre. V druhom polčase boli domáci aktívnejší, ale strelecká šťastena od nich odvrátila tvár, keď aj tie najvyloženejšie šance zostali nevyužité. Hostia už v druhom polčase viac zdržovali, ako hrali. Stretnutiu by viac svedčal remízový výsledok.
Gól: 13. Halaji. R Santa, ŽK: Ďuriš - Lelkes, 200 divákov. DRUŽST.: Krištof - Hrnčár, P. Nagy (57. A. Nagy), Habenicht, Farkaš, Mandák (63. Kuba), Ács, Lelkes, Halaji, Medgyes, Szabó. Tréner J. Lépes. (AD)

Bánovce - Komárno 0:1 (0:0)
Domáce Bánovce po dvoch prehrách chceli konečne bodovať naplno. Do zápasu vstúpili domáci hráči náporom, no prvú šancu si vypracoval Matiaš až v 30. minúte. V čistej tutovke však svoju šancu nepremenil. V druhom polčase sa hral vyrovnaný futbal a bol to zápas o jednom góle. V 51. minúte sa veľkej chyby dopustil domáci brankár Krsmanovič a Podlucký otvoril skóre strelou do prázdnej bránky - 0:1. Po vedúcom góle hostí prevzali opraty zápasu domáci, ale až do konca stretnutia si nedokázali vypracovať žiadnu gólovú šancu na vyrovnanie. Vo vyrovnanom zápase tak domáci utrpeli smolnú prehru. Síce Bánovce po troch kolách sú stále bezo bodu, no nevzdávajú sa. Hráči sa potrebujú ešte zohrať a potom by mali prísť aj lepšie výsledky.
Góly: 51. Podlucký. R Koštál, ŽK: Škultéty, Bodocký - Podlucký, 200 divákov. KFC: Kostoláni - Rapčan, Szabó, Podlucký, Németh, Nagy, Szórád, Gonzáles, Csonka (46. Szegedi), Bottyán (76. Németh), Kóša (46. Kökényesi). Tréner I. Gyurenka. (MK)

V. Ludince - Led. Rovne 0:0
Domáci chceli predĺžiť sériu víťazstiev na tri. V prvom polčase však bola hra vyrovnaná, keď sa mužstvá striedali v útokoch. V 11. min. mali šancu hostia, keď sa Dedko sám ocitol pred brankárom, ale čistú šancu zahodil. Následne v 19. min. M. Kosák prestrelil Hrnčiarikovu bránu. V 21. min. Cingeľ prihrával Mikulovi, ktorého tvrdá strela v bránke neskončila. V 31. min. Cingel obišiel obrancu, prihral Kanyicskovi, ale ten svoju šancu nepremenil. V 35. min. po osi Bagala - Predajnianský gól opäť nepadol. Hostia ohrozili bránku v 36. min., keď Loduha pálil len do domácej obrany. V 45. min. z údajného ofsajdu domáci strelili gól Števkom, ktorý však arbitri neuznali. V druhom polčase domáci nastúpili so silným odhodlaním zvíťaziť. Hralo sa prevažne len na jednu bránku. V 46. min. Cingelovu strelu Hrnčiarik kryl. Najväčšiu šancu mali domáci v 70. min., keď Predajniansky po nahrávke A. Kosáka sa ocitol sám pred bránkou, no neobišiel brankára. Tlak domácich nemal žiadny účinok.
R Drobec, ŽK: Bagala, M. Kosák - Loduha, 300 divákov. DRUŽST.: Benko - Bagala (63. Flídr), Števko, T. Varga, M. Kosák (70. Gonda), Soboňa, Mikula (88. Dulai), A. Kosák, Cingel, Mat. Predajniansky, Kanyicska. Tréner I. Kasana. (IP)

J. Bohunice - Horná Nitra 1:3 (0:0), 90. P. Krajčovič - 51., 53. a 84. Belanec.

1. Neded 3 3 0 0 9:1 9 (+6)
2. Komárno 3 3 0 0 7:1 9 (+6)
3. V. Ludince 3 2 1 0 9:3 7 (+1)
4. Gabčíkovo 3 2 1 0 8:4 7 (+4)
5. Topoľníky 3 2 1 0 5:2 7 (+4)
6. Horná Nitra 3 2 0 1 10:4 6 (+3)