Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Vysoká prehra Nitry

Aj po 7. kole Corgoň ligy platí, že futbalisti FC Nitra čakajú na víťazstvo. Na ihrisku Banskej Bystrice prehrali vysoko 0:4.

Aj po 7. kole Corgoň ligy platí, že futbalisti Nitra čakajú na víťazstvo. Na ihrisku Banskej Bystrice prehrali vysoko 0:4.

FK Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 4:0 (2:0)
Oba tímy začali opatrne a do šancí sa dostávali hráči iba sporadicky. Ako prví mohli udrieť hostia, chybu domáceho Noska však v šestnástke Šmehyl trestuhodne nevyužil. Do vedenia tak išli domáci futbalisti. Faško poslal loptu do pokutového územia, kde z prvej mieril presne Podstavek. Aj druhý banskobystrický gól sa zrodil po štandardke. Dukle opäť vyšiel nacvičený signál, lopta išla z rohu k vzdialenejšej žrdi, kde sa gólovo presadil hlavou ďalší domáci obranca Teixeira. Nitrania zamestnali bystrického brankára Rodingera v 27. minúte, po strele Clébera z ľavej strany. Z vyše 20 metrov to potom skúšal tvrdou strelou Gajdoš, ale mieril nad brvno, a na konci polčasu ten istý hráč ešte vysunul do pokutového územia peknou uličkou Boszoráda, ale ani on nenašiel recept na domáceho gólmana. Na druhej strane spravil chybu brankár Stránsky, ktorý nedočiahol na vysokú loptu, ale Turňa ju neusmernil do bránky. Po prestávke boli aktívnejší Nitrania. Benčík však v dobrej pozícii nezakončil a Rodinger zneškodnil Gajdošovu strelu. Dukla odpovedala Brašeňovou strelou, Stránskeho však neprekvapila. Tretí gól Banskej Bystrice pridal parádnou strelou z druhej vlny Považanec. Hostia mohli znížiť v 64. min, to by však Barosso Sánchez nesmel hlavičkovať do brvna. V 76. min skončila lopta po Faškovej štandardnej situácii prekvapivo na brvne. Zoči-voči brankárovi hostí sa ocitol Brašeň, vo veľkej šanci však netrafil bránku. Záver zápasu už nevideli nitrianski fanúšikovia. Predčasne opustili štadión a prišli o Slančíkov gól z 90. min.

Góly: 19. Podstavek, 24. Dionatan Teixeira, 59. Považanec, 90. Slančík.
R Chmura, ŽK: Jurčo - Sánchez, Cléber, Kaspřák, Turčák, 2027 divákov.
DUKLA: Rodinger - M. Turňa, Podstavek, Nosko, Teixeira - Faško (87. Peňaška) - Brašeň, Považanec (74. S. Savič), B. Ľupták - Slančík, Jurčo (77. Šovčík).
FC: Stránský - Boszorád, Kaspřák, M. Kolmokov, Barosso Sánchez - Šmehyl (64. Paukner), Šimončič, V. Gajdoš (64. Kutra), Cléber (46. E. Le Giang) - Turčák - H. Benčík.

Hlasy trénerov
Norbert Hrnčár, tréner Dukly: "Do zápasu sme vstúpili s túžbou po víťazstve. Futbal nám dnes náramne chutil. Tešíme sa z tohto vysokého víťazstva."
Ladislav Šimčo, tréner Nitry: "Prišli sme s odhodlaním niečo zmeniť tak, aby mužstvo nechalo na ihrisku srdce, ale prvý polčas bol z našej strany katastrofálny, bez pohybu a bez dôrazu. V druhom polčase sme začali prvých 20 minút dobre, ale tretí gól rozhodol o zaslúženom víťazstve Banskej Bystrice."

Ostatné sobotňajšie výsledky
Žilina - Slovan 2:0 (1:0), 15. a 59. Pich. Ružomberok - Senica 1:1 (0:1), 78. Zreľák - 35. Piroska. Košice - Trenčín 0:1 (0:0), 54. Holúbek.

12. Dun. Streda 7 0 2 5 3:18 2 (-7)

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  4. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  5. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  6. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  8. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  9. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!

Botanická záhrada SPU predstavuje živú fosíliu, vždyzelenú wolémiu

Výstava Farby a plody jesene potrvá do 16. októbra.

Mesto Zlaté Moravce vybuduje na jeseň nové parkovacie miesta

Mesto investuje do výstavby nových parkovacích miest vyše 43.000 eur.

AKTUALIZOVANÉ 19:14

Fotogaléria: Medzinárodný turnaj kadetov v Nitre

Mladí volejbalisti do 18 rokov zo šiestich klubov sa stretli na predsezónnom turnaji v športovej hale SPU.

Slováci postupujú na Európu, v zápase pravdy zdolali Rumunov!

Hra nervov, bitka o všetko. Zverenci Petra Gergelyho v „zápase pravdy“ s Rumunskom boli lepším mužstvom, víťazstvo 4:1 ide do sveta! Výber ZsFZ vyhral kvalifikačnú skupinu a postupuje do budúcoročné ME amatérov!