Štvrtok, 19. apríl, 2018 | Meniny má Jela

Vonku zabrali Gabčíkovo i Neded

MRZ: Andrej Filip a spol. sú stále stopercentní. Veľký Meder porazil v derby Topoľníky a je druhý. Trápenie juniorov Nitry pokračuje.

Veľký Meder - Topoľníky 2:0 (1:0)
Prvý polčas sa odohrával v domácej réžii. V 9. min. krížna prihrávka Gögha našla Rózsu, ktorý ju poslal na Meszárosa a ten otvoril skóre. V 19. min. sa neujala strela Gögha, ktorý skúšal šťastie z 18 m. V 21. min. sa na šestnástke uvolnil Tuschel, no jeho strelu brankár chytil. Ten istý hráč posielal v 29. min. center na Rózsu, ktorého hlavička mierila vedľa brány. V prvom polčase mohla zaujať ešte 44. min., kedy Ferencziho hlavička z 10 m opäť nenašla ten správny smer. Hostia v prvom dejstve pôsobili pasívne a do útoku sa príliš nehrnuli. Po obrátke hra mierne upadla a domáci sa prispôsobili hre hostí. Tí, mohli dokonca aj vyrovnať, keď v 52. min. A. Nagy trafil hlavou žrď Rusinovej brány. Na hosťujúcej strane musel byť vystriedaný zranený P. Nagy, ktorý v ďalšej fáze zápasu Topoľníkom citeľne chýbal. Druhý polčas síce zaostal za prvým, ale domáce víťazstvo bolo spečatené v 86. min., kedy unikol Mészáros a zoči-voči Krištofovi upravil na konečných 2:0.
Góly: 9. a 86. Mészáros. R Košťál, ŽK: Čtvrtníček, Murányi - Lelkes, Lépes, 800 divákov. MŠK: Rusina - Tuschel, Föglein, Rózsa (76. Pisár), Filipský (88. Dömötör), Murányi, Gögh (63. Straka), Ferenczi, Musil, Čtvrtníček, Mészáros. Tréner P. Lérant. DRUŽST.: Krištof - Hrnčár, P. Nagy (65. Lépes), Lelkes, Mandák, Ács, Halaji, Szabó, A. Nagy, Kuba, Császár (52. Helész). Tréner J. Lépes. IVAN BOBKOVIČ

Galanta - Domaniža 2:3 (1:3)
Hostia už v 4. min. otvorili skóre, keď stredom ihriska prenikol D. Pilár a z 10 m prízemnou strelou k ľavej žrdi skóroval. V 6. min. bolo vyrovnané, keď Kováč krížnou strelou našiel Szaba a ten sám zoči-voči brankárovi hostí nezaváhal. O 2 minúty opäť hostia viedli, keď Rybár z 25 m vymietol ľavú šibenicu domácej brány. V 27. min. mohli hostia zvýšiť, no Valenský vytiahol zázračný zákrok a loptu vyrazil. V 42. min. mohli domáci vyrovnať, ale Kováč s Javorom sa nedohodli a loptu nedokázali loptu poslať do brány. Hostia odpovedali tretím gólom. Rybár hlavou len tečoval center a zmiatol tak domáceho brankára. Domáci nezložili zbrane, vystriedali a hneď im to vyšlo. Aktívny pressing Kováča sa vyplatil, získal loptu a ľavačkou vykresal iskierku nádeje. Galanťania zatlačili súpera a hnaní divákmi sa snažili vyrovnať. Hostia sa stiahli do ulity a nedovolili domácim si vytvoriť gólové príležitosti. V 90. min. zacentroval Kalocsai, hlavičkoval Vígh, no loptu letiacu do brány odhlavičkovala obrana hostí. Domáci si za bojovnosť zaslúžili aspoň bod, no chýbalo im športové šťastie.
Góly: 6. Szabo, 48. Kováč - 3. D. Pilár, 8. a 45. Rybár. R Valent, ŽK: Javor, Kalocsai, Šavara - Braciník, Hájek, Lagín, Pilár. 170 divákov. SLOVAN: Valenský (46. Gruszka) - Kalocsai, Šavara, Bíró, Mészáros - Javor (46. Modrovič), Hrotko, Molnár (87. Schwarz), Kováč - Szabó, Vígh. Tréner A. Hrotko. PETER TOMIČ

Palárikovo - Komárno 0:2 (0:1)
Od úvodných minút sa hral svižný futbal z oboch strán. Palárikovo malo miernu prevahu, vypracovalo si aj šance, ktoré však nevyužilo. Ku gólu mal najbližšie Vencel, ale jeho strelu v 20. min. brankár hostí kryl. KFC čakal na svoju príležitosť, ktorá prišla osem minút pred prestávkou. Faul domáceho obrancu Vajdu v pokutovom území potrestal z bieleho bodu Szórád. Vajda mohol tri minúty pred polčasom vyrovnať, ale brankár Kostoláni bol proti. Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním vyrovnať. Vencel trafil z dobrej pozície len brankára hostí a ďalšie akcie domácich stroskotali na obrane KFC. Komárňania sa sústredili na kontry a po jednej z nich prišiel ich druhý úder. Na center z ľavej strany si naskočil Szegedi a hlavou dal definitívu výsledku derby.
Góly: 37. Szórád (11 m), 71. Szegedi. R Santa, ŽK: Hlaváčik, Vajda, Drienovský - Rapčan, Nagy, Szórád, 170 divákov. OTJ: Balogh - Drienovský, Chebeň, Blaho, Vajda, Hlaváčik (62. Víglaský), Lancz (58. Lőrinc), Vencel. Karim, Golenya (67. Gutwirt), Janso. Tréner: P. Zelenský. KFC: Kostoláni - Rapčan, Szabó, Podlucký, Zs. Németh, Nagy, Szórád, Gonzáles (64. Kóša), Szegedi (84. Uzola), Csonka (73. Gelle), Kökényesi. Tréner I. Gyurenka. (RG

Beluša - Nitra jun. 2:1 (0:0)
V obojstranne útočnom zápase mali prvé šance Belušania. Dve strely Jánoška a po jednej Frťalu a Novisedláka v sieti neskončili. V 16. min Ondričkov priamy kop tečoval Jurga, ale Kopecký včas zakročil. V 17. min Gombárovi narobila problémy centrovaná lopta, po Ondričkovom priamom kope domáci nevyužili Kopeckého zaváhanie. V 30. min Sendrei opečiatkoval ľavačkou brvno. Po prečíslení prestrelil bránu Ondrička a tesne pred prestávkou po Kaspřákovom prieniku mieril Kacír vedľa. Druhý polčas začala aktívnejšie Beluša, ale Novisedlák a P. Gažo prestrelili. V 56. min po odrazenej lopte z rohu otvoril skóre Šimončič. V 60. min Kacír zoči voči Gombárovi zahodil tutovku. Frťala dostal loptu za obranu, ale jeden zo súperov mu ju odkopol. V 69. min Ondričkov priamy kop skončil rohom, po ktorom Jurga hlavou vyrovnal. Kacír mieril vedľa a po rýchlej akcii do bočnej siete. V 81. min Novisedlák preveril Kopeckého a dorážka P. Gaža skončila vedľa. V 86. min Kopecký neudržal Novisedlákovu bombu a Frťala sa nemýlil - 2:1.
Góly: 69. Jurga, 86. Frťala - 56. Šimončič. R Španka, ŽK: Novisedlák, M. Hrnčík, Paukner, Kacír, 250 divákov. FC: Kopecký - Kemláge, Krajanec, Kaspřák, Miškovič, Paukner, Sendrei, Petráni, Drgoňa, Šimončič, Kacír. Tréner P. Hnilica. MARTIN PAGÁČ

V. Ludince - Gabčíkovo 0:3 (0:1)
Domáci chceli v zápase potvrdiť dobrú formu z predchádzajúcich zápasov. Hostia sa však hneď od začiatku ukazovali vo veľmi dobrom svetle. Už v 4. min. sa hosťujúci Németh rútil sám na brankára, ale netrafil bránu. Následne sa hra presunula medzi šestnástky. Až v 38. min. po priamom kope otvoril skóre Németh. Hneď vzápätí v 39. min. prišla znova akcia hostí z ľavej strany, ale následnú strelu Benko kryl. Domáci v druhom polčase plánoval so zápasom niečo urobiť, ale Predajniansky v 60. min. sám pred brankárom nedal. Tento gól mohol zmeniť zápas. Prišla však 62. min., keď hostia preniesli loptu z ľavej strany napravo a Gabčíkovo viedlo už 0:2. Hneď o minútu nato Lelkes po prituknutí z päťky upravoval už na 0:3. Následne sa zápas už len dohrával. Hostia sa v zápase ukázali ako fyzicky veľmi zdatný kolektív.
Góly: 38. Németh, 62. Kállai, 63. Lelkes. R Štrpková, ŽK: Flídr, Soboňa, Števko - Kósa, Bognár, 400 divákov. DRUŽST.: Benko - Bagala (70. Balog), Flídr (40. Števko), Dulai, Sásik, Mikula (78. Pinter), Soboňa, Predajniansky, Kanyicska, Cingel, A. Kosák. Tréner I. Kasana. TJ: Rengel - Szöllös, Takács, Lelkes, Lénard (56. Kállai), Faragó, Kósa, Bognár (57. Tóth), Németh, Wilmann (70. Csicsai), Szöcs. Tréner S. Preisinger. (IP)

Bánovce - Neded 0:2 (0:2)
V Bánovciach sa odohralo veľmi nervózne stretnutia, ktoré nezvládol hlavný rozhodca. Domáci hneď v úvode spálili obrovskú šancu Manojlovičom. Až prišla nepochopiteľná 13. min., kedy hlavný rozhodca nariadil vymyslený pokutový kop, ktorý Filip s prehľadom premenil. Od tohto momentu hlavný rozhodca urobil zo zápasu riadny mariáš, keď sa žltilo na oboch stranách. V 35. min. prenikal hosťujúci útočník Ferreira, stiahol ho však Lukič a uvidel červenú kartu. O tri minúty kapitán hostí spoza šestnástky vypálil presne a zvýšil už na 0:2. Druhý polčas bol ešte nervóznejší ako prvý. Hráči oboch tímov sa viac sústredili na vzájomné okopávanie ako hranie futbalu. V závere po druhej žltej karte bol vylúčený Škultéty. Rozhodca absolútne nezvládol zápas a pokazil futbalový zážitok obom mužstvám.
Góly: 13. (11 m) a 38. Filip. R Jakúbek, ČK: 35. Lukič, 76. Škultéty (B), 250 divákov. FC: Maco - Bališ, Hambálek, Verchola, Gy. Kalmár - Valachovič (50. Ľ. Kalmár), Kováč, Filip, Brath (70. Mikulčík) - Kunovský (82. Dzibela), Carlos. Tréner D. Benkovský. JÁN VALACH

J. Bohunice - Led. Rovne 1:2 (1:1), 2. P. Krajčovič - 4. Loduha, 90.+ Chmelík.
Tr. Stankovce - Horná Nitra 0:1 (0:0), 90. Turančík.

1. Neded 5 5 0 0 14:2 15 (+9)
2. Veľký Meder 5 4 0 1 11:5 12 (+6)
3. Komárno 5 4 0 1 10:4 12 (+6)
4. Gabčíkovo 5 3 2 0 11:4 11 (+5)
5. V. Ludince 5 3 1 1 13:9 10 (+1)
6. Topoľníky 5 3 1 1 8:6 10 (+4)