Nedeľa, 22. apríl, 2018 | Meniny má Slavomír

Líder z ČFK dal v Imeli päť gólov

IV. LIGA JV: Váhovce prekvapili v Želiezovciach. Šurany vyhrali aj svoj tretí zápas vonku. Bez prehry sú stále tri mužstvá.

Kolárovo - DAC B/T. Hradská 2:0 (1:0). V prvom polčase domáci dominovali a vedenia sa ujali v 17. min., keď priamy kop Zs. Máteho hlavou pekne tečoval Tóth. V druhom dejstvu sa osmelili aj hostia, ktorí mali veľkú šancu v 56. min., ale Glofákovi sa podarilo vykopnúť loptu z bránovej čiary. Následne boli domáci opäť iniciatívnejší a v 74. min. vsietil po centri P. Máteho krásny gól hlavou Magyar.
Góly: 17. A. Tóth, 74. Zs. Magyar. R Obeda, 230. FK: Róm - P. Máté, Musitz, Baláž, Zuzula, Tóth, Ro. Kürthy (60. Cong), Glofák, Zs. Máté, Leckési, Ri. Kürti (86. Jancsó), Magyar (78. A. Kürthy). DAC B: Varga - Brunczvik, Bögi, Šarič (89. Szabo), Salko (57. Ghani), Boráros, Diviš, Czibula, Vozár, Mikuláš, Kázmér (76. A. Érsek).

Štúrovo - Nový Život 3:0 (1:0). Po piatich minútach zápasu už mohlo byť 3:0, ale domáci Tóth zahodil veľké tutovky. Štúrovo sa prispôsobilo hre hostí, ktorí od prvej minúty pôsobili veľmi odovzdane. V 24. min. sa však po individuálnej akcii presadil Balog - 1:0. Domáci mohli hrať s väčším kľudom, no hostia dvakrát nebezpečne pohrozili. Po obrátke Štúrovo trocha zvýšilo aktivitu, ale viaceré nepresnosti znamenali, že z množstva šancí sa v II. polčase podarilo domácim skórovať „len“ dvakrát.
Góly: 24. a 60. S. Balog, 48. E. Vavrík. R Šamaj, 200. MŠO: Prohászka (63. Suchovský) - Saláta, Tóth, Molnár, Urblík, Kianek, Góra, Balog, Štugel, Baranyai (73. Baka), Vavrík (66. Sárai). N. ŽIVOT: Bodri - A. Skuby (46. Farkaš), Adamica, Štifter, Kuczman, Nyársik, A. Meszáros (75. Varjú), T. Skuby, Kiss (65. T. Meszáros), Havlík, Z. Németh.

Želiezovce - Váhovce 1:5 (1:3). Po dobrom štarte nevyužili Želiezovce ďalšiu príležitosť na zvýšenie skóre, a tak sa ujalo pravidlo „nedáš-dostaneš“, kedy súper zaváhanie potrestal a vyrovnal výsledok. Následne tesne pred prestávkou domáci poľavili v koncentrácii, čo hostia využili na zvýšenie náskoku. V druhom polčase hrali Váhovce to, čo potrebovali a pri svojich šanciach boli maximálne efektívni.
Góly: 8. M. Horniak - 28. a 54. P. Iskra, 42. a 49. R. Borš, 45. P. Hodúr. R Mlinkovics, 200. MŠK: Straňák - T. Rotík (54. Štuller), Duchoň, Barecz, Dobiáš (72. Bencsík), Kokoška, Dobrovický (62. Varga), Horniak, S. Rotík, Tóth, Herceg. ŠK: Martiniak - T. Takáč, Mikulec, Onofrej, Dubnička (29. R. Takáč), P. Hodúr, Rosinský (56. Holub), Lalúch, Šercel, Iskra, Borš (69. Sloboda).

Vlčany - Tvrdošovce 4:2 (3:1). Po chybe domácej obrany poslal hostí do vedenia Dikácz, no po centri Cifru Vincze vlastným gólom vyrovnal. O pár minút neskôr hlavička Štrbaca znamenala už domáce vedenie v pomere 2:1 a polčas uzavrela Matušicova strela z hranice šestnástky. V 54. min. poslal Takács center na Cifru, ktorý s prehľadom svoju šancu premenil. Neskôr sa zápas už iba dohrával, hostia znížili „špicákom“ Kanása z hranice šestnástky.
Góly: 19. vlastný (Vincze), 24. N. Štrbac, 45. L. Matušica, 54. M. Cifra - 5. J. Dikácz, 73. L. Kanás. R Škadra, 250. FK: Bránsky (89. N. Takács) - Šándor, Halászik, Šuník, Cs. Takács (87. Nagy), Štrbac, Garaj (77. Karvai), Mónosi, Cifra, Matušica, Zsebi. ŠK: Molnár - Tóth, Vincze (58. Csabai), Augustín, Lakatoš (55. Farkaš), Kluka, Dikácz, Benkó (73. Benkó), Spevák, Bobor, Kanás.

Veľké Lovce - Šurany 1:2 (0:0). V I. polčase mali územnú prevahu hostia, ale bez významnejšej šance. Krátko po zmene strán sa po autovom vhadzovaní presadil gólovo obranca Endrödy a hostia sa po tomto okamihu začali viac tlačiť do útoku. Ivanova hlavička ešte skončila na brvne, ale ďalšia hlavička Janáka už skončila gólom. A keďže v posledných minútach zahodil dve tutovky Pavlatovský, rozhodujúcim okamihom bol gól Simonidesa, ktorý potrestal chybu domácej obrany.
Góly: 49. R. Endrödy - 67. B. Janák, 75. M. Simonides. R Ilon, 300. TJ: Madarász - Gočala, Galovič, Hatala (46. Suchánek), Hajko, Endrödy, Hagan (27. Pavlatovský), Lontoš (78. Zima), Bagala, Jakubjak, Mihók. ŠK: Mráz - Piskla, Procháczka, Hurík (46. Mlynár), Varró (72. Halás), Simonides, Gábriš, Ivan, Dudáš, Tvrdoň (89. Polák), Janák.

Imeľ - ČFK Nitra 0:5 (0:2). Prvá štvrťhodina vyzerala z pohľadu domácich celkom sľubne, keďže hra bola pomerne vyrovnaná. Následne však hostia v 16. min. išli do vedenia a krátko na to už bolo 0:2. Imeľ sa snažil do polčasu viac neinkasovať, no definitívny zlom nastal v 53. min. po treťom góle Budaya. Bisák nakoniec zavŕšil hetrik
Góly: 16. M. Kurej, 25., 69. a 87. M. Bisák, 53. F. Buday. R Takács, 100. IMEĽ: Házi - Simonics, D. Csontos (61. V. Hübsh), M. Hübsch, Németh, Oršolík (72. J. Lovász), Bacigál, Bakura, M. Lovász, Kender (46. Zemanek), R. Csontos. ČFK: Wagner - Čiffáry (72. Mošať), F. Dedič, Kotula, Ballabáš (84. Klučár), Kramný, Buday (72. M. Dedič), Kurej, Bisák, Javorčík, Serenčéš.

ViOn B/Volkovce - Močenok 3:0 (3:0). Tabuľkovo posledné mužstvo nevyužilo vo Volkovciach dve šance hneď v úvode zápasu a následne domáci pohotovou strelou Škrováňa, Bakalára a individuálnou akciou J. Chovanca stanovili polčasový výsledok. Po prestriedaní hra v druhom polčase upadla. Domáci dali ešte dva góly, ktoré ale neplatili pre ofsajd.
Góly: 15. R. Škrováň, 37. I. Bakalár, 43. J. Chovanec. R Čulák, 150. VION B: Školník - Vnad (46. Roman), Mikuš, Farkaš, Žembera, Bakalár, Skladan (66. M. Chovanec), Bernáth, Škrováň, Korman, J. Chovanec (46. Hözl). FK: Cicák - Danada, Kostoláni, Majdiak (69. Soroka), Čiernik, Packa (56. D. Lenčéš), Bakyta, J. Lenčéš, Zlatňanský, Sýkora (58. Vencel), Tichý.

Dvory n/Ž. - Vrakúň 0:0. Hoci je Vrakúň v tabuľke vyššie ako Dvory, oba tímy majú svoju kvalitu, čo potvrdil aj vyrovnaný priebeh, avšak iba s jednou vážnejšou šancou na oboch stranách.
R Mokoš, 300. DVORY: Alaksza - Dékány, Hruška, Gašparík, Babicz (64. Andrášik), Horňáček, Haulík, Hlavačka, Peciar, Gajdoš, Mach (56. Dobrý). VRAKÚŇ: Izsmán - Végh, Kubík (36. Audi), Molnár, Méry, Hamar (84. Rajkó), Bódis, Zvoncsár, Bogyai, Belkovics, Borbély.

16. Močenok 5 0 1 4 3:17 1 (-5)

ZOSTAVA KOLA: H. Róm (Kolárovo) - R. Endrödy (Veľké Lovce), A. Tóth (Kolárovo), N. Štrbac (Vlčany), P. Mikuš (ViOn B/Volkovce) - O. Procháczka (Šurany), P. Iskra (Váhovce), R. Borš (Váhovce), M. Kurej (ČFK Nitra) - M. Cifra (Vlčany), M. Bisák (ČFK Nitra).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 6 - M. Cifra (Vlčany), 5 - L. Belkovics (Vrakúň), R. Borš (Váhovce), M. Bisák (ČFK Nitra), 4 - Zs. Magyar (Kolárovo).