Utorok, 20. február, 2018 | Meniny má Lívia

Prvé víťazstvo Nitranov

V 11. kole Corgoň ligy, na konci prvej tretiny sezóny 2013/14, sa po prvýkrát tešili futbalisti FC Nitra z plného bodového zisku. Porazili Senicu 1:0. Pozrite si aj fotogalériu.

Radosť Nitranov po jedinom góle zápasu. Strelil ho Cléber.(Zdroj: Dušan Tarko)

FC Nitra - FK Senica 1:0 (0:0)
Domáci nastúpili proti tretím Seničanom s cieľom konečne zmazať nulu v kolónke víťazstiev. Prvú vážnejšiu akciu predviedli Nitrania, Turčák však v koncovke strieľal slabo. V 18. min sa pekným lobom prezentoval domáci Gajdoš, lopta z jeho nohy si však nenašla cestu do bránky. Väčšou aktivitou hýrila Nitra a Brazílčan Cléber mohol otvoriť skóre v 21. min, keď sa dostal až pred Šullu, ten ho však zneškodnil jeho šancu. Po polhodine predviedol peknú akciu domáci Hála, lopta sa dostala ku Gajdošovi, ktorý ju však napálil nad. Senica ukázala prvú vážnejšiu akciu až v 35. min. no hneď z toho mohol byť gól - Tsoumou posunul na Kalabišku, ale tomu prekazil radosť brankár Nitry. O päť minút sa Hála rútil na Šullu, gólman Senice však svoje mužstvo zachránil. Hostia pohrozili ešte krátko pred odchodom do kabín, keď Kóňov pokus z priameho kopu skončil tesne nad. V snahe zlepšiť herný prejav poslali hostia do druhého polčasu Pirosku a Hiaga. Po hodine hry sa aktívny Cléber prezentoval vydarenou akciou, v koncovke však mieril len do žrde. Onedlho bol v akcii opäť Cléber, priťukol Gajdošovi, ktorého tečovaná strela skončila nad bránkou hostí. Za svoj dobrý výkon sa Cléber dočkal odmeny v 71. min, keď z 20 metrov prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:0. Záhoráci sa snažili o vyrovnanie, Piroskova strela však išla tesne vedľa a po akcii Pirosku s Kóňom domáca obrana zblokovala pokus kapitána hostí na roh. Nitrania potom už bez väčších problémov udržali svoje najtesnejšie vedenie a dosiahli prvé víťazstvo v tomto ročníku.

Gól: 71. Cléber.
Rozhodoval Kružliak, ŽK: Hála, Bagi, Kaspřák - Križko, Habánek, Kalabiška, 730 divákov.
FC: D. Perniš - Kolbas, Kaspřák, Šimončič, Mičic - Bagi, V. Gajdoš - Šmehyl (90.+ E. Le Giang), Turčák (66. A. Čermák), Hála - Cléber.
FK: Šulla - Habánek, Brabec, P. Pavlík, P. Čermák - Križko (68. Jirásek) - Jar. Diviš, T. Kóňa, Opiela (46. Piroska), Kalabiška - Tsoumou (46. Hiago).

Hlasy trénerov
Vladimír Koník, tréner Nitry: „Do zápasu sme išli s určitou pokorou, ale videl som na mužstve, že sa prebúdza a hráči chcú s týmto stavom niečo robiť. Potrebovali sme sa chytiť, dobre sme behali najmä v prvom polčase, ale aj druhý polčas bol z našej strany dobrý. Veľmi si vážim tieto tri body, je to pre nás veľmi dobrý impulz.“

Eduard Pagáč, tréner Senice: „Gratulujem Nitre k víťazstvu. Futbal sa bez pohybu a srdca nedá hrať. Mrzí ma, že sme v Nitre prehrali a zvlášť po takomto slabom výkone. Dnes to bolo z našej strany slabé.“

Ostatné výsledky 11. kola
B. Bystrica - Trenčín 2:2 (0:2), 74. Peňaška, 80. Marcin - 7. Malec, 32. Van Kessel.
Žilina - Košice 2:0 (0:0), 74. Majtán, 81. Pich.
Ružomberok - Dun. Streda 2:0 (2:0), 37. M. Nosek, 43. Lačný.
Trnava - Slovan 1:3 (1:2), 8. R. Procházka - 17. Fořt, 25. Vittek, 74. Kladrubský.

1. Slovan 11 8 1 2 27:12 25 (+7)
2. Myjava 11 6 2 3 21:18 20 (+2)
3. Trenčín 11 6 1 4 29:14 19 (+1)
4. Senica 11 5 4 2 18:11 19 (+1)
5. Ružomberok 11 5 4 2 21:18 19 (+1)
6. Žilina 11 4 4 3 20:17 16 (+1)
7. Trnava 11 5 1 5 16:19 16 (+1)
8. B. Bystrica 11 3 5 3 20:15 14 (-1)