Vráble otočili zápas v Púchove

III. LIGA: Na ihrisku Púchova Vráble potvrdili rolu favorita, hoci až v presilovke. Sereď hrala kvôli poháru už v sobotu a vyhrala aj piaty domáci zápas. Už 10 gólov v sezóne strelil M. Kasaj!

Púchov - Vráble 2:3 (2:0)
Hostia boli v prvom polčase neškodní a ani raz neohrozili bránu. V 2. min. domáci Svorada po úniku vystrelil vedľa. V 15. min. Glórik strelou k žrdi zo 16 m otvoril skóre. Až do 40. min sa hralo medzi šestnástkami, keď Svoradovu gólovú hlavičku v páde z päťky bravúrne zneškodnil Straka. Minútu pred prestávkou Revák zo 17 m trafil presne k tyči. Druhý polčas začali hostia ako poliati živou vodou. V 46. min Farkašovu strelu z 10 m zablokoval Ogreševič. V 50. min po rýchlej akcii Petrušek nezachytil centrovanú loptu a po páde brankára pod nohy útočiaceho hráča nasledoval pokutový kop a červená karta pre Hrušku. Do brány musel ísť náhradník Leško, ktorého bombou pod brvno prekonal Gonda. O päť minút nebezpečne hlavičkoval Sojka. V 60. min strelu Reváka z 10 m zastavil obranca. V 63. min Leško podbehol ľahký center a Farkaš z uhla strelou k vzdialenej žrdi vyrovnal. Oslabení domáci sa už na gól nezmohli, naopak, v 78. min Farkaš umiestnenou strelou dal víťazný gól.
Góly: 15. Glórik, 44. Revák - 63. a 78. Farkaš, 50. Gonda (11 m). R Chudá, ŽK: Chupáč - Feješ, ČK: 50. M. Hruška (P), 215 divákov. SPARTAK: Straka - Petráš, Fekiač, Husár, Sojka, Šlachta (28. Gonda), Farkaš, Sepeši, Tužinský (35. Dzurek, 80. Balko), Feješ, Hamar. Tréner J. Kollárik. J. ŠPROCHA

SkryťVypnúť reklamu

Sereď - Levice 2:0 (2:0)
Celý zápas sa niesol v znamení trvalej prevahy domácich. Hostia prvýkrát ohrozili bránu v 8. min., keď center Šveca hlavičkoval nad bránu Varga. V 18. min. prihrával Morong Scherhauferovi, no jeho strelu brankár chytil. V 21. min. hlavičkoval Hulák nad Ivaničovu bránu po trestnom kope Čejteia, ale už o minútu neskôr sa zrodil prvý gól, keď Kasaj strelou spoza šestnástky otvoril skóre. Vzápätí sa v gólovej šanci ocitol hlavičkujúci Gál, ale Ivanič vyrazil na roh. V 35. min. prišiel druhý gól v dobrej forme hrajúceho Kasaja, ktorý ťažil z prihrávky Čejteia. Poslednú väčšiu príležitosť v I. polčase mal Varhaník, jeho strela však išla tesne vedľa brány. V II. polčase si mužstvo Serede vypracovávalo jednu šancu za druhou, hneď po zmene strán nedoviedol do gólového konca peknú akciu Morong. V 60. min. Gálovu strelu stečoval hosťujúci obranca na roh a o desať minút zmaril Gálov ďalší pokus hosťujúci gólman, ktorý loptu vytlačil na roh. Veľkú príležitosť nevyužil v 90. min. Elvis, keď prestrelil bránu. Po zápase sa hráči dočkali tradičného potlesku a celá futbalová Sereď sa už teší na utorňajší zápas s prvoligovými Košicami.
Góly: 22. a 35. Kasaj. R Dohál, ŽK: K. Vaško - Zorád, Varga, Švec, 307 divákov. ŠKF: Šálka - Tarek, Vaško, Hulák, Čejtei - Urgela (82. Hudec), Scherhaufer (55. Elvis), Gál, Varhaník (54. Loduha) - Morong, Kasaj. Tréner T. Meszlényi. SLOVAN: Ivanič - Palic, Turčan, Pavlík, Predajniansky (72. Vida), Bôžik, Štefanka, Fogad, Varga, Zorád, Švec. Tréner M. Szegény. DUŠAN ŠVEHLA

Vrbové - N. Zámky 1:2 (0:1)
Prvých dvadsať minút sa hralo medzi šestnástkami, až potom sa hostia osmelili a presadili sa v 21. min po rohu, kedy hlavičkoval kapitán Ešek - 0:1. O dve minúty mohli Novozámčania svoje vedenie zvýšiť, ale zakončenie bolo nepresné. Domáci postupne prevzali iniciatívu a mohli v 28. min. vyrovnať, ale hostia prenikajúceho Joríka v šanci zastavili faulom, za čo Szántó dostal červenú kartu. Domáci priamy kop nevyužili, ale postupne sa snažili využiť početnú prevahu, ktorá trvala do 42. min., keď z domáceho mužstva videl druhú žltú kartu Štora a musel ísť predčasne do sprchy. Po zmene strán sa domáci opäť snažili vyrovnať, zatlačili súpera, ale zabudli na zadné dvierka, po rýchlom brejku zakončil Košút a bolo 0:2. Domáci mali aj naďalej prevahu, veľmi chceli dať gól, ale podarilo sa im už iba skorigovať nepriaznivý stav zápasu dve minúty pred koncom. Matej Kováč po faule premenil jedenástku a znížil na konečných 1:2.
Góly: 88. Kováč (11 m) - 21. Ešek, 60. Košút. R Očenáš, ŽK: Štora, Kováč - Bombicz, Illés, Košút, ČK: 42. Štora - 28. Szántó, 180 divákov. FKM: Mihálek - Kling, Szántó, Kružlík, Illés, Vašek (87. Letko), Fehervári, Bombicz, Ešek, Jurík (67. Košťál), Košút (90. Gašparík). Tréner A. Štefanka. PETER SEDLÁČEK

Topoľčany - Rača 1:0 (1:0)
V Topoľčanoch videli diváci len veľmi podpriemerný futbal v podaní oboch celkov. Na oboch stranách prevládali nepresné prihrávky a niektorí hráči akoby boli duchom niekde inde. Prvý polčas patril hosťom, v 6. minúte sa Mizera dostal až pred Furku, ale zakončil slabo a nepresne. O sedem minút Hečko po zlom odkope obrancu Topoľčian tesne míňa. Domáci ohrozili bránku až v 16. minúte, Gajdoš mieri vedľa. V 30. minúte Královič v dobrej pozícii napálil len do brankárových rukavíc. Jediný gól stretnutia padol tesne pred odchodom do šatní, keď aktívny Badinský prešiel cez obrancu, obhodil si aj brankára a do prázdnej bránky otvoril skóre - 1:0. Druhý polčas to bol riadny futbalový odvar. Až v 83. minúte sa v malom vápne ocitol Hečko, no brankár Furka zachránil na bránkovej čiare. Vo veľmi slabom stretnutí domáci získali tri body.
Gól: 45. Badinský. R Korista, ŽK: Kučera - Ščibrány, 274 divákov. MFK TOPVAR: Furka - Gajdoš, Ma. Oršula, Mi. Oršula, Baláž - Královič (87. Kučera), Král, Remeň (69. Grman), Šlosár - Masár (52. Otočka), Badinský. Tréner J. Mikloška. JARO ŠUPA

Ostatné výsledky 8. kola
Nemšová - Nové Mesto 0:0. Petržalka - Slovan jun. 0:4 (0:2), 5. J. Túri, 27. Gašparovič, 48. A. Kováč, 73. Facundo Serra. Šúrovce - Piešťany 5:0 (3:0), 28. Juhász, 33. Lalík, 38. Ondra, 58. Mrva (11 m), 90. Hrašna. Dun. Lužná - Skalica 0:0.

1. Slovan jun. 8 6 1 1 30:11 19 (+4)
2. Petržalka 8 6 0 2 15:7 18 (+3)
3. Sereď 8 5 2 1 23:7 17 (+2)
4. Skalica 8 5 2 1 21:8 17 (+11)
5. Topoľčany 8 5 1 2 12:7 16 (+4)
6. Vráble 8 4 3 1 12:7 15 (+3)
7. Dun. Lužná 8 4 2 2 18:8 14 (+2)
8. Nové Mesto 8 4 1 3 12:11 13 (+4)