Šurany v derby excelovali, sedem mužstiev nedalo gól

IV. LIGA JV: Na Čermáni sedmička v sieti Želiezovciec. Vrakúň si o skóre drží prvé miesto. Rezerva ViOnu nadelila Novému Životu na jeho pôde päťku.

Vlčany - Veľké Lovce 1:0 (0:0). Domáci začali s elánom, ale šance Cifru, Matušicu a Takácsa zostali nevyužité. Na ďalšie minúty prvého polčasu zápas upadol do priemeru. V druhom polčase Vlčany pridali, ale domácich strelcov vychytal brankár Madarász. Rozuzlenie zápasu prišlo v nadstavenom čase, kedy sa o víťazný gól postaral striedajúci Molnár.
Gól: 90+. Š. Molnár. R Maráz, 200. FK: Bránsky - Šándor, Halászik, Šuník, Cs. Takács (82. Molnár), Cifra, Matušica (46. Garaj), Zsebi, Kupec, Mónosi (46. Nagy), Štrbac. TJ: Madarász - Galovič, Endrödy, Lontoš, Bagala, Mihók, Jakubjak, Pavlatovský, Hajko, Gubrica (75. Filip), Hagan.

ČFK Nitra - Želiezovce 7:1 (2:1). Prvý polčas priniesol relatívne vyrovnaný futbal. Domáci si však dokázali vytvoriť menšiu územnú prevahu, čoho výsledkom bolo tesné polčasové vedenie. Po zmene strán však Želiezovce inkasovali dva rýchle góly, ktoré ddefinitívne zlomili ich odpor. S chuťou hrajúci ČFK následne s prehľadom kontroloval dianie na ihrisku, pridal ďalšie góly a presvedčivo zvíťazil.
Góly: 3. M. Dedič, 19. a 51. M. Bisák, 48. a 57. M. Kurej, 85. S. Štós, 88. L. Klučár - 15. Ľ. Barecz (11 m). R Slovák, 150. ČFK: Wagner - M. Dedič (56. Mošať), F. Dedič, Kotula, Ballabáš (60. Štós), Kramný (60. Klučár), Buday, Kurej, Bisák, Javorčík, Serenčéš. MŠK: Straňák - Začka, Duchoň, Varga (65. Dobrovický), Barecz, Dobiaš (79. Bencsík), Kokoška, Horniak, S. Rotík, Tóth (69. Štuller), Herceg.

Tvrdošovce - Vrakúň 0:2 (0:1). V 7. min. sa v šanci ocitol domáci Kanás, brankár jeho pokus vyrazil a následná strela skončila na brvne. Tvrdošovce mierne pribrzdili aj nútené striedania a hostia sa ujali vedenia v 42. min. po diskutabilnej jedenástke. Víťazstvo Vrakúňa je však zaslúžené, pečatil ho kanonier Belkovics.
Góly: 42. K. Bogyai (11 m), 66. L. Belkovics. R Krivošík, 200. ŠK: Molnár - Tóth (37. Lakatoš), Vincze, Augustín, Kovács, Kluka (43. Vereš), Dikácz, Császár (57. Csabai), Benkó, Kanás, Spevák. VRAKÚŇ: Izsmán - Végh, Molnár, Bódis, Méry, Zvoncsár, Bogyai, Belkovics (85. Gróf), Borbély, Kubik (79. Audi), Hamar (76. Fedor).

Močenok - Váhovce 0:3 (0:2). Domáci mohli ísť do vedenia už v 2. min., ale Sýkora šancu nevyužil. Prvú štvrťhodinu hral Močenok dobrý futbal, ale v ďalšom priebehu sa vrátil k nevýraznému výkonu z minulých kôl. Váhovce si vypracovali pár pekných únikov, z ktorých dokázali tri premeniť.
Góly: 33. a 75. R. Borš, 40. P. Mikulec. R T. Gádoši, 110. FK: Cicák - Slíž, S. Packa ml. (77. Majdiak), Slíž, S. Packa, Bakyta (65. Vencel), Kostoláni, Zlatňanský, Danada, Lenčéš, Sýkora (55. Soroka). ŠK: Martiniak - Takáč, Mikulec, Onofrej, Dubnička, Hodúr, Rosinský, Lalúch, Šercel (63. Sloboda), Holub, Borš.

Šurany - Dvory n/Ž. 6:0 (2:0). V prvej minúte sa hostia ocitli v obrovskej šanci, ale neuspeli a od tohto momentu bolo na ihrisku len jedno mužstvo. Najmä v druhom polčase išlo o domácu exhibíciu, poltucet uzavrel Tvrdoň po nezištnej prihrávke striedajúceho Kuruca.
Góly: 11. G. Mlynár, 36. a 75. A. Ivan, 60. M. Simonides, 80. a 90. Tvrdoň. R Tokoš, 550. ŠK: Mráz - Halás, Procháczka, Hurík, Piskla, Simonides (84. Kuruc), Gábriš, Dudáš, Tvrdoň, Ivan (80. Polák), Mlynár (69. Janák). DVORY: Alaksza - Dékány, Andrášik, Hruška (64. Dobrý), Gašparík, Babicz, Horňáček, Haulík, Hlavačka, Peciar (80. Kukan), Mach (66. Kósa).

Nový Život - ViOn B/Volkovce 0:5 (0:2). Ako je pre Nový Život zvykom v domácich zápasoch, v úvode súpera zatlačili. V 14. min. ale vyšla ViOnu kontra, keď z ľavej strane poslal J. Chovanec center na hlavu Mihálika, ktorý mieril presne - 0:1. Šance Özsiho, Havlíka a T. Skubyho vyrovnanie neprivodili, naopak po rozobratí domácej obrany ViOn zvýšil vedenie. Druhá časť začala opäť šancami na strane Nového Života, ale ViOn krásnymi gólmi súpera definitívne pochoval.
Góly: 14. a 55. L. Mihálik, 45. R. Vaniš, 70. Bolinha, 90. P. Vnad. R Pintér, 170. N. ŽIVOT: Bodri - A. Skuby, Stifter, Havlík (46. Adamica), Kuczman, Nyársik (75. Varyu), Z. Németh, T. Skuby, G. Skuby, A. Mészáros, Özsi. VION B: Školník - Mihálik (71. Vnad), Mikuš, Farkaš, Žembera, Hözl, Skladan, Vaniš, Škrováň (66.T. Kozolka), Korman, J. Chovanec (60. Bolinha).

DAC B/T. Hradská - Imeľ 1:0 (0:0). Napriek tomu, že I. polčas nebol príliš pohľadný, šance sa rodili na oboch stranách a zaskveli sa pri nich obaja gólmani. Azda viac sa zapotil domáci Varga, keď zmaril aj tie najväčšie šance Imeľa. Oživenie do domácich radov priniesol striedajúci mladík Hrazdílek, po ktorého centri sa zrodil vykupujúci gól Salka, keďže hráči DAC B sa gólovo presadili po trojzápasovej odmlke.
Gól: 84. Salko. R Čulák, 150. DAC B: Varga - Nulíček, Szabó, Gallo, Brunczvik, Bögi, Šarič, Kázmér, Jazvin, Diviš (71. Hrazdílek), Mikuláš. IMEĽ: Házi - A. Simonics, Zemanek, Németh, Hübsh, Oršolík (67. J. Simonics), Bakura, Bacigál, Takács, M. Lovász, Kender.

Kolárovo - Štúrovo 4:0 (3:0). Obe mužstvá predvádzali v poly vyrovnanú partiu, ale domácim vyšli brejky na výbornú a pre ďalší priebeh si vytvorili pohodlný náskok. Góly na 2:0 a 3:0 padali po pekných akciách na tri dotyky, s gólovým zakončením Conga s Magyarom. Veľkú šancu Štúrova v I. polčase zmaril Rom a Zs. Magyar dovŕšeným hetrikom uzavrel výsledok.
Góly: 3., 45. a 49. Zs. Magyar, 37. P. Cong. R Šlosár, 220. FK: Rom - P. Máté, Musitz, Zuzula (73. Jancsó), Tóth, Ró. Kürthy (76. A. Kürti), Glofák, Zs. Máté, Magyar, Czabány, Cong (66. Leckési). MŠO: Suchovský - Saláta, Tóth, Baka, Urblík, Kianek, Baranyai, Balog, Vavrík, Góra, Valent (46. Bábsky, 61. Toběrny).

16. Močenok 8 0 1 7 5:28 1 (-11)

ZOSTAVA KOLA: K. Varga (DAC B/T. Hradská) - R. Žembera, P. Mikuš (ViOn B/Volkov- ce), M. Kurej (ČFK Nitra), L. Bögi (DAC B/T. Hradská), M. Lovász (Imeľ), R. Borš (Váhovce), Zs. Máté (Kolárovo), A. Méry (Vrakúň), M. Bisák (ČFK Nitra), Zs. Magyar (Kolárovo).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 9 - L. Belkovics (Vrakúň), M. Bisák (ČFK Nitra), 8 - Zs. Magyar (Kolárovo), 7 - R. Borš (Váhovce), 6 - M. Cifra (Vlčany), M. Kurej (ČFK Nitra).

Fotogaléria Dušana Tarka: ČFK Nitra - Želiezovce 7:1