Streda, 12. december, 2018 | Meniny má Otília

Remízy v Nitre aj v Zlatých Moravciach

Corgoň liga pokračovala stretnutiami 12. kola. Nitra sa rozišla zmierlivo s Trenčínom 1:1, Zlaté Moravce dosiahli rovnaký výsledok proti Košiciam. Prinášame fotogalériu z Nitry.

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Košice 1:1 (0:0)

Úvodná polhodina zápasu priniesla obojstranne otvorený a útočný futbal s množstvom streleckých príležitostí. V 10. min Pintér z priameho kopu asi z 25 m neprekvapil košického brankára Tofiloského. Po štvrťhodine hry hosťujúci Duda rozohral rohový kop a pred Ostoičom v poslednej chvíli zachraňoval Pintér. Na opačnej strane Babic nabil Obročníkovi, ktorého prudka strela preletela ponad brvno brány hostí. V 17. min sa dostal ku strele Viazanko, ale jeho strelu spoza šestnástky kryl pozorný M. Kuciak. V 21. min poslal Sekulič prudký center do pokutového územia, Diabymu chýbal v koncovke povestný krôčik. Vzápäti z asi 20 m strieľal Bukata, Kuciak jeho dobre mierenú strelu vyrazil na rohový kop. V 28. min prišla pekná akcia domácich po osi Mazan - Pribula - Szabó, posledne menovaný sám pred Tofiloskim však trestuhodne z piatich metrov netrafil bránu. V závere prvého polčasu skúšal šťastie Duda, jeho strela z priameho kopu však ani neprešla ku brankárovi Kuciakovi. Úvodnú príležitosť v druhom polčase mali Košičania, v 55. min Bašista z ideálnej parkety z priameho kopu mieril nad Kuciakovu bránu. Na opačnej strane sa k strele neodhodlali ani Orávik, ani Babic. V týchto momentoch sa tlak domácich stupňoval. V 57. min si na Bolinhov center nabehol Pintér, ale lopta z jeho hlavy tesne minula Tofiloského bránu. Do vedenia išli domáci v 64. min, keď Orávik rozohral rohový kop a Pintér pohotovou hlavičkou nedal košickému brankárovi šancu. V 66. min ponúkol Bolinha krásnou prihrávkou šancu Orávikovi, ale jeho strelu kryl Tofiloski. V 68. min Orávik s Pribulom rozohrali štandardnú situáciu, lopta sa dostala k Obročníkovi, ktorého prudká hlavička len tesne minula cieľ. Vyrovnanie priniesla 73. min, keď Bukata peknou strelou z 25 m prekonal Kuciaka. V 76. min opäť Bukata vystrelil spoza šestnástky, Kuciak v poslednej chvíli loptu vytesnil na rohový kop. V 84. min mohli poslať domácich do vedenia Bernáth a Chren, ale Tofiloski bol nepriestrelný. V hektickom závere sa viac ako hralo rozdávali žlté karty a tak sa stretnutie napokon skončilo spravodlivou deľbou bodov.

Góly: 64. Pintér - 73. Bukata.
Rozhodoval Mastiš, ŽK: Pavlenda, Pintér, Bolinha, Obročník - Šinglár, Tofiloski, 1240 divákov.
VION: Kuciak - Pavlenda, Chrappan, Pintér, Candrák - Obročník - Orávik, Babic, Pribula (79. Chren), Mazan (58. Bolinha) - Szabó (83. Bernáth).

Hlasy trénerov
Dušan Liba, tréner ViOn-u: „Škoda veľkej šance Szaba, z ktorej musí dať hráč gól. Naše chcenie bolo dnes iba po šestnástku. Chceli sme vyhrať, ale remíza je spravodlivá. Košice si dnes nezaslúžili prehrať.“

Radoslav Látal, tréner Košíc: „Do zápasu sme vstúpili aktívne. Prvý polčas bol z našej strany celkom dobrý. Po zmene strán to už nebolo ono, na môj vkus to bol príliš otvorený futbal. Som rád nakoniec za tento bod.“

FC Nitra - AS Trenčín 1:1 (1:1)

Po minulotýždňovom úspechu so Senicou chceli Nitrania zaknihovať ďalšie víťazstvo. Domáci začali aktívne, keď po Cleberovomm peknom uvoľnení pálil Turčák z dobrej pozície veľmi nepresne. V 5. minúte Nitra už viedla, keď sa hlavou presadil Čermák. Po štvrťhodine hry sa vo výhodnej streleckej pozícii opäť ocitol Turčák, opäť ale netrafil bránku. Potom sa k slovu dostali aj Trenčania. Baézova strela bola nepresná a koncovka Williama skončila na hornej sieti. Nitrania kontrovali hlavičkou Bagiho, ale Volešák bol pozorný. V 43. minúte Trenčín vyrovnal, keď po zaváhaní domácej obrany skóroval van Kessel. Hneď po zmene strán spálil šancu Nitran Bagi a na opačnej strane ho napodobnil Baéz. Efektívne zakončenie predviedol potom Cleber, lopta si však cestu do bránky nenašla. V 72. minúte po štandardke hlavičkoval nad Bagi a o dve minúty si so strelou Vestenického poradil brankár hostí. Trenčín potom domácim zavaril, no van Kessel a ani Baéz úspešní neboli. Rozhodnúť mohol v 82. minúte striedajúci Vestenický, no sám pred Volešákom trestuhodne zaváhal. Dve minúty pred koncom gólman hostí vychytal aj Boszoráda, a keď sa neujal ani pokus Maleca na druhej strane, zápas sa skončil deľbou bodov.

Góly: 5. Čermák - 43. van Kessel. Rozhodoval Horváth, ŽK: Kaspřák - Baéz, 690 divákov.
FC: Perniš - Kolbas, Kaspřák, Šimončič, Mičic (19. Sanchez) - Bagi, Gajdoš - Hála (56. Vestenický), Čermák (65. Boszorád), Turčák – Cleber.

Vladimír Koník, tréner Nitry: „Mali sme dobrý vstup do zápasu a snažili sme sa zobrať Trenčínu to, čo má silné. Druhý polčas bol celkom slušný, obidve mužstvá sa snažili streliť gól. Mužstvo už zdvíha hlavu a je sebavedomejšie, remíza tomuto zápasu sluší.“

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: „Hrali sme proti disciplinovanému súperovi. V prvom polčase sme mali držanie lopty oveľa lepšie ako domáci. V druhom polčase to bol zápas hore-dole. Domáci mali väčšie šance a preto si myslím, že remíza je spravodlivá.“

Ostatné výsledky 12. kola:
Trnava - Senica 1:0 (0:0), 78. Štepanovský.
Žilina - Ružomberok 2:3 (1:1), 32. Mihálik, 90.+ Pečovský - 45. Ďubek, 68. Lačný, 83. Zreľák.
B. Bystrica - Myjava 1:0 (0:0), 74. Vajda.

Fotogaléria: FC Nitra - Trenčín 1:1

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  2. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  3. Platbami kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch
  4. Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?
  5. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie
  6. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  7. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  8. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  9. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  10. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia
  1. Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?

UKF je v šestici najlepších slovenských univerzít

Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre je šiestou najlepšou vysokou školou a siedmou najlepšou inštitúciou na Slovensku.

Mesto vyzvalo občanov, aby sa aktívne hlásili do odborných komisií

Nitrianska radnica ponúka verejnosti možnosť pomáhať pri práci mestskému zastupiteľstvu.

Pripravili galaprogram

Inšpirovali sa hudobnou skupinou Abba.

Winter Classic! HK Nitra príde do Šale

Juraj Šimboch sa dal na nápad za milión - na klzisko svojej rodnej Šale privedie celý tím HK Nitra. Hokejová exhibícia bude vo štvrtok 13. 12. o 19.00 h, čiže počas reprezentačnej prestávky v Tipsport lige.