Víťazný vstup basketbalistov

V sobotu sa pod Zoborom rozbehla nová sezóna extraligy v basketbale. Tím Edymax SPU na úvod porazil „baníkov“ z Handlovej rozdielom 7 bodov.

V popredí legionári Nitry Frazier, Sparks a Nuhanovič.V popredí legionári Nitry Frazier, Sparks a Nuhanovič. (Zdroj: Martin Kilian)

1. kolo: Edymax SPU Nitra - MBK Handlová 77:70 (22:19, 18:17, 18:16, 19:18)
Obom tímom chýbal jeden legionár, domáci šetrili Karloviča po výrone členku, hosťom absentoval pivot Savič. Živšie začali „baníci“, ktorých v prvom polčase ťahal hlavne pohyblivý Mrviš (dal 17 bodov za polčas). Handlová viedla 6:2, neskôr 13:11, ale to bolo jej posledné vedenie v zápase. O dramatický priebeh sa však hostia predsa len postarali. Stav prvého dejstva domáci otočili hlavne vďaka Sparksovi a Nuhanovičovi, americký rozohrávač dával s klaksónom na 22:19. Strelecky sa pridali aj ďalší legionári Frazier a Smajlagič, po niekoľkých pekných akciách Nitra viedla 34:24. Lenže hostia kontrovali minišnúrou 8:0. Polčasové skóre uzavrel na 40:36 Haviar. V 22. min. smečoval Mrviš na 41:40, ale vzápätí schytal už štvrtý faul, a tak šiel na lavičku. Nitra mala navrch, Kosa upravoval na 51:42 a Smajlagič trojkou na 56:44, čo bolo najvyššie vedenie Edymaxu v zápase. Hostia sa však nevzdávali a v 33. min. Haviar trojkou vyrovnal na 62:62. Handlovčanov v tých chvíľach držal hlavne útočný doskok a zónová obrana. Ale Nitre sa podarilo zabrať, získala v defenzíve niekoľko lôpt a z protiútokov zveľaďovala skóre. Dôležité trojky trafili Sparks so Smajlagičom a tak si Urbanov tím pripísal víťazstvo rozdielom 7 bodov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Rozhodovali Ženiš, Fuska a Turčin, TH: 17/13 - 15/11, fauly: 18 - 21, 5 OCH: 31. Gudzič, trojky: 6 - 7, 650 divákov.
SPU: Sparks 21 (10 dosk.), Frazier 20, Nuhanovič 15, Smajlagič 14, Kosa 5 (Seman 2, Hašan, Bukovič). Užitočnosť: Sparks 33, Frazier 26, Nuhanovič 17.
MBK: Mrviš 21, Veličkovič 17, J. Vojtek 8, Gudzič 4, Štorcel (Haviar 18, Ridzoň 2, P. Vojtek, Galád, Kiss).

Ostatné výsledky: Inter - Levice 87:65, Prievidza - Sp. N. Ves 83:56, B. Bystrica - Svit hrajú v nedeľu, Komárno malo voľno.

Čo povedali tréneri

Ľubomír Urban, tréner Nitry:
„Po dlhšej odmlke sa rozbehol extraligový basketbal. Sme radi, že sa sezóna rozbehla, hlavne hráči na to čakali veľmi netrpezlivo. Úvod je vždy náročný z hľadiska psychiky. Videli sme taký typický zápas pre úvod súťaže. Boli sme trochu nervózni v niektorých fázach, ale vždy sme sa vedeli dostať do pozitívneho vedenia o pár bodov. Vzápätí prišli výpadky koncentrácie, ľahká stratená lopta, súper kontroval trojkou.
De facto celý zápas bol vyrovnaný. Keď sa pozriem do štatistík, naši hráči mali v súčte efektivitu 99, súper 59, malo by to byť teda rozdielom triedy, ale zápas bol veľmi vyrovnaný. Handlová v závere urobila niekoľko ľahkých strát, to ani nebolo kvalitou našej obrany, dostali sme sa do protiútokov. Nebyť týchto handlovských strát, zrejme záver by bol ešte dramatickejší.
Vedeli sme, že súper nemá zraneného pivota. Mali sme snahu využívať Nuhanoviča, ale nebolo to veľmi presvedčivé, aj keď tých 15 bodov dal. V kľúčových momentoch dal dôležité body Sparks.
Mali sme problémy s útočným doskokom súpera v niektorých fázach, to sú všetko veci, ktoré treba doladiť. Víťazstvo teší, je dôležité a musíme sa pripravovať na ďalšie stretnutie. Karlovič nehral, pretože niekoľko dní netrénoval, tak nebolo treba riskovať.“

SkryťVypnúť reklamu

Ľudovít Smačko, tréner Handlovej:
„Nedodržali sme tri základné veci. Chceli sme ubrániť Sparksa, toho sme neubránili, to bol asi hlavný dôvod našej prehry, pretože nás „rozšutoval“. Aj cez našu zónu bol Sparks jediný, kto vedel bodovať, a stále bol voľný, chalani akoby nereagovali. Takisto sme chceli zastaviť prienik Američana Fraziera, čo sa nám tiež nepodarilo. A potom veľa stratených lôpt. Máme protiútok, stratíme loptu a súper tvrdo trestá. Takže to boli tri základné príčiny našej prehry.
V doskokoch sme sa domácim vyrovnali, hoci sme mali nižšiu zostavu a bez prvého pivota Saviča. Škoda. Dnes bol súper zdolateľný, ale našimi chybami sme Nitru vrátili do hry. Keď bol remízový stav, mali sme 2-3 protitútoky, ale nedali sme ľahké koše a súper trestal. Pozitívom je, že chalani videli, že môžeme hrať s hocijakým súperom. Len treba dodržať taktiku, pridať tvrdosť a agresivitu. Po prehratom zápase nemôžeme byť nikdy spokojní, aj keď Nitra bola favorit, myslím si, že sme tu mohli vyhrať, keby sme sa nedopustili niektorých chýb.“

SkryťVypnúť reklamu

Fotogaléria Dušana Tarka a Martina Kiliana


































SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Nitra

Komerčné články

  1. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete
  2. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  3. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  4. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  5. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  6. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  7. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  8. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  1. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  2. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  3. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  4. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  5. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  6. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  7. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  8. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 767
  2. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 13 362
  3. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 9 294
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 6 616
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 828
  6. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody 5 826
  7. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 712
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva? 4 637
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Zlaté Moravce a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Priestory sa nachádzajú vo dvore historickej radnice.

Mesto je zriadeniu digitálneho informačného centra naklonené.


Chcel ujsť do rodinného domu.


Michaela z Nitry.

Rodina a priatelia sa stretli v evanjelickom kostole.


Rast cien zasahuje čoraz viac slovenských domácností. Okrem výdavkov na potraviny, energie či bývanie si mnohí začali všímať aj menšie, ale pravidelné položky, ktoré nenápadne zaťažujú rodinný rozpočet.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu