Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Novým lídrom sú Šurany

IV. LIGA JV: ČFK remizoval s vedúcim Vrakúňom 0:0 a zosadil ho z čela tabuľky. Vlčany si poradili s rezervou ViOnu. Močenku vylúčili brankára už vo 4. minúte.

Vlčany - ViOn B/Volkovce 2:0 (2:0), Obe mužstvá začali zápas vo vysokom tempe. V 3. min. zahrali hostia v šestnástke rukou a penaltu premenil Štrbac. V 37. min. po úniku Garaja zvyšoval do prázdnej brány Cifra. V druhom dejstve hrozili hostia len sporadicky. Ďalšie šance domáceho Garaja, Matušicu a Cifru zostali nevyužité. Zápas sa dohral v kľudnom tempe.
Góly: 4. N. Štrbac (11 m), 38. M. Cifra, R Miksa. 200. FK: Bránsky - Šándor, Halászik, Kupec, Šuník, Molnár, Takács, Cifra (88. Karvai), Štrbac, Garaj, Matušica. VION B: Školník - Vnad, Farkaš, Kozolka, Žembera, Bakalár, Skladan, Rumanko (64. M. Chovanec), Škrováň, Korman, J. Chovanec.

Kolárovo - Imeľ 4:1 (0:0). V prvom polčase sa hostia prevažne bránili. Chlieb sa lámal po zmene strán. Úvodný gól padol po brejku Magyara, kedy odrazenú loptu umiestnil do brány Czabány. Domáci týmto gólom narušili koncepciu hostí. V 64. nin. už bolo 4:0 pre Kolárovčanov, ktorí ešte štyri gólové šance zahodili. V 90. min. hostia skorigovali Lovászom.
Góly: 46. M. Czabány, 58. A. Tóth, 60. Z. Máté, 65. S. Glofák - 90. J. Lovász. R Fabian. 100. FK: Petrušek - P. Máté, Musitz, Zuzula, Tóth (76. Leckési), R. Kürthy, Glofák, Zs. Máté, Magyar (71. Kürthi), Czabány, Cong (83. Jancsó). IMEĽ: Házi - Bacigál, M. Hübsch, Oyedeji, A. Simonics (70. V. Hübsch), Oršolík (71. Kováč), Csontos, Zemanek, Bakura, J. Lovász, Takács.

Štúrovo - Veľké Lovce 1:1 (1:1). Prvý polčas domáci nezačali dobre. V 15. min. hostia otvárali skóre, Štúrovo vyrovnalo gólom do šatne. Hostia v druhom dejstve nepotrestali hrubé chyby domácich. Štúrovo si vypracovalo len jednu jedinú šancu, ktorú ale Vavrík nepremenil. Hostia mali viac možností, ktoré však zostali nevyužité, preto sa v Štúrove body delili.
Góly: 40. E. Vavrík - 15. M. Jakubjak. R Černák. 150. MŠO: Prochászka - Tóth, Saláta, Valent, Urblík, Kianek (72. Oravec), Baranyai, Balog, Vavrík (67. Simonka), Góra (67. Baka), Štugel. TJ: Madarász - Galovič (16. Hatala), Endrödy, Lontoš, Mihók (88. Sallai), Jakubjak, Pavlatovský, Hajko, Hagan, Tóth, Gubrica (67. Zima).

ČFK Nitra - Vrakúň 0:0. V úvodnej časti si domáci vypracovali územnú prevahu, no dlho sa nevedeli dostať do zakončenia. Až krátko pred prestávkou im aktivita priniesla penaltu za faul, no Serenčéš prekopol. Po prestávke začali aktívne aj hostia. Rovnako sa ale do veľkých šancí nedostávali. Oba tímy vychádzali z pozornej obrany, góly napokon diváci, aj napriek rýchlej hre, na Čermáni nevideli.
R R. Farkaš, 100. ČFK: Wagner - M. Dedič, F. Dedič, Kotula, Ballabáš (48. Čiffáry), Mošať, Buday, Kurej, Bisák, Javorčík, Serenčéš (75. Štós). VRAKÚŇ: Izsmán - Végh, Molnár, Bódis, Méry, Zvoncsár, Borbély, Kétyi (46. Fedor), Audi, Kubik, Bogyai.

Tvrdošovce - Močenok 4:1 (1:1). Hneď vo 4. minúte fauloval hosťujúci brankár Cicák domáceho útočníka, za čo bol vylúčený. Striedajúci brankár Pápay penaltu vyrazil a po dorážke Speváka skončila lopta v sieti. Hosťom sa podarilo vyrovnať aj v oslabení v 33. min. po hlavičke Čiernika. Domáci po prestávke už využili výhodu, zlepšili hru a pridali aj ďalšie góly.
Góly: 5. P. Spevák, 56. Š. Csabai, 66. L. Kanás, 77. J. Dikácz - 33. D. Čierník. ČK: 4. M. Cicák (M). R Bakači, 200. ŚK: Molnár - Augustín, Kovács, Dikácz, Spevák (70. Benkó), Császár, Veres (46. Oláh), Csabai, Lakatoš (88. Buda), Kanás, Lörinc. FK: Cicák - Slíž, Čiernik, Š. Packa (60. S. Packa), Bakyta, Kostoláni, Zlatňanský, Danada, Vencel (5. Pápay), Majdiak, Lenčéš (75. Hanák).

Šurany - Váhovce 4:2 (3:1). Hostia sa dostali v 13. min. do vedenia po úniku Janáka. Domácim sa podarilo rýchlo vyrovnať Ivanom, ktorý krásnym gólom takmer z polovice ihriska prekonal hosťujúceho brankára. Šurany potom pridali ďalšie tri góly, na čo hostia odpovedali už len korekciou od Lalúcha.
Góly: 15. A. Ivan, 33. G. Mlynár, 44. M. Halás, 66. B. Janák - 13. R. Boroš, 74. A. Lalúch. R Zachar, 150. ŠK: Mráz - Halás (75. Tinák), Prochaczka, Hurik, Piskla, Dudáš, Gábriš, Tvrdoň, Ivan, Mlynár (68. Simonides), Janák (90. Macák). ŠK: Jeremias - T. Takáč, R. Takáč, Onofrej, Dubnička, Hodúr, Rosinský, Laluch, Holub (62. Karácsony), Borš, Sloboda (62. Šercel).

Nový Život - Želiezovce 4:2 (0:2). Diváci videli dva rozdielne polčasy. Hosťom sa vydarila akcia najskôr v 10. min., keď po nepriamom kope hlavou otváral skóre Tóth a krátko pred polčasom strelil druhý gól po samostatnom úniku Rotík. Hneď po prestávke však domáci penaltou znížili stav a krátko na to bolo po dorážke Ösziho vyrovnané. Misku váh na stranu domácich naklonil Adamica a o posledný gól sa postaral po peknej kombinačnej akcii Nyársik.
Góly: 47. (11 m) a 88. Sz. Nyársik, 60. Z. Öszi, 66. M. Adamica - 10. K. Tóth, 45. S. Rotík. R Divéky, 150. N. ŽIVOT: Bodri - T. Mészáros, Adamica, Stifter, Kuczman, Nyársik, Havlík (90. P. Németh), G. Skuby, A. Skuby (80. Varijú), Á. Mészáros, Öszi. MŠK: Straňák - T. Rotík (86. Dobrovický), Začka, Duchoň, Barecz, Dobiáš (88. Benčík), Kokoška (90. Varga), Horniak, S. Rotík, Tóth, Herceg.

DAC B/T. Hradská - Dvory n/Ž. 1:0 (0:0). V I. polčase sa odohrával bojovný futbal zväčša medzi šestnástkami. Po obrátke mali hostia veľkú príležitosť dostať sa do vedenia, ale domáci brankár Varga čaroval. V 60. min. sa postaral o jediný gól stretnutia po krásnej individuálnej akcii Ben Nazra, keď sa prekľučkoval cez troch obrancov hostí a poslal loptu do siete. Domáci si ustrážili tesný náskok a pripísali si tri body.
Gól: 60. Ben Nazra. R Haršány, 80. DAC B: K. Varga - Nulíček, G. Varga (75. Gábor), Brunczvik, Bogi, Czibula, Sarics, Kázmér, Ben Nazra(90. Irani), Vozár, Hegedüs. DVORY: Tomáš - Dékány, Hruška, Gašparík, Babicz, Haulík, Dobrý, Hlavačka, Peciar, Gajdoš, Mach.

16. Močenok 10 0 1 9 6:37 1 (-11)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 10 - L. Belkovics (Vrakúň), 9 - M. Bisák (ČFK Nitra), 8 - Zs. Magyar (Kolárovo), R. Borš (Váhovce), M. Cifra (Vlčany), 6 - M. Kurej (ČFK Nitra), A. Ivan (Šurany), B. Janák (Šurany).

ZOSTAVA KOLA: K. Varga (DAC B) - Cs. Halászik (Vlčany), R. Augustín (Tvrdošovce), J. Kotula (ČFK Nitra), B. Borbély (Vrakúň) - Zuzula (Kolárovo), Ro. Kürthy (Kolárovo), R. Kupec (Vlčany), D. Hajko (Veľké Lovce) - Ben Nazra (DAC B), Sz. Nyársik (Nový Život).

Fotogaléria Dušana Tarka: ČFK Nitra - Vrakúň 0:0