Piatok, 17. august, 2018 | Meniny má Milica

Ekonóm doma narazil

Volejbalistom Nitry domáci zápas proti silnému Prešovu nevyšiel. Gymnazistky podľa očakávania neuspeli v Kežmarku.

EXTRALIGA MUŽI

5. kolo: Ekonóm SPU Nitra - Mirad PU Prešov 0:3 (-18, -17, -16). Po štyroch stretnutiach, do ktorých nastupovali Nitrania vždy ako favoriti, privítali volejbalisti SPU na domácej palubovke veľmi silný Prešov. Hostia od začiatku potvrdzovali svoje kvality a prakticky počas celého stretnutia mali vynikajúci servis, na ktorom stavali. Nitra sa trápila na prihrávke, čím trpel aj jej útok. Okrem toho sa im tiež nedarilo sa servise a Mirad tak nemal veľký problém ani na nahrávke. Prešov bol lepší prakticky vo všetkých herných činnostiach a v Nitre napokon zaslúžene zvíťazil.

SPU: Porubský, Ludha, Kempa, Hoďák, Marciš, Galandák, libero Turis (Mikušovič, Hláčik, Petrík, Sťahuliak).
Daniel Oravec, tréner: „Aj keď sme sa zodpovedne pripravovali, naši chlapci sú ešte limitovaní svojimi schopnosťami a stabilitou hry. Z družstva môžem vyzdvihnúť výkon Paľa Galandáka, ktorý prvý raz nastúpil v základe a svojej šance sa chytil. Zlý deň mali smečiari.“

Ostatné výsledky: Svidník - VKP Myjava 3:1, Prievidza - Komárno 2:3, St. Ľubovňa – Trenčín hrajú v nedeľu.

8. St. Ľubovňa 4 0 0 1 3 2:12 1

6. kolo - 2. 11. o 17.00 h Svidník - Nitra.

EXTRALIGA ŽENY

5. kolo: KV MŠK Oktan Kežmarok - COP Nitra 3:0 (13, 22, 22). V prvom sete sa Nitrianky iba ťažko vysporiadavali s kombinačnou útočnou hrou Kežmarku, ktorý sa pohodlne ujal vedenia. Až do druhého setu nastúpili hostky odvážnejšie. Lepšie bránili a dôraznejším útokom narobili súperovi omnoho väčšie problémy, aj keď s tými sa domáce napokon v koncovke dokázali vysporiadať. Podobne prebiehal aj tretí set. Nitrianky prakticky viedli od začiatku, no v koncovke spravili školácke chyby, ktoré Kežmarok nekompromisne potrestal a nakoniec zvíťazil 3:0.

COP: Budáčová, Maštalírová, Candráková, Kmecová, Šipková, Poláčková, libero Michalovičová (Rešutíková, Písečná).
Jaroslav Vlk, tréner: „Každý zápas chceme vyhrať. Možno s výnimkou prvého setu sme sa držali dobre, hlavne proti tak skúseným hráčkam, aké v Kežmarku sú. Zápas bol pre nás opäť výbornou školou, pretože skúsenosti môžeme naberať iba v takýchto zápasoch. Na prvé víťazstvo si budeme musieť počkať, veríme, že príde v stredu proti Komárnu.“

Ostatné výsledky: Paneurópa – Komárno 3:0, Pezinok - Spišská N. Ves 1:3, UKF Nitra mala voľno.

7. Komárno 4 0 0 1 3 3:12 1

6. kolo - 30. 10. o 16.00 h COP Nitra - Komárno, 2. 11. o 17.00 h UKF Nitra - Pezinok.

1. Najkrajšie americké národné parky
  2. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  3. Keď Slováci krotia morský vietor
  4. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  5. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  6. Zákazníkov sme odmenili darčekmi v hodnote 250 000 €
  7. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Kanonierka Trepáčová do Dánska

Na svetovom šampionáte sa Slovenky tešili z dvoch víťazstiev, stačilo to na 19. miesto.

Projekt na kaštieľ neprešiel. Verzie, prečo nedostane Sereď dotáciu, sa rozchádzajú

Išlo o takmer milión eur, ktoré malo mesto dostať z ministerstva kultúry.