Novým lídrom je Sereď

III. LIGA: Futbalisti Vrábeľ sú prvým mužstvom, ktoré vyhralo na ihriska juniorov Slovana. Sereď, ktorá mala ľahkú prácu v Piešťanoch, sa tak po prvýkrát dostala na prvú priečku.

Futbalisti Vrábeľ sa tešili z plného bodového zisku v Bratislave.Futbalisti Vrábeľ sa tešili z plného bodového zisku v Bratislave. (Zdroj: Dušan Tarko)

III. LIGA: Futbalisti Vrábeľ sú prvým mužstvom, ktoré v tejto sezóne vyhralo na ihriska juniorov Slovana. Sereď, ktorá mala ľahká prácu v Piešťanoch, sa tak po prvýkrát dostala na prvú priečku.

Slovan jun. - Vráble 0:1 (0:1)
Prvé dejstvo bolo vyrovnané, na oboch stranách sa bolo na čo pozerať. Zápasovú tajničku rozlúštil hneď v úvode Feješ. Jeho trestňák z 26 m i vďaka teču v múre skončil za chrbtom Polačeka. Pred polhodinou hry nepresný odkop brankára neusmernil lobom slovanista Gašparovič medzi tri žrde. V závere polčasu ešte Vrábľan Šlachta v šestnástke pri šanci pridlho váhal a projektil Oravca na druhej strane vytlačil skvele Straka. Po zmene strán už boli juniori aktívnejší, gólové šance ale zahatávala výborna defenzíva Spartaka. Až v 66. min. skúsil šťastie z 25 m Túri, lopta sa však od brvna odrazila pred bránkovú čiaru! Poistku mohol pridať z nájazdu Farkaš. Obišiel aj brankára, z uhla ale radšej volil nepresnú prihrávku na Tužinského. Tlak Slovana v závere bol kŕčovitý a Vráble neinkasovali už 496 minút. V dobrom treťoligovom zápase sa tak mohli tešiť z cenných troch bodov.
Gól: 4. Feješ. R Korista, ŽK: Kováč, Oravec (Slovan jun.), 80 divákov. SPARTAK: Straka - Petráš (51. Koutný), Fekiač, Hlaváč (69. Sepeši), Husár - Šlachta (76. Balko), Feješ, Hamar, Tužinský - Gonda, Farkaš. Tréner J. Kollárik. (ĽM)

SkryťVypnúť reklamu

Topoľčany - Petržalka 2:0 (0:0)
V Topoľčanoch sa hral svižný futbal, v ktorom obe mužstva chceli hrať smerom dopredu aktívne. Hostia pohrozili v 15. minúte Havrilom, ale Furka skvele vybehol a zabránil gólu. Na druhej strane Královič miesto strely volil prihrávku a kopal sa iba rohový kop. V 29. minúte nebezpečne vypálil Gligič, lopta ale minula svoj cieľ. Do druhého polčasu vstúpili domáci futbalisti aktívnejšie a v 47. minúte sa dočkali aj gólu. Po rohovom kope, ktorý skvele zahral Baláž, najvyššie vyskočil Miro Oršula - 1:0. Domáci po góle značne ožili, o dve minúty sa Grman rútil na brankára, ale loptu zle spracoval. V 61. minúte mohol z ojedinelého brejku hlavou vyrovnať Prince, ale Furka šancu zneškodnil. V 67. minúte po peknej akcii Královiča mal gól na kopačke Badinský, ale v dobrej pozícii prestrelil hosťujúcu bránku. V 73. minúte zahrávali domáci ďalší roh a Miro Oršula efektne pätičkou strelil druhý domáci gól. V závere ešte Královič vysunul Badinského, ten ale tesne míňa. V nadstavenom čase sa začervenalo pred očami striedajúceho Vukoviča, ktorý lakťom zložil domáceho obrancu. Topoľčany v zápase zaslúžene vyhrali.
Góly: 47. a 73. Mir. Oršula. R Jánoš, ŽK: Šlosár - Cingel, Tomšík, ČK: 90. Vukovič (P), 351 divákov. MFK TOPVAR: Furka - Mir. Oršula, Mar. Oršula, Remeň (89. Košecký), Baláž - Šlosár, Královič, Král, Gajdoš (87. Švajlen) - Grman (68. Otočka), Badinský. Tréner J. Mikloška. JARO ŠUPA

Nové Mesto - Nové Zámky 0:0
Stretnutie mužstiev z dolnej polovice tabuľky prinieslo bojovný futbal, ktorý sa väčšinou odohrával medzi šestnástkami. Výnimkami však nebolo ohrozovanie súperovej brány. Ako prvý sa o strelenie gólu pokúšali hráči AFC, no pokusy Žáka i Lopušana skončili v náručí Miháleka. Keď sa nedokázali presadiť domáci, skúšali to hostia a v 16. min po úniku mohol otvoriť skóre Novozámčan Košút, ale jeho strelu zlikvidoval Feriančík. I v ďalších minútach prvého polčasu sa hráči oboch mužstiev pokúšali o ohrozenie brány, no strely šli zväčša z väčšej diaľky a nemali presnosť. V druhom polčase sa viac o strelenie gólu snažilo Nové Mesto. Najskôr v 50. min strieľal Lopušan a o dorážku odrazenej lopty Strelka, ale lopta šla mimo bránu hostí. Ďalšie strely hráčov AFC Jansa, Kapustu a Balockého nenašli svoj cieľ. S pribúdajúcimi minútami sa stupňoval tlak Novomešťanov. Najväčšia príležitosť prišla v 80. min, no hlavičku Mikloviča vytlačil zákrokom brankár hostí na tyč. Domácim nevyšlo stretnutie podľa predstáv, a tak si mužstvá body spravodlivo rozdelili i keď ani jedno mužstvo nemá body na rozdávanie.
R Cifrík, ŽK: Gajdošík, Žák, 70 divákov. FKM: Mihálek - Kling, Szántó, Horáček (49. Orémusz), Illés, Košťál (89. Poništ), Vašek, Fehervári, Ešek, Jurík, Košút (73. Bombicz). Tréner A. Štefanka. ROMAN BAJČÍK

Piešťany - Sereď 0:7 (0:4)
Domáci futbalisti, ktorým pre pracovné zaneprázdnenie chýbal hrajúci tréner Glos, nemali proti druhému mužstvu tabuľky prakticky žiadnu šancu. Hostia boli po všetkých stránkach lepším mužstvom a svoju prevahu vyjadrili aj gólmi. V 11. min. po rohovom kope strelil hlavou ich najmenší hráč Kasaj vedúci gól - 0:1. V ďalších minútach držal nad vodou domácich brankár Valo. V 15 .min. po rohu zachraňoval pred Vaškom, o dve minúty po trestnom kope Čenteia bravúrne vyrazil hlavičku Kasaja z pod brvna, podobne ako v 23. min. strelu Tareka a o chvíľu zmaril šancu Železníka len pádom pod nohy. V 30. min. však zbytočne vybehol ďaleko z brány, loptu len vyrazil a Varhaníkovi už nerobilo problém ju dostať do siete - 0:2. V 34. min. ešte stačil vyraziť gólovú strelu Varhaníka, no o dve minúty bol bezmocný po prízemnom centri proti strele Kasaja - 0:3. Ešte do polčasu po peknej kolmej akcii využil samostatný nájazd Šupák - 0:4. V druhej časti hostia síce poľavili, no aj tak boli pánmi na ihrisku a nepustili domácich do žiadnej nebezpečnej akcie. V 52. min. nedočiahol Valo na strelu Varhaníka, ktorej smer zmenil domáci obranca - 0:5. V 77. min. jeho strelu Valo vytesnil, no dobiehajúci Kotula si ju zrazil do vlastnej siete - 0:6. V 86. min. lob Kasaja skončil na brvne a dorážku Moronga vyhlavičkoval z bránky Tanáč. Gólovú bodku za stretnutím dal v 89. min. Železník, keď sám pred Valom prízemnou strelou k žrdi uzavrel konečný výsledok na 0:7.
Góly: 15. a 36. Kasaj, 30. a 52. Varhaník, 42. Šupák, 77. vlastný (Kotula), 89. Železník. R Chudá, ŽK: Šúst, Kotula - Urgela, Scherhaufer, 250 divákov. ŠKF: Šálka - Vaško (56. Penciak), Tarek, Čejtei, Urgela (32. Loduha), Scherhaufer (74. Morong), Hulák, Šupák, Železník, Kasaj, Varhaník. Tréner T. Meszlényi. JAROSLAV VALO

Levice - Šúrovce 1:1 (0:1)
Stretnutie sa začalo na oboch stranách veľmi opatrne. Napriek tomu už v 4. min. mal Turčan šancu, keď unikol po pravej strane, no jeho strelu kryl hosťujúci brankár Hužovič. V tej istej min. pohrozili aj hostia. V 11. min. mali domáci až tri šance na skórovanie, keď najprv Švec trafil brankára, ten vyrazil a lopta sa dostala k Bôžikovi. Ani jeho strela neprešla do brány, rovnako ako Vargova. V 28. min. Levičania takmer inkasovali, keď si dobre zbehol Herák, no jeho strela išla mimo brány Ivaniča. Levičania si nevedeli radi z dobre hrajúcimi mladíkmi zo Šúroviec. V 37. min. došiel trest, keď hostia z rýchleho protiútoku dokázali Hrebíkom skórovať. V 42. min. mohlo byť už dva nula, keď z takmer identickej akcie Ivanič loptu vyrazil. V druhom polčase mali Levičania dobrú šancu na vyrovnanie, keď Godáň tesne pred šestnástkou fauloval, ale nariadený priamy kop domáci nepremenili. V 56. min. došlo k oživeniu hry, keď sa na trávnik dostal J. Pavlík a Kubala sa posunul na hrot útoku. Hostia zo Šuroviec však domácich do veľkých šancí nepúšťali. V 72. min. unikol Ondra, no jeho strelu Ivanič vyrazil. V 90. min. sa domáci predsa len dočkali, keď sa lopta dostala ku Kubalovi, ktorého strelu brankár Hužovič vyrazil, ale pozorný Vida už nemal problém loptu doklepnúť do siete. Zápas sa tak skončil remízou 1:1.
Góly: 90. Vida - 37. Hrebík. R Dohál, ŽK: Hužovič, Godáň, Horváth, Mrva, 220 divákov. SLOVAN: Ivanič - Kubala, Palic, Turčan, Krivočenko, Vida, Bôžik, Klačko (56. J. Pavlík), Varga, Zorád, Švec. Tréner M. Szegény. (IP

Ostatné výsledky 13. kola
Rača - Púchov 1:0 (1:0), 33. Hečko. Skalica - Vrbové 3:0 (2:0), 15. Ulrich, 28. Konečný, 68. Vaško. Dun. Lužná - Nemšová 0:1 (0:1), 2. Beňo.

1. Sereď 13 9 3 1 38:10 30 (+9)
2. Skalica 13 9 2 2 32:14 29 (+14)
3. Slovan jun. 13 8 3 2 37:16 27 (+3)
4. Topoľčany 13 8 3 2 22:9 27 (+9)
5. Vráble 13 7 5 1 15:7 26 (+5)
6. Petržalka 13 8 1 4 25:14 25 (+4)
7. Dun. Lužná 13 6 3 4 28:14 21 (+3)
8. Vrbové 13 6 1 6 14:18 19 (-2)