Streda, 26. september, 2018 | Meniny má Edita

Triumf Edymaxu v Prievidzi

Basketbalisti Nitry otočili zápas na horúcej prievidzskej pôde a potešili tak svojho trénera Urbana v deň jeho narodenín.

Sven Smajlagič predviedol v Prievidzi presnú ruku.(Zdroj: Martin Kilian)

BC Prievidza - Edymax SPU Nitra 72:84 (21:23, 21:13, 12:21, 18:27)
Prievidžania viedli v prvej štvrtine len raz - 3:2. Nitrania rýchlo ukázali svoju silu a vo 4. min. upravoval Nuhanovič na 13:8 pre Edymax. Hostia si udržiavali tesné vedenie, po prvej štvrtine bol stav 21:23. V 11. min. dával Nuhanovič na 21:25, ale potom prišiel úsek s viacerými nitrianskymi stratami a domáci sa chytili. Jašš uzatváral trojkou minišnúru 8:0 a upravil na 29:25. Prievidza bola pri chuti, využívala slabšie chvíle súpera a Santee dával trojbodovou akciou na 40:30. Nitranom sa podarilo skresať polčasový stav na 42:36. Druhý polčas sa vyznačoval oveľa lepšou obrannou činnosťou Urbanovho tímu. V polovici tretej štvrtiny prvýkrát vyrovnal stav Lošonský - 44:44. Prievidza ešte viedla 52:48 po koši Brliťa, ale nasledovala nitrianska šnúra 0:9. Skóre štvrtiny uzatváral Jefferson na 54:57. Vo štvrtej časti sa rozstrieľali Smajlagič s Frazierom, defenzíva Nitry fungovala takmer na jednotku a hostia stále zvyšovali náskok. Viackrát vyhrávali o 10 bodov, nedovolili domácim urobiť zo zápasu drámu a odniesli si bezpečné víťazstvo.

Rozhodovali Gabara, Tomašovič a Kurpaš, TH: 19/13 - 18/11, fauly: 23 - 20 , trojky: 5 - 5, 5 OCH: 39. Guede - 38. Lošonský, 1900 divákov.
BC: Santee 13, Jašš 12, Guede 10, Plannthin 3, Klarič 2 (Jefferson 18, Batina 8, Brliť 2, Lopičič 2, Šturcel 2).
SPU: Smajlagič 24 (4 tr., 12 dosk.), Lošonský 15, Sparks 14 (7 as.), Frazier 11, Nuhanovič 10 (Kosa 6, Karlovič 4, Hašan, Kysela). Užitočnosť: Smajlagič 32, Sparks 23, Frazier 15.

HLASY TRÉNEROV
Krunoslav Krajnovič, tréner Prievidze: „Po minulom dobrom výkone a jasnom víťazstve proti Svitu sme nepristúpili dobre k tréningom, čo sa odzrkadlilo aj v zápase. I keď hostia zaznamenali v prvej polovici iba 36 bodov, s obranou som nebol spokojný. V závere sme sa snažili presadiť individuálne, darilo sa najmä Jeffersonovi, no nestačilo to, pretože sa tím k nemu nepripojil. S výkonom a prístupom hráčov nie som spokojný, pretože kvalitou máme na prvú štvorku.“

Ľubomír Urban, tréner Nitry: „Začiatky máme už tradične slabšie, trvá nám, kým si zvykneme a dostaneme sa do hry. Prievidžania hrali veľmi dobre najmä v druhej štvrtine, v ktorej nám veľa toho nedovolili. V polčase som však chalanom povedal, aby hrali svoju hru, a že na to majú, i keď Prievidza disponuje kvalitným kádrom. Zlepšili sme obranu, v ktorej sme mali najväčšie nedostatky. Domácich sme tak zaskočili a vyviedli z tempa. Prievidza robila v zúfalom nápore chyby, čo sme využili a pohodlne dokráčali k víťazstvu.“

Ostatné výsledky: Svit - Levice 112:84, Inter - Spišská N. Ves 94:57, Komárno - Handlová 83:74, B. Bystrica mala voľno.

5. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  6. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  7. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  8. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  9. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  10. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  1. Záujem o Jarabinky rastie, lákajú na zaujímavé prvenstvo
  2. SME.sk môžete teraz čítať aj bez reklamy
  3. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
  4. Brieždenie pod lomenicou
  7. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  8. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?

Terminál 1 - minúta po minúte z konferencie Doprava 2018

Online prenos z sály medzinárodnej konferencie DOPRAVA 2018 v Žiline s názvom Terminál 1.

Terminál 2 - minúta po minúte z konferencie Doprava 2018

Futbalisti Bábu majú nového trénera

Róbert Jež st. sa po prehre s Čeľadicami 0:3 vzdal funkcie trénera piatoligistu.