Utorok, 20. február, 2018 | Meniny má Lívia

Triumf Edymaxu v Prievidzi

Basketbalisti Nitry otočili zápas na horúcej prievidzskej pôde a potešili tak svojho trénera Urbana v deň jeho narodenín.

Sven Smajlagič predviedol v Prievidzi presnú ruku.(Zdroj: Martin Kilian)

BC Prievidza - Edymax SPU Nitra 72:84 (21:23, 21:13, 12:21, 18:27)
Prievidžania viedli v prvej štvrtine len raz - 3:2. Nitrania rýchlo ukázali svoju silu a vo 4. min. upravoval Nuhanovič na 13:8 pre Edymax. Hostia si udržiavali tesné vedenie, po prvej štvrtine bol stav 21:23. V 11. min. dával Nuhanovič na 21:25, ale potom prišiel úsek s viacerými nitrianskymi stratami a domáci sa chytili. Jašš uzatváral trojkou minišnúru 8:0 a upravil na 29:25. Prievidza bola pri chuti, využívala slabšie chvíle súpera a Santee dával trojbodovou akciou na 40:30. Nitranom sa podarilo skresať polčasový stav na 42:36. Druhý polčas sa vyznačoval oveľa lepšou obrannou činnosťou Urbanovho tímu. V polovici tretej štvrtiny prvýkrát vyrovnal stav Lošonský - 44:44. Prievidza ešte viedla 52:48 po koši Brliťa, ale nasledovala nitrianska šnúra 0:9. Skóre štvrtiny uzatváral Jefferson na 54:57. Vo štvrtej časti sa rozstrieľali Smajlagič s Frazierom, defenzíva Nitry fungovala takmer na jednotku a hostia stále zvyšovali náskok. Viackrát vyhrávali o 10 bodov, nedovolili domácim urobiť zo zápasu drámu a odniesli si bezpečné víťazstvo.

Rozhodovali Gabara, Tomašovič a Kurpaš, TH: 19/13 - 18/11, fauly: 23 - 20 , trojky: 5 - 5, 5 OCH: 39. Guede - 38. Lošonský, 1900 divákov.
BC: Santee 13, Jašš 12, Guede 10, Plannthin 3, Klarič 2 (Jefferson 18, Batina 8, Brliť 2, Lopičič 2, Šturcel 2).
SPU: Smajlagič 24 (4 tr., 12 dosk.), Lošonský 15, Sparks 14 (7 as.), Frazier 11, Nuhanovič 10 (Kosa 6, Karlovič 4, Hašan, Kysela). Užitočnosť: Smajlagič 32, Sparks 23, Frazier 15.

HLASY TRÉNEROV
Krunoslav Krajnovič, tréner Prievidze: „Po minulom dobrom výkone a jasnom víťazstve proti Svitu sme nepristúpili dobre k tréningom, čo sa odzrkadlilo aj v zápase. I keď hostia zaznamenali v prvej polovici iba 36 bodov, s obranou som nebol spokojný. V závere sme sa snažili presadiť individuálne, darilo sa najmä Jeffersonovi, no nestačilo to, pretože sa tím k nemu nepripojil. S výkonom a prístupom hráčov nie som spokojný, pretože kvalitou máme na prvú štvorku.“

Ľubomír Urban, tréner Nitry: „Začiatky máme už tradične slabšie, trvá nám, kým si zvykneme a dostaneme sa do hry. Prievidžania hrali veľmi dobre najmä v druhej štvrtine, v ktorej nám veľa toho nedovolili. V polčase som však chalanom povedal, aby hrali svoju hru, a že na to majú, i keď Prievidza disponuje kvalitným kádrom. Zlepšili sme obranu, v ktorej sme mali najväčšie nedostatky. Domácich sme tak zaskočili a vyviedli z tempa. Prievidza robila v zúfalom nápore chyby, čo sme využili a pohodlne dokráčali k víťazstvu.“

Ostatné výsledky: Svit - Levice 112:84, Inter - Spišská N. Ves 94:57, Komárno - Handlová 83:74, B. Bystrica mala voľno.

1. Inter 8 6 2 652:568 14
2. Nitra 7 6 1 587:486 13
3. Svit 7 5 2 661:600 12
4. Komárno 7 4 3 572:538 11
5. Handlová 7 4 3 540:535 11
6. Prievidza 7 3 4 529:529 10
7. B. Bystrica 7 3 4 560:571 10
8. Levice 7 1 6 526:631 8