Streda, 21. február, 2018 | Meniny má Eleonóra

Kuriózna zhoda na čele tabuľky

IV. LIGA JV: Šurany a Vrakúň majú po 14. kole úplne totožné údaje v tabuľke. ČFK Nitra získal vonku už 15 bodov. Rezerva ViOnu hladko vyhrala v Imeli.

Vlčany - Vrakúň 0:1 (0:0). Obe mužstvá začali vo veľkom tempe, striedali sa šance na oboch stranách. V druhom polčase domáci zvýšili aktivitu, ale v 65. min. po prečíslení domácej obrany z hranice šestnástky obstrelil Fedor brankára - 0:1. Vlčany si už nevypracovali vážnejšiu šancu a hostia si tak odviezli všetky tri body.
Gól: 65. P. Fedor. R Pucher, 200. FK: Bránsky - Šándor, Halászik, Kupec, Šuník, Molnár, Cifra, Štrbac, Matušica (70. Garaj), Takács, Zsebi. VRAKÚŇ: Izsmán - Végh, Molnár, Bódis (80. K. Németh), Méry, Zvoncsár, Borbély, Audi, Kubík (88. Kétyi), Bogyai, Hamar (60. Fedor).

Kolárovo - Váhovce 4:0 (3:0). Domáci začali útočne. Penaltu premenil Glofák a vzápätí po peknej akcii Nagya zvyšoval Magyar na 2:0. Krátko pred polčasom po peknej kombinačnej akcii bolo po góle Kürtiho už 3:0. V 60. min. bol vylúčený hosťujúci brankár a musel ho nahradiť hráč z poľa, nakoľko hostia nemali náhradného brankára. Domáci ešte pridali štvrtý gól a poľahky tak zvíťazili.
Góly: 10. S. Glofák (11 m), 12. Zs. Magyar, 45. A. Kürti, 79. M. Czabány. ČK: 60. Jeremias (V). R Drobec, 200. FK: Rom - P. Máté, Musitz, Zuzula, R. Kürthy (81. Czompó), Glofák, Zs. Máté, R. Kürti (72. Jancsó), Magyar, Szabány, A. Kürti. ŠK: Jeremias - Takáč, Onofrej, Sloboda, Hodúr, Rosinský, Laluch, Dubnička, Šercel, Karácsony, Iskra.

Štúrovo - Želiezovce 3:0 (1:0). Domáci po výprasku z minulého týždňa vstupovali nervózne do derby zápasu. Po nacvičenej akcii sa dostali gólom Kianeka do vedenia. Krátko po prestávke sa dostal k lopte Baranyai a bolo 2:0. Hostia mali veľkú príležitosť znížiť skóre, ale z 2 metrov netrafili prázdnu bránu. Skóre zápasu uzatváral Vavrík a domáci si udržali čisté konto.
Góly: 26. D. Kianek, 47. G. Baranyai, 89. E. Vavrík. R Fabian, 250. MŠO: Suchovský - Kóša, Tóth (31. Valent), Saláta, Molnár, Štugel (71. Baka), Balog, Baranyai (82. Vavrík), Urblík, Góra, Kianek. MŠK: Straňák - Začka, Duchoň, Varga (80. Neznánszki), Dobiaš, Kokoška, Štuller, Horniak, Rotík, Tóth, Herceg.

Tvrdošovce - Šurany 1:1 (0:0). Prvý polčas sa hral bojovný futbal za vytrvalého dažďa, čo sťažovalo obom tímom kombinačnú hru. Po prestávke prišiel prvý gólový moment, keď vyrazenú strelu brankára poslal prízemnou strelou do brány Császár. V 78. min. vyšlo hosťom striedanie, keď Chudík po minúte pobytu na ihrisku vstrelil vyrovnávajúci gól. Šurany ešte v závere prišli o vylúčeného Ivana a body sa tak prekvapujúco delili.
Góly: 59. D. Császár - 79. M. Chudík. ČK: Ivan (Š). R Titurus, 150. ŠK: Molnár - Oláh (76. Benkó), Csabai, Vincze, Lörinc, Augustín, Lakatoš, Dikácz, Kovács, Császár (86. Veres), Spevák. ŚK: Mráz - Halás (78. Chudík), Hurík, Prochaczka, Piskla, Gábriš, Tvrdoň, Ivan, Simonides, Janák, Mlynár (63. Dudáš)

Nový Život - ČFK Nitra 0:1 (0:0). Domáci začali zápas aktívnejšie, Némethovi sa nepodarilo využiť dve veľké príležitosti. Po pol hodine hry si vytvorili šance aj hostia, ktoré však nepremenili. V 54. min. prišla po domácej strate lopty rýchla kontra hostí a Buday otvoril skóre. O desať minút neskôr prišli hostia o vylúčeného Kureja, ktorý videl druhú žltú kartu. Domáci túto výhodu nevyužili, viazla im kombinácia a tak všetky body brali hostia. Gól: 54. F. Buday. ČK: 64. Kurej (ČFK). R Volf, 150. N. ŽIVOT: Bodri - G. Skuby (66. Havlík), Adamica, Stifter, Kuczman, Nyársik, Németh, T. Skuby (62. Kiss), A. Skuby, Mészáros, Öszi. ČFK: Wagner - Čifáry, F. Dedič, Kotula, Ballabáš, Mošať, Buday, Kurej, Bisák (90. Klučár), Štós (70. M. Dedič), Serenčéš (85. Javorčík).

DAC B/T. Hradská - Močenok 3:0 (2:0). Na kvalite zápasu sa podpísal ťažký, rozmočený terén. Ten takticky viac vyhovoval hosťom, ktorí sa počas celého zápasu bránili. Domáci však
po rýchlom úvodnom góle premenili aj ďalšie dve šance a rozdielom triedy porazili súpera, ktorý takmer vôbec neohrozil ich bránu.
Góly: 8. S. Jazvin, 42. K. Brunczvik, 87. M. Hrazdílek. R Černej, 80. DAC B: K. Varga - Nulíček, G. Varga, Brunczvik, Czibula, Sarič (61. Hrazdílek), Jazvin, Kázmér (80. Szabó), Matúš, Vozár, Mikuláš(46. Hegedus). FK: Cicák - Slíž, Čiernik, Kostoláni, Danada (46. Soroka), Tichý (70. Pápai), Hanák, Packa, Vencel, Majdiak (63. Bakyta), Sýkora.

Veľké Lovce - Dvory n/Ž. 5:1 (2:1). V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal na ťažkom teréne, keď domáci mali po pokutovom kope Jakubjaka mierne navrch. V druhom polčase domáci z ďalšej penalty zvyšovali na 3:1 a o pár minút zavŕšil hetrik Jakubjak a bolo prakticky rozhodnuté. V. Lovce pridali ešte jeden gól a jednoznačne tak predčili súpera.
Góly: 16. a 72. R. Zima, 44. (11 m), 59. (11 m) a 67. M. Jakubjak - 39. E. Haulík. R Kollárik, 200. TJ: Madarász - Lontoš, Pavlatovský, Jakubjak (84. Štulrajter), Hajko, Gočala, Hagan, Tóth (74. Gubrica), Bagala, Zima (80. Kotlár), Galovič. DVORY: Alaksza - Dékány, Andrášik, Gašparík, Babicz (18. Hruška), Horňáček, Haulík, Dobrý, Hlavačka, Gajdoš, Mach.

Imeľ - ViOn B/Volkovce 0:4 (0:2). Hostia mali územnú prevahu od prvej minúty zápasu. Skóre zápasu otváral Korman „angličákom“ a do prestávky pridal ešte jeden gól z priameho kopu. Po prestávke pohrozili aj domáci, ale boli to opäť hostia, ktorí zvyšovali skóre už na 0:3. Krátko pred koncom stanovil konečné skóre druhým gólom Hözl.
Góly: 18. a 45. D. Korman, 51. a 89. J. Hözl. R Marinčák, 50. IMEĽ: Házi - Bacigál, Oyedeji, Simonics, Oršolík, Csontos, Zemanek, Németh (52. Bacigál), Takács (35. Bakura), M. Lovász, J. Lovász. VION B: Školník - Zemanovič (61. Vnad), Farkaš, Kozolka, Žembera, Hözl, Skladan, Bakaľár, Škrováň (81. M. Chovanec), Korman, J. Chovanec.

16. Močenok 14 1 1 12 8:52 4 (-14)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 11 - M. Bisák (ČFK Nitra), 10 - L. Belkovics (Vrakúň), B. Janák (Šurany), R. Borš (Váhovce), Zs. Magyar (Kolárovo), 9 - D. Dobrý (Dvory n/Ž.), M. Jakubjak (V. Lovce), 8 - M. Cifra (Vlčany).

ZOSTAVA KOLA: R. Wagner (ČFK Nitra) - I. Bakaľár (ViOn B), R. Žembera (ViOn B), Cs. Halászik (Vlčany), R. Ballabáš (ČFK Nitra) - R. Kürthy (Kolárovo), G. Baranyai (Štúrovo), K. Brunczvik (DAC B), D. Hajko (V. Lovce) - D. Császár (Tvrdošovce), M. Jakubjak (V. Lovce).

1. Kauza Mariatchi: Súdny proces sa tak skoro nezačne Foto 2 369