Sereď zimuje prvá o štyri body

III. LIGA: Vráble inkasovali za 14 kôl 8 gólov, ale v poslednom zápase v Skalici hneď päť. Prekvapenie sa zrodilo v Topoľčanoch, Nové Zámky lúpili v Rači.

Skalica - Vráble 5:2 (2:1)
Domáci začali aktívne a už v 2. min. Ulrich krížnou strelou minul bránu. V 7. min. Čavojský centrom našiel hlavu Ulricha a bolo 1:0. V 17. min. nebezpečnú strelu hosťujúceho Gondu vyrážal Lupač. V 28. min. prenikajúceho Sojku fauloval Konečný a následný priamy kop z hranice šestnástky k pravej tyči krásne zakrútil Tužinský - 1:1. V 38. min. po centri Ulricha sa odrazená lopta dostala k Šebestovi a ten ju napálil k pravej tyči - 2:1. Strelu Šebestu z 35 m potom s námahou vyrazil Straka. V 46. min. ihneď po rozhraní odcentroval z pravej strany Jakúbek, Ulrich šikovne prenechal Vaškovi a ten zvýšil na 3:1. V 50. min. nebezpečne hlavičkoval Hesek. V 54. min. dlho váhal s rozohrávkou domáci brankár Lupač, až kým nastrelil loptu do atakujúceho útočníka hostí Sojku, od ktorého sa lopta odrazila do brány - 3:2. V 72. min. únik Sojku zastavil v poslednej chvíli vkĺzačkou Jakubovič. V 81. min. si na rohový kop Vaška nabehol Jakúbek a hlavou zvýšil na 4:2. O chvíľu unikol po pravej strane Ulrich, prízemným centrom našiel Jakúbka a ten stanovil konečný výsledok.
Góly: 7. Ulrich, 38. Šebesta, 46. Vaško, 81. a 84. Jakúbek - 28. Tužinský, 54. Sojka. R Maršal, ŽK: Konečný, Čavojský - Koutný, Hlaváč, 400 divákov. SPARTAK: Straka - Fekiač, Husár (53. Hlaváč), Gonda (66. Balko), Sojka, Farkaš, Sepeši, Tužinský, Koutný (56. Petráš), Feješ, Hamar. Tréner J. Kollárik. ALEŠ BISKUPIČ

Topoľčany - Púchov 1:2 (1:1)
V poslednom jesennom kole videl topoľčiansky divák slabý futbalový odvar v podaní oboch celkov. Domácim pre štyri karty chýbal kapitán Baláž a jeho chýbajúca vodcovská úloha sa ukázala ako rozhodujúca. Za neustáleho dažďa sa Topoľčany tlačili dopredu, no už v 6. minúte hostia zahrávali rohový kop, najvyššie vyskočil Chupáč a schladil domácich - 0:1. O štyri minúty mieril Badinský vedľa a potom sa hra odvíjala s nepresnosťami na oboch stranách v strede ihriska. V 30. minúte domáci zahrávali dva rohové kopy po sebe, Švajlen dobre napriahol, brankár Hruška skvele zakročil, ale jeho vyrazenú loptu poslal do siete Remeň - 1:1. V druhom polčase sa snažili domáci strhnúť víťazstvo na svoju stranu, hostia hrali na brejky. Po jednom z nich mohol v 59. minúte Glórik poslať Púchov do vedenia, ale v dobrej šanci prestrelil. V 73. minúte prišla akcia hostí, Gajdoš nedokázal odtiahnuť Svoradu od lopty a ten poslal hostí opäť do vedenia - 1:2. V záverečných minútach sa snažili Topoľčany o vyrovnanie, ale svojou nemohúcnosťou nedokázali ani raz vystreliť na bránku, a preto v daždivom počasí sa zrodila výhra hostí. Topoľčany výkonom absolútne sklamali.
Góly: 31. Remeň - 6. Chupáč, 73. Svorada. R Chudá, ŽK: Mi. Oršula, Masár, Ma. Oršula, Gajdoš - Revák, 255 divákov. MFK TOPVAR: Furka - Grman, Mi. Oršula, Ma. Oršula, Gajdoš - Remeň (76. Masár), Šlosár, Švajlen (63. Urminský), Královič - Jakubík (58. Otočka), Badinský. Tréner J. Mikloška. JARO ŠUPA

Dun. Lužná - Sereď 2:3 (0:1)
Líder zo Serede prišiel do Dunajskej Lužnej v pozícii favorita. V samotnom zápase to však tak nevyzeralo. V druhej minúte vyrazil Horváthovu strelu z hranice šestnástky brankár hostí na roh. Z protiútoku sa na druhej strane po chybe Tesárika rútil sám na bránu Scherhaufer, ktorý síce prehodil gólmana, ale Puchner vykopol loptu z prázdnej brány. Po štvrťhodine hry sa po Jackuliakovom rohu ocitol sám v šestnástke Patrik Sura, ktorého strela mierila tesne vedľa. V 21. min. unikol po krídle Varhaník a jeho presnú prihrávku dorazil do siete Scherhaufer - 0:1. Po polhodine hry Chromý vysunul Petra Suru, ktorého strelu najprv brankár vyrazil a následná dorážka smerovala nad bránu. V 36. min uvoľnil Jackuliak rýchlonohého Brunovského a jeho center odvrátil na roh Hulák. Po zmene strán pokračoval svižný futbal. Na Jackuliakove pasy si nabehol najprv Peter a po ňom aj Patrik Sura, ale obaja netrafili priestor hosťujúcej brány. Až v 64. min. sa do lopty z dvadsiatich metrov oprel Horváth a jeho projektil skončil v pravom hornom rohu - 1:1. O dve minúty mohol Dunajskú Lužnú poslať do vedenia Martinka, ale sám zoči-voči gólmanovi nedal. Na druhej strane smerovali mimo pokusy Železníka a Moronga. V 77. min. Pafčo fauloval v šestnástke a nariadenú jedenástku premenil Hulák - 1:2. Štyri minúty pred koncom Jackuliak našiel Chromého, ktorého hlavička skončila v sieti - 2:2. To, že poputujú všetky body hosťom zo Serede rozhodol minútu pred uplynutím riadneho hracieho času Varhaník po prihrávke Kasaja.
Góly: 64. Horváth, 86. Chromý - 21. Scherhafuer, 77. Hulák (11 m), 89. Varhaník, ŽK: Pafčo - Železník, Šupák, ČK: Morong (Sereď), R Kačenga, 250 divákov. ŠKF: Šálka - Vaško (34. Penciak), Hudec, Hulák, Tarek, Scherhaufer, Kasaj, Železník (73. Loduha), Šupák, Varhaník, Sukisa (52. Morong). Tréner T. Meszlényi. (JB)

Nové Mesto - Levice 6:1 (2:1)
Novomešťania povzbudení víťazstvom v minulom kole chceli doma potvrdiť formu. To začali napĺňať už v 2. min stretnutia, keď skóre otvoril Olej. O tri minúty neskôr už bolo 2:0. Gól strelil Strelka strelou spoza šestnástky. Hostia sa nevzdávali a vyrážali do protiútokov. V 15. min sa levický Kubala ocitol pred bránou AFC, no jeho strelu Feriančík vyrazil na roh. I v ďalších minútach boli domáci veľmi nebezpeční. Drahnovu strelu v 30. min vykopol obranca hostí z bránkovej čiary. Hralo sa za neustáleho dažďa na ťažkom teréne, no hra bola kvalitná i napriek tomu, že sa stretli mužstvá zo spodnej polovice tabuľky. V 42. min využil chybu v obrane Švec a znížil na 2:1. Levičania inšpirovaní gólom začali druhý polčas aktívne. Nedáš-dostaneš opäť platilo. Unikajúceho Žáka fauloval v šestnástke Turčan, za čo videl červenú kartu. Nariadený pokutový kop premenil na gól Balocký. Domáci boli aj v ďalších minútach pri chuti, no zahodili i nemožné. Ďalší gól v sieti Levíc priniesla 64. min, keď nožničkami skóroval Olej. O štyri minúty neskôr sa skóre opäť menilo. Piaty gól Novomešťanov pridal Strelka. Hráči AFC boli v týchto chvíľach pánmi na ihrisku, no opäť zahodili niekoľko pekných príležitostí. Až v 80. min sa presadil striedajúci Lopušan, keď Nové Mesto vyškolilo obranu Levíc. Levičania s pribúdajúcimi minútami robili časté chyby v rozohrávkach, a tak mohli byť radi, že odišli domov iba so šiestimi inkasovanými gólmi. Domáci hráči dokázali svoje kvality a ukázali tak neprajníkom, že futbal hrať vedia.
Góly: 2. a 65. Olej, 5. a 70. Strelka, 55. Balocký (11 m), 80. Lopušan - 42. Švec. R Sedlár, ŽK: Predajniansky, 54. Turčan (Levice), 120 divákov. LEVICE: Kolčár - Kubala, Palic, Turčan, Krivočenko, Predajniansky, Bôžik, Štefanka, Švec, Varga, Mlynka. Tréner M. Szegény. ROMAN BAJČÍK

Rača - Nové Zámky 1:2 (0:2)
Hostia boli od začiatku lepším mužstvom a už v 7. minúte sa ujali vedenia, keď kolmú prihrávku zužitkoval po samostatnom nájazde Košút. Druhý gól Novozámčanov sa zrodil po peknej kombinačnej akcii, keď Vašek nebojácne vnikol do pokutového územia domácich a s prehľadom skóroval. Do prestávky sa už hra na ťažkom teréne odvíjala väčšinou medzi šestnástkami. Aj druhé dejstvo začalo so šancami FKM, v ktorých však mladý Koštál nemal dostatok pokoja. Domáci hrozili väčšinou len po štandardkách a skorigovať výsledok sa im podarilo až dve minúty pred koncom. FKM sa tak rozlúčil s jeseňou víťazstvom.
Góly: 89. Sochanič - 7. Košút, 21. Vašek. R Ihring, ŽK: Hencz, A. Ščibrány - Fehervári, 250 divákov. FKM: Mihálek - Kling, Szántó, P. Horáček, Illés, Košťál (70. Orémusz), Vašek (76. Poništ), Fehervári (86. E. Horáček), Ešek, Jurík, Košút. Tréner A. Štefanka. (RG)

Ostatné výsledky 15. kola
Slovan jun. - Šúrovce 0:2 (0:2), 13. a 34. Hrebík. Nemšová - Petržalka 1:0 (1:0), 36. Schlesinger. Piešťany - Vrbové 0:0.

16. Piešťany 15 0 1 14 2:66 1 (-20)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 13 - Kasaj (Sereď), 10 - Švec (Levice), 9 - M. Kováč (Vrbové), Jakúbek (Skalica), 8 - Badinský (Topoľčany).

Fotogaléria Štefana Hubináka: Dun. Lužná - Sereď 2:3