Utorok, 11. december, 2018 | Meniny má Hilda

Dve trojgólové prehry

II. LIGA: V stretnutiach Prešov - Šaľa a Podbrezová - Šamorín sa zrodil zhodný výsledok 3:0.

Prešov - Šaľa 3:0 (0:0)

Vopred odpisovaní hostia takmer zmrazili optimisticky naladených Prešovčanov už z prvého útoku, keď rýchly brejk zaskočil zamrznutú obranu Tatrana. Tá nezvládla súboj s Kráľom a ten trafil ľavú žrď. Potom sa ale dianie odvíjalo podľa vopred stanoveného scenára. Hostitelia útočili a hráči Dusla sa len bránili. Na vyložené šance favorita nebolo treba dlho čakať, no presne podľa tradície sa zelenobieli predbiehali v ich zahadzovaní. Strely Leška a Dolného brankár Valenský zlikvidoval, pri ďalších možnostiach nemusel ani zasahovať, lebo Šarišania mali vychýlenú mušku. Do siete nenasmerovali loptu postupne Dolný, Hruška ani Katona. Šaľa vsadila na bojovnosť a napodiv táto jednoduchosť jej stačila na to, aby eliminovala Tatran a do prestávky udržala bezgólový stav. Prešovčanom chýbala väčšia iskra a balík nápaditosti vo finálnej fáze. Takto pokračoval aj po zmene strán. Hrozilo, že pokiaľ sa súper raz odtrhne, môže sa zrodiť prekvapenie. Našťastie pre východniarov sa nič také nekonalo, lebo vykúpenie prišlo po pokusoch zo strednej vzdialenosti. Ako prvý odklial svätyňu súpera Poliaček, ktorý nie príliš prudkou strelou z vyše 20 m v 65. min. s pomocou teču žrde aj samotného kiksujúceho gólmana otvoril skóre. Potom sa popálil v koncovke znovu Katona, ale čo nedokázal Prešov zblízka, to si vynahradil ďalšími strelami spoza šestnástky. V 81. min. Papaj exportne a razantne namieril do šibenice a upravil na 2:0. V nadstavenom čase paľbu spoza pokutového územia zavŕšil Lipták nádhernou krížnou „petelicou“ do protiľahlého vinkľa, ktorou stanovil konečný výsledok.

Góly: 65. Poliaček, 81. Papaj, 90.+ Lipták.
R Ihring, ŽK: Lipták - Mujkoš, Gešnábel, Rehák, 505 divákov.
DUSLO: Valenský - Konopásek, Mujkoš, Čirik, Ďatko - Rehák - Gešnábel (74. Galbavý), Charizopulos, Čurgali, Tomiš (79. Kochan) - Kráľ (64. Mukalenga).

Ondrej Takács, tréner: „V defenzíve sme ako-tak aj so šťastím dlho odolávali, ale smerom dopredu sme veľa toho nepreviedli. Viac priestoru mali domáci, ktorí korunovali snahu naozaj peknými gólmi.“ ŠTEFAN KÚŠIK

Podbrezová - Šamorín 3:0 (2:0)

Domáci začali vo vlažnom tempe. Po štvrťhodine zvýšili obrátky, ale strela Harvilka skončila na tyči a J. Pančík trafil brankára Jamroškoviča. Domáci sa dočkali v 23. min., keď Vaščák hlavou umiestnil center J. Pančíka do siete. O päť minút neskôr mohol zvýšiť Harvilko, jeho tvrdú strelu však brankár vyrazil na roh. V tej istej minúte Minčič po rohu hlavičkoval tesne ponad bránu. V 40. min. sa opäť presadil Vaščák, keď zúžitkoval center J. Pančíka - 2:0. Do druhého polčasu nastúpili domáci aktívne, keď najprv M. Pančík vystrelil tesne vedľa a o minútu neskôr sa uvoľnil v pokutovom území Kupčík, ale zaváhal a jeho strelu Jamroškovič vyrazil na roh. V 48. min. si na rohový kop nabehol Minčič a hlavou nedal brankárovi šancu. Tlak domácich neustával, v 53. min. Greško ďalekonosnou strelou natiahol brankára. V 62. min. pohrozili aj hostia striedajúcim Stojanovičom, ktorého strela tesne letela ponad Balážovu bránku. V závere zápasu mohli upraviť výsledok ešte Pančík a Gerec, ale brankár Jamroškovič si s ich strelami poradil.

Góly: 23. a 40. Vaščák, 48. Minčič.
R Smolák, ŽK: Vaško, Stojanovič, 880 divákov.
ŠTK: Jamroškovič - Cmarko, Mezovský, Gregora, Špánik (73. Sidibe), Kliment (58. Stojanovič), Marušin, Vaško (83. Csölle), Pončák, Fulmek, Jančovič.

Peter Špacír, tréner: „Odohrali sme ťažký zápas proti kvalitnému súperovi, ktorý nás prevýšil vo všetkých herných činnostiach. Domáci vyhrali zaslúžene a proti takémuto súperovi len bojovnosť nestačí.“ (ŽP)

Ostatné výsledky 18. kola
Senec - Michalovce 2:0 (1:0), 25. Orolín, 77. Augustín. L. Mikuláš - Rim. Sobota 2:3 (2:1), 20. Brčák, 23. Hoferica (11 m) - 18. a 72. Kostúrik, 52. Kurák.
Stretnutia Trnava jun. - Bardejov a FK Pohronie - Dubnica hrajú v nedeľu.

10. Šaľa 18 4 4 10 16:26 16 (-11)
11. FK Pohronie 17 3 3 11 17:38 12 (-12)
12. L. Mikuláš 18 1 5 12 11:30 8 (-19)

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  8. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  9. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?

Winter Classic! HK Nitra príde do Šale

Juraj Šimboch sa dal na nápad za milión - na klzisko svojej rodnej Šale privedie celý tím HK Nitra. Hokejová exhibícia bude vo štvrtok 13. 12. o 19.00 h, čiže počas reprezentačnej prestávky v Tipsport lige.