Utorok, 22. január, 2019 | Meniny má Zora

Druhé víťazstvo MFsK, Bratský s hetrikom

Piatková dohrávka futsalovej extraligy priniesla nitriansku radosť, hoci po infarktovom závere.

MFsK Nitra - Čekan Mekenroff Bratislava 7:4 (2:0). Domáci sa rýchlo ujali vedenia, keď hneď v 2. min. predviedol individuálnu akciu Zaťovič - 1:0. Následne sa hral otvorený futsal, postupne ale mali domáci čoraz viac z hry. V 14. min. po peknej akcii zvyšoval do prázdnej brány Bratský. Nitra výborne začala aj druhý polčas. Fuska sám pred brankárom neuspel a dorážka Bratského skončila na žrdi. Domáci boli pri chuti, paradoxne však skóroval Čekan po chybe v strede poľa. Hostí gól nabudil, no ich nadšenie schladil J. Kluka. Odpoveď húževnatého súpera na seba nenechala dlho čakať a ešte v tej istej minúte opäť znížil. Oba tímy pokračovali v útočnej hre, v 32. min. ale domáca obrana zaspala a za faul na rútiaceho sa súpera dostal Endrödy červenú. Následná dvojminútová presilovka Čekanu gól nepriniesla a hneď po jej skončení zvyšoval z prvej po Suchanovom centri Zaťovič. V tom momente sa hostia po prvý raz odhodlali pre power-play, ktorá im v 37. min. priniesla gól na 4:3 a doslova o pár sekúnd bolo vyrovnané, keď sa v skrumáži najlepšie zorientoval Ďurajka. O minútu však vybojoval v súperovom rohu loptu Fuska, spätne našiel Bratského, ktorý s veľkým prehľadom znovu vrátil Nitre vedenie. Následne vrhli hostia všetko do útoku, Bratský a Fuska tak do prázdnej brány stanovili na konečných 7:4.

Góly: 2. a 34. Zaťovič, 14., 38. a 38. Bratský, 27. J. Kluka, 39. Fuska - 23. Uhrin, 27. a 37. Vangel, 37. Ďurajka.
MFsK: Pintér, Velčický - Bratský, Z. Kluka, Zaťovič, Fuska, Suchan, J. Kluka, Galovič, Dano, Kollár, Endrödy.

Anton Suchan, hrajúci tréner: „V týždni sme si povedali, o čo chceme u nás v Nitre hrať. Myslím si, že hlavne v prvom polčase sa hral futsal, aký sme v Nitre dlho nevideli. Opäť sa ale prejavila naša choroba, že namiesto vytvorenia si pohodlného náskoku sa vlastnými chybami dostaneme pod tlak. Našťastie to dopadlo tak, že lepší vyhral. Pochváliť by som chcel Zaťoviča a Bratského, takisto výborne zahral Fuska.“

Výsledok druhej dohrávky: Prešov - Levice 6:2.

1. Slov-Matic 7 7 0 0 68:11 21
2. Levice 6 4 0 2 27:18 12
3. ŠK Pinerola 7 3 1 3 26:25 10
4. Žilina 7 3 1 3 34:36 10
5. Púchov 7 3 1 3 22:31 10
6. Nové Zámky 7 3 0 4 23:37 9
7. Prešov 7 2 2 3 33:32 8