Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

V treťom zápase série opäť dramatický finiš pre Komárno

Basketbalisti Nitry podali v piatok v Komárne kolektívny, obetavý výkon, 37 minút boli lepším tímom, viedli o 14 bodov, ale na konci sa opäť o jediný bod radoval súper.

Najlepšími strelcami svojich tímov boli americkí pivoti Hall a Jenkins.Najlepšími strelcami svojich tímov boli americkí pivoti Hall a Jenkins. (Zdroj: Dušan Tarko)

Štvrťfinále - 3. zápas: MBK Rieker Com-Therm Komárno - Edymax SPU Nitra 77:76 pp (17:23, 20:15, 7:19, 25:12 - 8:7). Hral sa kvalitný a bojovný zápas, išlo o veľa. Po trojke Kovačeviča Komárno viedlo 8:4, ale Kosa otáčal na 15:10 pre Nitru. Skóre prvej štvrtiny stanovil Hall, keď znižoval na 17:23. V druhej časti sa domáci dotiahli a tímy sa niekoľkokrát vystriedali vo vedení. Polčasové tesné vedenie Nitry zariadil Nuhanovič (37:38), pre ktorého to bol jediný kôš z hry v zápase. V tretej štvrtine prišli chvíle Nitry, ktorá výborne bránila. Dominantný Jenkins prvýkrát získal hosťom dvojciferné vedenie - 39:49. V závere štvrtiny prišli dve trojky Sparksa, druhá s klaksónom znamenala stav 44:57 pre Nitru. V poslednej časti ešte Sparks upravoval na 60:46 pre hostí, ale Komárno v priebehu troch minút znížilo na 55:61 a vrátilo sa do zápasu. Tri minúty pred koncom znova viedla Nitra o 10 bodov (59:69) a zdalo sa, že si odnesie bezpečné víťazstvo. Lenže do konca zápasu už nestrelila ani bod, mrzieť môžu hlavne dve nepremenené šestky Sparksa 19 sekúnd pred koncom za stavu 66:69. Bjelica vyrovnal ťažkou trojkou na 69:69. V predĺžení viac viedli domáci, Nitra mala šancu zvrátiť stav, ale znovu prehrala rozdielom jediného bodu... Hostia odohrali zápas iba so šesticou hráčov, možno na konci chýbali aj sily.

Rozhodovali Ženiš, Pipíška a Lamoš, TH: 16/12 - 11/7, fauly: 16 - 21, trojky: 7 - 7, 5 OCH: 43. Marič, 600 divákov.
MBK: Hall 16, Kovačevič 15 (5), Bjelica 12, Bilič 11, Stojanov 2 (Szabó 7, Šoška 6, Joyner 6, Kozlík 2).
SPU: Jenkins 27 (15 dosk.), Sparks 21, Lošonský 12, Nuhanovič 5, Marič 3 (9 as.) (Kosa 8).
Stav série: 2:1.

Ostatné výsledky: Levice - Inter 73:93, stav série 0:3. B. Bystrica - Prievidza 56:78, stav série 0:3. Handlová - Svit 100:89, stav série 1:2.