Koniec seredskej série

III. LIGA: Dva góly bývalého hráča Serede Piláta rozhodli o tom, že líder po 9 výhrach v rade nebodoval. Smola Vrábeľ pokračovala aj štvrtom jarnom kole, vykypelo im v nadstavenom čase.

Vráble - Dun. Lužná 1:2 (1:0)
V prvej polhodine predviedli Vráble najlepší výkon jari. Už v 2. min. to pred bránou hostí „horelo“, gólová pečať prišla zakrátko. Tužinský z priameho kopu posadil center priamo na hlavu Sojku - 1:0. Herná i kombinačná prevaha priniesla Spartaku ešte jednu tutovku. V 17. min. Gonda šikovne pristavil loptu Tužinskému a len vďaka zblokovaniu strely obrancom z toho nebol druhý gól. Lužná sa vymanila z obrannej ulity až v 35 min., keď dlhý aut predĺžil hlavou Chromý a Straka musel loptu škriabať spod brvna. Už o minútu ostal voľný Hrnčár, ktorého hlavičku zneškodnil až na bránkovej čiare stojaci Gonda. Následne mala Lužná päť rohov po sebe, ale spartakovci si už dali pozor. Aj po zmene strán to bol vďaka obom tímom zaujímavý zápas, mierne futbalovejší boli pre zmenu hostia. Šance dlho neprichádzali, avšak hneď z prvej vážnejšej zahrmelo. Po Fieberovom vysunutí sa Nosko sčista-jasna ocitol sám pred Strakom a popri ňom rutinérsky vyrovnal. Gól dal hosťom krídla, pri strele Štefánika z uhla si musel „zalietať“ Straka a Nosko zblízka minul bránu o centimetre. V závere mali v rozpätí minúty dve gólové šance už aj Vráble. Švajda zo 6 m trafil vybiehajúceho Močka a hlavičku Šlachtu odvrátil obranca z bránkovej čiary. Už v nadstavenom čase vyšiel Lužnej rýchly brejk, pri ktorom si Hrnčár zachoval chladnú hlavu a nekompromisne rozhodol.
Góly: 5. Sojka - 65. Nosko, 90.+ Hrnčár. R Chudá, ŽK: Sojka - Pipiška, Puchner, Kecskéš, Štefánik, Chromý, 420. SPARTAK: Straka - Gonda, Hlaváč, Pe. Farkaš, Fekiač - Čentéš (60. T. Feješ), M. Farkaš (76. Šlachta), Dzurek, Tužinský - Balko (74. Švajda), Sojka. Tréner J. Kollárik. ĽUBOŠ MODZGA

Púchov - Sereď 3:1 (0:0)
V drese hostí nastúpilo trio hráčov, ktoré v minulosti hrávalo v Púchove - Varhaník, Matej Loduha a Šupák. V prvom polčase sa hralo väčšinou medzi šestnástkami a divákov zaujali iba Glórikova strela do žrde v 3. min a o niekoľko minút nepresná strela hosťujúceho Frťalu. Po prestávke sa domáci dostávali častejšie k bráne a po Glórikovej strele, ktorú brankár vytlačil v 57. min na roh, otvoril vzápätí skóre Pilát (bývalý hráč Serede). Ten istý hráč o tri minúty v súboji pretlačil obrancu Serede a pohotovo pridal druhý gól. Hostia sa vrátili do zápasu v 64. min po premenenej jedenástke Huláka. Gólmana Hrušku potom neohrozili a v 85. min dôrazný Pilný tretím gólom poistil výhru Púchova.
Góly: 57. a 60. Pilát, 85. Pilný - 64. Hulák (11 m). R Dohál, ŽK: Glórik, Pilný - Tarek, 245 divákov. ŠKF: Šálka - Hanzel, Tarek, Penciak, Gál (41. Scherhaufer), Matej Loduha (75. Šupák), Hulák, Morong, Brezinský, Frťala (54. Kasaj), Varhaník. Tréner T. Meszlényi. JOZEF ŠPROCHA

Nové Zámky - Nemšová 3:1 (2:0)
Prvú veľkú príležitosť mal v 7. min. mladučký Košťál, ale z dobrej pozície minul Bobotovu bránu. Hostia kontrovali Amrichom, ale jeho nedôraznú strelu Mihálek bez problémov kryl. V 29. min. dostal na hranici pokutového územia loptu Molnár a po prebratí ju poslal do siete 1:0. Po prvom góle neuplynulo ani desať minút a domácim sa podarilo svoje vedenie zvýšiť. Autor prvého gólu Molnár zbehol po ľavej strane, ideálne načasoval prihrávku na Patrika Horáčka, ktorý pohodlne napol sieť. Tréner hostí Albrecht poslal do druhého polčasu dve čerstvé sily a očividne oživil hru svojho celku. Kontaktný gól však strelili hostia až na začiatku záverečnej štvrťhodinky, keď bol jeho autorom striedajúci Husár. Domáce rady napokon upokojil sedem minút pred koncom svojim druhým gólom Molnár, ktorý po vysunutí obišiel aj brankára a loptu poslal do prázdnej brány.
Góly: 29. a 83. Molnár, 37. P. Horáček - 75. Husár. R Galád, ŽK: Ešek - Adamec, 300 divákov. FKM: Mihálek - E. Horáček, Illés, Ešek, Kling - Szántó, Vašek (65. Poništ), Košťál (86. Dráfi), Petráš (79. Gašparík) - P. Horáček, Molnár, Tréner A. Štefanka. ROMAN GULIŠ

Levice - Topoľčany 0:1 (0:0)
Hneď od úvodného hvizdu začali obe mužstvá veľmi aktívne. V úvode mali navrch domáci futbalisti. V 10. min. však zahrávali hostia rohový kop Balážom, loptu pred Kolčárom tečoval Mi. Oršula, ale brankár domácich loptu reflexívne vyrazil. V 12. min. sa Vida ocitol sám pred brankárom hostí, no namiesto streli volil spätnú prihrávku na Krenčana a ten zahodil veľkú príležitosť. V 20. min. to boli opäť hostia, ktorí útočili. Badinského strelu Kolčár chytil. Z následného protiútoku Švec dobre našiel Vidu, no ten mieril len vedľa bránky. V 43. min. poslal Turčan do šance Šveca, ale ten z hranice šestnástky slabo vystrelil. V 56. min. mohol svoje zaváhanie zmazať, no jeho hlavička minula konštrukciu bránky. V 59. min. sa ocitli vo veľkej šanci hostia, keď po akcii zaváňajúcej ofsajdom sa dvaja hráči Topoľčian rútili na Kolčára, ale ten prudkú strelu kryl. V 70. min. mali domáci gól na kopačkách, keď po krásnej kľučke postupoval Jakab sám na brankára, ale ten reflexívne vyrazil jeho strelu. V 78. min. hostia udreli, keď po bleskovej protiakcii z vlastnej polovice postupoval po ľavej strane na bránu Zeher, ktorý z ťažkého uhla nedal Kolčárovi šancu. Od tohto okamihu sa hra už len kúskovala. Domáci napriek prehre predviedli dobrý výkon. Levice opäť výrazne podržal mladík v bráne Kolčár.
Góly: 78. Zeher. R Jánoš. ŽK: Turčan, Konvický - Ma. Oršula, Mi. Oršula, Badinský, 150 divákov. SLOVAN: Kolčár - Turčan, Krivočenko, Jakab, Švec, Predajniansky, Vida (84. Turnai), Bôžik (77. Mlynka), Varga, Konvický, Krenčan. Tréner M. Szegény. MFK: Furka - Ma. Oršula, Mi. Oršula, Královič (67. Kšinant), Rybanský, Badinský (89. Švajlen), Baláž, Šlosár, Grman, Jančovič, Líška (65. Zeher). Tréner J. Mikloška. (IP)

Ostatné výsledky 19. kola
Slovan jun. - Piešťany 15:0 (7:0), A. Kováč 4, Mikloš 2, Mészároš 2, Hudák, Sabo (11 m), Vrablec, Gašparovič, Oravec, Čermák, Mašulovič. Vrbové - Petržalka 1:1 (1:0), 30. Jorík - 64. Havrila. Nové Mesto - Rača 3:1 (1:0), 44. L. Šebek, 75. Klačman, 82. Kutaj - 58. Rojko. Skalica - Šúrovce 4:1 (1:1), 43. Hesek, 59. Vaško (11 m), 68. Konečný (11 m), 89. Ulrich - 41. Horváth.

1. Sereď 19 14 3 2 52:17 45 (+18)
2. Skalica 19 13 3 3 50:22 42 (+12)
3. Slovan jun. 19 11 4 4 57:21 37 (+7)
4. Topoľčany 19 10 5 4 28:14 35 (+8)
5. Dun. Lužná 19 10 4 5 39:18 34 (+7)
6. Nové Mesto 19 9 4 6 28:20 31 (+1)
7. Petržalka 19 8 3 8 27:23 27 (0)
8. Vráble 19 7 6 6 18:18 27 (-3)