Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky

Piačka: Chce to väčšie srdce

Žolík zo štvrtého útoku Edmund Piačka prekvapil Staňu, elitní strelci Nitry zostali v nedeľu v závese.

V predĺžení sa tešili Košičania po góle Jenčíka.V predĺžení sa tešili Košičania po góle Jenčíka. (Zdroj: SITA - Martin Havran)

Nitra aréna v nedeľu bublala v očakávaní veľkého víťazstva, no hoci zverenci Antonína Stavjaňu vyhrávali takmer celý zápas, v predĺžení mali viac síl hostia z Košíc. Vypredané hľadisko, v ktorom sa tlačilo viac ako päť tisíc divákov, zmrazil po chybe Michala Nováka Jenčík.

Gólovú prestrelku odštartoval 21-ročný krídelník štvrtej formácie Nitry Edmund Piačka. „Rišo Mráz mi hodil dobrý puk, som rád, že mi to vyšlo. Len som sa snažil dobre trafiť a padlo to tam, Staňa bol v tomto zápase dosť neistý,“ opísal otvárací gól zápasu jeho autor. „Nehrali sme však našu hru ako v každom zápase, rozhodovali maličkosti. Košice veľmi dobre bránili stredné pásmo, ťažko sme sa presadzovali,“ analyzoval Edmund príčiny postupnej paralýzy nitrianskej ofenzívy.

Kritický okamih prišiel pred druhým gólom Košíc, ktorý padol po nepotrestanom faule na Piačku. „Bol tam jasný úder, ten moment nás vykoľajil. Na okamih sme sa prestali sústrediť, čo Košičania dokázali okamžite využiť. Škoda toho gólu,“ krútil Edmund hlavou nad situáciou hneď skraja druhej polovice zápasu.

Dnes je v Nitra aréne na rade zápas číslo štyri. „Potrebujeme nájsť recept na defenzívu súpera, aby sme sa dokázali presadiť cez stredné pásmo. Musíme oveľa viac strieľať, pretože len tak môžu padať góly. A tiež musíme hrať oveľa s väčším srdcom,“ pridal dvojgólový strelec Nitry vo finálovej sérii Edmund Piačka recept na návrat na víťaznú vlnu.

Finále - 3. zápas: Nitra - Košice 3:4 p (1:1, 2:1, 0:1)
Góly: 10. Piačka (Lelkeš, Nádašdi), 31. Kováčik (Milo), 39. L. Novák (Tománek, Ordzovenský) - 13. Hrnka, 33. Bartánus, 47. Marcinko, 67. Jenčík.

Pred 5 000 divákmi rozhodovali Jonák a Lokšík, vylúčenia 4:6, presilovky 2:1, oslabenia 0:0.
HK: Kristan - Nádašdi, Milo, Ordzovenský, König, Kuzma, M. Novák, Ďurkech, Bača - J. Ručkay, Kováčik, H. Ručkay - Tománek, Stümpel, L. Novák - Segľa, Chrenko, Bajtek - Mráz, Lelkeš, Piačka.

Antonín Stavjaňa, tréner: „Všetky tieto zápasy sú podobné, aj tentoraz to bolo tesné, vyrovnané. Rozhodlo to, že sme v závere pustili hostí do aktivity, ktorá napokon vyústila do ich víťazného gólu.“
Stav série: 1:2.