Sobota, 23. september, 2017 | Meniny má Zdenka

Domáce zakopnutia Šale a Šamorína

II. LIGA: Duslo doma nestrelilo gól ani Liptákom. V Šamoríne lietali červené karty a body bral nováčik.

Šaľa nestrelila gól v treťom domácom zápase v rade. Vpravo kapitán Daniel Rehák.(Zdroj: Milan Pospiš)

Šaľa - Liptovský Mikuláš 0:0

V šesťbodovom stretnutí domáci opäť nastúpili bez zraneného kapitána Čirika (chýba už piate stretnutie), ale patrili im úvodné minúty. Najskôr Gešnábelova prudká krížna strela tesne minula cieľ a rovnako skončil aj strelecký pokus Feherváriho. Hostia, ktorí prišli bodovať, prehustili stred pola, z ktorého vyrážali do rýchlych kontier, z ktorých bola nebezpečná najmä Hanzeľova v 22. minúte. O päť minút neskôr sa rútil Tomiš sám na brankára Šavola, ale v poslednom zlomku sekundy Hubočan sklzom vykopol loptu na roh. Ten domáci zle rozohrali a po rýchlej kontre vytlačil Matičovu delovku brankár D. Kolmokov na žrď. Desať minút pred koncom polčasu nebezpečne vystrelil Pastva a v závere zneškodnil Šavol strelu Čurgaliho. V úvode druhého polčasu v dobrej pozícii trafil Košút hlavou iba spoluhráča a neujal sa ani technický pokus Tomiša, ktorý však o pár minút odstúpil pre zranenie, čo narušilo dosť hru šalianskej zálohy. Po hodine hry sa vyznamenal brankár hostí Šavol, keď bravúrne vyrazil trestný kop Feherváriho a dorážka Košúta skončila vedľa. Hostia kontrovali tvrdými strelami Matiča a Latiaka, ale D. Kolmokov potvrdil svoje kvality. V záverečnej štvrťhodine mohli zmeniť skóre na jednej strane Košút s Mujkošom, na druhej hosťujúci Latiak, ale konto brankárov zostalo čisté. Napriek prudkému dažďu v závere chemikom zvlhol pušný prach, nakoľko už v treťom domácom stretnutí v rade nedokázali skórovať, a stratili tak dôležité body. Po prekvapujúcich výsledkoch v posledných troch kolách sa situácia na konci tabuľky dosť skomplikovala.

R Smolák, 428 divákov.
DUSLO: D. Kolmokov - Konopásek, D. Rehák, Mujkoš, Ďatko - Gešnábel, M. Kolmokov, Tomiš (57. Galbavý), Fehervári - Čurgali (73. Numéric), Košút.
Ondrej Takács, tréner: „Som sklamaný z výkonu mojich zverencov najmä v útočnej fáze, nakoľko sme opäť nedokázali streliť gól. V dôležitom stretnutí sme pokazili množstvo prihrávok v strede poľa, čím potom trpela útočná formácia. Nevieme sa priblížiť k výkonom zo súperových ihrísk. Bez streleného gólu sa nedá vyhrať.“ JOZEF SKLENÁR

Šamorín - FK Pohronie 2:3 (0:1)

Futbalisti Šamorína hostili posledný tím tabuľky. V 19. min. otvorili skóre aktívnejší hostia. Zvara po vlastnom úniku prihrával pred bránu, lopta sa mu však vrátila a bez problémov prekonal domáceho brankára. V 32. min. sa do prečíslenia dostával Füzik, ktorého likvidačným zákrokom zložil Krivjančin. Rozhodca Šuniar neváhal a poslal hosťujúceho stopéra pod sprchy. Napriek oslabeniu sa však Pohrončania dostali do šance, no Páleník prestrelil. Po rohu Mezovského si takmer loptu do vlastnej bránky strelil jeden z hostí, Malec sa však opäť vyznamenal. V úvode druhého dejstva Marušin spoza šestnástky len tesne minul bránu Pohronia. V 57. min. využil Šamorín presilovku, keď Pinte obstrelil Maleca a bolo vyrovnané. V 63. min. sa sily na trávniku vyrovnali po druhej žltej karte Mezovského. V 76. min. mal vyloženú šancu Krištan, nekrytý však mieril nad. Následne bol vylúčený ďalší hosťujúci hráč, čo mohol využiť Hutta, no trafil žrď. V 83. min. sa do vedenia dostalo Pohronie, keď po centrovanej lopte našiel Sepeši peknou prihrávkou Abraháma. O dve minúty však bolo opäť vyrovnané. Zo skrumáže sa lopta dostala na hranicu šestnástky a Krištan dával presnou strelou na 2:2. V závere však vo vlastnom pokutovom území Špánik potiahol unikajúceho súpera za dres, za čo dostal druhú žltú kartu a rozhodca ukázal na biely bod. Adam chladnokrvne penaltu premenil a uzavrel skóre na 2:3.

Góly: 57. A. Pinte, 85. Krištan - 19. Zvara, 83. Abrahám, 89. Adam (11 m).
R Šuniar, ŽK: Mezovský, Špánik, Vilkovský - Sepeši, Sojka, ČK: 63. Mezovský, 88. Vilkovský - 31. Krivjančin, 77. Sojka, 250 divákov.
ŠTK: Hajdúch - Cmarko, Pončák, Špánik, Fulmek - Mezovský, Füzik, Marušin, A. Pinte (80. Čemba) - Hutta, Vilkovský (74. Krištan).
Miroslav Hýll, tréner: „Nezvládli sme dôležitý zápas. Prehrali sme s posledným mužstvom. Museli sme doťahovať. Podarilo sa nám vyrovnať a mali sme dostatok príležitostí, aby sme zápas vyhrali. Bohužiaľ, zlyhali sme v koncovke, nedali sme z vyložených šancí góly, rozhodli hrubé chyby.“ (TD)

Ostatné výsledky 27. kola
Senec - Trnava jun. 2:2 (1:2), 44. Brčák, 59. Turčák - 38. Ciprys, 41. Nworah. Dubnica - Rim. Sobota 1:2 (0:1), 74. R. Čiernik (11 m) - 29. Kostúrik, 70. Migaľa (11 m). Michalovce - Prešov 1:1 (0:0), 76. vlastný (P. Petráš) - 87. Belejík. Bardejov - Podbrezová 0:0.

11. L. Mikuláš 27 5 6 16 21:42 21 (-18)
12. FK Pohronie 27 5 4 18 28:55 19 (-20)

Program 28. kola
25. 4. o 19.30 h Senec - Bardejov, 26. 4. o 16.00 h Prešov - Šamorín (Straka), L. Mikuláš - Dubnica, Podbrezová - Michalovce, 27. 4. o 10.30 h Trnava B - R. Sobota, o 16.00 h FK Pohronie - Šaľa (Sedlák).

9. Rodičia sa sťažujú na podmienky v triede a škole 157
  10. Naraz odstúpilo celé vedenie dediny. Starosta hovorí o šikanovaní podnikateľom 139