Neded vyhral v Komárne 4:1!

MRZ: Komárno už tretíkrát na jar doma nevyhralo, a tak kleslo až na tretiu priečku. Veľký Meder a Gabčíkovo totiž nezaváhali.

Komárno - Neded 1:4 (1:3)
Domáci v sobotu nemali svoj deň a navyše narazili na veľmi zdatného súpera. Hostia hrali od začiatku aktívne a tesne po prvej štvrťhodinke sa ujali aj vedenia. Radosť futbalistov Nededu trvala však iba šesť minút, keď sa o vyrovnanie postaral útočník fialovo-bielych Kóša. To však bolo z hľadiska gólov zo strany domácich v stretnutí všetko. O ďalších šesť minút opäť viedli hostia a vlastný gól Adámika do šatne už poriadne oslabil nádeje Komárňanov na dobrý výsledok v tomto stretnutí. Tí sa síce v druhom polčase snažili ešte s výsledkom čo to urobiť, mali aj šance, avšak gól z nich už streliť nedokázali. Naopak, hostia hrali v pohode, úplne ovládli stred poľa a v aktivite nepoľavili do poslednej minúty. Ich nečakane vysoké, ale zaslúžené víťazstvo pečatil ešte v 73. min. Karim, ktorého pohotová strela aj so šťastím skončila za chrbtom bezmocného Kostolániho.
Góly: 22. Kóša - 16. Brath, 28. Valachovič, 45. vlastný (Adámik), Karim. R Španka, ŽK: Rapčan, Nagy, Szórád - Hambálek, Kovács, Karim, Mikulčík, 300 divákov. KFC: Kostoláni - Rapčan, Podlucký, Adámik, Zs. Németh, Nagy, Gonzáles (46. Tóth), P. Németh (54. Molnár), Antunovič, Uzola, Kósa (58. Szórád). Tréner I. Gyurenka. FC: Orichel - Ambruš, Verchola, Hambálek (82. Mikulčík), Kukučka, Kovács, Filip (77. Rapavý), Kalmár, Brath (86. Szöcs), Karim, Valachovič. Tréner D. Benkovský. (RG)

V. Meder - FC Nitra jun. 3:0 (3:0)
„Môj dom, môj hrad“ platilo aj v 23. kole MRZ v kúpeľnom meste. Mederčania začali náporom a už v 2. min. po prihrávke Wilsona nechytateľnou strelou otvoril skóre Mészáros. V 15. min. center Mészárosa našiel Filipského, ktorý hlavou trafil do brankára Bartoňa. V 19. min sa domáci gólovo presadili druhýkrát, keď centroval Tuschel a Filipský zblízka vsietil. Na bránu Bartoňa sa valil jeden útok za druhým. Hosťujúca obrana veľakrát len so šťastím odolávala zeleno-bielym. No v 42. min. už nedokázala ubrániť Gőgha, ten ukážkovo vysunul Szabóa, ktorý svoje sólo zvládol a upravil na 3:0. Druhý polčas už domáci v pohode kontrolovali. Za zmienku stojí priamy kop Gőgha, ktorý Bartoň vytlačil na roh. Hostia v podstate za celý zápas nič nevymysleli. Od rezervy corgoňligistu sa očakávalo viac futbalového umenia.
Góly: 2. Mészáros, 19. Filipský, 42. Szabó. R Patrovič, ŽK: Gerhát - Bartoň, 300 divákov. MŠK: Rožník (74. Lacko) - Tuschel, Szabó, Filipský, Petráš (46. Buka), Mészáros (82. Császár), Gőgh, Musil, Wilson Speck, Čtvrtníček, Gerhát. Tréner P. Lérant. FC: Bartoň - Babinec (54. Kinče), Studený (46. Herceg), Ekene Igwe, Oravec, F. Moravčík, Petráni (76. Urbanič), Drgoňa, Kacír, Kráľ, Šmehyl. Tréner P. Hnilica. IVAN BOBKOVIČ

J. Bohunice - Galanta 4:1 (4:1)
Domáci sa ujali vedenia už v šiestej minúte, kedy sa po centrovanej lopte J. Krajčoviča presadil hlavou Koleno. Už v 12. minúte bol rozdiel dvojgólový, keď sa uvoľnil Machovič a obstrelil bezmocného brankára - 2:0. Hostia znížili šťastným gólom, kedy Modrovič v úniku trafil do brankára, od brankára sa lopta odrazila opäť do Modroviča a od neho do brány - 2:1. Domáci však pokračovali vo svojej hre a v 23. minúte dali hostia moc priestoru J. Krajčovičovi, ktorý obohral troch protihráčov a pohodlne zvýšil. Skóre prvého polčasu uzavrel Meško, ktorý hlavou zmenil smer centrovanej lopty. V prvom polčase ešte zazvonila žrď za Gruszkom po strele Machoviča. Druhý polčas sa už dohrával medzi šestnástkami.
Góly: 6. Koleno, 12. Machovič, 23. J. Krajčovič, 35. Meško - 16. Modrovič. R Šima, ŽK: Koleno, Kolarovič - Tornyai, Hudec, 100 divákov. SLOVAN: Gruszka (74. Bíro) - Modrovič, Nagy, Hudec, Spišiak (30. Toman), Mészáros, Kružlík, Szabó, Vígh, Nazad (46. Tornyai), Kováč. Tréner R. Rajt. (SC)

Topoľníky - Gabčíkovo 1:3 (1:2)
Veľmi dobrý zápas sa nakoniec skončil v prospech hostí, no na začiatku to tak vôbec nevyzeralo. V 8. min. priamy kop Medgyesa ešte brankár vyrazil, ale dobiehajúci Mandák už skóre otvoril. O minútu mohlo byť vyrovnané, ale Bognár po prieniku do šestnástky sám pred bránou neuspel. Gabčíkovo sa dočkalo v 26. min., keď center za chrbát domácej obrany spracoval v pokutovom území Garcia a pomedzi nohy brankára vyrovnal. V 36. min. udreli hostia po druhý raz, keď prízemnú strelu Pé. Kovács vyrazil a dobiehajúci Bognár dával na 1:2. V 42. min. potom zlú rozohrávku hostí zachytil Erös, loptu naservíroval Frühwaldovi, ktorý delovkou vyskúšal pozorného Kopeckého. V úvode druhého polčasu potom ešte zvyšoval na 1:3 peknou technickou strelou Faragó. Topoľníky mohli následne zápas ešte zdramatizovať a znížiť, nikým nebránený Mandák však po centri hlavičkoval z dvoch metrov vedľa brány. Následne sa už skóre až do konca nemenilo.
Góly: 8. Mandák - 26. Garcia, 36. Bognár, 55. Faragó. R Gašparovič, ŽK: Medgyes, Milan, Mandák - Ágh, 500 divákov. DRUŽST.: Hýll (5. Pé. Kovács) - Medgyes, Habenicht, Lelkes, Milan, Mandák, Frühwald, G. Kovács, Erös (56. Pe. Kovács), Lépes (58. Szalay), Egri. Tréner I. Egri. TJ: Kopecký - Ágh, Bolega (79. Murányi), Lénárth (67. Sendrei), Paukner (83. Csicsai), Faragó, Bognár, Kotora, Garcia, Szöcs, Čvirik. Tréner M. Süttö. LÁSZLÓ BALOGH

Beluša - V. Ludince 0:0
V prvom polčase domáci nemohli dobyť bránu súpera. V 7. min P. Gažo mieril tesne vedľa a v 15. min Benkó vystihol Hederovu strelu. Po peknej akcii na jeden dotyk strele M. Hrnčíka chýbala prudkosť. V 22. min Ondričkovu strelu z uhla obranca zrazil do brvna. Peter Vavrík v 30. min v tutovke prestrelil bránu a jeho priamy kop nemal kto tečovať do siete. V 43. min Benkó vystihol strelu P. Gaža. Po prestávke sa prebudili v útoku aj hostia, no Kanyicska v súboji s Gombárom neuspel a Hlaváčik trafil o chvíľu brvno. V 63. min M. Hrnčík zbrklo prestrelil bránu hostí. Sásikov nebezpečný ďalekonosný pokus kryl Gombár a z protiútoku M. Hrnčík vyprášil brankárove rukavice. V 86. min Horniak netrafil bránu a v 89. min po faule na M. Hrnčíka Benkó chytil Novisedlákovi jedenástku.
R Sékely, ŽK: Pavol Vavrík, Peter Vavrík, Jurga, Sásik, 200 divákov. DRUŽST.: Benkó - Flídr (77. M. Kosák), Števko, Hlaváčik, Horniak, Mikula, Polák (46. Soboňa), Kanyicska, Herceg (46. Urblík), A. Kosák, Sásik. Tréner I. Kasana. MARTIN PAGÁČ

Palárikovo - Horná Nitra 3:0 (2:0)
Po opatrnom úvode z oboch strán mal veľkú príležitosť domáci Drljača, ale bravúrne zasiahol hosťujúci brankár. V 17. min. strela hosťujúceho útočníka tesne minula bránu Balogha. O dve minúty na to sa už domáci mohli radovať, keď im hlavou získal vedenie Kunovský V 25. min. bol za faul vylúčený stopér OTJ Vajda, čo značne ovplyvnilo spôsob hry Palárikova v ďalšom priebehu zápasu. Domáci vsadili pochopiteľne na zabezpečenú obranu, z ktorej vyrážali do rýchlych protiútokov. Jednu z nich po polhodine hry využil Sedlák a zvýšil vedenie svojho celku. Hostia sa v druhom polčase stále viac tlačili pre domácu bránu, avšak palárikovská obrana bola pozorná. V samom závere, keď už hostia vsadili všetko na jednu kartu, unikol Kunovský a svoj samostatný nájazd premenil na svoj druhý a celkove tretí gól svojho mužstva.
Góly: 19. a 89. Kunovský, 30. Sedlák. R Košťál, ŽK: Belák (H. Nitra), ČK: 25. Vajda (P), 350 divákov. OTJ: Balogh - Vajda, Chebeň, Blaho, Farkaš, Sedlák, Janso (36. Španír), Petrovič, Krajčovič (82. Bombicz), Kunovský, Drljača (76. Golenya). Tréner P. Zelenský. (RG)

Bánovce - Led. Rovne 1:4 (0:2), 69. Doknič - 5. Ranuša, 42. a 62. Lipták, 70. vlastný.
Tr. Stankovce - Domaniža 2:4 (2:2), 23. a 30. Sedláček - 4. a 76. Sádecký, 29. Rybár, 65. Mir. Kvaššay (11 m).

1. Veľký Meder 23 18 0 5 49:15 54 (+18)
2. Gabčíkovo 23 16 5 2 60:20 53 (+20)
3. Komárno 23 16 3 4 42:23 51 (+15)
4. Neded 23 13 4 6 48:24 43 (+10)
5. Palárikovo 23 12 6 5 37:16 42 (+6)
6. Led. Rovne 23 10 9 4 44:27 39 (+6)
7. V. Ludince 23 10 8 5 41:25 38 (+5)
8. Horná Nitra 23 12 1 10 37:27 37 (+4)