Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Vráble priviezli remízu

III. LIGA: V šlágri kola v Seredi videli hostia zo Slovana dve červené karty, ale dokázali v poslednej minúte vybojovať remízu 2:2. Vráble dosiahli rovnaký výsledok vo Vrbovom.

Sereď prišla o víťazstvo týmto gólom Čermáka v poslednej minúte, kedy hrali už slovanisti oslabení o dvoch vylúčených hráčov...Sereď prišla o víťazstvo týmto gólom Čermáka v poslednej minúte, kedy hrali už slovanisti oslabení o dvoch vylúčených hráčov... (Zdroj: Štefan Hubinák)

Vrbové - Vráble 2:2 (2:2)
Lepší vstup do zápasu mali domáci a už v 3. min. sa ujali vedenia, keď Mišura po ľavej strane pekne potiahol loptu, zacentroval na hranicu šestnástky na Cheikha Adrama Sarra a ten otvoril skóre zápasu. Z vedenia sa domáci tešili len desať minút, pretože centrovanú loptu do päťky brankár Jurica vybehnutím podbehol a Sojka vyrovnal na 1:1. Následne sa útoky striedali na oboch stranách, obe mužstvá kopali po tri rohy a stav sa menil v 27. min. Domáci hádzali aut, Mišura prihral loptu Spálovi, ten s ňou postúpil a loptu po zemi poslal vedľa žrde - 2:1. Hosťom stačilo na vyrovnanie tentokrát len šesť minút, znova Sojka z rýchleho protiútoku skóroval na 2:2. Domáci kopali v ďalšom priebehu dva priame kopy z väčšej vzdialenosti, ale Sumer mieril nad bránku a strela Spála išla do náručia brankára hostí. Na druhej strane prišli podobné dva priame kopy hostí. Najprv center do pokutového územia, tečovaná lopta skončila na žrdi a druhú vyrazil domáci gólman do bezpečia tesne pred odchodom na prestávku. Aj po zmene strán sa hral zaujímavý futbal na oboch stranách, ale gól už nepadol, mužstvá si body podelili a domáci sa zatiaľ na jar ešte z víťazstva netešili.
Góly: 3. Sarr, 27. Spál - 13. a 33. Sojka. R Chudá, ŽK: Spál, Mišura - P. Feješ, 120 divákov. SPARTAK: Straka - Husár, Gonda, Sojka, Šlachta (80. Koutný), Balko, M. Farkaš, P. Farkaš, Tužinský, P. Feješ (46. Fekiač), Hlaváč. PETER SEDLÁĆEK

Sereď - Slovan B 2:2 (1:1)
Seredčania bez troch zranených opôr a proti silnému vetru nezačali dobre, po trestnom kope Mikloša už v 8. min. inkasovali. Hostia mohli zvýšiť, no po prihrávke Bagiho Túri prestrelil bránu. Gólovú odpoveď domácich zariadil Morong po kolmej prihrávke Tareka. Po obrátke Varhaník spoza 16-tky a Šupák z dobrých 40 m len tesne minuli bránu. Hostia dohrávali o deviatich, keď Müller nepekne zastavil Moronga rútiaceho sa na bránu a po strkanici v 16-tke sa červenalo pred očami Ďurišovi. Navyše bol na tribúnu vykázaný tréner hostí Krištofík. V 74. min. Loduha kolmo vysunul Čejteia a ten strelou k ľavej tyčke poslal domácich do vedenia. O chvíľu nepridal poistku Scherhaufer a neujali sa ani šance Kasaja, Penciaka a Varhaníka. A tak udreli hostia, v 90. min. rozohrali trestný kop a center Oravca pred domácim brankárom dopravil do siete Čermák.
Góly: 42. Morong, 74. Čejtei - 8. Mikloš, 90. Čermák. R Kakaščík, ČK: 56. Mülller, 76. Ďuriš (obaja Slovan B), ŽK: Hulák - Oravec, Bagi, Túri, Čermák, 560 divákov. ŠKF: Šálka - Tarek, Hulák, Hanzel, Šupák (66. Čejtei) - Penciak, Loduha, Varhaník - Scherhaufer, Kasaj (87. Frťala), Morong (88. Brezinský). Tréner T. Meszlényi. DUŠAN ŠVEHLA

Nové Zámky - Šúrovce 1:0 (0:0)
Hlavička domáceho kapitána Ešeka šla v 1. minúte vedľa, no potom mali príležitosti aj hostia. V 13. min. slabo vystrelil Horváth a o päť minút na to ani Juhász neprekvapil Miháleka. Ku gólu v prvom dejstve mal najbližšie v 27. min. domáci Molnár, ale po samostatnom nájazde trafil len brankára. V závere polčasu Šúrovce pritlačili, ale gól z toho nebol. Druhé dejstvo sa začalo lepšie pre FKM, ktorý však tri dobré možnosti nevyužil. Rozhodujúci moment zápasu prišiel v 59. min., kedy Patrik Horáček po vysunutí prešprintoval obrancu hostí a tvrdou strelou nedal Hrivňákovi šanci. Vyrovnať mohol vzápätí Hrebík, ale jeho pokus z dobrej pozície sa rovnal len malej domov. V 68. min. napriahol spoza šestnástky Molnár, ale jeho strela tesne minula bránu. Hostia sa potom až do konca snažili o vyrovnanie, ale s ich akciami si spoľahlivá obrana FKM poradila. Neujal sa na druhej strane ani jeden z niekoľkých brejkov Novozámčanov a tak sa už na výsledku nič nezmenilo.
Gól: 59. P. Horáček. R Ježík, ŽK: Petráš, Poništ, P. Horáček - Juhász, Hlavna, 255 divákov. FKM: Mihálek - Kling (90. Dráfi), Petráš, Szántó, Molnár, Poništ, P. Horáček, Košťál (87. Letko), E. Horáček, Vašek (78. Jurík), Ešek. Tréner A. Štefanka. ROMAN GULIŠ

Topoľčany - Piešťany 6:0 (4:0)
Zápas bol na programe už v piatok, pretože obranný pilier Martin Oršula sa v sobotu ženil. Od úvodu domáci dominovali, v 2. min. nebezpečne vypálil Kšinant. O tri minúty po rohovom kope prišiel center Zehera, ktorý si do vlastnej siete nechytateľne usmernil Tanáč - 1:0. Domácich gól nakopol a tlačili sa dopredu. V 14. min. hosťujúci brankár Székely neudržal loptu po rohovom kope a Líška zblízka dorazil na 2:0. O tri minúty prešiel Zeher cez troch obrancov hostí a skvelú individuálnu akciu zakončil tretím domácim gólom. Topoľčany dominovali v prvom polčase, šance Líšku, Kšinanta, či Šlosára zneškodnil dobrými zákrokmi brankár hostí. V 32. min. domáci kopali štandardku a Baláž obstrelom múru zvýšil už na polčasových 4:0. Po zmene strán tempo hry upadlo. Topoľčany držali loptu na kopačkách, v 57. min. Baláž triafa do tyče. O minútu sa do vzduchu zavesil mladý obranca Rusňák, ktorý v zápase nahradil práve vykartovaného Martina Oršulu, ale jeho hlavička skončila na tyči. V 66. min. Baláž triafa brvno, no o dve minúty už Švajlen po peknej akcii útoku zvyšuje na 5:0. V závere ešte Zeher v dobrej šanci prenechal loptu Královičovi, ktorý upravil na konečných 6:0. Hostia môžu ďakovať brankárovi i šťastiu, že v Topoľčanoch inkasovali iba šesť gólov. Pohodový zápas poznačil iba zákrok Kotulu na Líšku, z ktorého si domáci stredopoliar odniesol prasknutý členok.
Góly: 5. vlastný (Tanáč), 14. Líška, 17. Zeher, 32. Baláž, 68. Švajlen, 83. Královič. R Cifrík, ŽK: Rusňák - Kotula, Stolárik, 338 divákov. MFK: Furka - Mir. Oršula, Rusňák, Baláž, Grman - Švajlen, Kučera (25. Královič), Šlosár, Kšinant (62. Rybanský) - Líška (62. Jančovič), Zeher. Tréner J. Mikloška. JARO ŠUPA

Púchov - Levice 1:2 (0:1)
Domáci začali ležérne v obrane a už v 5. min. po ofsajdom zaváňajúcej pozícii Vida zblízka mieril tesne vedľa. O štyri minúty urobili Púchovčania obrovskú chybu, keď po Leško vykopával loptu od brány po zemi k Ogreševičovi, ktorý si nevšimol Šveca, a ten z hranice šestnástky poľahky trafil prázdnu bránu. Domácim sa hra nedarila, o útočenie sa snažil iba Pilát, ale na jeho centre nik nenabiehal. V 17. min. po ďalšom zaváhaní obrany Leško iba reflexívne vyrazil prudkú strelu Krivočenka z päťky. Až v 27. min. Šimáčkovom rohu Luhového hlavičku zneškodnil Kolčár. V 30. min. po strete Šimáčka s hráčom hostí blízko stojaci hlavný rozhodca ponechal hru plynúť, no na pokyn oveľa ďalej stojaceho asistenta udelil domácemu hráčovi za faul žltú kartu. Hostia s obľubou po každom zákroku padali so srdcervúcimi výkrikmi, ale vzápätí pobehovali, akoby sa nič nestalo. V 34. min. sa do šance dostával Pilný, no sám pred gólmanom spadol. V 40. min. si Leško zaboxoval po ďalkonosnej strele Jakaba. V úvode druhej časti v 49. min. bol v šanci striedajúci Mynář, no namiesto zakončenia prihrával dozadu Šimáčkovi, ktorý prestrelil bránu. v 57. min. si na kolmú prihrávku do otvoreného priestoru nabehol Švec, ale jeho strela tesne minula bránu. V 66. min. sa Pilný s Mičicom dostali pred bránu, ale zbytočným váhaním loptu stratili. Nasledoval protiútok a po obrovskej diere v strede obrany voľný Švec pohodlne usmernil loptu hlavičkou k žrdi - 0:2. Púchovčania hrali v kŕči, kazili prihrávky a hru nepochopiteľne spomaľovali. V 83. min. sa dostal k lopte nový muž Mynář a jeho krížna strela znamenala oživenie nádejí - 1:2. V závere Púchov pritlačil a v 90. min. Luhového strelu vytlačil Kolčár na brvno. V záverečnej skrumáži nik z Púchovanov nedopravil loptu do siete a hostia výhru udržali.
Góly: 84. Mynář - 9. a 67. Švec. R Perašín, ŽK: Mičic, Šimáček, Bôžik, 170 divákov. FK: Kolčár - Palic, Turčan, Krivočenko, Jakab, Švec (90. Fogad), Predajniansky, Vida (76. Krenčan), Bôžik (90. Gaži), Konvický, Varga. JOZEF ŠPROCHA

Ostatné výsledky 24. kola
Petržalka - Nové Mesto 0:1 (0:1), 43. L. Šebek. Nemšová - Skalica 0:1 (0:0), 80. vlastný (Kresánek). Dun. Lužná - Rača 2:2 (2:1), 11. a 26. Pe. Sura - 43. Škultéty, 52. vlastný (Teraz).

Program 25. kola
10. 5. o 16.30 h Topoľčany - Šúrovce (Chudá), Nové Mesto - Sereď (Očenáš), 11. 5. o 16.30 h Levice - Vrbové (Prešinský), Vráble - Nové Zámky (Korista).

Fotogaléria Štefana Hubináka: Sereď - Slovan B 2:2

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?