Rezerva Nitry zdolala Palárikovo

MRZ: Juniori Nitry sa tešili iba z tretej výhry v sezóne. Neded porazil dvojciferne Topoľníky. Favoriti z čela nezaváhali.

Útočník nitrianskej juniorky Viktor Kráľ prispel hetrikom k víťazstvu nad silným Palárikovom 4:3.Útočník nitrianskej juniorky Viktor Kráľ prispel hetrikom k víťazstvu nad silným Palárikovom 4:3. (Zdroj: Dušan Tarko)

FC Nitra jun. - Palárikovo 4:3 (2:1)
Prvý polčas bol aj napriek vetru útočne ladený, na konci viacerých nebezpečných útokov domácich bol dvakrát Kráľ. Prvýkrát sa presadil dorážkou po strele kapitána Čeryho, na druhý gól mu prihral Vladimir Forbs. Do druhého polčasu vstúpili hostia nátlakom, avšak zmrazil ich gól Oravca po úniku Petrániho. O desať minút prišiel štvrtý gól, keď svoje trojgólové predstavenie dovŕšil Viktor Kráľ. Následne sa však k slovu opäť dostalo Palárikovo, keď najskôr Farkašom hostia znížili a po vylúčení Franklina sa z penalty presadil Chebeň. Zostávajúce tri minúty domáci ubránili a zaknihovali veľmi cenné víťazstvo.
Góly: 18., 30. a 67. V. Kráľ, 58. Oravec - 31. Kunovský, 74. Farkaš, 87. Chebeň (11 m). R Sárai, ČK: 86. Franklin, ŽK: Kotrík, Franklin, Čery - Farkaš, Sedlák, 150 divákov. FC: Stránsky - Vindiš, Mesároš, Kotrík, Franklin, Forbs, Čery (74. Herceg), Oravec, Petráni (82. Urbanič), Kráľ (77. Kacír), Moravčík. Tréner P. Hnilica. OTJ: Balogh - Chebeň, Blaho, Farkaš, Sedlák, Petrovič, Bombicz, Kunovský, Drljača, Golenya (46. Víglaský), Španír (63. Vencel). Tréner P. Zelenský. RÓBERT HEGEDÜŠ

Gabčíkovo - J. Bohunice 6:0 (4:0)
Domáci začali ofenzívne, prvé sľubné príležitosti mal Paukner. V 12. min. síce prekonal brankára hostí, ale gól rozhodca Klabník pre predchádzajúci ofsajd neuznal. Fanúšikov Gabčíkova potešil rýchlonohý Faragó, ktorý v 15. min. s prehľadom rutinéra zužitkoval svoje sólo a vzápätí pridal ďalší gól. V 26. min. Szőcsova strela opečiatkovala ľavú žrď. Na konci prvej polhodiny sa oku lahodiacou strelou konečne presadil Paukner. V nasledujúcich minútach viackrát dobre zasiahol brankár J. Bohuníc Horný, ktorého prekonal až tesne pred odchodom do kabín netradičný strelec Lénárth. Bolo sympatické, že hostia ani po inkasovaných góloch nemurovali, s favoritom hrali až do záverečného hvizdu otvorenú partiu. V 58. minúte bol blízko ku gólu Koleno, vzápätí aj Meško, ale v oboch prípadoch sa zaskvel bravúrnym zákrokom gólman domácich Rengel. V 65. min. krížnou strelou zvýšil na 5:0 španielsky legionár v službách Gabčíkova José Garcia a zaslúžené víťazstvo domácich spečatil najlepší strelec súťaže Bognár. V chladnom, veternom počasí obe mužstvá produkovali behavý futbal, uzimených divákov zohriala bohatá gólová úroda i množstvo pekných útočných kombinácií.
Góly: 15. a 18. Faragó, 36. Paukner, 45. Lénárth, 65. Garcia, 84. Bognár. R Jakúbek, ŽK: Szöcs - Hrčka, 500 divákov. OFC: Rengel - Kotora, Čvirik, Csicsai, Bolega, Lénárth (69. Sendrei), Faragó, Szöcs (88. Ágh), Bognár, Garcia, Paukner (86. Bartal). Tréner M. Süttö. ŠTEFAN ÁGH

Neded - Topoľníky 10:0 (7:0)
Domáci mali raketový nástup, keď už v 10. min. viedli 3:0. Už v 1. min. po rohu Bratha hlavičkoval Verchola. O dve minúty neskôr opäť po centri Bratha L. Kalmár hlavičkou z 5 m zvýšil na 2:0. Pohromu hostí dokonal v 8. min. Valachovič, pri skrumáži prudko vsietil tretí gól. Hostia, ktorí nastúpili oslabení (zranenia), sa snažili o kontaktný gól, ale v 26. min. už prehrávali 4:0 - Vercholovu prihrávku premenil Kukučka. Ešte do prestávky sa menilo skóre trikrát, keď Valachovič vsietil dva góly a stopér Hambálek pridal siedmy. Po obrátke domáci prestriedali hráčsky kolektív (dali možnosť mladým), napriek tomu Valachovič v 57. min. vsietil najkrajší gól domácich. Domáci v závere ešte vystupňovali tlak a gólmi Vercholu a Valachoviča spečatili krutú prehru hostí, ktorí si zaslúžia pochvalu, že aj napriek oklieštenej zostave dohrali čestne majstrovský duel.
Góly: 2. a 67. Verchola, 4. L. Kalmár, 9., 36., 37., 58. a 69. Valachovič, 26. Kukučka, 45. Hambálek. R Košťál, ŽK: Szöcs, Kovács, 500 divákov. FC: Orichel - Ambruš, Verchola, Hambálek (46. Szabó), Kukučka, Kovács, Filip (46. Szöcs), L. Kalmár, Brath, Karim (77. Rapavý), Valachovič. Tréner D. Benkovský. DRUŽST.: Baranovics - Medgyes, Habenicht, Lelkes, Milan (28. Szalay), Mandák, G. Kovács, Lépes, Egri, Helész, P. Kovács (36. Hájos). Tréner I. Egri. JOZEF SKLENÁR

Led. Rovne - Veľký Meder 0:1 (0:1)
V takticky hranom zápase pohrozili hostia v 7. min priamym kopom Filipského. O chvíľu Lipták v dobrej šanci minul bránu, no v 20. min po skrumáži Filipský dorazil loptu do siete. Sklári sa zahryzli do súpera a šanca, ktorá mal Ranuša, ostala nevyužitá. V 40. min po rohu Liptáka minul v dobrej pozícii loptu Riečičiar. V 45. min Ranuša nezmenil skóre, keď zahodil ďalšiu tutovku. V 57. min po Ranušovej ideálnej prihrávke Prekop neskóroval. Domáci dobýjali naďalej bránu V. Medera a Riečičiarova delovka v 64. min tesne minula bránu. Po vylúčení Tomanu v 70. min o tri minúty rozhdca zle posúdil situáciu a hostia pohrozili neúspešným brejkom troch proti dvom. Domáci aj s desiatimi hráčmi bojovali, ale nedokázali z tlaku vyrovnať. V 90. min sa ocitol v šanci Prekop, no zákrok na neho v šestnástke ostal nepovšimnutý a sklári nešťastne stratili tri body.
Gól: 20. Filipský. R Santa, ŽK: Tomana, Speck, Filipský, ČK: 70. Tomana (L.R.), 180 divákov. MŠK: Rožník - Tuschel, Lérant, Szabó, Filipský, Mészáros, Gögh (90. Dömötör), Musil, Speck, Čtvrtníček, Gerhát. Tréner P. Lérant. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Galanta - Beluša 2:1 (1:0)
Domáci začali nesústredene, už v 1. min. po chybe Modroviča zakročil domáci brankár Masár. Prvú galantskú šancu mal v 10. min. Kováč, ale hosťujúci brankár jeho úmysel vystihol. Domáci si vzadu nevedeli poradiť s pohybom hosťujúcich hráčov. Ďalšiu šancu Kaššu reflexívne vyrazil brankár domácich. Ďalšiu príležitosť hostí mal Gažo, ale prestrelil bránku. V 20. min. sa prebrali aj domáci, keď sa do lopty oprel Hudec, ale opečiatkoval len bránku hostí. Potom sa pár minút hra prelievala medzi šestnástkami. Od 33. min. pridali aj domáci, keď strelu Kováča Gombár vyrazil. V 39. min. natiahol z rohu šestnástky brankára hostí Szabo. V 40 min. sa menilo skóre, kedy Szabo krížnou strelou otvoril skóre. V 59. min. pálil hosťujúci Pavol Vavrík, ale brankár bravúrne vyrazil. V 76. min. prišlo vyrovnanie, kedy sa po rohu s prispením domáceho hráča presadil Ondrička. Hostia v druhom dejstve hrozili najmä po rohových kopoch. V 82. min. Gažo v dobrej šanci prestrelil. V 88. min. po peknej akcii Kováča z ľavej strany Szabo svojím druhým gólom upravil na konečných 2:1. Hostia mali na to svoju poslednú veľkú šancu, znova bol proti Masár. Galanťania ukázali snahu, bojovnosť a dôležité body zostali doma.
Góly: 41. a 88. Szabo - 76. Ondrička. R Kozolka, ŽK: Nagy, Kružlík, Szabo - Ondrička, 50 divákov. SLOVAN: Masár (90. Gruszka) - Toman, Turňa (71. Spišiak), Nagy, Bíro (29. Szabo), Modrovič, Kružlík, Nazad, Kováč, Vígh, Hudec. Tréner R. Rajt. PAVOL ŠUTÁK

Horná Nitra - Komárno 0:2 (0:1)
Na stretnutie nastupovali domáci baníci s cieľom odčiniť prehru v Palárikove a priblížiť sa na miesta zaručujúce postup do III. ligy. V 3. min. po prihrávke Černáka trafil Belák len do obrancu hostí. V 22. min. Belák rýchlo rozohral priamy kop do rozhodeného postavenia futbalistov Komárna, hlavný rozhodca však hru prerušil. V 44. min. založili hosťujúci futbalisti nebezpečný protiútok po osi Antunovič - Uzola a osamotený Szórád otvoril skóre stretnutia - 0:1. Úvod druhého polčasu bol z obidvoch strán opatrný, hosťujúci futbalisti pozorne bránili a vyrážali do nebezpečných protiútokov. V 70. min. im jeden po osi Szórad - Kóša vyšiel a prvý menovaný s prehľadom zvýšil - 0:2. Domáci si vypracovali niekoľko šancí, no skorigovať sa im už nepodarilo. Rozhodujúcim faktorom v zápase bol výkon najlepšieho futbalistu na ihrisku hosťujúceho kapitána Szóráda.
Góly: 44. a 71. Szorád. R Šima, ŽK: Krško - Tóth, Antunovič, 597 divákov. KFC: Kostoláni - Rapčan, Podlucký, Adámik, Zs. Németh, Nagy (88. P. Németh), Antunovič, Uzola (64. V. Kosťukevič), Kóša (80. Molnár), Tóth, Szórád. Tréner I. Gyurenka. IGOR BELÁK

V. Ludince - Tr. Stankovce 4:0 (2:0)
Domáci futbalisti chceli doma uhrať dobrý výsledok, keď na jar ešte na svojom trávniku neinkasovali. Od úvodu zatlačili na svojho súpera, keď už v 3. min. po „trme-vrme“ pred bránou doklepol loptu do siete Kanyicska. Naďalej domáci pokračovali v tlaku, keď v 18. min. strelu Adama Kosáka brankár Cúcik kryl. V 30. min. po rohovom kope Michal Števko zvyšoval už na 2:0. V 33. min. strela Mikulu len tesne minula bránu Stankoviec. Hostia v zápase pôsobili odovzdaným dojmom. Do druhého polčasu chceli domáci ešte viac odmeniť divákov, čo ukazovali od úvodných minút. V 49. min. mohol Mikula zvýšiť už na 3:0, ale prestrelil bránku Cúcika. V 51. min. našiel Kanyicska Števka, ale jeho strela smerovala len do tyče. O tri minúty sa však už nemýlil, keď zúžitkoval prihrávku M. Kosáka. Ludince naďalej pokračovali v tlaku, keď v 61. min. strela A. Kosáka neprešla do siete. Následne sa o to pokúšal aj striedajúci Herceg, ale rovnako prestrelil bránku. V 70. min. Kanyicska svojim druhým gólom po peknej akcii zvyšoval už na 4:0. Domáci mali ešte jednu veľkú šancu, keď v 86. min. po prihrávke A. Kosáka Števko prestrelil bránku. Domáci boli po zápase spokojný s predvedenou hrou ako aj výsledkom.
Góly: 3. a 70. Kanyicska, 30. a 54. Števko. R A. Gádoši, ŽK: Flídr - Majerík, 300 divákov. DRUŽST.: Benko - Flídr (66. Polák), Števko, Hlaváčik, Horniak, Mikula (66. Herceg), Kanyicska (74. Urblík), A. Kosák, Sásik, M. Kosák, Varga. (IP)

Domaniža - Bánovce 0:1 (0:1), 44. Bogdanovič.

1. Veľký Meder 24 19 0 5 50:15 57 (+21)
2. Gabčíkovo 24 17 5 2 66:20 56 (+20)
3. Komárno 24 17 3 4 44:23 54 (+18)
4. Neded 24 14 4 6 58:24 46 (+10)
5. Palárikovo 24 12 6 6 40:20 42 (+6)
6. V. Ludince 24 11 8 5 45:25 41 (+5)
7. Led. Rovne 24 10 9 5 44:28 39 (+3)