Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Máj v znamení šachu

Šachová sezóna má vyvrcholenie v priebehu mesiaca mája. V akcii boli mladí aj starší nitrianski šachisti.

Iba 7-ročný Tomáš Motyčiak príjemne prekvapil na turnaji v Trakoviciach.Iba 7-ročný Tomáš Motyčiak príjemne prekvapil na turnaji v Trakoviciach. (Zdroj: (NŠK))

Seniori nad 60 rokov súťažili v Tatranských Matliaroch o titul majstra Slovenska. Nitra mala päťčlenné zastúpenie. Medzi 99 účastníkmi sa najlepšie umiestnil Dušan Danko z NŠK Nitra s 5 bodmi obsadil 36. miesto. Ďalšie umiestnenia boli nasledovné: 80. Jozef Kručay (AŠK Nitra) 3,5 b, 81. Ladislav Šimončič 3,5 b, 87. František Bojda (obaja NŠK Nitra) 3 b. V turnaji do 60 rokov skončil na peknom treťom mieste so ziskom 6,5 bodu Miroslav Jambrich z NŠK Nitra.

Mládež súťažila na dvoch podujatiach. Prvé sa uskutočnilo v Branove, kde sa hral turnaj o Pohár nitrianskeho samosprávneho kraja. Medzi 43 súťažiacimi zvíťazil Ernő Molnár, druhý skončil Peter Viczencz (obaja z Komárna) a tretí Mark Rancsó z Pribety.
Darilo sa aj nitrianskym šachistom. Martin Kuna skončil na 8. mieste s 6 bodmi. Kristiánovi Chrenkovi (obaja NŠK Nitra) patrilo 10. miesto, získal 5,5 boda, patrilo osemročný Miroslav Krupa, majster SR do 8 rokov v praktickom šachu, obsadil 15. pričeku so ziskom 5 bodov.

Druhý turnaj sa uskutočnil v Trakoviciach. Bol to posledný turnaj Grand prix pred semifinále, ktoré bude v Osuskom. Medzi 107 účastníkmi Nitru reprezentovalo 12 nádejných šachistov. Dosiahli nasledovné umiestnenia: 6. Matej Bátora (NŠK) 7 b, 12. Kamil Belica (NŠK, len 9-ročný!) 6 b, 22. Martina Hlavinová (AŠK) 6 b, 23. Mariján Crnkovič, 24. Šimon Vereš (obaja NŠK) 6 b, 60. Oliver Michalička, 64. Marek Odler, 65. Matúš Mižička, 69. Patrik Kuna. Príjemným prekvapením bol výkon talentovaného 7-ročného Tomáša Motyčiaka, ktorý so ziskom 4 bodov skončil na 73. mieste.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?