Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Hetriky Kišku a Vnada

IV. LIGA JV: Na Čermáni hladké víťazstvo domácich. Močenok v domácej rozlúčke so súťažou znovu nebodoval.

K výhre ČFK prispel jedným gólom aj Marcel Kurej (vpravo).K výhre ČFK prispel jedným gólom aj Marcel Kurej (vpravo). (Zdroj: Dušan Tarko)

Vrakúň - Vlčany 2:1 (1:0). Hral sa kvalitný futbal. Domáce mužstvo, ktoré si zaistilo prvenstvo v súťaži, sa dostalo do vedenia po peknom voleji Gavriloviča. Následne prišli šance na oboch stranách, ktoré však zostali nevyužité. V 61. min zvyšoval Fedor. Hostia už len korigovali stav po penalte Štrbaca. Družstvo Vrakúňa sa tak víťazne rozlúčilo v domácom prostredí s úspešnou sezónou.
Góly: 7. N. Gavrilovič, 61. P. Fedor - 85. N. Štrbac (11 m). R Maráz, 350. TJ: Izsmán - Zvoncsár, Audi, Egri, Méry, Fodrek, Végh, Bogyai, Hamar (54. Fedor), Gavrilovič, Molnár (83. Kázmér). FK: Bránsky - Šándor, Matušica, Nagy, Kupec, Štrbac, Zsebi (80. Iványi), Ács, Halászik, Molnár, Jancsó.

Želiezovce - Štúrovo 0:2 (0:1). Domáci hrali od úvodných minút bojovne proti dobre rozbehnutému súperovi. V 39. min. napriahol z 30 m Balog a jeho strela putovala od žrde do brány. Po obrátke sa striedali šance na oboch stranách. Domáci hrali posledné minúty vabank, čo hostia využili a spečatili tak zaslúžené víťazstvo po góle Andrisa.
Góly: 39. S. Balog, 86. T. Andris. R Ilon, 200. MŠK: Straňák - Madaj (61. S. Rotík), T. Rotík, Začka, Karkó, Bencsík, Heimlich, Dobiaš, Kokoška, Štuller, Kazár (80. Csudai). MŠO: Prohászka - Baka, Molnár, Pintér, Balog, Baranyai, Valent, Kóša, Štugel, (15. Petrovič, 83. Góra), Kovács (86. Kunyik), Andris.

ČFK Nitra - Nový Život 5:0 (3:0). Nový Život pôsobil v stretnutí odovzdaným dojmom. Naopak, domáci si schuti zahrali a postupne po presných zásahoch Kureja, Štósa po rohu a Budaya rozhodli o osude zápasu ešte v prvom polčase. Hostia síce mali ešte v úvode zopár náznakov, nebolo to však nič vážne a prakticky počas celého stretnutia neohrozili domácu bránu. ČFK prikrášlil výsledok o prestávke ešte dvomi gólmi a pohodlne vyhral.
Góly: 9. M. Kurej, 26. a 90. S. Štós, 33. F. Buday, 82. M. Bisák (11 m). R Slovák, 100. ČFK: Kinče - Javorčík, Čiffáry, M. Dedič, Ballabáš (75. Lieskovský), F. Dedič, Buday (64. Klučár), Kramný, Bisák, Kurej (46. Serenčéš), Štós. N. ŽIVOT: Bodri - G. Skuby, A. Skuby, Kuczman, Hrotko, Urda, Németh (75. Nyársik), Vallo, Farkas, Varju, Havlík.

Šurany - Tvrdošovce 2:1 (0:0). Prvý polčas sa hral najmä medzi šestnástkami bez výraznejších šancí. Hostia sa v 48. min. dostali po brejku do vedenia. O vyrovnanie sa postaral domáci Mlynár krásnym gólom do šibenice. Domáci sa dočkali zaslúženého gólu v 70. min., keď sa po dvoch vyrazených strelách hosťujúceho brankára dostal k lopte domáci Janák, a rozhodol tak o tesnom víťazstve.
Góly: 60. G. Mlynár, 70. B. Janák - 48. G. Vincze. R Marinčák, 500. ŠK: Mráz - Piskla, Procháczka (30. Halás), Gašparík, Gelle (73. Tinák), Gábriš, Dudáš, Ivan, Simonides, Tvrdoň (55. Janák), Mlynár. ŠK: Molnár - Kökényesi, Csabai, Lörinc, Augustín, Dikácz, Benkó, Spevák, Kovács, Oláh, Máté.

Močenok - DAC B/T. Hradská 0:1 (0:0). V prvom polčase sa hral slabý futbal s minimom šancí na oboch stranách. V druhom dejstve hostia postupne prebrali iniciatívu. V 68. min. prišiel prienik mladého Czibora, ktorý zacentroval loptu z krídla a tá našla hlavu nikým nekrytého Olejníka. Hostia si tak pripísali šťastné víťazstvo a tri plusové body do tabuľky pravdy.
Gól: 68. J. Olejník. R Titurus, 150. FK: Cicák - Pápay, Packa, Frťala, Lenčéš, Čiernik (80. Vrána), Vencel (64. Bennár), Hanák, Očenáš, Danada, Soroka (73. Majdiak). FK DAC: Varga - Zadeh, Czibor, Vozár, Izsák, Sarič, Losonszki (50. Nagy), Ntsogo, Kétyi, Olejník, Kolosi (76. Vágó).

Váhovce - Kolárovo 4:1 (3:0). Vzhľadom na horúce počasie sa hral kvalitný a svižný futbal. Domáci sa dostali už v 5. minúte do vedenia gólom Kišku, ktorý následne pridal dva góly a zavŕšil svoj hetrik. Hostia boli takmer neškodní a vypracovali si iba jednu šancu počas celého zápasu. V 55. min. zvyšoval po peknej akcii Borš. Aj o piaty gól zápasu sa postarali domáci, keď domáci Takáč si hlavičkou zrazil loptu do vlastnej siete.
Góly: 5., 30. a 40. (11 m) P. Kiška, 55. R. Borš - 63. vlastný (T. Takáč). R Janus st., 100. ŠK: Sedlák - Hodúr (46. Filo), Onofrej, Kiška, Borš, Šercel, Opálek, Laluch (70. Mikula), T. Takáč, R. Takáč (52. Szöcs), Klatt. FK: Rom - P. Máté (41. Cong), Czabány, Zuzula, Tóth, R. Kürthy, Zs. Máté, Leckési, Kürti, Magyar, Musitz.

Dvory n/Ž. - Veľké Lovce 2:1 (0:0). Domáci mali hernú prevahu, ťažko sa presadzovali cez organizovanú obranu hostí. V prvom polčase nebol uznaný gól Macha pre ofsajd. Domáci sa dostali do vedenia v 60. min., keď sa Mach dobre zorientoval v šestnástke. Hosťujúci Halaji vyrovnával krásne z priameho kopu. V 76. min. rozhodol o osude zápasu muž zápasu Mach, keď bezpečne premenil penaltu a zabezpečil domácim tri body.
Góly: 60. a 76. (11 m) M. Mach - 70. A. Halaji. R Kollárovič, 400. DVORY: Alaksza - Dékany, Andrášik (67. Dano), Gajdoš, Babicz, Horňáček, Haulík (90. Demeter), Takács, Hlavačka, Glofák, Mach (88. Ármai). FK: Madaráz - Halaji, Szolnoki, Endrödy, Tóth (46. Galovič), Hajko, Pavlatovský, Mihók (70. Bagala), Hagan (46. Filip), Lontoš, Béger.

ViOn B/Volkovce - Imeľ 6:0 (3:0). Hostia začali nebojácne, v dvoch sľubných príležitostiach ich vychytal domáci brankár Školník. Následne sa osmelili aj domáci a takmer každú svoju šancu využili. Hattrickom sa zaskvel strelecky disponovaný gól Vnad, dalšie góly pridal hlavičkou Kozolka, dorážkou Pacalaj a skóre prikrášlil na 6:0 po pokutovom kope Korman.
Góly: 9., 40. a 86. P. Vnad, 28. T. Kozolka, 51. D. Korman (11 m), 56. L. Pacalaj. R Čulák, 150. FC: Školník - Vnad, Bakaľár (70. Rumanko), Kozolka, Žembera, Mikuš, Skladan, Pacalaj (56. M. Chovanec), Gábriš (56. Roman), Korman, J. Chovanec. TJ: Němec - M. Hübsch, Hrnčár, V. Hübsch, Zrubec, Csontos, Kender, Lovász, Simonics, Lovász, Oyedeji.

16. Močenok 29 2 2 25 17:88 8 (-37)
Vrakúňu, Váhovciam, Želiezovciam a Močenku odrátajú 3 b.

ZOSTAVA KOLA: K. Varga (DAC B) – G. Baranyai (Štúrovo), B. Végh (Šurany), A. Čiffáry (ČFK), R. Žembera (ViOn B) - S. Balog (Štúrovo), B. Fodrek (Vrakúň), M. Kramný (ČFK), M. Mach (Dvory) - P. Vnad (ViOn B), P. Kiška (Váhovce).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 23 - Zs. Magyar (Kolárovo), 18 - M. Bisák (ČFK Nitra), 16 - B. Janák (Šurany) , 15 - J. Dikácz (Tvrdošovce), 14 - L. Belkovics (Vrakúň) , R. Borš (Váhovce), 13 - A. Ivan (Šurany), M. Kurej (ČFK Nitra).

Fotogaléria Dušana Tarka: ČFK Nitra - Nový Život 5:0