Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš
Pridajte si svoje mesto

Stümpel Cup 2014 vyhral po druhýkrát tím Áhoyte

Predposledný júnový víkend patril v Nitre hokejbalu. Uskutočnil sa už 19. ročník tradičného a najprestížnejšieho hokejbalového turnaja u nás - Stümpel Cup.

Víťazný pohár prevzal brankár Tomáš Gažík.(Zdroj: Dušan Tarko)

Priaznivci hokejbalu si aj v tomto roku prišli na svoje. Uplynulá sobota a nedeľa priniesli množstvo hokejbalového umenia, skvelých brankárskych zákrokov a kopec dobrej nálady. O víťaznú trofej sa v tomto roku pobilo osem mužstiev, v ktorých nechýbali ani zvučné mená. Aj keď bolo účastníkov menej ako vlani, kvalita neutrpela. Iba zopár hráčov na ilustráciu. Svoje umenie s hokejkou a loptičkou predviedli Andrej Meszároš, Ivan Švarný, Branislav Mezei, Roman Tománek, Dušan Milo, bratia Salijiovci či dokonca Miroslav Stoch.

„Tentoraz prišli naozaj kvalitné tímy. Myslím si, že aj diváci si prišli na svoje, to je hlavné. Každý sa rád zabavil a po namáhavých zápasoch sa bude hráčom dobre zaspávať,“ s úsmevom skonštatoval garant turnaja Jozef Stümpel. „Myslím si, že na turnaji bolo plno hráčov, ktorým to „kĺzalo“ naozaj dobre. Chalani mali rýchle nohy a mnohí predviedli skvelú prácu s hokejkou,“ pokračovala ikona nitrianskeho a slovenského hokeja a prezident SHbÚ.

Stümpelov tím nakoniec obsadil tretie miesto, keď v súboji o bronz hladko porazili Granátovcov, no nezopakovali minuloročný triumf. „Samozrejme, chceli sme vyhrať. Naša partia však už nie je najmladšia, ani najrýchlejšia. Postupne to preberá ďalšia generácia. Som však veľmi rád, že to bol naozaj kvalitný turnaj. Ľudia tu mali možnosť vidieť množstvo známych chalanov, aj hokejistov. Teší ma, že sme sa takto zabavili a vyplnili si krásny víkend,“ povedal po odovzdávaní trofejí Jozef Stümpel.

Trochu nečakaný víťaz

Nárok na spokojnosť mal aj hlavný organizátor turnaja Stano Petrík. „Som rád, že sa nikto nezranil, predviedli sa tu kvalitné mužstvá a niektoré zápasy mali naozaj dobrú úroveň. Teší ma, že sa chalani zabavili a zabavili aj divákov. Práve o toto v turnaji ide, aby sa všetci stretli a zrelaxovali,“ zhodnotil. „Tento rok sme síce mali menej mužstiev, no obsadenie bolo o to kvalitnejšie. Úroveň nijako neklesla,“ pokračoval Petrík, ktorý má ako manažér a brankár Rytierov aj kopec ďalších starostí. „Tentoraz to bolo o niečo hektickejšie. Liga sa hrala dlhšie, prípravy na Svetový pohár sú v plnom prúde a snažili sme sa čo najlepšie zorganizovať aj Stümpel Cup. O rok nás čaká 20. ročník a ja verím, že bude rovnako úspešný,“ vysvetlil Stano Petrík a s úsmevom dodal, že víťazstvo si jeho tím šetrí na jubilejný turnaj na budúci rok.

Triumf na turnaji si po druhý raz vybojoval tím Áhoyte, ktorého kostru tvorili hlavne hokejbalisti majstrovských Rytierov. „My sme sa vlastne išli iba zabaviť, chalani z Rytierov ako partia. Pritom sme neočakávali, že sa nám podarí dostať až do finále a už vôbec nie, že by sme mohli vyhrať. Veľkú zásluhu na našom úspechu má gólman Tomáš Gažík,“ povedal kapitán Áhoyte Filip Titka. „Bola to skvelá akcia, super zorganizované a zápasy mali svoju úroveň,“ pokračoval. Cenu pre najlepšieho obrancu turnaja nečakal. „Myslel som si, že cenu dostanú iní hráči, o to viac ma to ale teší. „Porazil“ som Mezeia, Švarného či Mila, takže mám úsmev na tvári,“ netajil spokojnosť Filip Titka. „Určite prídeme aj o rok. Už teraz sa tešíme na skvelú partiu ľudí, s ktorými sa o rok stretneme,“ povedal za víťazov Filip Titka.

Stoch: Turnaj by mohol trvať aj dlhšie

Skvelý výkon na turnaji predviedli hráči tímu Ja nevjem uš, v drese ktorých sa predstavili aj bratia Salijiovci, Martin Uhnák, Marek Slovák alebo Miroslav Stoch. V semifinále vyradili obhajcu Stümpel team a výborný hokejbal predviedli aj vo finále, kde ale iba tesne prehrali 3:2. „Myslím si, že sme hrali celkom dobre. V tíme sme mali viacero hokejistov, chalanov, ktorí si to vedia prihrať. Škoda, že na poslednú chvíľu nám niektorí hráči vypadli. Mali sme vynikajúceho gólmana, ktorý nás podržal. Vo finále sme mali aj trošku smolu, súperovi zase zachytal brankár. Dúfajme, že na budúci rok nám to vyjde,“ povedal po zisku striebra „Miňo“ Stoch, ktorému je lopta síce blízka, ale hokejka už menej. „V lete, keď je dovolenka a som doma, často hrávam hokejbal. Počas sezóny na to nie je čas. Vyrastal som ale medzi panelákmi, kde sme stále hrali futbal alebo hokejbal. Od malička ma to s hokejkou baví. Je to pre mňa relax. Vždy sa tu stretneme super partia chalanov. Tie dva dni sú zábava a pokojne by to mohlo byť aj dlhšie. O rok sme však určite tu a už teraz sa tešíme,“ uzavrel Stoch, ktorý sa turnaja zúčastnil už viackrát.

Trofeje všetkým oceneným odovzdával primátor Nitry Jozef Dvonč spolu s prezidentom Slovenskej hokejbalovej únie Jozefom Stümpelom, ktorým asistovala hovorkyňa turnaja a Rytierov Kristína Kormúthová.

Fakty z turnaja

Skupina A: Dynamax dream team - Nové Zámky 6:4 (2:0, 2:2, 2:2), Švec 2, Štefanka, Matúš, Tvrdoň, Civáň - Paulík 2, Ostrožlík, Vyszkocsil. Áhoyte - Devils Petržalka 6:2 (0:1, 4:1, 2:0), Titka 2, Ecker, Belovič, Riegel, Balaška - Juriak, Liches. Dynamax dream team - Áhoyte 3:0 (0:0, 1:0, 2:0), König, Daniška, Trávniček. Devils Petržalka - Nové Zámky 2:6 (1:2, 1:1, 0:3), Varga, Banóczi - Dékány, Ivan, Vadovský, R. Penzeš, Pernický, Váczlav. Devils Petržalka - Dynamax dream team 4:7 (1:2, 0:2, 3:3), Dudík 2, Spoták, Jesenský - Tvrdoň 2, Krištof, Štefanka, Németh, Trávniček, Klobučník. Nové Zámky - Áhoyte 2:4 (1:0, 0:2, 1:2), Juhás, R. Penzeš - Ecker, Riegel, Dobrý, Ecker.

1. Dynamax 3 3 0 0 16:8 9
2. Áhoyte 3 2 0 1 10:7 6
3. N. Zámky 3 1 0 2 15:15 3
4. Devils 3 0 0 3 8:19 9

Skupina B: Granátovci - Já nevjem uš 1:8 (1:3, 0:4, 0:1), Belovič - Slovák, Szabo, Varga, Okenka, Stoch, König, S. Saliji, Arvay. Topoľčany - Stümpel team 5:6 (2:1, 0:3, 3:2), M. Benko 2, Š. Vystavil, S. Vystavil, Šimun - Stümpel 2, Zemeš, Olesz, Kašša, Tománek. Granátovci - Topoľčany 3:7 (1:2, 0:1, 2:4), Bališ, Konc, Pelikán - M. Benko 2, Tvrdík, Salay, Šimun, S. Vystavil, Hruška. Stümpel team - Já nevjem uš 2:4 (0:2, 1:1, 1:1), Meszároš, Thron - Okenka, König, Slovák, Farkaš. Granátovci - Stümpel Team 3:8 (1:2, 1:1, 1:5), Garay, Konc, Bafrnec - Tománek, Miklík, Milo, J. Stümpel, Majeský, M. Zálešák, A. Zálešák, O. Stümpel. Topoľčany - Ja nevjem uš 2:3 (1:2, 0:1, 1:0), Šimun 2 - Uhnák, Okenka, Varga.

1. Ja nevjem uš 3 3 0 0 15:5 9
2. Stümpel team 3 2 0 1 16:12 6
3. Topoľčany 3 1 0 2 14:12 3
4. Granátovci 3 0 0 3 7:23 0

Štvrťfinále: Dynamax dream team - Granátovci 4:6 (2:1, 1:3, 1:2), Štumpf, P. König, Klobučník, Daniška - Bafrnec 2, L. König, Teplan, Pelikán, Bališ. Áhoyte - Topoľčany 4:2 (1:1, 0:1, 3:0), Riegel 2, J. König 2 - Uhrečný, Gráčik. Stümpel team - Nové Zámky 10:2 (5:0, 1:2, 4:0), Tománek 2, Thron 2, M. Zálešák 2, A. Zálešák 2, Giba, Stümpel - Czuczor, Caglevič. Ja nevjem uš - Devils Petržalka 9:3 (3:1, 3:1, 3:1), Szabo 4, S. Saliji 2, D. König 2, Rzavský.

Semifinále: Áhoyte - Granátovci 3:2 (1:1, 1:0, 1:1), Ščasný, Riegel, Belovič - Garay, L. Belovič. Stümpel team - Ja nevjem uš 3:8 (0:4, 1:2, 2:2), Tománek 2, Milo - Farkaš 3, M. Slovák 2, G. Saliji 2, Rzavský.

O 3. miesto: Granátovci - Stümpel team 3:8 (1:2, 0:2, 2:4), Bališ 2, Klenko - Bujdák 2, A. Zálešák 2, Beniač, Tománek, Šúrek, M. Zálešák.

Finále: Áhoyte - Ja nevjem uš 3:2 (1:0, 1:0, 1:2), Riegel, Káčer, Čičo - Farkaš, Arvay.

Individuálne ceny
Najlepší brankár Martin Kusý (Ja nevjem uš), najlepší strelec Roman Tománek (Stümpel team), najlepší nahrávač Garip Saliji (Ja nevjem uš), najlepší obranca Filip Titka (Áhoyte), najlepší útočník Marek Slovák (Ja nevjem uš), najproduktívnejší hráč Miroslav Zálešák (Stümpel team), Cena Zoltána Bátovského pre najlepšieho hráča turnaja: Alex Zálešák (Stümpel team).

AKO NASTÚPILI

ÁHOYTE: Gažík - Káčer, Baláška, Titka, Maxin, Ecker, Čičo, Ščasný, Kučerka, Dobrý, Belovič, Riegel, Oravec.
STÜMPEL TEAM: Somolányi - Meszároš, Ladiver, Beniač, Kašša, Bujdák, Mezei, Švarný, Giba, Milo, J. Stümpel, O. Stümpel, Olesz, M. Zálešák, A. Zálešák, Šúrek, Miklík, Majeský, Tománek, Thron, Zemeš, Strápek, Vailing.
JA NEVJEM UŠ: Kusý - S. Saliji, P. Slovák, Arvay, Zajac, Varga, Szabo, G. Saliji, Farkaš, M. Slovák, Uhnák, Stoch, Rzavský, D. König, Okenka, Ivančík.
DYNAMAX: Pupík - Civáň, Kuzma, Hrudík, Trávniček, Matúš, Piačka, Tvrdoň, Švec, König, Klobučník, Štefanka, Krištof, Štumpf, Németh, Daniška.
GRANÁTOVCI: Ziman - Pelikán, Kišev, Teplan, Drgoň, Bafrnec, Bališ, Šabík, Myjavec, Kuťka, Belovič, Konc, Klenko.

Fotogaléria z finále a slávnostného vyhláseniaŠport

 


  1. Smrť trojročného dieťaťa: Nemocnica pochybila 11 250
  2. Naraz odstúpilo celé vedenie dediny. Starosta hovorí o šikanovaní podnikateľom 1 274
  3. Gól jesene č. 4: rýchlik Matej Blaži a jeho finálna zasekávačka (+VIDEO) 737
  4. Slovensku hrozí blamáž: Úrady 25 rokov nerozhodli o pozemkoch slávneho rodu Foto 566
  5. Lapáš ďakuje Veľkému Zálužiu 372
  6. Mladík utiekol pred policajtmi, pravdepodobne je ozbrojený 227
  7. V Galante zmierlivá dohrávka 221
  8. Kadeti Nitry suverénni na turnaji v Čechách 196
  9. Osem patanských zárezov 185
  10. Tipovacia súťaž - poradie po 6. kole 150

Najčítanejšie správy

Nitra

Smrť trojročného dieťaťa: Nemocnica pochybila

Úrad pre dohľad už uzavrel vyšetrovanie. Nedostatky zistil aj vo vedení zdravotnej dokumentácie.

Naraz odstúpilo celé vedenie dediny. Starosta hovorí o šikanovaní podnikateľom

Doplňujúce voľby budú až na jar. Kto dovtedy povedie Žitavany, nie je zatiaľ jasné.

Gól jesene č. 4: rýchlik Matej Blaži a jeho finálna zasekávačka (+VIDEO)

Futbalistom Ivanky sa zatiaľ v piatej lige darí výborne. Nováčik prináša radosť svojim verným fanúšikom.

Slovensku hrozí blamáž: Úrady 25 rokov nerozhodli o pozemkoch slávneho rodu

Traja súrodenci sa štvrť storočia nemôžu domôcť pozemkov po predkoch, na ktoré majú zo zákona právo. Bezradnosť v boji so slovenskými úradmi ich zrejme poženie až na medzinárodné súdy.

Lapáš ďakuje Veľkému Zálužiu

Futbalový zápas Lapáša s Veľkým Zálužím sa v nedeľu neodohral.

Blízke regióny

Výškovú budovu v Partizánskom uzatvorili. Pripravujú ju na zbúranie

Primátor mesta pripustil, že bytoviek, ktoré by sa mohli zbúrať, je v meste viac. Bývalí nájomníci nechali po sebe spúšť.

Voľby do VÚC 2017 Topoľčany: Zoznam kandidátov na poslancov

Pozrite sa, kto sa uchádza o poslanecký mandát v Nitrianskom samosprávnom kraji za okres Topoľčany.

Zmeny v nemocnici sa dotkli aj personálnej oblasti

Riaditeľka levickej nemocnice, ktorú prevzala skupina AGEL, už šéfuje aj ďalšej nemocnici v regióne.

Aj proti Moravciam rozhodol Jirka

Tretie víťazstvo v rade si po reprezentačnej prestávke pripísali na konto hráči Spartaka Trnava a delia sa so Slovanom Bratislava o prvú priečku. O jediný gól zápasu sa postaral Erik Jirka, ktorý zabezpečil Trnave výhru aj minulom kole s Prešovom.

V Topoľčanoch im chýbal lukostrelecký klub. Tak sa ho rozhodli založiť

Topoľčianski lukostrelci majú za sebou prvé súťaže. Budúci rok si chcú vyskúšať Slovenský pohár.

Všetky správy

Geológ: Ochladili Zem a vyhubili ľudí. Našu planétu čaká supererupcia

Výbuch supervulkánu by bol aj dnes katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík, ktorý publikoval v prestížnom vedeckom časopise.

Realitný trh sa zbláznil, byty sa predávajú za rekordné ceny

Za trojizbový byt v paneláku na Terase sú ľudia ochotní zaplatiť 105-tisíc.

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

Markíza má byť na predaj, hovorí sa aj o ďalších médiách

Majiteľ najsledovanejšej televízie na Slovensku, ako aj potenciálni záujemcovia o jej kúpu tvrdia, že špekulácie nekomentujú.

Kam vyraziť