Štvrtok, 28. október, 2021 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Stümpel Cup 2014 vyhral po druhýkrát tím Áhoyte

Predposledný júnový víkend patril v Nitre hokejbalu. Uskutočnil sa už 19. ročník tradičného a najprestížnejšieho hokejbalového turnaja u nás - Stümpel Cup.

Víťazný pohár prevzal brankár Tomáš Gažík.Víťazný pohár prevzal brankár Tomáš Gažík. (Zdroj: Dušan Tarko)

Priaznivci hokejbalu si aj v tomto roku prišli na svoje. Uplynulá sobota a nedeľa priniesli množstvo hokejbalového umenia, skvelých brankárskych zákrokov a kopec dobrej nálady. O víťaznú trofej sa v tomto roku pobilo osem mužstiev, v ktorých nechýbali ani zvučné mená. Aj keď bolo účastníkov menej ako vlani, kvalita neutrpela. Iba zopár hráčov na ilustráciu. Svoje umenie s hokejkou a loptičkou predviedli Andrej Meszároš, Ivan Švarný, Branislav Mezei, Roman Tománek, Dušan Milo, bratia Salijiovci či dokonca Miroslav Stoch.

Skryť Vypnúť reklamu

„Tentoraz prišli naozaj kvalitné tímy. Myslím si, že aj diváci si prišli na svoje, to je hlavné. Každý sa rád zabavil a po namáhavých zápasoch sa bude hráčom dobre zaspávať,“ s úsmevom skonštatoval garant turnaja Jozef Stümpel. „Myslím si, že na turnaji bolo plno hráčov, ktorým to „kĺzalo“ naozaj dobre. Chalani mali rýchle nohy a mnohí predviedli skvelú prácu s hokejkou,“ pokračovala ikona nitrianskeho a slovenského hokeja a prezident SHbÚ.

Stümpelov tím nakoniec obsadil tretie miesto, keď v súboji o bronz hladko porazili Granátovcov, no nezopakovali minuloročný triumf. „Samozrejme, chceli sme vyhrať. Naša partia však už nie je najmladšia, ani najrýchlejšia. Postupne to preberá ďalšia generácia. Som však veľmi rád, že to bol naozaj kvalitný turnaj. Ľudia tu mali možnosť vidieť množstvo známych chalanov, aj hokejistov. Teší ma, že sme sa takto zabavili a vyplnili si krásny víkend,“ povedal po odovzdávaní trofejí Jozef Stümpel.

Skryť Vypnúť reklamu

Trochu nečakaný víťaz

Nárok na spokojnosť mal aj hlavný organizátor turnaja Stano Petrík. „Som rád, že sa nikto nezranil, predviedli sa tu kvalitné mužstvá a niektoré zápasy mali naozaj dobrú úroveň. Teší ma, že sa chalani zabavili a zabavili aj divákov. Práve o toto v turnaji ide, aby sa všetci stretli a zrelaxovali,“ zhodnotil. „Tento rok sme síce mali menej mužstiev, no obsadenie bolo o to kvalitnejšie. Úroveň nijako neklesla,“ pokračoval Petrík, ktorý má ako manažér a brankár Rytierov aj kopec ďalších starostí. „Tentoraz to bolo o niečo hektickejšie. Liga sa hrala dlhšie, prípravy na Svetový pohár sú v plnom prúde a snažili sme sa čo najlepšie zorganizovať aj Stümpel Cup. O rok nás čaká 20. ročník a ja verím, že bude rovnako úspešný,“ vysvetlil Stano Petrík a s úsmevom dodal, že víťazstvo si jeho tím šetrí na jubilejný turnaj na budúci rok.

Skryť Vypnúť reklamu

Triumf na turnaji si po druhý raz vybojoval tím Áhoyte, ktorého kostru tvorili hlavne hokejbalisti majstrovských Rytierov. „My sme sa vlastne išli iba zabaviť, chalani z Rytierov ako partia. Pritom sme neočakávali, že sa nám podarí dostať až do finále a už vôbec nie, že by sme mohli vyhrať. Veľkú zásluhu na našom úspechu má gólman Tomáš Gažík,“ povedal kapitán Áhoyte Filip Titka. „Bola to skvelá akcia, super zorganizované a zápasy mali svoju úroveň,“ pokračoval. Cenu pre najlepšieho obrancu turnaja nečakal. „Myslel som si, že cenu dostanú iní hráči, o to viac ma to ale teší. „Porazil“ som Mezeia, Švarného či Mila, takže mám úsmev na tvári,“ netajil spokojnosť Filip Titka. „Určite prídeme aj o rok. Už teraz sa tešíme na skvelú partiu ľudí, s ktorými sa o rok stretneme,“ povedal za víťazov Filip Titka.

Stoch: Turnaj by mohol trvať aj dlhšie

Skvelý výkon na turnaji predviedli hráči tímu Ja nevjem uš, v drese ktorých sa predstavili aj bratia Salijiovci, Martin Uhnák, Marek Slovák alebo Miroslav Stoch. V semifinále vyradili obhajcu Stümpel team a výborný hokejbal predviedli aj vo finále, kde ale iba tesne prehrali 3:2. „Myslím si, že sme hrali celkom dobre. V tíme sme mali viacero hokejistov, chalanov, ktorí si to vedia prihrať. Škoda, že na poslednú chvíľu nám niektorí hráči vypadli. Mali sme vynikajúceho gólmana, ktorý nás podržal. Vo finále sme mali aj trošku smolu, súperovi zase zachytal brankár. Dúfajme, že na budúci rok nám to vyjde,“ povedal po zisku striebra „Miňo“ Stoch, ktorému je lopta síce blízka, ale hokejka už menej. „V lete, keď je dovolenka a som doma, často hrávam hokejbal. Počas sezóny na to nie je čas. Vyrastal som ale medzi panelákmi, kde sme stále hrali futbal alebo hokejbal. Od malička ma to s hokejkou baví. Je to pre mňa relax. Vždy sa tu stretneme super partia chalanov. Tie dva dni sú zábava a pokojne by to mohlo byť aj dlhšie. O rok sme však určite tu a už teraz sa tešíme,“ uzavrel Stoch, ktorý sa turnaja zúčastnil už viackrát.

Trofeje všetkým oceneným odovzdával primátor Nitry Jozef Dvonč spolu s prezidentom Slovenskej hokejbalovej únie Jozefom Stümpelom, ktorým asistovala hovorkyňa turnaja a Rytierov Kristína Kormúthová.

Fakty z turnaja

Skupina A: Dynamax dream team - Nové Zámky 6:4 (2:0, 2:2, 2:2), Švec 2, Štefanka, Matúš, Tvrdoň, Civáň - Paulík 2, Ostrožlík, Vyszkocsil. Áhoyte - Devils Petržalka 6:2 (0:1, 4:1, 2:0), Titka 2, Ecker, Belovič, Riegel, Balaška - Juriak, Liches. Dynamax dream team - Áhoyte 3:0 (0:0, 1:0, 2:0), König, Daniška, Trávniček. Devils Petržalka - Nové Zámky 2:6 (1:2, 1:1, 0:3), Varga, Banóczi - Dékány, Ivan, Vadovský, R. Penzeš, Pernický, Váczlav. Devils Petržalka - Dynamax dream team 4:7 (1:2, 0:2, 3:3), Dudík 2, Spoták, Jesenský - Tvrdoň 2, Krištof, Štefanka, Németh, Trávniček, Klobučník. Nové Zámky - Áhoyte 2:4 (1:0, 0:2, 1:2), Juhás, R. Penzeš - Ecker, Riegel, Dobrý, Ecker.

1. Dynamax 3 3 0 0 16:8 9
2. Áhoyte 3 2 0 1 10:7 6
3. N. Zámky 3 1 0 2 15:15 3
4. Devils 3 0 0 3 8:19 9

Skupina B: Granátovci - Já nevjem uš 1:8 (1:3, 0:4, 0:1), Belovič - Slovák, Szabo, Varga, Okenka, Stoch, König, S. Saliji, Arvay. Topoľčany - Stümpel team 5:6 (2:1, 0:3, 3:2), M. Benko 2, Š. Vystavil, S. Vystavil, Šimun - Stümpel 2, Zemeš, Olesz, Kašša, Tománek. Granátovci - Topoľčany 3:7 (1:2, 0:1, 2:4), Bališ, Konc, Pelikán - M. Benko 2, Tvrdík, Salay, Šimun, S. Vystavil, Hruška. Stümpel team - Já nevjem uš 2:4 (0:2, 1:1, 1:1), Meszároš, Thron - Okenka, König, Slovák, Farkaš. Granátovci - Stümpel Team 3:8 (1:2, 1:1, 1:5), Garay, Konc, Bafrnec - Tománek, Miklík, Milo, J. Stümpel, Majeský, M. Zálešák, A. Zálešák, O. Stümpel. Topoľčany - Ja nevjem uš 2:3 (1:2, 0:1, 1:0), Šimun 2 - Uhnák, Okenka, Varga.

1. Ja nevjem uš 3 3 0 0 15:5 9
2. Stümpel team 3 2 0 1 16:12 6
3. Topoľčany 3 1 0 2 14:12 3
4. Granátovci 3 0 0 3 7:23 0

Štvrťfinále: Dynamax dream team - Granátovci 4:6 (2:1, 1:3, 1:2), Štumpf, P. König, Klobučník, Daniška - Bafrnec 2, L. König, Teplan, Pelikán, Bališ. Áhoyte - Topoľčany 4:2 (1:1, 0:1, 3:0), Riegel 2, J. König 2 - Uhrečný, Gráčik. Stümpel team - Nové Zámky 10:2 (5:0, 1:2, 4:0), Tománek 2, Thron 2, M. Zálešák 2, A. Zálešák 2, Giba, Stümpel - Czuczor, Caglevič. Ja nevjem uš - Devils Petržalka 9:3 (3:1, 3:1, 3:1), Szabo 4, S. Saliji 2, D. König 2, Rzavský.

Semifinále: Áhoyte - Granátovci 3:2 (1:1, 1:0, 1:1), Ščasný, Riegel, Belovič - Garay, L. Belovič. Stümpel team - Ja nevjem uš 3:8 (0:4, 1:2, 2:2), Tománek 2, Milo - Farkaš 3, M. Slovák 2, G. Saliji 2, Rzavský.

O 3. miesto: Granátovci - Stümpel team 3:8 (1:2, 0:2, 2:4), Bališ 2, Klenko - Bujdák 2, A. Zálešák 2, Beniač, Tománek, Šúrek, M. Zálešák.

Finále: Áhoyte - Ja nevjem uš 3:2 (1:0, 1:0, 1:2), Riegel, Káčer, Čičo - Farkaš, Arvay.

Individuálne ceny
Najlepší brankár Martin Kusý (Ja nevjem uš), najlepší strelec Roman Tománek (Stümpel team), najlepší nahrávač Garip Saliji (Ja nevjem uš), najlepší obranca Filip Titka (Áhoyte), najlepší útočník Marek Slovák (Ja nevjem uš), najproduktívnejší hráč Miroslav Zálešák (Stümpel team), Cena Zoltána Bátovského pre najlepšieho hráča turnaja: Alex Zálešák (Stümpel team).

AKO NASTÚPILI

ÁHOYTE: Gažík - Káčer, Baláška, Titka, Maxin, Ecker, Čičo, Ščasný, Kučerka, Dobrý, Belovič, Riegel, Oravec.
STÜMPEL TEAM: Somolányi - Meszároš, Ladiver, Beniač, Kašša, Bujdák, Mezei, Švarný, Giba, Milo, J. Stümpel, O. Stümpel, Olesz, M. Zálešák, A. Zálešák, Šúrek, Miklík, Majeský, Tománek, Thron, Zemeš, Strápek, Vailing.
JA NEVJEM UŠ: Kusý - S. Saliji, P. Slovák, Arvay, Zajac, Varga, Szabo, G. Saliji, Farkaš, M. Slovák, Uhnák, Stoch, Rzavský, D. König, Okenka, Ivančík.
DYNAMAX: Pupík - Civáň, Kuzma, Hrudík, Trávniček, Matúš, Piačka, Tvrdoň, Švec, König, Klobučník, Štefanka, Krištof, Štumpf, Németh, Daniška.
GRANÁTOVCI: Ziman - Pelikán, Kišev, Teplan, Drgoň, Bafrnec, Bališ, Šabík, Myjavec, Kuťka, Belovič, Konc, Klenko.

Fotogaléria z finále a slávnostného vyhláseniaNajčítanejšie na My Nitra

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako by ste chceli bývať? Zapojte sa do prieskumu o bývaní
 2. Chcete ušetriť na aute? Namiesto kúpy si ho prenajmite
 3. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 4. Koniec Bratislavy? Pre túto firmu môžete pracovať aj cez polovicu republiky
 5. Vraciame spoločnosti priazeň, ktorú nám už 30 rokov prejavuje
 6. Digitálne zručnosti žiakov a študentov podporí Nadácia Orange
 7. Vyťahovanie zapadnutého jazyka je mýtus
 8. Heľenine oči zahrajú hit o obchvate Prešovčanom z kamióna
 9. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova
 10. Profesor Alexy: S plastmi sa musíme naučiť zaobchádzať
 1. 365.bank prináša digitálnu hypotéku s možnosťou podania žiadosti
 2. EUBA udelila čestné vedecké hodnosti „doctor honoris causa“
 3. Miška ochrnula z minúty na minútu, teraz pre ňu svitá nová nádej
 4. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 5. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 6. Digitálne zručnosti žiakov a študentov podporí Nadácia Orange
 7. Chcete dočasné tetovanie, používajte Hennu
 8. Vyťahovanie zapadnutého jazyka je mýtus
 9. Heľenine oči zahrajú hit o obchvate Prešovčanom z kamióna
 10. Spoľahlivá energia a úspora technológiami
 1. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova 10 404
 2. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 9 892
 3. Chladené halušky? Od tejto firmy si ich obľúbili na Slovensku 9 501
 4. Peniaze začali strácať hodnotu, treba sa brániť! 6 494
 5. Najtajnejšie ponuky módnych kúskov v Európe – iba na pozvanie 5 275
 6. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania 3 708
 7. Heľenine oči zahrajú hit o obchvate Prešovčanom z kamióna 3 303
 8. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 2 860
 9. Chcete ušetriť na aute? Namiesto kúpy si ho prenajmite 2 522
 10. Nechajte kryptomeny na Fumbi 2 012

Blogy SME

 1. Šimon Briatka: Inšpiratívni ľudia 1: Roger Bannister, lekár, ktorý zabehol svetový rekord
 2. Café Európa: Valí sa na nás energetická kríza?
 3. Naďa Serafínová: Ako sa naozaj testuje? Povedzme, že dosť zvláštne.
 4. Miriam Studeničová: Cisár je nahý! Osobnosti sú nevedomé! Nepoznajú Pravdu!
 5. Marián Lukáč: Blog č. 44- Múdrosť
 6. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Aké ťažké je ľahko odpustiť?
 7. Stanislav Martinčko: Poľovačka na zajace a 50 000 Eur v zlate !!
 8. Miro Jankes: Októbrový výber
 1. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 14 948
 2. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 8 435
 3. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 7 760
 4. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 5 423
 5. Michal Porubän: "Nenávistná Čaputová" vs "Mierotvorca Blaha". 4 869
 6. Tereza Krajčová: Anglický denník: 16. S panickou poruchou v zahraničí alebo na maličkostiach záleží 4 478
 7. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 142
 8. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 3 950
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Prezidentka SR Zuzana Čaputová počas návštevy Seniorcentra Správy zariadení sociálnych služieb v Nitre.

S problémom nedostatku opatrovateľov i lôžok v zariadeniach sa stretáva na celom Slovensku.


3 h
Útočníci boli zrejme narkomani. Študentom sa vyhrážali, že ich dopichajú ihlami.

Útok vyšetruje polícia, má kamerový záznam.


5 h
Lídra Bábu Miroslava Račeka dekorovali za Osobnosť mesiaca august z tímov ObFZ Nitra. Vľavo zväzový predseda Štefan Korman, vpravo starostka Bábu Katarína Mego Töröková.

Premiérový honor „Osobnosť mesiaca ObFZ Nitra“ zdobí vitrínu Miroslava Račeka. Líder Bábu chváli kabínu Bábcelony.


(KIJ) 6 h
Lídra Bábu Miroslava Račeka dekorovali za Osobnosť mesiaca august z tímov ObFZ Nitra. Vľavo zväzový predseda Štefan Korman, vpravo starostka Bábu Katarína Mego Töröková.

Premiérový honor „Osobnosť mesiaca ObFZ Nitra“ zdobí vitrínu Miroslava Račeka. Líder Bábu chváli kabínu Bábcelony.


(KIJ) 6 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Známy podnik na Nábreží Oravskej priehrady plamene úplne zničili.


15 h

Ľuďom sa jej správanie nepáčilo, zavolali políciu.


26. okt

V interiéri reštaurácie sa najedia len zaočkovaní.


13 h

Zakážu svadby, oslavy, zatvoria fitness centrá, wellness, akvaparky, v reštauráciách sa nenajete, v kaviarni nevypijete kávu, v hoteli sa neubytujete.


13 h

Blogy SME

 1. Šimon Briatka: Inšpiratívni ľudia 1: Roger Bannister, lekár, ktorý zabehol svetový rekord
 2. Café Európa: Valí sa na nás energetická kríza?
 3. Naďa Serafínová: Ako sa naozaj testuje? Povedzme, že dosť zvláštne.
 4. Miriam Studeničová: Cisár je nahý! Osobnosti sú nevedomé! Nepoznajú Pravdu!
 5. Marián Lukáč: Blog č. 44- Múdrosť
 6. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Aké ťažké je ľahko odpustiť?
 7. Stanislav Martinčko: Poľovačka na zajace a 50 000 Eur v zlate !!
 8. Miro Jankes: Októbrový výber
 1. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 14 948
 2. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 8 435
 3. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 7 760
 4. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 5 423
 5. Michal Porubän: "Nenávistná Čaputová" vs "Mierotvorca Blaha". 4 869
 6. Tereza Krajčová: Anglický denník: 16. S panickou poruchou v zahraničí alebo na maličkostiach záleží 4 478
 7. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 142
 8. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 3 950
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu