Utorok, 26. september, 2017 | Meniny má Edita
Pridajte si svoje mesto

Do futbalu v Nitre smeruje zaujímavý investor

Zmeny v klube zasiahli aj post športového manažéra, kde skončil Ivan Ondruška. Pozrite si aj fotogalériu z prvého víťazstva v príprave.

Michal Hipp je od utorka novým trénerom FC Nitra.(Zdroj: Martin Kilian)

Zmeny v klube zasiahli aj post športového manažéra, kde skončil Ivan Ondruška.

Nitriansky futbal sa síce ocitol v druhej lige, ale možno v ňom svitá na lepšie časy. Sľubné vízie predostreli zástupcom médií v stredu na tlačovej konferencii predstavitelia FC Nitra.

Odchod Ondrušku

Viceprimátor Štefan Štefek ako člen predstavenstva oboznámil prítomných s hlavnými novinkami v klube. „Od utorka sa hlavným trénerom FC Nitra stal Michal Hipp. Ja mu v mene členov predstavenstva želám veľa zdaru v jeho náročnej práci. Rovnako chcem oznámiť, že sme sa dohodli na ukončení spolupráce so športovým riaditeľom klubu Ivanom Ondruška. Chcem mu poďakovať za všetku prácu, ktorú urobil počas jeho pôsobenia v klube, v prospech klubu,“ uviedol Štefan Štefek.

Doplnil aj informáciu, že vedenie klubu rokuje s novými akcionármi, ale k tejto téme sa vraj bližšie vyjadrí v najbližších dňoch, keď bude všetko spečatené.

Po odchode Ivana Ondrušku sa môžu udiať aj iné rošády vo vedení klubu. „Nevylučujem aj ďalšie zmeny v manažmente FC. Samozrejme, že funkciu športového manažéra bude musieť niekto vykonávať. Ale táto otázka už bude riešená po príchode nového akcionára. Tento post bude vyriešený, prípadne aj iné posty, po dohode v trojuholníku akcionár - klub - mesto,“ vysvetlil Štefek.


Dlhoročný športový riaditeľ klubu Ivan Ondruška (v bledej vetrovke) v klube skončil. FOTO: MARTIN KILIAN

Návrat nechcú uponáhľať

Primátor Nitry Jozef Dvonč podotkol, že vedenie klubu i mesta sa snažilo urobiť všetko pre záchranu najvyššej súťaže. „Všetci, ktorí boli pri futbale, robili maximum, ale nepodarilo sa to. V posledných rokoch bola situácia kolísavá. Vypadnutie však nepovažujeme za veľkú tragédiu. Možno sa teraz začína proces, ktorý nám pomôže v Nitre naštartovať slušný futbal,“ povedal Dvonč a pokračoval: „Naším vzorcom je kvalitný domáci tréner, dobrý realizačný tím a aby maximum mužstva tvorili vlastní odchovanci. Dohodli sme sa, že nejdeme nič uponáhľať. Potrebujeme sa stabilizovať ekonomicky aj športovo. Keď to bude trvať dva-tri roky, nebudú sa stínať hlavy, prvoradý je štadión a divák. My chceme dostať aj v tejto súťaži viac ľudí do hľadiska,“ doplnil Dvonč.

Mesto Nitra podľa jeho slov bude naďalej podporovať futbal, ako aj celkovo šport v meste. „Šport podporujeme dlhodobo. Napríklad hokejisti boli pred troma rokmi na pokraji baráže, no dnes má náš hokej visačku najvyššej kvality na Slovensku. Mesto sa snaží v maximálnej miere podporovať šport. Takisto podporujeme aktuálne rokovania s možným investorom. Možno je to otázka 1-2 dní, kedy príde k podpisu dohody. Finančné podmienky sú pre klub celkom zaujímavé. Môžem prezradiť, že ide o zahraničného investora, ktorý sa chce etablovať na Slovensku,“ objasnil Dvonč.

Hipp ide do známeho prostredia

V utorok sa trénerskej taktovky chopil Michal Hipp (51 r.), bývalý československý reprezentant, v minulosti aj tréner Petržalky, Slovan, ktorý pôsobil v reprezentácii najskôr ako asistent a neskôr aj v roli hlavného trénera. Muž, ktorý bol zvyknutý na pôsobenie vo vyšších futbalových sférach, prijal ponuku z druholigovej Nitry.

„Každý sa asi bude pýtať, prečo som tu. Dostal som garancie ohľadom stabilizácie klubu, oslovila ma aj myšlienka robiť prevažne s vlastnými odchovancami, s hráčmi, ktorí vyšli z našej akadémie. Tým nechcem povedať, že nepríde k doplneniu niekoľkými hráčmi. Pozitívom pre mňa je, že nejdem do neznámeho prostredia, v Nitre som vstúpil do vrcholového futbalu ako hráč aj ako tréner. Bývam tu dlhé roky, narodil som sa tu,“ vysvetlil Michal Hipp.

Veľkú väčšinu hráčov pozná. „V poslednom období som videl prevažnú väčšinu zápasov A-mužstva, rezervy i 19-ky, čo je moja výhoda. Samozrejme, je tu roboty ako na kostole. Hneď v prvý deň som oslovil a obvolal hráčov, ktorí boli od nás na hosťovaní, väčšina sa vyjadrila pozitívne a zapojila sa do prípravy. Ja nikomu nič nesľubujem, chcem ich vidieť aspoň 10 dní, ako sa javia na ihrisku. Majú tu možnosť reštartu, ponúkame im šancu,“ pokračoval. Doplnil, že z hráčov, ktorí v Nitre na jar na hosťovaní, nebude pokračovať nikto.


Zľava viceprimátor a člen predstavenstva Štefan Štefek, nový tréner Michal Hipp, generálny manažér Jozef Petráni a primátor Jozef Dvonč. FOTO: MARTIN KILIAN

Nesľubuje zázraky

Hippovým prvým asistentom bude Peter Hnilica. Ďalšie posty v realizačnom tíme sa nemenia, pokračujú tréner brankár Igor Mesároš, vedúci mužstva Igor Demo. „Nevidím dôvod teraz niečo meniť. Rozhoduje sa ešte, akú úlohu bude mať Jožko Pavlík, chcel by som, aby bol v štruktúrach klubu,“ povedal Hipp.

Druhá liga bude rozdelená na dve skupiny. Jej úroveň si Hipp netrúfa odhadnúť. „Sám som zvedavý. Ideme do niečoho nového, v súťaži sú aj béčka, ktoré nemôžu postúpiť, bude to mať svoje špecifiká. Nie som čarodejník, nesľubujem zázraky. Hráčom som povedal, že im môžem zaručiť kvalitný tréningový proces. Máme problémy hlavne s malým počtom obrancov, niektorí nie sú doliečení, kým v strede poľa máme prebytok hráčov. Chceme zachovať aj B-mužstvo, keby zaniklo, bolo by to na škoda veci,“ pokračoval nový tréner Nitry.

Hovorí sa, že doma nikto nie je prorokom. Je Michal Hipp pripravený aj na tzv. nitrianskeho fanúšika? „Viem, aký je nitriansky divák, ale taký bol aj na Slovane či Petržalke. Tlak je všade, trénerská robota je všade rovnaká. Rozdiel je, v akom prostredí robíte, s akým hráčskym materiálom, a v akých podmienkach. Ja sa na túto robotu teším. My urobíme servis pre hráčov, je na nich, ako sa šance chopia. Nitriansky divák je náročný, ale nie hlúpy,“ odvetil Hipp.

Kto prišiel na prvý tréning

Z jarnej zostavy: brankári Stránsky, Dovičovič, hráči Harbuľák, Boszorád, Urblík, Špalek, Šmehyl, Kutra, Dubeň, Kotrík, Čery, Kemláge, H. Kováč, V. Kráľ, Ivančík.
Navrátilci z hosťovaní: M. Kolmokov, M. Košút, Zelenický, Nagy.
Z rezervy: Drgoňa, F. Petráni, Petráš, Kacír, Oravec, Studený, Škarba.
Z dorastu Bartošek, M. Mesároš, A. Barborík, Miloš Fábry.
M. Král ešte nie je fit. V utorok sa pripojili Paukner, F. Moravčík a Kotora, ale odišiel Špalek, o ktorého prejavila záujem Trnava.
Z jarného kádra chýbajú: Putnocký, Kolbas, Kostelný, Pillár, Mensah, Augustín, Husár, Mikuš, Böhm, Cleber, Forbs.

Prvý test víťazný

FC Nitra - B. Bystrica 2:1 (2:0), 6. Šmehyl, 23. Paukner - 51. Faško.
FC: Stránsky - Kutra, M. Kolmokov, Dubeň, Kotora - Boszorád, Urblík, Paukner, Kotrík, Šmehyl - V. Kráľ. Striedali: Bartošek, Fábry, Čery, F. Moravčík, Kemláge, F. Petráni, Petráš.

Fotogaléria Dušana Tarka zo zápasuŠport

 


  1. Autá čakajú v dlhých kolónach, meškanie majú aj autobusy 1 051
  2. Neznesiteľný smrad. Starosta a občania sa nezhodnú, z čoho pochádza 737
  3. Townhill v centre Nitry: Dve podlažia budú pod zemou Foto 674
  4. Hokejisti ako deň a noc 667
  5. Proti Macedóncom si trúfajú na postup 463
  6. Spadol z neba 240
  7. Kladivo 239
  8. Voľby do VÚC 2017 Nitra: Zoznam kandidátov na poslancov 216
  9. Oba tituly pre družstvá ŠK ŠOG Nitra, chlapci AC Stavbár strieborní 170
  10. Vrábľania v derby naplno 165

Najčítanejšie správy

Nitra

Autá čakajú v dlhých kolónach, meškanie majú aj autobusy

Dramatická situácia zrejme bude trvať až do polovice novembra. Vtedy majú otvoriť križovatku.

Neznesiteľný smrad. Starosta a občania sa nezhodnú, z čoho pochádza

Malý Lapáš zažíva v poslednom období stavebný boom. Zápach sa podľa obyvateľov začal šíriť, keď napojili na starú čističku desiatky nových domov.

Townhill v centre Nitry: Dve podlažia budú pod zemou

Podmienky krajského pamiatkového úradu zrušil odvolací orgán. Výbor mestskej časti má proti zámeru námietky.

Hokejisti ako deň a noc

Proti Trenčínu si debut v drese Nitry odbil 17-ročný Andrej Kollár.

Proti Macedóncom si trúfajú na postup

Mladí Nitrania sa v stredu predstavia v mládežníckej obdobe Lige majstrov.

Blízke regióny

Podvod v Topoľčanoch. Na zájazd nešli, aj keď zaplatili

Obvinená môže stráviť za mrežami až desať rokov.

Z polikliniky miznú kľučky aj záchodové dosky + FOTO

Minulý rok išlo do opráv a údržby mestskej polikliniky na Družbe 270-tisíc eur. Hlavnou prioritou sú sociálne zariadenia, tie sú však aj najčastejším terčom vandalov.

Polícia hľadá hnedý Mercedes bez spätného zrkadla. Zachytil a ťažko zranil chodkyňu

Mladá žena ktorá kráčala v sobotu večer popri ceste z Pohronského Ruskova do Hronoviec.

Výškovú budovu v Partizánskom uzatvorili. Pripravujú ju na zbúranie

Primátor mesta pripustil, že bytoviek, ktoré by sa mohli zbúrať, je v meste viac. Bývalí nájomníci nechali po sebe spúšť.

Prvý Novozámčan na listine rozhodcov FIFA

Peter Kováč bude rozhodovať aj medzinárodné zápasy

Všetky správy

Štvrtý titul? O rok naň Sagan môže zabudnúť

Trať majstrovstiev sveta v Innsbrucku v roku 2018 je samý kopec.

Pozrite si záver MS z Bergenu, ktorý nebol v televízii

Zábery z helikoptéry ukazujú nástupy v posledných kilometroch aj to, ako skupina favoritov dostihla úniky.

Ešte v marci robil v obleku kľuky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní na Slovensku vyhýbať ťažšie

Ministerstvo financií vysvetľuje, že zmenou chce zakročiť proti agresívnemu daňovému plánovaniu a presunu ziskov mimo územia Slovenskej republiky.

Kam vyraziť