V Parkhotel Congress Centre v Plzni vystúpil Slíž trikrát na najvyšší stupeň pre víťazov. Prvú zlatú medailu vybojoval v disciplíne drep s činkou, kde zdolal hmotnosť 290 kg.
Tlak na lavičke nie je jeho silná disciplína, no napriek tomu výkon 170 kg stačil na štvrtú priečku v jeho hmotnostnej kategórii do 83 kg, kde súperil s 11 silákmi starého kontinentu.
V mŕtvom ťahu sa rozhodovalo nielen o prvenstve v tejto disciplíne, ale v hre bolo aj konečné umiestnenie v trojboji. Tu sa už taktizovalo. Keď už bolo jasné, že v trojboji obsadí Nemec Kotzot druhú priečku, chcel Talian Silvas zaútočiť na zisk zlata v mŕtvom ťahu. „Na to sme však boli pripravení. Stačilo nám zvládnuť zhodnú hmotnosť činky ako Silvas, nakoľko Paľo vážil o kilo menej,“ vysvetlil predseda PWL Svätoplukovo Vladimír Kertész.
„V treťom pokuse Talian mal ísť na 277,5 kg, no tesne pred vyhlásením na pokus pridal na 280, takže aj my sme okopírovali túto hmotnosť. Talian nedal a už bolo jasné, že Paľo je víťaz, nakoľko už v druhom pokuse zvládol 275 kg. Paľo išiel i na tretí pokus na 280, čo je desať kg pod jeho nedávny výkon na Cedron Cupe a za burácajúceho povzbudzovania divákov s ľahkosťou činku zdvihol,“ opísal zákulisie V. Kertész.
Pavol Slíž tak získal pre Slovensko zlato v drepe, mŕtvom ťahu a veľkú zlatú aj v silovom trojboji za celkový výkon 740 kg.
Výprava PWL Svätoplukovo - zľava S. Januška, V. Kertész ml., M. Demeter, P. Slíž, L. Porhajaš, A. Arpáš a V. Kertész st.
Autor: RK