Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Primárne ciele sú podpora mládeže a férový futbal

Elektronický zápis v každej súťaži už bude samozrejmosťou aj v oblastných súťažiach. Aké ďalšie novinky prinesie futbal na dedinách, sme sondovali u šéfov ObFZ.

Už počas tohto víkendu sa rozbiehajú súťaže ObFZ Nitra, ďalšie oblasti ich budú čoskoro nasledovať.Už počas tohto víkendu sa rozbiehajú súťaže ObFZ Nitra, ďalšie oblasti ich budú čoskoro nasledovať. (Zdroj: Andrej Kéry)

Predsedom oblastných futbalových zväzov sme položili tri otázky.
1. Blíži sa štart ďalšieho ročníka. Aké novinky prinesie sezóna 2014/15 vo vašom okrese?
2. Ako sa zmenil počet mužstiev vo vašich súťažiach? Máte nejaké opatrenia, aby počet hlavne mládežníckych tímov neklesal, ale stúpal?
3. Aké sú vaše želania do novej sezóny?

Peter Kováč, ObFZ Nové Zámky

1. Za najvýznamnejší progres oproti minulej sezóne považujem implementáciu elektronického zápisu a zberných faktúr do všetkých súťaží riadených naším ObFZ, čo bude ďalším uľahčením činnosti pre klubových a zväzových funkcionárov. Vo všetkých vekových kategóriách sa budú povinne používať iba plastové registračné preukazy. Výkonný výbor svojím rozhodnutím o znížení štartovného vyšiel v ústrety oddielom a reagoval tak na nepriaznivú ekonomickú situáciu v kluboch. Veľký dôraz sme kládli na tvorbu nového Rozpisu súťaží, kde ŠTK odviedla veľmi kvalitnú prácu a táto norma tak bude skutočne relevantným dokumentom.

Skryť Vypnúť reklamu

2. V prípade dospelých sme zaznamenali nárast o jedno mužstvo, v činnosti nepokračujú N. Zámky B, naopak futbal sa vracia do Komoče a prihlásilo sa aj Štúrovo B. U mládeže dosahujeme z hľadiska kvantity úroveň z minulého obdobia, čo je vzhľadom na demografický vývoj potešiteľná správa. Pre každé mužstvo dospelých je podmienkou štartu v I. a II. triede povinnosť mať v dlhodobých súťažiach zaradené aspoň jedno mládežnícke mužstvo - dorastenecké alebo žiacke. Naším cieľom bolo odbremeniť žiacku kategóriu od zdĺhavého cestovania, a preto sme, reflektujúc na geografický faktor, vytvorili štyri skupiny s menšími vzdialenosťami. Pre súťaž prípraviek sme získali významného partnera, ktorým je vynikajúci slovenský reprezentant Kornel Saláta.

3. Do nastávajúcej sezóny si prajem, aby bola naša oblasť výlučne spájaná s rozvojom mládežníckej základne, kvalitatívnym nárastom jednotlivých stretnutí a úspešnou implementáciou ISSF systému. Za účelom dosiahnutia tohto cieľa bude náš zväz prostredníctvom svojho aparátu nápomocný všetkým zainteresovaným zložkám, ktorých snahou je rozvoj amatérskeho futbalu. Verím, že činnosťou výkonného výboru a odborných komisií od volebnej konferencie sme presvedčili futbalovú verejnosť, že heslo „Spojme sa pre futbal“ nevnímame len ako prázdnu marketingovú frázu. Bude našou primárnou snahou pokračovať v nastúpenom trende aj v ďalšom období.

Skryť Vypnúť reklamu

Arpád Benovič, ObFZ Dun. Streda

1. Vo všetkých súťažiach budeme už mať elektronický zápis o stretnutí, a to aj v súťaži prípraviek. Prechádzame na mesačnú zbernú fakturáciu. Najvyššia oblastná súťaž má sponzora a bude niesť názov AG Sport Liga, došlo k premenovaniu aj ostatných súťaží na 7. a 8. ligu DS. Po ôsmich rokoch prvýkrát nemáme súťaž žien.

2. AG Sport liga bude mať 16 účastníkov, 7. liga bude mať len 15 účastníkov, nakoľko deň pred aktívom ŠTK vystúpilo zo súťaže mužstvo Viesky. 8. liga podľa rozpisu súťaže ObFZ DS pozostáva z klubov, ktoré neboli zaradené do 6. a 7. ligy - v počte 6. V tomto roku budeme mať 14 dorasteneckých mužstiev, 16 mužstiev starších žiakov, 32 družstiev mladších žiakov a aj v súťaži prípraviek budeme mať 8 družstiev. Opatrenia sme zaviedli pred štyrmi rokmi, a to také, že v prípade, ak mužstvo nemá v najvyššej súťaži (AG Sport liga) mládežnícke mužstvo, musí zaplatiť nenávratný vklad vo výške 2000 eur, v 7. lige 1000 eur a táto čiastka je účelovo využitá výhradne pre mládež.

Skryť Vypnúť reklamu

3. Želám si, aby sa zvýšila úroveň futbalu, aby sa hralo v duchu fair-play a aby mužstvá prihlásené do súťaží v takom istom počte aj dokončili súťažný ročník.

Ervín Kiss, ObFZ Galanta

1. Noviniek máme niekoľko! Konečne sa mi podarilo presadiť, že od novej sezóny bude povinné video nahrávanie v MO dospelých (pre každý klub hrajúci v MO sme zakúpili videokameru so statívom), dúfam, že klubom to pomôže pri analýze stretnutí a zároveň to bude dôkazový materiál pri rôznych sťažnostiach. Všetky súťaže, vrátane žiackych súťaží, už budú vedené v ISSF aj so zbernou fakturáciou. Prvýkrát budú mať svoju súťaž aj mladší žiaci - prihlásilo sa 5 mužstiev.

2. Celkový počet mužstiev v našich súťažiach oproti minulému roku máme rovnaký napriek tomu, že zo súťaží ZsFZ nik nevypadol, pričom postúpili muži Dolných Salíb a dorastenci Paty a Matúškova. Naďalej trvá podmienka, že každý klub hrajúci v MO dospelí musí mať jedno mládežnícke mužstvo. Neteší ma, že sa prihlásilo o 4 dorastenecké mužstvá menej. Teší ma ale vytvorenie súťaže mladších žiakov a z roka na rok rastúci počet prípraviek - v tomto roku ich bude 10. Niektoré kluby konečne pochopili, že ak chcú mať budúcnosť, výchovu futbalistov musia začať od tých najmenších vo veku 7-8 rokov.

3. Moje želania do novej sezóny: Aby kluby mali dostatok dobrovoľných funkcionárov, prajných sponzorov, kvalitných futbalistov, veľa víťazných stretnutí s množstvom gólov a hlavne spokojných divákov.

Štefan Korman, ObFZ Nitra

1. Prioritou je dokončenie procesu informačného systému slovenského futbalu na úrovni všetkých súťaží. Urobili sme počas prestávky v tomto smere maximum pre osvetu, príprava s klubmi prebehla v Nitre, Šali aj Zlatých Moravciach a som rád, že prevládali pozitívne reakcie. Po reorganizácii nastal pohyb vo viacerých súťažiach, štyri odchádzajúce mužstvá do novovytvorenej V. ligy Stred sme čo do počtu účastníkov nahradili novými alebo staronovými klubmi. Našim zástupcom v kraji samozrejme želám, aby v novej súťaži ukázali silu a prezentovali sa pekným futbalom.

2. Paradoxne, hoci nám štyri kluby postúpili, posilnili sme, keďže nám pribudlo päť nových tímov - Betonáris Šaľa, Močenok B, Lovce, Nevidzany B a Nová Ves n/Ž. Mohol aj šiesty, ale Pohranice napokon svoju prihlášku stiahli... Škoda, pretože dedina s takou futbalovou históriou si nezaslúži takýto osud. V kategórii dorastu nám tiež štyri tímy odišli do kraja, ale keďže novoprihlásení účastníci sú piati - Lehota, Chrenová B, D. Obdokovce, Nové Sady a Čechynce - stúpol nám počet tímov na 29. Pýchou práce s mládežou sú liga benjamínkov a Miniliga Miňa Stocha, v ktorých nám na jar hralo spolu 44 tímov. V novej sezóne chceme prácu s deťmi ešte zintenzívniť. Aj touto cestou patrí vďaka sponzorom tejto súťaže, ktorú finančne podporujú Miroslav Stoch, Milan Lednický a Jozef Husárik. A prezradím, že futbal, ten s najmenšími deťmi, možno od septembra oživíme aj v Jelšovciach.

3. Želám si, aby bol futbal na dedinách zábavou. Nech vyhrá lepší a nie ten, kto vo vidine lacného úspechu pokazí nedeľu všetkým na ihrisku aj okolo neho. Klubom želám dobrých starostov aj sponzorov, hráčom veľa gólov a divákom čo najviac radosti z ich mužstiev. Tiež budem rád, ak budú naše komisie pracovať aj naďalej s takou odbornosťou a zanietením ako doteraz.

František Nagy, ObFZ Komárno

1. V letnej prestávke sme stihli absolvovať konferenciu, ktorú sme spojili s aktívom. Všetky kluby v I. triede prechádzajú na elektronické zápisy, zberné faktúry nám bežia od 1. júla. Pripravili sme na túto tému seminár, v Kameničnej na Ostrove prednášal aj riaditeľ IT oddelenia SFZ Ján Letko a rovnako zaujímavá bola aj prednáška predsedu Komisie delegátov SFZ Františka Košičára. Do začiatku sezóny nás ešte čaká pasportizácia ihrísk.

2. Plusom do nového ročníka je prihlásenie dvoch nových mančaftov - Dynamo Bajč a FK Univerzita JS - SJ Egyetem FC, v ktorom budú hrávať študenti. V I. triede máme aktuálne 16 mužstiev, v II. triede 14 účastníkov, dorastenecká súťaž má sedem tímov, ale desať nám hrá v kraji a v žiackej súťaži máme osem celkov, dlhodobú súťaž prípraviek nám hrá trinásť tímov.

3. Čo kvitujeme z pohľadu uplynulej sezóny, bola najmä výrazne zlepšená disciplína na našich ihriskách, na čom chceme stavať aj do budúcnosti tak, aby sa hral kvalitný futbal v slušnom prostredí. Aj touto cestou apelujem na všetkých účastníkov futbalového zápasu, aby zo svojej pozície a v rámci svojich možností prispeli k bezproblémovému priebehu stretnutia.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 6. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 7. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 8. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 25 113
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 18 465
 3. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 12 874
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 10 344
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 648
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 6 848
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 783
 8. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 721
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 445
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 956
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Koronavírus: Odberné miesta v Šali a vo Veči (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Šali a vo Veči.

Plošné testovanie na Covid-19:Zdravotník odoberá vzorku.

Šaľa potrebuje dobrovoľníkov na víkendový skríning

Radnica sľubuje aj finančné ohodnotenie.

Testovanie na Covid-19.

V okrese Zlaté Moravce zaznamenali 148-percentný nárast pozitívne testovaných

V okrese Zlaté Moravce sa rapídne zvýšil počet obyvateľov pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Počas jedného týždňa zaznamenali v okrese 148-percentný nárast, na 100.

Plošné testovanie na Covid-19.

Žihárčan v Afrike bez povolenia ulovil tigra, hrozí mu päť rokov za mrežami

Jeden až päť rokov za mrežami hrozí mužovi, ktorý v Afrike ulovil tigra a bez povolenia ho na komerčné účely nechal doviezť na Slovensko.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Frajeri jazdili autom po zamrznutej priehrade, prelomil sa ľad

Ľad si zmýlili s cestou. Mementom pre všetkých by mali byť tragédie, ktoré sa na Oravskej priehrade stali, no zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní.

Informácie o skríningovom testovaní v Martine

Zatiaľ je v meste k dispozícií deväť funkčných odberových miest, celoplošne sa v metroplote Turca bude testovať najmä počas víkendu.

Zoznam mobilných odberových miest v Turci

Tieto mobilné odberové miesta fungujú už dlhšie, ďalšie odberové miesta budú mestá a obce vytvárať.

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Už ste čítali?