II. LIGA: V drese Nitry nastúpili aj Henrich Benčík a Ján Harbuľák, autorom jediného gólu bol práve Benčík. Šaľa strelila prvý gól a priviezla bodík z Nového Mesta.
Žilina B - FC Nitra 3:1 (2:0)
Prvý nitriansky zápas na pôde súpera sa skončil prehrou. Mladí Žilinčania získali tri body zaslúžene.
Hosťom chýbali v zostave zranení Dubeň aj Kováč, nahradili ich Grman a Harbuľák. Aktívnejšie začali domáci. V 12. min. Klec akrobaticky skóroval, ale jeho gól neplatil pre ofsajd. O chvíľu nebezpečne dorážal Hrbek. V 21. min. mal prvýkrát prácu brankár Le Giang, ktorého ohrozil tečovaný center Benčíka, staronovej tváre v nitrianskom drese. Niekoľkominútovú nitriansku aktivitu potom Žilinčania schladili dvoma zlepenými gólmi. Najskôr z hranice vápna po zemi presne namieril Kuric a o chvíľu Ďungel prekonal Stránskeho lišiacky zakrúteným centrom - 2:0. Na nepriaznivý stav zareagoval Hipp dvoma striedaniami v prestávke. Dvakrát strieľal Moravčík, no na druhej strane spálil veľkú možnosť Guba. Nitra však vykresala nádej po rýchlej akcii s koncovkou Benčíka. Hostia cítili šancu na remízu, ale o všetkom rozhodol Guba, ktorý premenil nájazd a stanovil výsledok.
Góly: 34. Kuric, 38. Ďungel, 80. Guba - 63. Benčík.
R Vlčej, ŽK: Paukner, 463 divákov.
FC: Stránský - Grman, Kolmokov, Harbuľák, Kotora - M. Kostoláni - Boszorád, Paukner (46. V. Kráľ), Urblík (46. Moravčík), Šmehyl - H. Benčík.
Michal Hipp, tréner: „Začiatok bol rozháraný, vzájomný rešpekt bolo cítiť. Mali sme prvé šance, do šatne sme paradoxne inkasovali dva razy práve my. Benčík nás vrátil do zápasu, všetku našu snahu ale pochovala ďalšia hrúbka, súper vyhral zaslúžene.“
Nové Mesto - Šaľa 1:1 (1:1)
Stretli sa tímy, ktoré ešte neskórovali. Obe mužstvá sa od prvých minút snažili o útočný futbal. Prvú vážnejšiu príležitosť mali hráči AFC v 6. min., Strelka však mieril nad bránu. V 9. min. kopal hosťujúci Fehervári priamy kop z hranice šestnástky a s prispením múru skončila jeho strela za Vojtechovým chrbtom. Novomešťania sa snažili po inkasovanom góle čo najskôr vyrovnať. V 13. min sa v dobrej príležitosti ocitol Šustek, no nedal. Hráči AFC i naďalej hrali útočne. Vytúžený vyrovnávajúci gól priniesla 19. min, keď prihrávku L. Šebeka usmernil do brány Vlado. V 29. min. strelu Strelku vyrazil Kolmokov iba pred L. Šebeka, ale ten mieril tesne nad. Šaľania kontrovali rýchlymi protiútokmi a snažili sa o prečíslenia, čo sa im aj darilo. Druhý polčas začali lepšie domáci, strely Šupku a Šusteka však nemali žiadanú presnosť. V týchto minútach sa hral obojstranne útočný a kvalitný futbal. S pribúdajúcimi minútami si chceli víťazstvo na svoju stranu prikloniť hostia, to by však Urban a Szabo museli byť presnejší. O všetkom mohol v 84. min. rozhodnúť Nurkovič, ale ten vo vyloženej príležitosti neuspel. V záverečnom tlaku domácich Vladovu strelu brankár hostí vyrazil, a tak si zaslúžene oba tímy body podelili.
Góly: 19. Vlado - 9. Fehervári.
R Šuniar, ŽK: Deklava, Lopušan, Šupka - Nagy, Tomiš, Nurkovič, ČK: 86. Deklava (N.M.), 500 divákov.
DUSLO: Kolmokov - Nagy (46. Urban), Konopásek, Ďatko, Tomiš - Gešnábel (70. Kochan), Rehák, Fehervári, L. Szabó - Matič (90. Mihálik), Nurkovič.
Ladislav Molnár, tréner: „Bol to slabý zápas. Domáci hrali srdnato, nevynechali žiaden súboj. Súper hrozil zo štandardiek, my sme na druhej strane mali množstvo brejkových príležitostí, no nevedeli sme trafiť bránu. Som sklamaný z výsledku, pretože sme mali na víťazstvo, ale hráči to musia potvrdiť na ihrisku.“
Šamorín - Trnava jun. 0:0
Už v 5. min. mal prvú šancu Hutta. Neskôr stáli za zmienku rodiace sa dobré pozície Krištana a Huttu, Čemba pálil z voleja nepresne. Prvá strela na bránku Hajdúcha prišla až v 35. min., Kasajov pokus domáci gólman vyrazil. V úvodnom dejstve ešte zaujala strela Ujlakyho z diaľky. V 51. min. sa rodila šanca hostí, ale šamorínska obrana ju odvrátila. V 60. min. Martinka hlavičkoval tesne vedľa žrde. Strelu Huttu potom Strapák chytil. V 70. min. podobne zakročil Hajdúch po pokuse Uljakyho. O pár minút Mečiar nebezpečne vystrelil z 30 m a lopta nepríjemne skočila pred Hajdúchom, ktorý vyrazil na roh. Záver bol zaujímavý. Najskôr Krištan ľavačkou vystrašil brankára. Následný protiútok troch trnavských hráčov zakončil nepresnou strelou Kasaj. O dve minúty prišla veľká šanca domáceho ŠTK. Do dobrej pozície sa dostal Martinka, trafil však len hornú konštrukciu bránky.
R Kačenga, ŽK: Hutta, Kontár - Egert, Soune, 270 divákov.
ŠTK: Hajdúch - Hrnčár, Pončák (55. Schober), Csölle, Špánik - Martinka, Čemba, Chromý, A. Pinte (64. Kontár) - Krištan, Hutta (75. Pe. Sura).
Michal Salenka, tréner: „Myslím si, že remíza je spravodlivá, hoci sme mali v prvom polčase dve-tri dobré príležitosti a v závere sme nastrelili brvno.“
Ostatný výsledok 3. kola
Skalica - Senec 1:0 (0:0), 55. Šebesta.
Stretnutia Sereď - Dubnica a FK Pohronie - Slovan jun. sa hrajú v nedeľu od 16.30 h