Vráble brali v Púchove

III. LIGA: Vráble sa už rozbiehajú, z posledných troch kôl získali 7 bodov. Víkend priniesol tri zhodné remízy 1:1. Vo Vrakúni bolo 950 divákov.

Vráble vyhrali v Púchove. V modrom M. Farkaš a L. Mihálik.Vráble vyhrali v Púchove. V modrom M. Farkaš a L. Mihálik. (Zdroj: Jozef Šprocha)

Púchov - Vráble 0:2 (0:1)
Už v 5. min po Farkašovom vysunutí za obranu Tužinský mieril nepresne. Púchovčania odpovedali v 7. min, ale Gamboš zakončil pekný prienik strelou nad. Hostia hrali jednoducho na rozdiel od zdĺhavo a alibisticky kombinujúcich domácich. V 17. min. Farkašovu strelu zrazila obrana na roh, po ktorom si na loptu vyskočil nekrytý Gonda a hlavičkou pohodlne otvoril skóre. O desať minút Pilný zblízka nepretlačil loptu do siete a z následného rohu falšovaný Gambošov center vytláčal Straka zo šibenice pred Pilným do bezpečia. Púchov sa do šancí nedostával a s Gambošovými centrami si brankár spoľahlivo poradil. V 36. min. po chybe obrany mohol ísť Mihálik sám na Hrušku, ale loptu stratil. Po prestávke sa domáci snažili o vyrovnanie, ale v 55. min. po skrumáži Gamboš neprestrelil spleť tiel. Trest za neplodnú hru prišiel v 63. min, keď si za obranu nabehol Tužinský a s prehľadom poslal loptu ponad padajúceho Hrušku do siete - 0:2. O dve minúty Feješovu prízemnú strelu Hruška kryl. Púchov sa na nápor nezmohol a vyslal iba dve mimoriadne nepresné strely. Hostia s prehľadom kontrolovali vedenie a zaslúžene vyhrali.
Góly: 17. Gonda, 63. Tužinský. R Roman, ŽK: Poliach, Dzurek, 154 divákov. SPARTAK: Straka - Koutný, Fekiač, Husár, Gonda, Šlachta (88. Drgoňa), Dzurek, Farkaš, Feješ (79. Balko), Tužinský, Mihálik. Tréner V. Debnár. JOZEF ŠPROCHA

V Púchove sa Vráble tešili z druhého víťazstva v sezóne, prvého vonku. FOTO: JOZEF ŠPROCHA

Komárno - Topoľčany 1:1 (1:1)
V šlágri kola pricestoval k lídrovi tretí celok tabuľky z Topoľčian, ktorý sa prezentoval veľmi organizovanou hrou, založenou na perfektnej obrane a smrteľne nebezpečných protiútokoch. V 8. min. sa prezentoval výborným zákrokom domáci brankár A. Kosťukevič, ktorý vyškriabal spod brvna strelu Badinského spoza šestnástky. Komárno sa len veľmi ťažko presadzovalo cez súperovu prehustenú obranu. V 24. min. vyšla „žochárom“ skvelá kontra a po vyšachovaní domácej obrany Badinský otvoril skóre - 0:1. O malú chvíľu dal síce hlavou stopér domácich Adámik gól, ale hlavný arbiter stretnutia ho neuznal. Vyrovnania sa napokon fialovo-bieli predsa len dočkali ešte pred polčasovým hvizdom. V 34. min. vybojoval Szórád v pokutovom území loptu, jeho spätná prihrávka našla Bačíka, ktorý už vedel, čo s loptou - 1:1. Ku koncu polčasu mali nebezpečné príležitosti ešte hostia, najmä pri Švajlenovej lopta len tesne minula žrď. Po zmene strán priniesla vzruch 54. minúta, v ktorej najskôr rozhodca stretnutia Jakúbek posúdil jednu z nevinných akcií v strede poľa k veľkej nevôli domácej lavičky a následne dal domácemu hráčovi Podluckému za rečnenie najskôr žltú a potom červenú kartu. To už bol oheň poriadne na streche a na hraciu plochu museli vstúpiť aj usporiadatelia, aby upokojili vášne. To sa im aj podarilo a v hre sa mohlo pokračovať. V ďalšom priebehu paradoxne oslabení domáci viedli plynulejšie útočné akcie ako dovtedy a aj na bránu boli nebezpečnejší. Ich obrana však musela byť neustále v strehu, lebo hostia naďalej hrozili po rýchlych kontrách. Ďalšieho gólu sa však už diváci nedočkali, a tak sa body delili.
Góly: 34. Bačík - 24. Badinský. R Jakúbek, ŽK: Podlucký, Gonzáles, Bačík - Baláž, Buček. ČK: 54. Podlucký (KFC), 400 divákov. KFC: A. Kosťukevič - V. Kosťukevič (90. Tóth), Rapčan, Adámik, Németh, Podlucký, Nagy (46. Sipőcz), Szórád, Králik, Gonzáles, Bačík (77. Molnár).Tréner M. Javorka. MFK: Uhlár - Sipos (81. Junás), Rusňák, Rybanský, Badinský, Baláž, Švajlen, Chrenko, Grman, Frťala (89. Kučera), Buček (55. Fridrich). Tréner P. Meluš.
ROMAN GULIŠ

V šlágri kola v Komárne gól nepadol. FOTO: (RG)

Piešťany - Neded 1:3 (1:1)
Diváci v Piešťanoch videli iba priemerné stretnutie, odohrávajúce sa medzi šestnástkami, bez väčšieho vzruchu pred bránkami a pekných futbalových akcií. Prakticky všetky štyri strely smerujúce na bránku skončili v sieti. Vedenia sa ujali hostia už v 5. min. po prvom rohovom kope. V skrumáži pred bránkou sa najlepšie zorientoval Valachovič a poslal loptu do siete - 0:1. V 16. min. spálil veľkú šancu Brath, ktorého vychytal Nemček. V 32. min. prenikajúceho Čéryho zrazil brankár Krištof a nariadenú jedenástku bezpečne premenil Pottier - 1:1. Ďalší vývoj ovplyvnilo vylúčenie Jelšica, ktorý v závere polčasu v priebehu dvoch minút videl dvakrát ŽK a následne ČK. Bolo potom už len otázkou času, kedy v druhom polčase futbalovejší hostia využijú presilovku. Do vedenia išli v 58. min. keď po centri Kalmára strelou k žrdi nedal Jakubjak Nemčekovi šancu - 1:2. Snahu domácim hráčom nemožno uprieť, no proti kompaktnej obrane Nededu sa vôbec nedostali na dostrel k bránke. Bodku za stretnutím dal v 88. min. Hambálek, keď po rohovom kope aj so šťastím dopravil loptu do siete - 1:3.
Góly: 32. Pottier (11m) - 5. Valachovič, 58. Jakubjak, 88. Hambálek. R Bezák, ŽK: Jelšic - Krištof, Valachovič, ČK: 41. Jelšic, 250 divákov. FC: Krištof - Verchola, Hambálek, Gábriš, Kukučka, L. Kalmár, Kovács, Guemache, Brath, Klačman (46. Jakubjak, 72. Gy. Kalmár), Valachovič. Tréner A. Filip. JAROSLAV VALO

Nemšová - Veľký Meder 1:1 (0:1)
V zápase videli diváci zaujímavý futbal. Hral sa v dobrom tempe a s vysokým nasadením z oboch strán. V prvom polčasu mali miernu prevahu hostia vďaka lepšej hre s loptou. Domáci sa im snažili vyrovnať. Už v 1. min sa za obranu dostal Lelkes, Kresánek mu v poslednej chvíli nedovolil vystreliť. V 12. min vybojoval v strede ihriska loptu Bognár, posunul ju Szabóovi, Bobot výborným zákrokom udržal čisté konto. V 23. min poslal center do šestnástky Frimmel, Straňák využil zlé vybehnutie Rožníka, loptu po jeho hlavičke zastavilo brvno. Ako prvý sa vedenia ujali hostia, keď v 39. min nikým neatakovaný Musil krížnou strelou z rohu šestnástky pod brvno otvoril skóre zápasu. Polčasový výsledok velil domácim hráčom pridať na obrátkach, čo sa v druhom polčase aj stalo. Hru mali vo svojich rukách Nemšovčania, ktorým sa vyrovnať podarilo v 65. min, keď po rýchlom zahraní rohového kopu sa k lopte dostal Frimmel, jeho center na gól hlavou zužitkoval Kresánek. Pätnásť minút pred koncom ušiel obrane Frimmel, sám zoči-voči Rožníkovi zvolil strelu k žrdi, lopta však mierila tesne vedľa. V 90. min sa po centri Szollosa na prednej tyči presadil Bognár, loptu však zastavila tyč. V závere zápasu mali domáci ešte dve možnosti ohroziť Rožníka, no vo finálnej fáze im chýbal potrebný pokoj. Vo vyrovnanom zápase sa zrodila zaslúžená remíza.
Góly: 65. Kresánek - 39. Musil. R Valent, ŽK: Kresánek, Kyselica, Frimmel - Szabó, Lelkes, 150 divákov. MŠK: Rožník - Tuschel, Szabo, Lelkes, Kuračka, Mészáros (10. Gőgh, 62. Gerhát), Szöllös, Bognár, Musil, Speck, Čtvrtníček. Tréner P. Lérant. TOMÁŠ BEŇO

DAC B/Vrakúň - Gabčíkovo 1:1 (0:1)
Zápas priniesol kvalitný futbal a bohatú kulisu divákov. Šance boli na oboch stranách. Medzi súpermi bolo cítiť mierne napätie a rivalitu. Ani jedno z mužstiev nechcelo inkasovať ako prvé. V prvom dejstve boli lepší domáci, vypracovali si viaceré šance, ale žiadnu z nich nepremenili. Všetko zlikvidoval skvelý brankár hostí Rengel. Gabčíkovo hrozilo najmä z brejkov a po chybách domácej obrany. V 44. min. práve po zaváhaní zadných radov rezervy vsietil prvý gól do šatne Érsek. Po obrátke sa ale domáci nevzdávali, pokračovali v aktivite a vytvárali si šance. Podarilo sa im už len vyrovnať v 82. minúte, keď tečovaná Fodrekova strela po štandardke skončila v sieti bezmocného Rengela. V posledných desiatich minútach ešte domáci zatlačili súpera s cieľom bodovať naplno, no body sa nakoniec delili.
Góly: 82. Fodrek - 44. Érsek. R Maršal, ŽK: Méry, Egri, Bódis - R. Balážik, Kósa, Kubala, 950 divákov. DAC B: Izsmán - Struhár, Šnirc, Végh, Méry, Egri (85. Hrazdílek), Fodrek, Belkovics, Sabler, Antunovič (75. Zvoncsár), Bódis. OFC: Rengel - Klabník, Érsek (77. Sirota), Pospiš (66. Vrťo), R. Balážik, Faragó, Kósa, P. Balážik, Kállai, Kubala, Szöcs. (PF)

Palárikovo - Levice 4:0 (2:0)
Domáci sa od úvodných minút zahryzli do svojho súpera a za krátky čas si vypracovali tri štandardné situácie. V 8. min. v dobrej šanci zaváhal Kunovský a o dve minúty na to Sedlákovi zmaril gólovú radosť v poslednom momente obranca hostí. V 24. min. Mijailovičov center Janoso nezužitkoval, ale o tri minúty sa už domáci tešili, keď po Jansovej akcii skóroval Zvolenský. Hostia sa dostávali pred bránu domácich len sporadicky a hrozili najmä po štandardných situáciách. Minútu pred polčasom sa po mnohých príležitostiach trafil Kunovský a na prestávku sa šlo za dvojgólového vedenia domácich. Po zmene strán bola prevaha OTJ naďalej značná. Do dobrých príležitostí sa dostal striedajúci Vencel, ale zostalo len pri nich. Levičania mali v 57. min. obrovskú príležitosť, avšak brankár Balogh vynikajúco zachránil. Niečo po hodine hry prišli hostia o vylúčeného Konvického a tak aj o možnosť uhrať prijateľný výsledok. V 66. min. sa dočkal aj agilný Vencel, ktorý stanovil na 3:0. Gólový účet stretnutia uzavrel v 83. min. Kunovský, ktorému ideálne na päťku prihral Vencel.
Góly: 44. a 83. Kunovský, 28. Zvolenský, 66. Vencel. R Patrovič, ŽK: Vajda, Petrovič - Turčan, Konvický, Kalman, Švec, ČK: 63. Konvický (L), 350 divákov. OTJ: Balogh - Hanuščák, Vajda, Víglaský, Mijailovič, Petrovič (38. Drljača), Zvolenský (46. Vencel), Kuhajdík, Sedlák (69. Blaho), Janso, Kunovský. Tréner P. Zelenský. SLOVAN: Pahulyi - Varga, Turčan, Krivočenko, Vida, Molnár (51. Kuťka), Bôžik (83. Fogad), Konvický, Kalman (71. Adami), Švec, Zorád. Tréner M. Pavlík. (RG)

V. Ludince - Borčice 2:1 (0:1)
Domáci nastúpili do zápasu po troch prehrách v rade s odhodlaním zvíťaziť. V zápase výbornej úrovne si prvú veľkú šancu vypracovali hostia, ktorí v 6. min. však svoju akciu nedotiahli do gólového vyústenia. Následne prišli veľké šance domácich futbalistov, keď najprv v 10. min. Kanyicska sám na brankára nedal. Potom sa k lopte dostal A. Kosák, ktorý rovnako nepremenil sám pred brankárom. Jeho strelu Zaťko vyrazil. V 23. min. sa opäť ocitol sám pred brankárom Kanyicska, no Zaťko sa mu včas hodil pod nohy a získal loptu do svojich rukavíc. V 25. min. Adam Kosák sám pred Zaťkom triafal vedla brány. Po týchto čistých šanciach nasledoval trest pre domácich, keď A. Plavšić po rohovom kope a nedôslednom bránení poslal Borčice do vedenia. V druhom polčase chceli domáci naplno využiť svoju prevahu, čo sa im darilo napĺňať v 49. minúte, keď po nátlakovej hre krásnou strelou vyrovnával Cingel. V 52. min. už mohli domáci vyhrávať, ale ich strela len veľmi tesne minula zaťkovu bránu. Hostia mohli ísť do vedenia opäť po rohu, ale ludinský obranca im v tom zabránil. V 63. min. došlo k ruke v šestnástke hostí, ktorú z penalty potrestal Adam Kosák. Po tomto góle hostia mierne pritlačili, nakopávali loptu do šestnástky, kde mali dvoch vysokých útočníkov, ale domácim sa ich šance podarilo eliminovať. V 84. min. išiel hráč hostí sám na brankára, v čom mu však zabránil potiahnutím za dres Tomáš Varga, ktorý za tento zákrok uvidel červenú kartu. V závere sa zápas už len dohrával. Góly: 49. Cingel, 63. A. Kosák (11 m) - 30. A. Plavšić. R Španka, ŽK: A. Kosák, Horniak, Soboňa, Sásik - Gábor, A. Plavšić, M. Plavšić, ČK: 84. Varga (V.L.), 400 divákov. DRUŽST.: Benko - Oremus (76. Flídr), Števko, Varga, A. Kosák, Horniak, Kanyicska, Soboňa (70. Mikula), Kovács, Predajniansky (37. Sásik), Cingel. Tréner I. Kasana. (IP)

Led. Rovne - N. Zámky 3:0 (0:0)
Zápas začal obojstranne svižne, keď postavenie hostí v tabuľke nezodpovedalo ich výkonu. Šance Liptáka a Detka ostali nevyužité a v 20. min Liptákov trestný gól si pýtal gólové zakončenie. Tečovaná strela sklárov v 25. min tesne minula cieľ a v 32. min sa Buček uvoľnil, ale Rybánský bol pozorný. Od 40. min sa šance striedali, no úspešní boli domáci, keď sa v 45. min Detko nemýlil - 1:0. Hostia hrozili najmä rýchlonohým Holečkom, ktorý robil domácej obrane problémy. Šanca Kurtu v 65. min ostala nevyužitá, čo domáci potrestali. Buček našiel dlhým pasom Prekopa, a ten v 68. min dal na 2:0. V zápase obojstranne dobrej úrovne sa presadil v 82. min Tomana a po individuálnej akcii nekopromisme zavŕšil domácu výhru. Sklári potvrdili tri body z Piešťan a zaslúžene vyhrali.
Góly: 45. Detko, 68. Prekop, 82. Tomana. R Drobec, ŽK: Tomana, Vašek, Kurta, Holeček, 200 divákov. FKM: Rybánsky - Petráš, Horáček, Illés, Vašek (58. Kovács), Kemlage (88. Krupánszki), Ešek, Kurta, Kling, Letko (73. Kókai), Holeček. Tréner A. Štefanka. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Vrbové - Trnava C/Šúrovce 2:0 (2:0), 17. Zelenay, 32. Spál.

1. Komárno 7 5 2 0 12:3 17 (+2)
2. Veľký Meder 7 5 2 0 13:6 17 (+8)
3. Topoľčany 7 5 2 0 9:3 17 (+5)
4. Neded 7 4 1 2 11:8 13 (+7)
5. Palárikovo 7 3 3 1 12:5 12 (+3)
6. V. Ludince 7 4 0 3 12:8 12 (+3)
7. DAC B/Vrakúň 7 3 2 2 8:7 11 (+2)