Sobota, 16. október, 2021 | Meniny má VladimíraKrížovkyKrížovky

Jediný bod pre hostí získali vedúce Volkovce

IV. LIGA JV: Rezerva FC Nitra doma opäť nadelila poltucet. Čeľadice vyhrali po hluchom mesiaci. ČFK je iba na predposlednej priečke.

V zápase ČFK Nitra - ViOn B/Volkovce sa body delili.V zápase ČFK Nitra - ViOn B/Volkovce sa body delili. (Zdroj: Dušan Tarko)

FC Nitra jun. - Veľké Lovce 6:0 (5:0). Domáce družstvo posilnené o hráčov z A-mužstva vybehlo na súpera od prvej minúty. Mužstvo juniorky si vytváralo šancu za šancou, čoho rezultátom bolo polčasové skóre 5:0. Hostia vzhľadom k postaveniu v tabuľke herne sklamali a nebyť nevyužitých šancí domácich, konečné skóre 6:0 mohlo vyzerať hrozivejšie.
Góly: 14. P. Grman, 17. a 29. A. Ivančík, 37. a 51. M. Bartošek, 40. A. Zsák. R Matulová, 150. FC: Stránsky - Harbuľák, Grman, Kinče, Mesároš, Bartošek, Ivančík (46. Levčík), Petráni, Drgoňa (46. Kurinec), Zsák (63. Urbanič), Kováč. TJ: Madarász (67. Norovský) - Szolnoki, Galovič, Oravec (20. Hagan), Hajko, Endrödy, Mihók, Lontoš, Gubrica (46. Pavlatovský), Tvrdoň, Béger.

Vlčany - Štúrovo 5:1 (2:0). Domáci mali skvelý vstup do zápasu, keď v 14. min. po góloch Matušicu vyhrávali už 2:0. Hostia hrozili sporadicky, najmä zo štandardných situácií. V 64. min. zavŕšil hetrik Matušica, o ďalšie góly sa postaral exportnou strelou Holbík a po trme-vrme Štrbac. Štúrovo už iba korigovalo konečné skóre gólom Pintéra. Góly: 5., 14. a 64. L. Matušica, 78. E. Holbík, 85. N. Štrbac - 86. T. Pintér. R Janus st., 150. FK: Bránsky - Šuník, Štrbac, Ács, Zsebi, Molnár (81. Jancsó), Matušica (85. Kalmár), Holbík (80. Bachratý), Halászik, Kupec, Šándor. MŠO: Prohászka - Kunyik (81. Müller), Baka, Molnár, Pintér, Balog, Valent, Saláta, Urblík, Petrovič (62. Andris), Štugel (78. Tácsik).

Kolárovo - Kalná n/Hr. 2:1 (2:0). Domáci sa ujali v 6. min. vedenia po peknej individuálnej akcii a následnom zakončení Kürthyho. O pár minút bolo už 2:0, keď po faule na Magyara premenil penaltu Cingel. Domáci sa s náskokom uspokojili a hra postupne upadla do priemeru. V druhom dejstve mohli diváci rovnako vidieť nevýrazný futbal z oboch strán. Hostia znížili tiež z penalty Drienovským. Domáci si udržali tesný náskok a pripísali si tesné víťazstvo.
Góly: 6. R. Kürthy, 13. Z. Cingel (11 m) - 79. V. Drienovský (11 m). R Šlosár, 150. FK: Rom - P. Máté, Czabány, Zuzula, Tóth, Kürthy, Cingel (54. Matúš), Zs. Máté, Kürti (63. Czukár), Magyar, Musitz. KFC: Guťan - Kosiczky (61. Hrnčiar), Lackó (46. Pacalaj), Mikla, Zdychavský, Szép, Blaško, Dávid (46. Gogora), Drienovský, Pánik, Biely.

ČFK Nitra - ViOn B/Volkovce 1:1 (0:0). Svižné tempo v prvom polčase prinieslo futbal väčšinou v strede ihriska. Aj po zmene strán sa hral rýchly futbal. Útoky sa prelievali zo strany na stranu. V 54. min. sa cez stred domácej obrany dostal k zakončeniu Žikavský a bolo 0:1. O pár minút však mali Nitrania štandardku a hlavou vyrovnal Ballabáš. Následne sa už nič vážnejšie neudialo, remíza je spravodlivá.
Góly: 58. R. Ballabáš - 54. R. Žikavský. R Meluš, 123. ČFK: Wagner - M. Dedič, Javorčík, Plevka (81. Klučár), Ballabáš, Mošať, Kvasňovský, Ondzík, Bisák, Kurej, Serenčéš. FC: Novota - Bakaľár, Pintér (46. Bačík), Holečka, Žembera, Bielik, Roman (90. Chovanec), Gábriš, Žikavský, Rumanko, Pacalaj.

Galanta - Tvrdošovce 4:0 (1:0). Domáci začali aktívne, vypracovali si niekoľko šancí. Aj hostia si vypracovali obrovské príležitosti, ktoré však nepremenili. Vykúpenie domácich prišlo v 44. min., keď sa po rohu Kormana hlavou presadil Košút. Galanta skvelo vstúpila do druhého polčasu, keď druhý gól pridal Štyvar. Šokovaní hostia sa po dvoch ranách nezmohli na odpoveď, naopak domáci pridali ďalšie dva góly a po dobrom výkone v druhom dejstve zaslúžene zvíťazili.
Góly: 44. M. Košút, 46. a 88. P. Štyvar, 69. R. Sloboda (11 m). R Škadra, 200. FC: Kopecký - Hlaváč, Pilo, Eliáš, Mihálik (75. Botka), Hamar (63. Hudec), Korman, Mészáros (72. Vígh), Sloboda, Štyvar, Košút. ŠK: Molnár - Csabai, Piskla, Augustín, Lakatoš, Kovács, Spevák, Dikácz, Benkó (80. Buda), Kóša, Máté (72. Blaško).

Čeľadice - Želiezovce 7:0 (3:0). Domáci sa po sérii štyroch prehier chceli konečne uchytiť, čo sa im od úvodných minút darilo. Jasne prevýšili súpera a prvé dejstvo sa zaslúžene skončilo 3:0. Po obrátke domáci neubrali z tempa a neustále ohrozovali hosťujúcu bránu. Konečné skóre sa zastavilo na 7:0 a nováčik si tak pripísal jednoznačným spôsobom prvé jesenné domáce víťazstvo, keď góly si rozdelilo šesť hráčov.
Góly: 8. a 23. E. Gajdoš, 39. D. Koprda, 47. M. Čambal, 54. P. Baumeister, 72. M. Kováč, 86. P. Maršala. R Oselský, 150. TJ: Leckéši (61. S. Horváth) - Slíž, Dobiáš, Gajdoš, Čambal, M. Horváth (82. Mikuš), Baumeister, Koprda, Kováč, Maršala, Ďurický (65. Pevala). MŠK: Straňák - Klenko, T. Rotík, Valach, Bencsík, S. Rotík, Dobiaš, Štuller, Kazár (56. Klimaj), Vavrík, Kristofóli.

Dvory n/Ž. - Močenok 1:0 (0:0). Dvory mali hernú prevahu, hostia zo zabezpečenej obrany vyrážali do nebezpečných protiútokov, keď dvakrát zachraňoval domácich brankár Alaksza. Domáci si aj v druhom polčase vypracovali niekoľko streleckých príležitostí, ktoré však nepremenili. Vykúpenia sa dočkali v 68. min. po rohu Bombicza, keď hlavou zakončoval Haulík a domáci tak vydreli tesné víťazstvo.
Gól: 68. E. Haulík. R Tarabus, 200. TJ: Alaksza - Dékany (39. Horňáček), Takáč, Haulík, Hlavačka, Bombicz, Mach, Babicz (88. Andrášik), Salay, Gajdoš, Glofák. FK: M. Pápay - E. Pápay, Danada (31. Čiernik), Olvecký, Lenčéš, Turňa, Piterka, Kuťka, Očenáš (64. Majdiak), Kuman (50. Vrána), Práznovský.

Šurany - H. Obdokovce 3:1 (0:0). V prvej štvrťhodine si domáci vytvorili dve veľké šance, ktoré nepremenili. Zvyšok prvého polčasu sa už dohrával medzi šestnástkami. V 64. min. hostia zle zahrali ofsajdovú pascu, dvaja útočníci Šurian sa rútili na brankára a Ivan zakončoval na 1:0. V 78. min. zapadol center Gašparíka z pravej strany na prekvapenie všetkých až za chrbát brankára. Záverečnú gólovú bodku pridal Janák a domáci berú všetky body.
Góly: 64. A. Ivan, 78. M. Gašparík ml., 79. B. Janák - 82. vlastný. R Martinovský, 150. ŠK: Ostrožlík - Mokráš, Gašparík, Prochaczka, Turan (86. Tinák), Mojko (72. Gašparík), Dudáš, Komora (72. Nemeš), Simonides, Ivan, Janák. OTJ: Dubný - Fekete (58. Královič), Ondrka, Kuchtiak, Krajčír, Kuna, Uhrík (46. Martonka), Balážik, Královič, Vaňo, Bisák (68. Hambálek).

16. Želiezovce 6 0 1 5 4:22 1 (-5)
NAJLEPŠÍ STRELCI: 8 - R. Sloboda (Galanta), 6 - I. Bielik (ViOn B/Volkovce), A. Ivan (Šurany), L. Matušica (Vlčany), 5 - J. Tvrdoň (V. Lovce), Zs. Magyar (Kolárovo).

ZOSTAVA KOLA: B. Alaksza (Dvory n/Ž.) - E. Kinče (FC Nitra jun.), R. Mihálik (Galanta), P. Slíž (Čeľadice) - A. Ács (Vlčany), M. Zuzula (Kolárovo), M. Kvasňovský (ČFK Nitra), I. Bielik (FC ViOn B), M. Horváth (Čeľadice) - L. Matušica (Vlčany), M. Bartošek (FC Nitra jun.).

Fotogaléria Dušana Tarka: ČFK Nitra - ViOn B/Volkovce 1:1