Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Pohár primátora Nitry v šachu do Piešťan

Nitriansky šachový klub a mesto Nitra pod záštitou primátora mesta Jozefa Dvonča zorganizovali siedmy ročník šachového turnaja o Pohár primátora mesta Nitra.

Víťazný pohár si odniesol Peter Ábel z Piešťan (vpravo).Víťazný pohár si odniesol Peter Ábel z Piešťan (vpravo). (Zdroj: (nšk))

Nitriansky šachový klub a mesto Nitra pod záštitou primátora mesta Jozefa Dvonča zorganizovali 13. septembra siedmy ročník šachového turnaja o Pohár primátora mesta Nitra.

Turnaj sa hral tempom 2x15 minút na partiu, švajčiarskym systémom na 9 kôl. Zúčastnilo sa ho 73 hráčov z celého Slovenska. Podujatie sa nieslo v znamení vyrovnanosti, keď o prvenstve sa rozhodovalo až v poslednom kole. Po napínavých celodenných bojoch na šachovniciach sa vytvorilo celkové poradie:

1. Peter Ábel (Piešťany) 7 b, 2. Michal Slamena (Hlohovec) 7, 3. Gábor Farkaš (Gabčíkovo) 7, 4. Rastislav Kavon (Modranka) 7, 5. Martin Dobrotka (Prievidza) 7, 6. Eduard Hagara (Nitra) 6,5, 7. Martin Ondruš (Nitra) 6,5, 8. Alexander Riabov (Topoľčany) 6, 9. Ján Bresťák (Nové Zámky) 6, 10. Ján Krajnák (Margecany) 6.

Okrem prvých 10 miest bol vyhodnotený najlepší senior nad 60 rokov, stal sa ním Ján Bresťák z Tlmáč. Najlepším seniorom nad 70 rokov bol Dušan Danko z Nitry.

Vyhodnotené boli aj ďalšie kategórie: najlepší hráč do ratingu 1800: Ján Mesároš (Levice), najlepší hráč do ratingu 2000: Lukáš Bango (Modranka), najlepšia žena: Martina Hlavinová (Nitra) a najlepší žiak: Rastislav Kavon (Modranka).

V prestávke medzi kolami bola vyžrebovaná prvá šachová liga, ktorej účastníkom je aj družstvo NŠK Nitra.