Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Kelemenovci nesklamali divákov

V štvrtom kole mužskej hádzanárskej extraligy čakal na šalianskeho nováčika súťaže opäť kvalitný súper z Topoľčian.

S číslom 17 Šaľan Viktor Szapu.S číslom 17 Šaľan Viktor Szapu. (Zdroj: Milan Pospiš)

HKM Slovan Duslo Šaľa - HK Agro Topoľčany 20:30 (12:14)
Hádzanári Topoľčian sa cez víkend prebojovali cez holandský Volendam do druhého kola Pohára EHF. Od úvodných minút naznačili hostia, že si prišli pre plný bodový zisk a v 5. min. už viedli 0:3, keď sa strelecky presadil Kľačanský. Kelemenovci dali úvodný gól (1:3) z krídla Bočkayom, ale Topoľčany aj vďaka výborným zákrokom brankára Meluša neustále viedli o 2-3 góly. Strelecky úspešný Masaryk však kontroval a v 13. min. bolo na ukazovateli skóre iba 7:8. Domácich držal „nad vodou“ už tradične okrem dobrej obrany najmä brankár Fabián, a tak nečudo, že po strele Salvatu v 22. min. bolo nerozhodne 10:10! Za tohto stavu využili skúsení hostia vylúčenie Páleša a strelili dva góly. Domáci síce nebojácnym Masarykom znížili na 12:13, naviac po nebezpečnom faule na neho videl červenú kartu do toho času najlepší strelec hostí Kľačanský (5 gólov). Hostia však strelecky aktívnym Kucharíkom pridali v závere ďalší gól a odchádzali pod sprchy s dvojgólovým vedením.
Šaľania však nezložili zbrane. Najskôr Michniewitz a potom Melnyk sa postarali do 35. minúty o prekvapivé vyrovnanie (14:14). Bojovne hrajúci HKM stihol ešte raz v 38. min. zrovnať skóre a krok s favorizovanými Topoľčanmi, keď po rýchlej kontre Michniewitz (v druhom polčase najlepší strelec HKM) vyrovnal na 15:15. V ďalších piatich minútach sa však domáci strelecky odmlčali aj vďaka výbornému Melušovi, ktorý chytil aj sedmičku Melnykovi (obaja brankári patrili k veľkým oporám svojich družstiev), čo skúsení hostia využili a v 43. min. získali päťgólový náskok, keď na ukazovateli skóre svietilo skóre 15:20. Šaľa ešte nejaký čas udržiavala tento gólový rozdiel, keď hosťom pomáhali aj dobre postavené žrde (Šaľa nastrelila 7-krát konštrukciu bránky) a nakoniec Topoľčany doviedli do víťazného konca duel, aj keď rozdiel je oproti samotnému priebehu dosť vysoký. Záverečný potlesk vďačného šalianskeho obecenstva patril obom regionálnym súperom za predvedený výkon.

Pred 400 divákmi rozhodovali Mandák - Rudinský, pok. hody: 1/0 - 3/3, vylúčení: 3:3, ČK: 26. Kľačanský (priama diskvalifikácia).
MHK: Fabián, Szabó - Mančuška 1, Melnyk 2, Sakár, Bočkay 2, Michniewicz 4, Masaryk 3, Pénzeš, Szapu 1, Strižinec, Szücs, Salvata 4, Páleš 2, Petráš 1.
HK AGRO: Meluš, Králik - Pupík, Valent 4, Sivák 2, Kľačanský 5/2, Polakovič 5, Ivanicja 1, Briatka 1, Cigáň 2, Jadroň, Slaninka, Donoso 3/1, Žilinčík 3, Kucharík 4. Tréner Ivan Pompoš.

Štefan Kelemen, tréner: „Chlapci po Prešove aj v ďalšom stretnutí so slovenskou hádzanárskou špičkou potvrdili, že by mohli byť pre extraligu prínosom a zohrali najmä v prvom polčase dobrý duel. Aj po obrátke to bolo až do 40. minúty dobré. V ofenzíve nás však potom opustilo trochu aj strelecké šťastie, urobili sme chyby v rozohrávke, ktoré skúsený súper trestal. V ďalšom kole cestujeme opäť na palubovku skúseného extraligistu do Považskej Bystrici, potom by však už mali prísť súperi, s ktorými, verím, že odohráme ešte lepšie a vyrovnanejšie partie.“

Ostatné výsledky: Modra - Prešov 22:43, Hlohovec - Martin 48:23, ŠKP Ba - P. Bystrica 26:27, Košice - Nové Zámky 31:31.

1. Hlohovec 4 4 0 0 150:80 8
2. Topoľčany 4 4 0 0 136:94 8
3. P. Bystrica 4 4 0 0 132:101 8
4. Prešov 3 3 0 0 119:64 6
5. Nové Zámky 4 1 1 2 105:115 3
6. ŠKP Ba 3 1 0 2 75:86 2
7. Šaľa 4 1 0 3 82:119 2
8. Košice 4 0 1 3 110:139 1