Sobota, 24. júl, 2021 | Meniny má VladimírKrížovkyKrížovky

Fotogaléria: Šaľa - Senec 5:1

Futbalisti Šale v juhoslovenskom derby potešili svojich fanúšikov. Pozrite si fotogalériu.

Šaľania strelili druhýkrát v sezóne päť gólov v zápase.Šaľania strelili druhýkrát v sezóne päť gólov v zápase. (Zdroj: Milan Pospiš)

Futbalisti Šale v juhoslovenskom derby potešili svojich fanúšikov.

Slovan Duslo Šaľa - SFM Senec 5:1 (3:0)
Futbalisti šalianskeho Dusla si napravili renomé po nedávnej prehre v Dubnici, keď poslali súpera zo Senca domov s vysokou prehrou. Skóre mohol otvoriť už v 2. min. Matič, ale proti bola zástavka asistenta. O päť minút však už chemici viedli, keď si na Nurkovičov center nabehol L. Szabó a z malého vápna nedal brankárovi Kostolanskému šancu. Napodobnil ho v 11. min. agilne hrajúci Matič, ktorý sa z 20 m odhodlal vystreliť a jeho pokus s prispením jedného z obrancov skočil po druhý raz vsieti. Po štvrťhodine už mohlo byť rozhodnuté, ale Kostolanský po Feherváriho štandartke bravúrne vyrazil gólovú hlavičku Reháka. Hostia sa snažili o kontaktný gól, ale pri príležitostiach a streleckých pokusoch Bedecsa a Konnsinbala potvrdil kvality brankár Kolmokov. V 33. min. sa tešili opäť domáci, keď sa najlepší strelec Nurkovič nebojácne predral cez stopérsku dvojicu hostí a pod váhajúcim Kostolanským strelil tretí gól. Aj po obrátke začali lepšie chemici. Pri chybujúcej obrane SFM si nekrytý Matič v 49. min. spracoval v pokutovom území loptu a krížnou strelou k žrdi rozjasal už po štvrtýkrát najvyššiu návštevu na šalianskom štadióne za posledné dva roky. Hostia sa predsa dočkali kontaktného gólu v 69. min., keď obrana domácich snáď po prvýkrát vážnejšie chybovala a najlepší hráč hostí Konnsinbal z 5 m hlavou nezaváhal. Domáci však rýchlo kontrovali, keď v 75. min. striedajúci Urban potvrdil hlad po góloch a pohotovou strelou po ideálnej prihrávke Szaba pridal piaty gól. Ten istý hráč mal spolu s Nurkovičom ešte ďalšie dve veľké gólové príležitosti, ale výsledok (prekvapujúco vysoký) sa už nezmenil. Defenzíva Senca, ktorá za osem kôl inkasovala v súťaži najmenej, iba v šiestich prípadoch, mohla v Šali tento počet inkasovať za 90 minút. Domáci kolektív za predvedený výkon a oprávnene odprevádzal mohutný aplauz priaznivcov.

Góly: 7. L. Szabó, 11. a 49. Matič, 33. Nurkovič, 75. A. Urban - 69. Konnsinbal.
Rozhodoval Vnuk, ŽK: D. Kiss, L. Szabó - Polgár, Tomovič, Lenárth, Winkler, 586 divákov.
DUSLO: D. Kolmokov - D. Kiss, Blagojevič, Konopásek, M. Tomiš - Matič (90. Ďatko), D. Rehák, Gešnábel (72. A. Urban), Fehervári (81. M. Nagy) - Nurkovič, L. Szabó.

Ladislav Molnár, tréner: „Myslím si, že výsledok stretnutia hovorí sám za seba. O zisku troch cenných bodov sme rozhodli už do polčasu, keď naša hra zniesla aj tie najprísnejšie kritériá. Pomohlo, že chlapci hrali celých 90 minút s maximálnym nasadením, keď sme súperovi veľa nedovolili a mali sme nad ním navrch vo všetkých ukazovateľoch.“