Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

Šalianky začali tesným víťazstvom

V úvodnom kole WHIL si pripísali šalianske hádzanárky prvé body do tabuľky, ale herný prejav zaostal za prípravou.

S číslom 10 Katarína Pócsiková.(Zdroj: Milan Pospiš)

Slovan Duslo Šaľa - DHK Zora Olomouc 23:21 (10:8). Zverenkyne trénera Petrikoviča sa v rámci prípravy na nový ročník stretli so zástupcom Hanej na troch turnajoch, kde si s ním bez problémov poradili a možno aj z toho dôvodu nastúpili do majstrovského duelu bez strachu o výsledok. Zásluhou Trochtovej a Réky Bízikovej išlo Duslo ihneď do vedenia (10. min. 4:2), ale časté chyby v rozohrávke a hlavne nepremieňanie vyložených streleckých pozícii umožnilo hostkám udržiavať tesné skóre (7:5, 8:6). Najväčšiu zásluhu na tom mali v prvom polčase najmä české reprezentantky v drese Olomouca, brankárka Dederlová a v útočnej fáze nová posila na krídle Chrenková s rozohrávačkou Salčákovou. Vďaka streleckej potencii slovenskej reprezentantky Kertészovej odskočilo síce Duslo na rozdiel troch gólov (9:6 a 10:7), ale po ďalších našich chybách v rozohrávke a nedôslednej obrane odchádzali do kabín iba s minimálnym dvojgólovým náskokom. Po obrátke opäť Trochtová otvorila skóre za náš kolektív, ale hostkám sa rozstrieľala vysoká spojka Dostálová (v II. polčase strelila 4 góly), ktorej nevenovala obrana dostatok pozornosti a Zora stíhala na rozhraní 40. minúty dvakrát zrovnať skóre (13:13 a 14:14). Ešteže mali Šalianky strelecky disponovanú Kertészovú (patrila spolu s R. Bízikovou a Trochtovou k ťahúňom), ktorej sa darilo nielen na poste spojky, ale aj z čiary sedemmetrového hodu. Šaliankam sa síce podarilo v dvoch prípadoch odskočiť na rozdiel troch gólov (18:15, 21:18), ale Zora, ktorá nemala v dueli čo stratiť, pohotovými zásahmi Bérovej držala priaznivcov v neustálom napätí. Chemičky si nakoniec víťazstvo a dvojbodový zisk ustrážili, ale v ich výkone chýbala ľahkosť a herná istota, ktoré by sa mohli v ďalších dueloch so silnejšími súpermi vypomstiť.

Rozhodovali Oťapka - Sivák, pokutové hody: 3/3 - 1/0, vylúčené: 2 - 4, 500 divákov.
DUSLO: Grantnerová, Haládiková, Ladicsová, Kvasnicová - Bujnochová, Trochtová 4, Rácková, Klučková 1, R. Bíziková 4, Kertészová 11/3, Pócsiková 1, Perczeová, Demajová, Tulipánová 1, B. Bíziková, Blehová 1.
DHK: Dostálová 4, Chrenková 4, Bérová 3, Salašová 3, ... Tréner J. Bélka.

Rudolf Petrikovič, tréner: „Nečakali sme, že to bude s Olomoucom až taký náročný duel. Na prekvapenie sme urobili veľmi veľa chýb v rozohrávke, dievčatá zahadzovali viaceré vypracované strelecké príležitosti, čo hostky využívali a trestali. Práve v týchto momentoch chýbali v kolektíve herná vyzretosť, skúsenosti a góly hráčok, ktoré nás opustili v nedávnom prestupovom termíne. Aj naši priaznivci videli, že mladé hráčky inak reagujú v turnajových zápoleniach a inak, keď sú pod tlakom. Na tomto musíme ešte veľa pracovať.“

Ostatné výsledky: Partizánske - Michalovce 18:29, Veselí n/M. - Prešov 28:23, Poruba - Slavia Praha 25:24, ŠKP Senec - Most odložili, Zlín - Písek hrajú v nedeľu.