Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Futsalisti začali sezónu plným zásahom

V prvom kole hráči MFsK Nitra viedli s bratislavským Čekanom už 5:1. Víťazstvo bolo pekným darčekom aj pre novopečeného otca Petra Peciara.

Dvoma gólmi prispel Juraj Fuska.Dvoma gólmi prispel Juraj Fuska. (Zdroj: Dušan Tarko)

V prvom kole hráči MFsK Nitra viedli s bratislavským Čekanom už 5:1.

1. kolo: MFsK Nitra - Čekan Mekenroff Bratislava 5:3 (5:1). Začalo sa pomerne svižne a skóre sa menilo už v 2. min., keď poslal hostí do vedenia Jurkovič. Nitra však rýchlo odpovedala a po vyrovnaní o necelú minútu prebrala kontrolu nad zápasom. Domáci mali výborný pohyb, dostávali sa do šancí a boli dôrazní v koncovke. To všetko sa postupne začalo prejavovať aj na skóre, ktoré do prestávky narástlo až na 5:1. Po zmene strán začali aktívne hostia, ktorí nemali čo stratiť a Nitra viditeľne poľavila. Čekan do 25. min. znížil na 5:3 a bol veľmi nebezpečný pred nitrianskou bránou. Ich útoky však boli postupom času čoraz menej nebezpečné a pramenilo z nich čoraz menej šancí. Od 36. min. tak hrali hostia power-play. Tá im priniesla niekoľko sľubných akcií, no skóre sa napokon už nemenilo.

Góly: 3. Volentier, 8. a 18. Fuska, 11. Bratský, 19. Zaťovič - Jurkovič 2, Maričák.
MFsK: Velčický, Ivančík - Tóth, Z. Kluka, Maršala, Zaťovič, Bratský, Volentier, Pevala, Fuska, Peciar, Turan, Snop.

Anton Suchan, tréner: „Vstup bol perfektný, hrali sme dobrý futsal, aj keď tam, samozrejme, boli aj chybičky. Chlapcov som upozorňoval, že súper sa môže dostať do hry, iba keď my zvoľníme. Nanešťastie, práve to sa stalo. Ešte nemáme tak vyspelé mužstvo, učíme sa aj vyhrávať a pracovať s takým výsledkom ako 5:1. Vyhrali sme, som spokojný, nič lepšie ako víťazstvo na úvod sezóny sa nám stať nemohlo.“

Nitrianska futsalová rodina sa rozrástla o nového člena. Peter Peciar, hrajúci asistent trénera, sa teší z dcéry Liany, ktorú priviedla na svet jeho partnerka Lucia. Blahoželáme!

Ostatné výsledky: Slov-matic - Pinerola 1:5, Gurmáni - Levice 7:2, FTVŠ UK - Prešov 2:8, Žilina - Nové Zámky 10:0.

2. kolo - 3. 10. o 20.15 h N. Zámky - Nitra.