Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Rekordná účasť na Cedronskom behu

V sobotu sa v uliciach obce Poľný Kesov uskutočnil štvrtý ročník Cedronského behu, ktorý organizovalo o.z. Cedron klub.

Na podujatí nechýbali aj detské kategórie.Na podujatí nechýbali aj detské kategórie.

Pretekári bežali na 5 a 10 km dlhej trati a deti si zabehli trate od 350 po 1 050 m. Podujatie sa koná každý rok a to v inej obci mikroregiónu Cedron‚ pričom heslo podujatia je „Deň, keď beháš, nestarneš!“ Podľa slov organizátorov podstatnejšie ako počet bežcov alebo traťové rekordy je vytvoriť pre bežcov, ale aj nebežcov, čo najpríjemnejšie a domácke prostredie, aby si všetci mohli vychutnať svoju osobnú trať a prekonať samých seba.

Počasie tento rok bežcom a organizátorom prialo a vládli ideálne podmienky. Nič tak nebránilo rekordnej účasti 164 účastníkov (127 na 5 a 10 km, 37 detí). V štartovom poli prevládali muži (88), ale súťažilo taktiež 39 žien. Na štartovacej listine sa vynímalo meno Imricha Magyara z Marathon Sport Club Bratislava, ktorý je viacnásobným majstrom Slovenska v rôznych kategóriách a víťazom množstva bežeckých pretekov, a ktorý patril samozrejme k favoritom podujatia.

Nebolo preto prekvapením, že v Poľnom Kesove dobehol ako prvý na 10 km práve Imrich Magyar. Ako víťaz zabehol trať s presnou dĺžkou 9 880 m v čase 33:17 min. Najrýchlejšou ženou na 10 km bola Monika Kováčová časom 42:46 min. Na 5 km sa z celkového prvenstva tešil medzi mužmi Juraj Polakovič, ženami Daniela Meszárosová a najlepším dorastencom sa stal Matej Koiš, ktorý dokonca dosiahol najrýchlejší čas na tejto 5 km dlhej trati - 19:39 min. Najlepšou dorastenkou bola Dorota Košťálová. Ocenenie pre najrýchlejšieho domáceho pretekára získal Juraj Teplan.

Cedronský beh v roku 2014 bol úspešný, keďže prilákal rekordný počet bežcov, ktorých kvalitné športové výkony sa snúbili s rodinnou atmosférou podujatia, ktorým je podujatie známe. Zároveň kvalitatívne vzrástol taktiež servis pre bežcov a vítaným spestrením bolo taktiež sprístupnenie termálneho bazéna pre všetkých zúčastnených. Cedronský beh tak pokračuje vo svojej kočovnej ceste naprieč regiónom a spája postupne všetky obce regiónu Cedron spoločným bežeckým zanietením.

Výsledky Cedronského behu
9880 m - muži: 1. I. Magyar (MSC Bratislava), 4. J. Čurlej (SPU Nitra), 5. M. Bédi (Zobor Nitra), muži 40-49 r-: 1. M. Furár (BK Hory zhora), 4. M. Lengyel (Nitra), 5. A. Klbik (Šaľa), muži 50-59 r.: 1. J. Cvičela (Bojničky C), 60-69 r.: 1. P. Fašung (Prievidza), nad 70 r.: 1. Bašovský. Ženy: 1. J. Kleskeňová (ŠK pre radosť), 4. I. Kozlová (Cedron klub)
nad 40 r.: 1. M. Kováčová, 2. J. Baronová (SMTA Nitra)
5150 m - ženy: 1. D. Mészárosová, muži: 1. J. Polakovič, 2. M. Horňák (Cedron klub), dorastenci: 1. M. Koiš (AC Stavbár), dorastenky: 1. D. Košťálová.
Detské kategórie vyhrali: I. Šlúch, L. Hasprová, T. Valent, N. Ábelová a K. Dráfi.

1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 6 552

Monika Matysová bola pravidelne členkou Jedenástky roka SFZ. Vpravo pózuje v drese rakúskeho St. Pöltenu.

Ženy znesú viac ako chlapi, hovorí nezničiteľná Monika Matysová.

Najlepšie výsledky zaznamenali v druhom kole, najhoršie v prvom.

26. jan

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.