Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Futsalisti priviezli remízu z Nových Zámkov

Derby s mladým súperom mali Nitrania rozohrané na víťazstvo, ale neudržali vedenie 2:0.

2. kolo: MFK Tupperware Nové Zámky - MFsK Nitra 2:2 (0:1). Hostia začali ako z veľkej knihy. Mali viac loptu vo svojej moci a vytvorili si územnú prevahu. Z nej potom pramenili šance, no Nitrania do prestávky využili iba jednu. Fuska dostal loptu na pivota, dokázal sa s ňou otočiť a jeho tečovaná strela skončila v domácej sieti. Následne nastrelili hostia brvno a v závere polčasu vychytal Turana po samostatnej akcii brankár. Aj druhý polčas začal pre Nitru sľubne. Hneď v prvom striedaní zvýšil po signále z priameho kopu na 0:2 Turan. Potom ale prestali hostia hrať a k slovu sa čoraz častejšie dostávali aj Nové Zámky, ktoré využili nitrianske uspokojenie. Zlomový moment prišiel bezprostredne po kontaktnom góle domácich, keď sa Bratský s Fuskom rútili osamotení na súperovu bránu, no v koncovke stroskotali. Domáci následne rýchlo vyrovnali a Nitrania môžu byť v konečnom dôsledku radi, že v závere udržali aspoň bod.

Góly: Glofák, vlastný (Bratský) - Turan, Fuska.
MFsK: Velčický - Turan, Snop, Peciar, Zaťovič, Volentier, Fuska, Bratský, Z. Kluka, Suchan.

Peter Peciar, asistent trénera: „S výsledkom vôbec nie sme spokojní. Zápas sme mali výborne rozohratý, v druhom polčase sme ale prestali hrať. So súperom, ktorý má taký mladý káder, sme mali využiť naše skúsenosti a rozhodnúť už v prvom polčase.“

Ostatné výsledky: Pinerola - Levice 4:3, Prešov - Gurmáni 10:4, Slov-Matic - Žilina odložili, Čekan - FTVŠ UK hrali po uzávierke.

1. Prešov 2 2 0 0 18:6 6
2. Pinerola 2 2 0 0 9:4 6
3. MFsK Nitra 2 1 1 0 7:5 4
4. Žilina 1 1 0 0 10:0 3
5. Gurmáni 2 1 0 1 11:12 3
6. Nové Zámky 2 0 1 1 2:12 1
7. Čekan Mek. 1 0 0 1 3:5 0
8. Slov-Matic 1 0 0 1 1:5 0