Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Päťkrát iba o gól

V. LIGA JUH: Jelka, Lehnice, Ohrady a Vydrany doma zhodne otočili nepriaznivý stav a získali všetky body. Pusté Úľany vyrovnali v Trsticiach v 89. minúte.

Ohrady - Nový Život 2:1 (0:1), 46. D. Varga, 74. L. Hegedüs - 27. L. Marič. Domáci prespali prvý polčas, súpera podcenili a ten ich prekvapil, takže viedol 0:1. Na druhý polčas vybehlo úplne iné mužstvo Ohrád. Po rohu prišlo rýchle vyrovnanie Vargom. Ohrady tlačili a Hegedüs využil kolmicu na víťazný gól. Bognár ešte trafil brvno. Za druhý polčas si domáci zaslúžili vyhrať. R Burian, 150.

Trstice - Pusté Úľany 1:1 (1:0), 1. T. Habán - 89. A. Barčák. Prvý polčas ovplyvnil rýchly gól domácich, ktorí sa potom stiahli. Aktívnejší boli hostia, ale poriadne nevystrelili na bránu, šance mali po závaroch v 16-tke. Domáci sa pokúšali hroziť z rýchlych brejkov. Druhý polčas bol veľmi nervózny, rozhodcovi sa zápas vymkol z rúk. Remízu zariadil Barčák z priameho kopu so šťastným odrazom od brankára. R Mészáros, 200.

Jelka - D. Saliby 5:2 (2:1), 34. a 55. (11 m) Z. Németh, 40. a 85. J. Kayembe, 76. Ch. Mukalenga - 21. Z. Knausz, 46. G. Renczés. Hral sa dobrý, útočný futbal. Domácim vychádzala taktika hrať zo zabezpečenej obrany, keď dvoma gólmi z brejkov otočili stav 0:1 na 2:1. Po obrátke nováčik hneď vyrovnal, ale domáci odpovedali, keď z penalty za faul upravil Németh na 3:2. Hostia otvorili hru a Jelka ich potrestala ďalšími gólmi. R Drábik, 150.

Veľké Úľany - DAC C/T. Hradská 0:1 (0:1), 43. L. Bögi. Skóre mohli otvoriť domáci Bašan a Vadel, ale mierili vedľa. Jedinú gólovú príležitosť hostí po centri Boyu využil osamotený Bögi. Druhý polčas sa niesol v znamení prevahy domácich, ale tí ju nevedeli využiť na vyrovnanie, takže hostia ubránili tesné víťazstvo. R Bircsák, 200.

Orechová Potôň - Šoporňa 0:3 (0:1), 30. M. Hindák, 82. M. Haberland, 86. E. Moťovský. Hostia boli futbalovejší, predviedli kombinačný futbal. Hindák otvoril skóre po parádnom signále z trestného kopu s Bernáthom. Domáci lepia zostavu, ako sa dá, a výsledok zodpovedá priebehu, veď vážnejšie neohrozili brankára hostí. Šoporni vyšlo striedanie, keď dorastenec Haberland dal poistku na 0:2. R Pivarček, 200.

Vydrany - Janíky 3:2 (2:2), 41. Cs. Gönczöl (11 m), 45. A. Zöld, 64. K. Molnár - 16. M. Kučera, 30. D. Vulin (11 m). Okresné derby bolo rušné, k videniu boli dve penalty a tri vylúčenia, ako aj veľa šancí. Tak ako mohli domáci vysoko prehrávať, mohli nakoniec aj výrazne vyhrať. Hostia viedli 0:2, potom ďalšie šance im vychytal domáci náhradný brankár Lénárth. Vydrany však do prestávky vyrovnali a po prestávke ich tlak priniesol víťazný gól. ČK: 30. Borbély - 41. Kunyi, 88. Lukáč. R Pavlovič, 100.

Lehnice - Váhovce 2:1 (0:1), 47. G. Ábrahám, 61. P. Šnegoň (11 m) - 6. J. Sercel. Hostia dali z prvej šance gól, následne domáci Sandtner nastrelil brvno. Lehnice sa snažili o tlak, vytvárali si šance, ale nemali presnú mušku. Hneď po obrátke využil Ábrahám nedorozumenie v obrane hostí - 1:1. Po faule brankára hostí na Dékánya prišiel vedúci gól z penalty. V 76. min. mohol vyrovnať Sercel, ale jeho strelu z 8 m Süke vyrazil. R Kováčik, 150.

Topoľníky - Zlaté Klasy 1:0 (0:0), 76. K. Bogyai. Topoľníky mali prevahu, v 34. min. nastrelil Bogyai brvno a domáci nevyužili niekoľko šancí. Rovnaký bol obraz hry aj po prestávke, hostia sa dostali dopredu len zriedkavo. Vytúžený gól prišiel z penalty, ktorú „vyrobil“ Bogyai a sám aj premenil. Zrodilo sa tak najtesnejšie, ale zaslúžené víťazstvo. R Feranec, 200.

V. Úľanom odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 10 - A. Barčák (P. Úľany), 9 - G. Renczés (D. Saliby), Z. Németh (Jelka), 8 - S. Jáger (P. Úľany), 7 - Z. Csápai (Z. Klasy), 6 - I. Mandák (Topoľníky).

ZOSTAVA KOLA: M. Lénárth (Vydrany) - D. Varga (Ohrady), Ed. Hrnčár (Topoľníky), J. Ježík (P. Úľany), P. Lošonský (Jelka) - M. Haberland (Šoporňa), Boya Ntsogo (DAC C), J. Csölle (Lehnice), M. Burda (Janíky) - J. Kayembe (Jelka), Ľ. Bernáth (Šoporňa).

1. Firma chce zameniť pozemky a zastavať zelené parkovisko na nábreží Foto 4 246
  2. Fotogaléria: Šaľa - Prievidza 2:1 Foto 444
  3. Fotogaléria: FC Nitra - Ružomberok 0:0 Foto 377
  4. Voľby do VÚC 2017 Nitra: Zoznam kandidátov na poslancov 294