Pravica sa v Nitre nespojila, Sieť ide na primátora s 26-ročnou

Spojenci SaS a SDKÚ svojho kandidáta na primátora nepostavili. O post zabojuje sedem ľudí.

Nitrianska radnica.Nitrianska radnica. (Zdroj: (jk))


NITRA. Strany SDKÚ a SaS vytvorili pred voľbami koalíciu, ktorej cieľom je vytvoriť reálnu kontrolu moci.

Veľká pravicová koalícia, ktorá mala byť podľa Daniela Balka protiváhou koalícii Smeru, KDH, SNS, nevznikla.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Svojho kandidáta na primátora SDKÚ a SaS nepostavili a ani žiadnemu nevyjadrili podporu. Sieť, ktorá ide do volieb samostatne, poslala do primátorského súboja 26-ročnú Dominiku Tekeliová.

„Nenachádzame žiadny rozumný dôvod, prečo by mala pravica v tomto meste dopredu kapitulovať pred kandidátom za Smer,“ vyhlásil šéf strany Radoslav Procházka.

SkryťVypnúť reklamu

Chcú kontrolovať

V súčasnom mestskom zastupiteľstve má drvivú väčšinu koalícia Smer, KDH a SNS. Tieto strany idú spolu aj do novembrových volieb. Okrem ich nominantov uspeli v roku 2010 len dvaja nezávislí kandidáti na poslancov a jeden z SDKÚ.

„Naším prvotným cieľom bolo zostaviť v Nitre veľkú koalíciu pravicových strán ako reálnu alternatívu súčasnej koalície Smera KDH, ktorá má už druhé volebné obdobie väčšinu v nitrianskom mestskom zastupiteľstve,“ povedal Daniel Balko z SDKÚ.

Skutočnosť, že sa ostatné pravicové strany, s výnimkou SaS, rozhodli ísť do komunálnych volieb samostatne, podľa Balka podstatne znížila šancu postaviť relevantnú protiváhu koalícii Smer a KDH.

„Našou hlavnou prioritou je preto snaha o vytvorenie reálnej kontroly moci v Nitre.“

SkryťVypnúť reklamu

Daniel Balko zdôraznil, že kontrola vládnej koalície v Nitre je mimoriadne dôležitá, pretože jej členovia sa až príliš opevnili vo všetkých postoch v meste.

Pravicová koalícia, ktorá postavila siedmich kandidátov na poslancov, chce kontrolovať minimálne štyri oblasti: hospodárenie mesta, tvorbu a plnenie strategických plánov rozvoja, mediálnu politiku a hospodárenie mestských podnikov.

Dominika Tekeliová, kandidátka Siete na post nitrianskej primátorky, má 26 rokov. Foto: SITA

Najmladšia primátorská kandidátka

Sieť ide do volieb v Nitre samostatne, postavila devätnásť kandidátov na poslancov a najmladšiu kandidátku na primátorku.

Dominika Tekeliová má 26 rokov. Je tlmočníčkou a prekladateľkou, v súčasnosti pôsobí ako doktorandka v Slovenskej akadémii vied.

SkryťVypnúť reklamu

Prioritami jej volebného programu bude vrátenie života do centra mesta a rozšírenie kultúrno-spoločenských podujatí.

Reorganizovať chce mestskú políciu a vybudovať nové športové zóny aj parkoviská, na ktoré by mala podľa nej prispieť župa a Európska únia.

Kandidátka na primátorku nechcela odhadnúť, ako vidí svoje šance vo voľbách. „O číslach sa baviť nebudeme. Predstavujem však jedinú stredopravú alternatívu v meste Nitra,“ povedala.

Zaregistrovali siedmich

O primátorskú stoličku má v Nitre záujem sedem kandidátov.

Piati sa budú o voličov uchádzať s podporou politických strán (Jozef Dvonč, Ján Kovarčík, Dominika Tekeliová, Viliam Mokráň, Pavol Leštinský), dvaja sú nezávislí (Róbert Švec, Dušan Damašek).

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Nitra

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Čo bude toto leto in?
  2. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  3. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  6. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 135
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 7 808
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 161
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 3 751
  5. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 231
  6. Kam smerujú peniaze bohatých? 3 065
  7. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 062
  8. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 3 009
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu