Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Nitrianski rytieri obhájili Česko-slovenský superpohár

Po minuloročnom zisku prvého Čsl. superpohára doma proti Vlašimu (6:2) čakala hokejbalistov spod Zobora neľahká úloha - obhajoba trofeje na pôde nového českého majstra z Kladna.

Na konci augusta na Svetovom pohári v Nitre triumfovali hokejbalisti Kladna. Na oplátku sa Nitranom podarilo vyhrať Česko-slovenský superpohár práve na ihrisku českého majstra.Na konci augusta na Svetovom pohári v Nitre triumfovali hokejbalisti Kladna. Na oplátku sa Nitranom podarilo vyhrať Česko-slovenský superpohár práve na ihrisku českého majstra. (Zdroj: hokejbalplanet.sk)

Nitrania sa čerstvého víťaza Svetového pohára nezľakli a pred jeho vlastným publikom si po víťazstve 4:2 priviezli i ďalšiu trofej do svojej bohatej vitríny, čím potvrdili slová manažéra a brankára Stanislava Petríka iba o najvyšších cieľoch. „Som veľmi rád, že sme ukázali, že vieme vyhrať i na pôde úradujúceho svetového klubového šampióna. Od začiatku sezóny dokazujeme, že ak hráme podľa trénerových pokynov, tak môžeme poraziť kohokoľvek,“ povedal Petrík.

A kam tento úspech vo svojej bohatej kariére radí tréner Nitranov a reprezentácie SR Jozef Ďuris, ktorý je pri tíme iba druhý mesiac? „Tento úspech radím hneď za titul majstra sveta. Osobne som si duel užíval, veď hrať proti skvelému súperovi a v super atmosfére je radosť. Podali sme skvelý taktický výkon a zaslúžene si pohár odnášame domov,“ vyzdvihol obhajobu i tím tréner Ďuris, pre ktorého to bol prvý väčší úspech s HBK Nitrianski rytieri a určite ani zďaleka nie posledný.

A to, že filozofia Rytierov pod taktovkou Ďurisa napreduje, potvrdzuje aj fakt, že v kádri sa popri skúsených veteránoch začleňujú i nitrianski mladíci Myjavec, Ščasný, Cebo či Charizopulos. Práve prvý menovaný bol vo veku 18 rokov najmladším hráčom duelu, čo si patrične po dvoch mesiacoch u seniorov musel vychutnávať.

„Beriem to ako obrovskú príležitosť a zodpovednosť, za ktorú som vďačný predovšetkým trénerovi, že mi veril a postavil ma v takomto stretnutí. Je to najväčší úspech v mojom živote a som veľmi rád, že som ho dosiahol s tímom, v ktorom som vždy chcel hrať. Spravím všetko preto, aby som bol pre kolektív prínosom,“ tešil sa Lukáš Myjavec.

Naopak, najstarším na ploche bola už 39-ročná legenda Branislav Thron, ktorý v 41. min. vsietil víťazný gól Nitry. V jeho prípade určite platí porekadlo spájajúce sa s vínom, čo sám s úsmevom potvrdil. „Vek nie je rozhodujúci a je to presne ako s tým vínom - čím staršie, tým lepšie. Len ho netreba nechať dlho na vzduchu, aby sa nezlomilo. Tento úspech si cením predovšetkým z dôvodu, že sme vyhrali na ploche úradujúceho víťaza svetového pohára. Je to úspech celého tímu a predovšetkým jeho taktickej vyspelosti. To, že som dal víťazný gól, je iba čerešničkou a zásluhou celého môjho útoku, do ktorého som sa vrátil po Svetovom pohári v Nitre (Cebo, Thron, Cajchan, Maxin a Javorčík, pozn. red.).“

Ďalšia cenná športová trofej si našla miesto pod Zoborom a zostáva iba dúfať, že forma hráčom zostane i v domácej extralige, aby aj o rok mali šancu na domácej pôde získať zlatý hetrik v Česko-slovenskom superpohári.

Hralo sa pri umelom osvetlení.

* * * *
HBC Alpiq Kladno - HBK Nitrianski rytieri 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Kladno začalo lepšie, počiatočný a očakávaný tlak domácich však Nitrania ustáli. Nasledovalo vylúčenie domácich, ktoré sa jedenásť sekúnd pred jeho koncom zdvojnásobilo. Krátku výhodu 5 na 3 slovenský majster nestihol využiť. Napriek výhodám na oboch stranách sme sa ale gólu v prvej tretine nedočkali. Už po minúte druhého dejstva ale na ihrisku v Kladne prepukla radosť a tešil sa náš majster. Káčer sa pri hre 4 na 4 predral pred Jirotku a otvoril skóre zápasu. Petrík vzápätí s pokojom vyriešil gólovú strelu Hnízdila, pokus Pospíšila a následne aj Ogurčáka. Šťastie Nitru opustilo už o chvíľu, keď loptička skončila v sieti po strele z rohu ihriska. Po druhýkrát sa Kladno radovalo, keď Pospíšil unikol po pravom krídle a trafil povedľa Petríkoveho ľavého betónu k žrdi. Domáca radosť však trvala iba minútu. Cebo vysunul do nájazdu Hrivnáka a ten si s ponúknutým poradil excelentne. Jirotku efektne vymiešal a gólom do šatne vyrovnal. Po dvoch minútach tretej tretiny si šiel sadnúť na dve minúty Thron, ktorý si musel odpykať trest za brankára Petríka. Po jeho uplynutí mali početnú výhodu aj Nitrania, keďže minútu po treste pre Petríka fauloval domáci Štěpáník. V 41. min Maxinovu strelu vyrazil gólman Kladna pred seba, kde číhal Thron a ten už ponúknutú príležitosť neodmietol - 2:3. Tento gól domácich zaskočil, v závere sa očakával ich veľký tlak. Ten prišiel aj s následnou power-play. Obrana Nitry však zvládla tento boj na výbornú, navyše jedenásť sekúnd pred koncom rozhodol do opustenej brány Bujdák. Slovenský majster sa tak konci mohol radovať z obhajoby Česko-slovenského superpohára.

Góly: 26. Schnaubelt, 28. Pospíšil - 17. Káčer, 30. Hrivnák (Cebo), 41. Thron (Maxin), 45. Bujdák.
Rozhodovali Kralovič a Boháček, vylúčenia 8:7, presilovky 0:0, oslabenia 0:0, 500 divákov.
HBK: Petrík (Ch. Thron) - Titka, Bujdák, Káčer, Martiška, Javorčík, Maxin, Tary - Ladiver, Mach, Beniač, Hrivnák, Kollár, Ecker, Cajchan, König, Cebo, Ščasný, Myjavec, B. Thron.

Jozef Ďuris, tréner: „Diváci videli vynikajúce stretnutie. Kladno je špičkový klub s ofenzívnym poňatím hokejbalu, my sme ustáli jeho úvodný tlak, čo bolo dôležité. Hra sa potom vyrovnala a do poslednej tretiny sme nastúpili iba na tri formácie. Ušetrené sily sme tak využili na rozhodujúce góly. Pohár je náš, myslím, že zaslúžene.“

Nitrania vyhrali aj druhý súboj o Česko-slovenský pohár. FOTO: HOKEJBALPLANET.SK

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  2. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  3. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  4. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Dali by ste dieťaťu cigaretu? Mnohí áno

Dali by ste dieťaťu cigaretu, ak by si ju vypýtalo? Väčšina z nás áno. Dokumentuje to sociálny experiment a mystery shopping, ktoré zastrešila vzdelávacia iniciatíva NA VEKU ZÁLEŽÍ.

Hrozivý faul Réwaya na Kollára. Otras mozgu i ospravedlnenie

Nitra nevyužila osem presiloviek, predsa bodovala ôsmykrát v rade.

Škaredý pohľad na ležiaceho Kollára po faule Réwaya v 45. minúte. Košičan spravodlivo schytal trest do konca zápasu.