Vráble uspeli v derby v Leviciach

III. LIGA: Veľký Meder už v predstihu spečatil svoj jesenný primát. Na posledné miesto klesli Levice, keďže Piešťany prekvapili v Nových Zámkoch.

Veľký Meder porazil Trnavu C 3:1. V zelenom všetci traja strelci gólov - zľava Tuschel, Szabó a Mészáros (chrbtom).Veľký Meder porazil Trnavu C 3:1. V zelenom všetci traja strelci gólov - zľava Tuschel, Szabó a Mészáros (chrbtom). (Zdroj: Zoltán Kovács)

Levice - Vráble 0:1 (0:1)
Prínosom pre Levice zápase bolo, že sa po vyše polročnej pauze vrátil do zostavy uzdravený hrajúci tréner Marcel Pavlík. Hneď v úvode výbornú šancu spálil Egon Zorád, keď strelu z 25 metrov vyrážal brankár hostí na roh. V rozpätí 5. až 8. minúty nedokázal domáci Kalman využiť dve čisté šance. Následne agilne hrajúci Zorád strieľal tesne vedľa bránky. V 24. min. dostal dobrú prihrávku Krivočenko, ale jeho strela putovala opäť vedľa. Prvú strelu na bránku mali hostia až v 31. minúte, keď Mihálikom. V 35. min. mali hostia čistú šancu, keď už lopta po Šlachtovej dorážke smerovali do brány, ale pozorná obrana ju stihla vykopnúť. V 42. min. prišlo ku chybe Zoráda v strede poľa, ktorého hostia obrali o loptu, následne prišla prihrávka na Tužinského, ktorý upravil na 0:1. Zároveň to bola aj posledná šanca hostí. Počas celého zápasu si dokázali vypracovať len dve vážnejšie šance. V druhom polčase sa hostia z Vrábeľ takmer vôbec nedostali na domácu polovicu. V 54. min. mohol vyrovnať Kalman, ktorý sa uvolnil po ľavej strane. Jeho strelu brankár Vojtek vyrazil pred domácich hráčov, ktorí však loptu nedokázali dostať do siete. Následne sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. V 83. min. mohlo prísť k vyrovnaniu po strele Jakaba. V 87. min. našiel Kuťka Krivočenka, no jeho strelu brankár hostí kryl. Domáci mali v zápase výraznú územnú prevahu, no nedokázali premeniť svoje šance. Výrazne bolo cítiť aj návrat Marcela Pavlíka, ktorý výborne dirigoval hru Levíc.
Góly: 42. Tužinský. R Santa, ŽK: Vida, M. Pavlík - Fekiač, Husár, Šlachta, P. Feješ, 130 divákov. SLOVAN: Pahulyi - Turnai, Varga, Turčan, Krivočenko, Vida (77. Kuťka), Bôžik, Konvický, M. Pavlík, Kalman (70. Jakab), Zorád (57. Švec). Tréner M. Pavlík. SPARTAK: Vojtek - Fekiač, Husár, Gonda, Mihálik, Šlachta, Balko (90+ Koutný), T. Feješ (73. Farkaš), Tužinský, Jánošov, P. Feješ. Tréner V. Debnár. (IP)

Gabčíkovo - Topoľčany 4:0 (2:0)
Ofenzívne naladení Gabčíkovčania uštedrili pod reflektormi hosťom predovšetkým lekciu z efektivity. V 4. min. ešte brankár Topoľčian Uhlár zneškodnil strelu P. Balážika, vzápätí mal vychýlenú mušku Vrťo. V 10. min. sa kapitán domácich Szőcs zavesil do vzduchu a po rohu hlavou nezadržateľne trafil. V 13. min. nasledoval rohový kop z opačnej strany a Szőcs opäť vyskočil najvyššie - 2:0. Bol to gól ako cez kopirák. Hostia sa spoliehali na kontry, po ktorých neraz zahrmelo pred gabčíkovskou bránou. V 23. min. mohol znížiť Baláž, Rengela však neprekonal. Potom dvakrát stroskotal na Rengelovi aj Kutiš. Na začiatku druhého polčasu brankár domácich nedal vyniknúť ani Fridrichovi. Na opačnej strane sa v 54. min. presadil kanonier domácich Jorík v 16-ke a zvýšil na 3:0. V 56. min. brankár domácich vynikol aj pri Kučerovej delovke. V 60. min. po faule na Joríka nariadil rozhodca penaltu, ale smer Szőcsovej strely Uhliar vystihol a skóre sa nemenilo. V 66. min. P. Balážik zakončil svoj prienik strelou do žrde. V 69. min. Baláž opäť stroskotal na Rengelovi, ktorý v sobotu takpovediac stiahol roletu a svoj tím podržal. V 83. min. zlyhal v tutovke aj Švajlen. Napokon Szőcs predsa len dosiahol vytúžený hetrik, keď v 85. min. okulahodiacou delovkou dal gólovú bodku za divácky atraktívnym súbojom, v ktorom futbalisti z Topoľčian si nezaslúžili prehrať rozdielom triedy.
Góly: 10., 13. a 85. Szöcs, 54. Jorík. R Španka, ŽK: Gőgh, Rengel - Rusinko, Frťala, 400 divákov. OFC: Rengel - Klabník, Hubočan, Kubala, Szöcs, R. Balážik, Jorík, Faragó, Gőgh (72. Hamar), P. Balážik (85. Kállai), Vrťo. Tréner Ľ. Luhový. MFK: Uhlár - Rusňák, Rusinko (78. Buček), Grman, Baláž, Švajlen, Kučera (63. Sipos), Chrenko, Fridrich, Kutiš, Jakubík (46. Frťala). Tréner M. Caránek. ŠTEFAN ÁGH

Neded - Vrbové 2:0 (1:0)
V Nedede začali smutne, minútou ticha si uctili pamiatku bývalého futbalistu L. Morvaia. Od úvodu domáci rozohrali pre divákov pekný futbal. Už na začiatku zápasu mali šance Verchola a G. Kalmár, ale Dovičovič v bránke hostí potvrdila svoje kvality. Hostia sa snažili o rýchle kontry najmä Kováčom, ale obrana domácich dirigovaná kapitánom Hambálkom ich nepustila do vážnejších príležitostí. V 22. min. však už išli domáci do vedenia, keď Verchola strelou zo 40 m prekvapil všetkých aj brankára Dovičoviča, ktorému po odskoku skončila lopta v pravej šibenici. Brankár hostí svoju chybu odčinil už o minútu, keď zlikvidoval tutovku L. Kalmára. Hostia, ktorí prišli pre bod, skúšali pozornosť domáceho brankára najmä v 32. min. kapitánom Gažíkom, ale ten potvrdil svoje kvality. V závere polčasu mohli domáci zvýšiť vedenie, keď najskôr Verchola z malého vápna prestrelil. Následne Brath tesne minul pravú žrď. Po obrátke Neded zavelil do útoku a v 48. min. už bolo 2:0, keď po krídle unikol L. Kalmár a po jeho centri pridal druhý gól Valachovič. Hostia sa snažili o kontaktný gól, nebezpečne hrozil Sumer, ale brankár Krištof bol pozorný. V ďalšom priebehu mal jasne navrch Neded, ale svoje tutovky aj vďaka brankárovi Dovičovičovi nepremenil Valachovič, Brath, ako aj striedajúci Jakubjak. V 73. min. hlavičku kapitána Hambálka zastavilo brvno. Stretnutie sa už dohrávalo v réžii domáceho kolektívu, ktorých odprevadili diváci zaslúženým potleskom do kabíny.
Góly: 22. Verchola, 48. Valachovič. R Kozolka, ŽK: Gábriš (Neded), 150 divákov. FC: Krištof - Ambruš, Hambálek, Verchola, Bartoš, G. Kalmár (67. Jakubjak), Gábriš, Kukučka, Brath, L. Kalmár (87. Kubovič), Valachovič. Tréner A. Filip. JOZEF SKLENÁR

Borčice - Komárno 5:1 (2:1)
Borčičania súpera od úvodu zatlačili na jeho polovicu a bolo iba otázkou, koľko gólov hostia inkasujú. V 2. min sa uvoľnil Barčík, ale jeho strieľaný center obrancovia odvrátil. V 4. min Gašparíkov priamy kop A. Košukevič vyrazil a až o minútu sa Komárňania prvýkrát dostali za polovicu. Luhový v 9. min využil chybu brankára a otvoril skóre. V 11. a 15. min ten istý hráč mohol zvýšiť, no brankár jeho šance zneškodnil. Po prvom rohu sa v 16. min dostal k lopte Rapčan a zo šestnástky vyrovnal. V 22. min sa v päťke uvoľnil Barčík a tvrdou strelou dostal Borčice opäť do vedenia. V 34. min Barčík našiel Luhového, ktorý trafil žrď. V 42. min A. Kosťukevič zneškodnil šance Barčíka a Živčica. Domácim vyšiel úvod druhého polčasu a v 48. min Augustini po presnej Barčíkovej prihrávke zvyšoval na 3:1. Hostia vsadili všetko na útok, ale obrana Borčíc v čele s Deckým všetko vyriešila a so strelami Bačíka a Podluckého si Zaťko poradil. S blížiacim sa záverom domáci prevzali iniciatívu a v 68. min Barčík s Gašparíkom vymysleli peknú akciu, ale Augustini mieril prestrelil. V 75. min Barčíkov priamy kop skončil tesne nad a v 81. min Gašparíkovu prihrávku využil Luhový - 4:1. V 85. min Ondráš z priameho kopu spoza šestnástky dal piaty gól. V závere skúšal šťastie V. Kosťukevič, ale lopta preletela ponad brvno.
Góly: 9. a 81. Luhový, 22. Barčík, 48. Augustini, 85. Ondráš - 16. Rapčan. R Gašparovič, ŽK: M. Plavšič, Kóša, Rapčan, Tóth, 250 divákov. KFC: A. Kosťukevič - Mihálik (88. Taibl), Rapčan, Podlucký, Németh, Szórád, Nagy, Uzola (42. Bačík), Tóth (89. Csonka), V. Kosťukevič, Kóša. ONDREJ MIŠECH

Nové Zámky - Piešťany 0:1 (0:0)
Hostia od začiatku stretnutia vôbec nepôsobili dojmom, že sa nachádzajú na poslednom mieste tabuľky. Predstavili sa aktívnym futbalom aj smerom dopredu a dá sa povedať, že prvá polovica prvého dejstva patrila im. Domáci sa rozbiehali pomalšie a prvú veľkú šancu mali až v 23. minúte, keď spätnú prihrávku Patrika Horáčka netrafil dobre v ideálnej pozícii Kurta. Ukrajinský legionár v domácom celku spálil o päť minút ďalšiu tutovku, keď bežal sám na brankára hostí, ale trafil len jeho telo. Krátko po polhodine hry sa ocitol v sľubnej šanci Kemlage, ale jeho krížna strela minula bránu. Množstvo nevyužitých príležitostí sa domácim napokon vypomstilo. Po zmene strán v 57. minúte po rýchlej akcii hostí našiel center z ľavej strany v pokutovom území osamoteného Doktora, ktorý nedal Rybánskemu šancu - 0:1. Po vedúcom góle hostí nasledovalo až do konca zápasu márne dobýjanie súperovej brány z domácej strany. Pribúdajúcim časom boli hráči FKM čoraz nervóznejší, kŕčovitejší a hosťujúca obrana dirigovaná nestarnúcim Erikom Hrnčárom s prehľadom odolávala ich stereotypným akciám. V 70. minúte Ešekovu ďalekonosnú strelu z diaľky vyškriabal spod brvna Nemček. Tesne pred koncom domáci kapitán nedokázal z dobrej pozície prestreliť brankára hostí. Poslednou možnosťou FKM na vyrovnanie bol rohový kop, pri ktorom bol v hosťujúcej šestnástke už aj brankár Rybánsky, ktorého hlavu takmer našla lopta, ale napokon ju obrana PFK odvrátila do bezpečia a Piešťanci sa mohli radovať z prekvapujúceho víťazstva.
Gól: 57. Doktor. R Valent, ŽK: Čery (P), 150 divákov. FKM: Rybánsky - P. Horáček, Kemlage, Ešek, Kling, Vašek, Kurta, Illés, Letko (59. Dráfi), E. Horáček, Holeček. Tréner A. Štefanka. ROMAN GULIŠ

Veľký Meder - Trnava C/Šúrovce 3:1 (1:0)
Nič nového pod slnkom, žitnoostrovský valec valcuje jedného súpera za druhým. V sobotu si bez väčších problémov poradil s trnavským céčkom. Domáci od začiatku pritlačili súpera na jeho vlastnú polovicu. Už v 3.min.unikol Szöllős hosťujúcej obrane, no minul Hrivňákovu bránu. Potom sa neujali pokusy Čtvrtníčka a Szöllősa. V 13. min. Tuschel uvoľnil Szöllősa, ale jeho sólo Hrivňák zlikvidoval. Hostia prvýkrát ohrozili Rožníkovu bránu v 17. min., ale Virág hlavičkoval nad. V 33. min. hosťujúci obranca zahral rukou v 16-ke a následný pokutový kop bezpečne premenil Tuschel. V prvom polčase scenár zápasu písali domáci, hostia sa im vyrovnali jedine rýchlosťou. Na druhý polčas vybehli mužstvá bez zmien. Bognár zahodil šancu, Szöllős strieľal nad, ale v 67. min. Mészaáros predviedol dravosť a nebojácnosť, ktorú korunoval gólom. Domáci stihli ešte zahodiť dve tutovky Pisárom a Mészárosom. Pocit, ako sa vyberá lopta po inkasovanom góle, pripomenul Rožníkovi po dlhých 717 minútach utešenou strelou hosťujúci Vido, ktorý ešte chcel zdramatizovať zápas. No dráma sa nekonala, lebo Trnavčanov poslal do kolien Szabó, ktorý dotlačil loptu
za bránkovú čiaru. Hráči V. Medera v predstihu potvrdili jesenný primát a zožali ovácie obecenstva.
Góly: 24. Tuschel (11 m), 67. Mészáros, 90. Szabó - 88. Vido. R Fehér, ŽK: Dzíbela, 250. MŠK: Rožník - Tuschel, Szabó, Musil, Wilson Speck, Čtvrtníček (60. Obert), Lelkes, Kuračka (79. Gerhát), Mészáros, Szöllös, Bognár (65. Pisár). Tréner P. Lérant. IVAN BOBKOVIČ

Nemšová - Palárikovo 3:0 (1:0)
Diváci v tomto meraní síl videli zaujímavý futbal, ku ktorému prispeli najmä domáci hráči. Nemšovania boli počas zápasu aktívnejší, držali loptu na kopačkách, dobre kombinovali a snažili sa o strelenie gólu. Hostia však veľa futbalového kumštu neukázali. V 2. min sa po autovom vhadzovaní uvoľnil v šestnástke Palárikova Holiš, jeho prízemnú strelu Balogh kryl. Skóre zápasu otvorili domáci v 13. min Na poliacej čiare vybojoval loptu Holiš, naviezol ju až pred šestnástku a presnou strelou k tyči potešil divákov. V 21. min prihrávkou do behu vysunul Holiš Frimmela, ten sa dostal pred Blaha, no žoči-voči brankárovi neuspel. V 34. min sa po štandardnej situácií dostala lopta k Rankovi, ktorého strela z otočky tesne minula žrď. Palárikovo dalo o sebe vedieť až v 38. min. Za obranu si nabehol Drljača, Bobot dobrým výbehom rodiacu sa šancu zneškodnil. Dve minúty pred prestávkou poslal z pravej strany center na hranicu šestnástky Schiszler, Adamec loptu prepustil Straňákovi, jeho strelu k tyči Balogh kryl. Domácim hráčom vyšiel úvod druhého polčasu. V 48. min zvýšili vedenie na 2:0, keď skóre upravil Frimmel strelou z hranice šestnástky. V 53. min predviedol výborný zákrok Bobot, keď v páde nohami vyrazil strelu Drljača. V 67. min sa medzi stopérmi dostal k lopte Straňák, jeho strelu Balogh vyrazil na roh. V 74. min sa domáci hráči gólovo presadil po tretíkrát, keď strelu Schiszlera Balogh vyrazil pred seba a Holiš vsietil svoj druhý gól v zápase. V závere stretnutia sa cez hosťujúcu obranu dostal k strele Straňák, lopta však minula bránu. Domáci hráči si tak po najlepšom domácom výkone v sezóne pripísali zaslúžené víťazstvo.
Góly: 13. a 74. Holiš, 48. Frimmel. R Košťál, ŽK: Holiš, 150 divákov. OTJ: Balogh - Blaho, Víglaský, Hanuščák, Petrovič, Zvolenský (46. Španír), Drljača (59. Balažovič), Kuhajdík, Sedlák (71. Krajčovič), Janso, Kunovský. Tréner P. Zelenský. TOMÁŠ BEŇO

DAC B/Vrakúň - Led. Rovne 1:2 (1:1)
Domáci mali výborný vstup do zápasu. Mali miernu hernú prevahu, darili sa im kombinácie a vytvorili si aj šance. V 10. min. však sám pre brankárom neuspel. Paradoxne tak skóre otvárali v 11. min. hostia. V 37. min. potom prišla dôležitá situácia. Vrakúň v strede poľa stratil loptu, Borbély fauloval a po druhej žltej musel pod sprchy. Vylúčenie domácim herne prospelo a v nasledujúcich minútach sa početná prevaha hostí na ihrisku vôbec neprejavovala. V 40. min. tak dostal peknú loptu Bódis a sám pred brankárom nezaváhal. Po zmene strán sa však situácia diametrálne zmenila. Domáci nepokrývali stred poľa a v týchto momentoch si domáci prakticky nekopli do lopty. Výraznú prevahu napokon hosťujúci tím využil a v 68. min. rozhodol o osude zápasu.
Góly: 40. Bódis – 11. Riečičiar, 68. Prekop. R Drobec, ŽK: Borbély, Belkovics, Boya – Kadlec, ČK: 37. Borbély (DAC B), 200 divákov. DAC B: Izsmán – Varga, Kubík, Bódis, Fodrek, Stanič, Belkovics, Boya, Fedor (77. Csölle), Hrazdílek (83. Inczédi), Borbély. Tréner B. Borbély. (PF)

V. Ludince - Púchov 2:0 (1:0)
V. Ludince po domácich remízach chceli proti papierovo slabšiemu súperovi naplno bodovať. Do svojho súpera sa pustili náporom, keď už v 14. min. mohli vyhrávať. Mikulovu strelu Hruška vyrazil. V 18. min. mal vyloženú šancu Kanyicska. Vedenia sa ujali domáci v 22. min., keď Kanyicska utiekol po ľavej strane, prihrával Mikulovi, ktorého vyrazenú strelu Kanyicska dorazil do siete. V 24. min. brankár hostí kryl čistú šancu, keď Varga hlavičkoval medzi tri tyče. V 38. min. neprešla za hruškou chrbát ani strela Mikulu. V druhom polčase v 47. min. Horniak nacentroval do šestnástky, kde sa najlepšie zorientoval Kanyicska a upravil na 2:0. Následne sa prebrali aj hostia a domáci začali hrať na brejky. Najvážnejším útokom bola center na hlavu Adama Kosáka v 80. min,, ale ďalší gól už nepadol. Opäť sa ukázala, že si domáci síce vedia vytvoriť šance, no problém majú hlavne v ich využívaní.
Góly: 22. a 47. Kanyicska. R Sékely, ŽK: Herceg - Vanák, Pilný, Poliach, 250 divákov. DRUŽST.: Benko - Hlaváčik, Flídr (80. Sásik), Varga, A. Kosák, Mikula, Kanyicska (67. Predajniansky), Soboňa (87. Homola), Kovács, Herceg, Horniak. Tréner I. Kasana. (IP)

1. Veľký Meder 14 12 2 0 34:7 38 (+17)
2. Borčice 14 8 4 2 27:10 28 (+10)
3. Topoľčany 14 8 2 4 18:16 26 (+5)
4. Palárikovo 14 7 4 3 22:13 25 (+4)
5. DAC B/Vrakúň 14 7 3 4 22:16 24 (+3)
6. Komárno 15 6 5 4 19:15 23 (-1)
7. Neded 14 7 2 5 19:16 23 (+5)
8. Gabčíkovo 14 6 4 4 30:18 22 (+4)