Vo Vrábľoch štyri červené

Víkend patril výsledkom 1:1. Vráble remizovali s lídrom z V. Medera, v tomto zápase však šli predčasne pod sprchy jeden domáci a traja hosťujúci futbalisti.

Vráble hrali s Veľkým Mederom 1:1. Vľavo autor domáceho gólu Tomáš Šlachta, vpravo Tomáš Szöllös.Vráble hrali s Veľkým Mederom 1:1. Vľavo autor domáceho gólu Tomáš Šlachta, vpravo Tomáš Szöllös. (Zdroj: Monika Golhová)

Vráble - Veľký Meder 1:1 (0:1)
Vráble sa od začiatku súťaže pohybujú v tabuľke zväčša na začiatku dolnej polovice, preto proti jasnému lídrovi nemali čo stratiť. Cez opatrný úvod držali viac loptu hostia, ale veľkou šancou ho ako prvé preťali Vráble. V 12. min. po pravej strane prešiel Balko, jeho presný pokus z uhla Rožník umením i šťastím vyrazil do brvna a dorážku do odkrytej brány poslal z prvej trestuhodne nad Farkaš. Spartak si trúfal, niekoľkým ďalším pološanciam však chýbala finálna fáza. V 22. min. sa tak Szöllös šikovne predral tesne pred P. Feješa, po ich kontakte pred bránou spadol a arbiter bez váhania ukázal na biely bod. Sám faulovaný penaltu s rutinou premenil - 0:1. Po vedúcom góle sa V. Meder zameral na kvalitnú defenzívu a Vráble dominovali len po šestnástku. V 34. min. ale opäť unikol Szöllös, zoči-voči Strakovi však poslal loptu pred prázdnu bránu bez adresáta. Na druhej strane T. Feješ zblízka mieril nepresne. Hneď po zmene strán mohol zvýšiť Kuračka, ale obrana žlto-modrých ho v poslednej chvíli odzbrojila. Vyrovnanie priniesla štandardka, keď Gondov center upratal vo výskoku hlavou od brvna do siete Šlachta. Eufóriu Spartaka mohol hneď nato schladiť Čtvrtníček, ale povedľa vybehnutého Straku minul aj bránu. V 65. min. si po súboji pomýlila futbal s ringom trojica Farkaš, Wilson Speck, Čtvrtníček, za čo zaslúžene putovali pod sprchy. Za technický prehrešok sa zakrátko po druhej žltej začervenalo aj Meszárosovi. Pri dvojitej presile trestňák Tužinského lapil Rožník, hlava Gondu išla nad. V 77. min. voľný Fekiač z päťky hlavou namieril len do stredu brány. Úporne brániaci Meder ešte raz zaútočil, šikovnú kombináciu ale Gerhát zakončil nedôrazne. Prevaha domácich po vylúčeniach bola jednoznačná, chýbala však najmä myšlienka. Cenný bod proti lídrovi mal tak pre Vráble aj trpkú príchuť.
Góly: 56. Šlachta - 22. Szöllös (11 m). R Sárai, ŽK: P. Feješ, Mihálik, Tužinský - Szabó, Mészaros, Tuschel, Obert, ČK: 65. M. Farkaš - 65. Wilson Speck, 65. Čtvrtníček, 67. Mészáros, 310 divákov. SPARTAK: Straka - Gonda, P. Feješ, Fekiač, Husár - Šlachta, T. Feješ, Mihálik, Tužinský - Balko - M. Farkaš. Tréner V. Debnár. MŠK: Rožník - Musil, Wilson Speck, Čtvrtníček, Lelkes - Szabó (41. Obert), Tuschel, Kuračka, Szöllös (72. Gerhát) - Bognár (61. Pisár), Meszáros. Tréner P. Lérant. ĽUBOŠ MODZGA

Nové Zámky - Levice 0:3 (0:2)
Lepšie začali hostia, ktorí od úvodných minút pôsobili futbalovejším dojmom. V 10. min. ušiel po pravej strane Švec, jeho center našiel pred bránou Kalmana, ktorý nedal Rybánskemu šancu 0:1. Domáci po inkasovanom góle postupne ožívali, ale ich gólové šance prišli až v druhej polovici prvej časti hry. Dve najväčšie mal útočník Dráfi, ktorý najskôr po necelej polhodine hry v dobrej pozícii nepochopiteľne nevystrelil, ale radšej spadol a pýtal si úplne nezmyselne pokutový kop a o niekoľko minút zakončil svoj samostatný nájazd na brankára ledabolo. Staré známe „nedáš-dostaneš“ sa aj teraz potvrdilo, keď si v 39. min. na dlhú loptu nabehol Švec a zvýšil vedenie hostí. Po zmene strán sa domáci snažili o zvrat, avšak ich hra bola bez nápadu, na náhodu a tak si s útočnými akciami Novozámčanov levická obrana ľahko poradila. Domácim nepomohli ani striedania, ani posun stopéra Ešeka na hrot útoku. Hostia z dobre organizovanej obrany vyrážali do nebezpečných protiútokov. Blížiacim sa záverom boli domáci čoraz nervóznejší a nedarilo sa im nič. Prekvapujúce, ale úplne zaslúžené víťazstvo Levíc napokon korunoval tretím gólom dve minúty pred koncom striedajúci Jakab.
Góly: 10. Kalman, 39. Švec, 88. Jakab. R A. Gádoši, ŽK: Petráš, Kurta, Dráfi - Vida, Švec, Zorád, 110 divákov. FKM: Rybánsky - Petráš (27. Illés), P. Horáček, Kemlage, Ešek, Kling, Vašek, Kurta, Letko, Dráfi (46. Gulyás), Kókai (72. E. Horáček).Tréner A. Štefanka. FK: Pahulyi - Pišky (45. Varga), Turčan, Krivočenko, Vida (79. Fogad), Bôžik, Konvický, Pavlík, Kalman, Švec (86. Jakab), Zorád. Tréner M. Pavlík. ROMAN GULIŠ

Komárno - Neded 1:0 (1:0)
Domáci nastúpili na zápas bez svojich štyroch opôr, ktoré absentovali zo zdravotných dôvodov, pričom mužstvo viedol hrajúci tréner Csaba Szórád, ktorý v tejto funkcii nahradil po zápase v Borčiciach abdikujúceho Martina Javorku. Od úvodných minút sa hral zápas v dobrom tempe zásluhou oboch celkov. Domáci si vypracovali v prvom polčase viac príležitostí, z ktorých jednu aj využili. Stalo sa tak v 33. minúte, kedy po vysunutí ušiel Bačík a svoj samostatný nájazd bezpečne premenil. Po zmene strán tempo trocha upadlo. Komárňania chceli po sérii nevydarených zápasov vyhrať, čomu podriadili v druhom dejstve taktiku, ale i tak mali štyri vyložené príležitosti. Dvakrát obranca Zsolt Németh a raz Kóša i Tóth nedokázali premeniť svoje tutovky. Hostia v závere vyvinuli tlak, hrozili najmä po štandardkách, ale fialovo-bieli si už najtesnejšie víťazstvo nenechali vziať.
Gól: 33. Bačík. R Valent, ŽK: A. Kosťukevič, Podlucký, Bačík - Bartoš, Karim, 320 divákov. KFC: A. Kosťukevič - Mihálik, Podlucký, Zs. Németh, Szórád, Nagy, Králik, Uzola (89. Csonka), Taibl (46. Tóth), Kóša (79. V. Kosťukevič), Bačík. Tréner Cs. Szórád. FC: Krištof - Ambruš, Hambálek, Gábriš, Verchola, Bartoš, Kukučka (55. Gy. Kalmár), Karim (41. Jakubjak), Brath (66. Filip), L. Kalmár, Valachovič. Tréner A. Filip. (RG)

Púchov - DAC B/Vrakúň 2:0 (1:0)
Už v 3. min. vyskúšal Hrazdílek Hrušku a v 13. min. po krásnej kolmej prihrávke od Šimáčka Štrbák nenašiel pred bránou spoluhráčov. O šesť minút Štrbákovu strelu z hranice šestnástky spod brvna vytlačil Izsmán na roh. V 23. min. Bódisov nebezpečný center odvrátil Zavadzan. V medzišestnástkovom futbale zaujala iba prudká krížna strela Hrazdílka spoza šestnástky, ktorú zo šibenice excelentne vyrazil Hruška. V 39. min. sa v šanci ocitol Poliach, ale Izsmána neprekonal. V nadstavenom čase po faule na Šimáčka pri rohovej zástavke hostia po priamom kope nedokázali viackrát odvrátiť loptu, u ktorej sa dostal Poliach a z ôsmich metrov ju napálil k žrdi. Po prestávke sa hral futbal v dušičkovej atmosfére bez nápadu a šancí. Hostia sa nedokázali presadiť a v 74. min. Šimáček z priameho kopu technickou strelou povedľa múra dal druhý gól Púchova. O tri minúty Štrbák prenikol až k bránkovej čiare, ale jeho spätný center Rypák nedokázal zúžitkovať. Púchovčanov po výhre odprevádzali fanúšikovia do kabín veľkým potleskom.
Góly: 45. Poliach, 74. Šimáček. R Košťál, ŽK: Gamboš, 152 divákov. DAC B: Izsmán - Varga, Szépe, Kubik, Egri, Bódis, Stanič, Zvoncsár (46. Kázmér), Belkovics, Fedor, Hrazdílek (79. Inczédi). Tréner J. Olejník. JOZEF ŠPROCHA

Topoľčany - Borčice 0:4 (0:2)
V stretnutí popredných celkov III. ligy ovládli hru hostia. Tí prišli do Topoľčian s kádrom poskladaným z bývalých ligistov a bolo to vidieť aj na ich hre. Domáci mladý tím nemal šancu na prijateľný výsledok. V 12. min. domáci síce odvrátili rohový kop, ale následne center Luhového našiel hlavu Deckého a bolo 0:1. Vzápätí po rozohraní si loptu prebral exreprezentant Slovenska Barčík a v dobrej pozícii triafa len domáceho obrancu. V 20. min. M. Plavšić hlavičkuje z desiatich krokov tesne nad. Domáci sa pred bránku hostí dostali až v 27. minúte, Balážov pokus bol veľmi nepresný. O dve minúty zo štandardky domáci Rybanský len tesne míňa šibenicu hosťujúcej bránky. V 39. min. si na center Gašparíka nabehol Augustini, triafa iba do padajúceho obrancu Topoľčian na bránkovej čiare. Prvopolčasovú prevahu hostí ukončil v 45. min. skvele hrajúci Barčík, ktorý si zabehol za topoľčiansku obranu a prepálil Pláničku - 0:2. Po zmene strán hostia stiahli nohu z plynu, loptu si už viac užili aj domáci futbalisti. Do šance sa ale nedokázali cez pozornú obranu hostí dostať. Brankára hostí ohrozil iba kapitán Baláž zo štandardky v 59. minúte. V 71. min. centruje Barčík a Luhový sám pred brankárom nemá problém zvýšiť vedenie Borčíc na 0:3. Najkrajšia akcia domácich prišla v 78. minúte, kedy Kutiš prešiel cez dvoch obrancov hostí, ale miesto strely volil iba prihrávku. Tú vystihol obranca hostí, ktorý založil rýchly protiútok a M. Luhový zvýšil už na 0:4. Po tomto góle sa stretnutie už iba dohrávalo, hostia zaslúžene vyhrali rozdielom triedy.
Góly: 12. Decký, 45. Barčík, 71. a 78. Luhový. R Ochotnícky, ŽK: Rusňák, 380 divákov. MFK: Plánička - Sipos (46. Fridrich), Rusňák, Chrenko, Baláž - Švajlen, Grman, Rybanský, Buček (67. Jakubík) - Frťala, Kutiš (79. Kučera). Tréner M. Caránek. JARO ŠUPA

Vrbové - V. Ludince 0:1 (0:0)
V predposlednom kole jesene v poslednom domácom zápase v tomto roku nastúpili domáci proti ďalšiemu nováčikovi súťaže - Veľké Ludince. Zápas začal útokom v 1. minúte, po ľavej strane potiahol loptu Labuda, prihral Sarrovi, ten posunul na pravo k Spálovi, ktorý z uhla poslal loptu nad bránku. Hostia pohrozili v 9. min., Kanyczka poslal loptu do brvna. O tri minúty na druhej strane domáci po osi Kováč-Sarr a tiesnený Zelenay poslal loptu nad bránku. Po zmene strán pokračoval zápas väčšinou medzi šestnástkami. V 59. min. po chybe v obrane domácich sa v pokutovom území dostal k lopte kapitán hoctí Kosák a po zemi dal gól - 0:1. Domáci mohli vyrovnať v 75. min., keď dlhý aut hodil Čáp do pokutového územia na hlavu Ďuračku, ale brankár stačil loptu na čiare chytiť. Do konca zápasu sa na stave nič nezmenilo a šťastnejší hostia získali tri body za najtesnejšie víťazstvo.
Gól: 59. A. Kosák. R Otiepka, bez kariet, 250 divákov. DRUŽST.: Benkó - Hlaváčik, Flídr, Varga, Kosák, Mikula (90. Homola), Kanyicska (85. Predajniansky), Soboňa, Kovács, Horniak, Sásik (66. Bagala). Tréner I. Kasana. PETER SEDLÁČEK

Piešťany - Palárikovo 1:1 (0:1)
Hráči Piešťan chceli konečne naplno zabodovať aj na vlastnom ihrisku, no ich cieľ sa začal rúcať už v 5. min., keď sa nedôsledne bránený Kunovský dostal až pred brankára a bolo 0:1. Lepšie sa pohybujúci a technickejší hostia nepustili domácich v prvom polčase do vážnejšej akcie. Len v 17. min. trestný kop Ondera z 25 m bravúrne zneškodnil brankár. Naopak, vedenie mohli zvýšiť hostia, no dva krát Sedlák a raz Víglaský boli nepresní. Druhý polčas začali domáci lepšie, boli pohyblivejší, častejšie pri lopte, no proti dobre organizovanej obrane sa nedokázali presadiť. Až v 73. min. po dlhom výkope Nemčeka, Kapor predĺžil na nabiehajúceho Hornáka a ten okolo brankára poslal loptu do siete - 1:1. O tri minúty mal ďalšiu príležitosť, jeho hlavička však skončila v náručí Balogha. V závere sa obe mužstvá snažili o strhnutie víťazstva na svoju stranu. Gól hostí v 80. min. neplatil pre ofsajd, v 83. min.tvrdá strela Čéryho bola tečovaná na roh a v poslednej minúte hlavička úplne voľného Kapora z malého vápna skončila tesne vedľa. Stretnutie sa tak skončilo zaslúženou deľbou bodov.
Góly: 72. Hornák - 5. Kunovský. R Šima, ŽK: Doktor, Valla, Čery - Balažovič, Hanuščák, 100 divákov. OTJ: Kostoláni (46. Balogh) - Blaho, Víglaský, Hanuščák, Petrovič, Drljača, Kuhajdík, Sedlák, Janso, Kunovský, Balažovič (66. Krajčovič). Tréner P. Zelenský. JAROSLAV VALO

Trnava C/Šúrovce - Gabčíkovo 1:1 (1:1)
Zápas sa hral vo veľmi dobrom tempe a obe mužstvá mali viacero šancí. Domáci sa ujali vedenia už v 3. minúte, kedy po pravej strane unikol Menga, poslal center, ktorý ešte predĺžil Menga, loptu si spracoval Vido a z otočky otvoril skóre. Hostí však gól naštartoval, zahrávali sériu rohových kopov, ale vyrovnanie ešte neprišlo. Potom domáci pokazili rozohrávku, hostia vybojovali roh a Szöcs nedal Babicovi šancu - 1:1. Po zvyšok polčasu boli obrany pozorné, napriek tomu mohli hostia viesť, ale prudký center prešiel cez celú domácu šestnástku. V druhom dejstve boli hostia opäť aktívnejší, ale v 48. minúte tesne minul Szöcs. Domáci však ihneď sekundovali, ale Horváthovu prihrávku neusmernil pätičkou Dzíbela. V 78. minúte ešte domácich podržal zázračnými zákrokmi Babic. Zápas veľmi slušnej úrovne nakoniec skončil deľbou bodov.
Góly: 3. Vido - 8. Szöcs. R Gašparovič, ŽK: Szöcs, R. Balážik (G), 200 divákov. OTJ: Rengel - Klabník, Hubočan, R. Balážik, Hamar (65. P. Balážik), Jorík, Faragó, Gögh (90. Kállai), Kubala, Szöcs, Vrťo (77. Kubica). Tréner Ľ. Luhový. (SC)

Led. Rovne - Nemšová 1:1 (0:0), 65. Detko - 82. Frimmel.

1. Veľký Meder 16 13 3 0 37:9 42 (+18)
2. Borčice 15 9 4 2 31:10 31 (+13)
3. Palárikovo 16 7 5 4 24:16 26 (+5)
4. Komárno 16 7 5 4 20:15 26 (-1)
5. Topoľčany 15 8 2 5 18:20 26 (+2)
6. V. Ludince 15 7 4 4 22:16 25 (+4)
7. DAC B/Vrakúň 15 7 3 5 22:18 24 (+3)